Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 16, 22:21 
Üdv Doromboló!
Úgy értem, magamnak, hogy ha el tudom indítani és igéretes lesz nyilván a vonalat viszem tovább komolyan verseny szintre. De még messze vagyok ettől, mert még a most fészekben levő állományomnak készitem a helyet./ kanárik, egzóták/
Úgy szeretném a rollikat hogy már a készre jöjjenek haza.
Röpkalit, nevelőkalit, füttykalit stb.


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 16, 0:22 
Szia Tangara ! Kicsit átzuhantunk a másik kanáris oldalra...valaki korábban elkezdett írni a színkanárikról és véletlenül akadtam rá, sőt még az orromat is beleütöttem egy kicsit. Szóval klikkelj legközelebb a rolleros oldalra... Örülök, hogy megérintett a dolog. azt viszont nem egészen értem, hogy először csak magadnak veszel, aztán tenyésztésre..?! Ha csak hímekre gondolsz, egy kis "HIFI"-torony erejéig akkor értem, de ha csak egyetlen tojót veszel a hímhez, akkor már tenyésztő vagy ! És ha tőlem viszel madarat, nem is akár milyen !...Hihi ! :lol:
Szerintem szaladj át azon a néhány oldalon, amit idáig összehoztunk, mert szinte minden benne van amit elsőre a rollerokról tudni kell.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 15, 21:26 
Üdv Doromboló! Olvastam a cikket a tenyésztésről /rollik/ és láttam a fényképeket, háááát odáig vagyok!!!! Kész!! Nekem kell, ezt akarom én is!! Ha jól sejtem akkor majd valamikor az ősszel kéne megpróbálnom fiatalokat beszereznem tenyészethez? Persze csak saját célra, mert egynlőre nekem elég az is, aztán majd később talán komlyra is fordulhat a verseny tenyésztés. Ha ezzel kapcsolatban bármilyen információd van -- beszerzés, árak, tenyésztő stb-- szivesen elfogadom. Üdv


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 20, 20:17
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Kaposvár
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 21, 23:53 
KÖSZÖNÖM TANÁCSOD!
A következő költésnél, már szakszerűen fogok eljárni!!!!!!

_________________
Emi


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 21, 22:07 
Emi !....Még nem tojta le a 4 tojást és kivetted a hímet ??? Neeeem !
Én úgy értettem, hogy az egész fészekaljból csipegette ki a tojást !?...
Na mindegy ! Azért, ha mákod van fiasak lesznek...De legközelebb a következőket csináld, ha biztosra akarsz menni : mikor a tojó már megformázta a fészket, vagy ha vége van az első költésnek és kirepültek a kicsik, rakjad be a hímet és menj el a kalitka közeléből. Rövidesen megtörténik a párzás, várj egy percet és vedd ki a hímet, majd amikor lesz újra időd, megint rakjad be. Egy nap 2 -3 jó párzás elég. A tojást reggel 8 - 9 között vedd ki és rakjál be helyette valamilyen műtojást, pl egy gyöngyöt, vagy egy sóder darabot, de a kereskedések egyik másikában lehet ilyent kapni.A harmadik tojásig rakosgasd be a fiút alkalmanként, de ha benn hagyod sem baj, a műtojást eheti ...! A negyedik tojás után visszarakhatod az öszes tojást a műtojások helyére. A továbbiakban a többi a tojó dolga...ha biztosra akarsz menni !... Aztán az sem biztos, hogy a hím törte fel a tojásokat... ?! Lehet, hogy a tojónak túl hoszúak és hegyesek a körmei...?! A hím meg miután bepározta s mivel nagyvérű, még akart volna pározni, amit a tojó visszautasított és kezdődött az üldözés, mondjuk a fészekre menekülő tojó után, az meg szépen szétrugta a tojásokat...?! Aztán abba akár bele is kóstolhat bármelyik ! Ha meg tényleg egy tojásevő hímed van, mely rossz tulajdonság akár örökletes alapú is lehet, akkor adhatsz neki főtt tojást, vödör számra akkor is rá járna a fészekre, ha benn hagynád....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 20, 20:17
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Kaposvár
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 21, 19:21 
Sziasztok!

TAlán megvan az oka, hogy miért kóstolta meg a tojást a hím, szépiájuk van, sőt külön edénybe (meg a kalitka alján is van folyami homok)+ ásványi permix, de eddig nem adtam nekik semmilyen formában tojást.
(ez lehet a baj fő okozóa)

Harmonikus nem volt igazán kapcsolatuk, csak a párzás idején hangolódtak egymásra!

Ma újabb tojás született, így 3 van, és azon ül szorgalmasan a Liza.
Mióta nincs bent a hím, alig járkál ki, de szoktak beszélgetni, és akkor a hím, nagyon beindul, ott topog az ajtóban!

Amíg a tojások ki nem kelnek, nem rakom be hozzá, aztán majd meglátom, de azt sem szeretném ha kicsiknek bántódásuk esne.

A madarakat 2 különböző állatkereskedésben vettem.

Annyira örülnék neki, ha kikelnének a fiókák, ha még csak 1 is, az is nagy örömet szerezne!

Ez az első kanáripárom, és nekik is ezaz 1. költésük, a tojó még csak 8 hónapos lesz!

Majd írom a további fejleményeket!
Köszönöm a segítséget!

Üdv: Emi

_________________
Emi


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 21, 14:16 
A narancssárga nem biztos, hogy lipokrom, mert ugyan úgy lehet melanin is, az aljtollak színe határozza meg nem a fedőké, de ebbe most nem érdemes belemenni, hisz nem a fajtatiszta tenyésztés a kérdés az Eminél, hanem a költés....továbbra is azt mondom, hogy ne rakjad visza a hímet, mert már egyszer bebizonyította, hogy dilis, kettő fiókát meg pláne simán felnevel egyedül a tojó....Ezzel kapcsolatban írtam elég sokat a roller kanári topikban,... nézz át hozzánk !.....Bocs, hogy belekutyultam, de előfordul, hogy idedob a technika.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 17, 22:32
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 márc. 21, 13:49 
Szia Emi1017!

A leirásod alapján a madárkáid a szinkanárik közé tartoznak valószinüleg.sajnos nem fajta,pontosabban szintiszták lehetnek,gondolom,hogy hobbitenyésztőtől vannak,vagy kereskedésből.Persze ez nemjelenti azt,hogy ne lennének úgyanolyan szépek és aranyosak,mint egy fajtajelleget viselő kanári.A narancssárga a lipocrom szincsoportba(világos) tartozik,a cirom-barna tarka már kevert szin(a sötét részt hivjuk melanin tollazatnak).Sajnos néha előfordul,hogy a him,vagy a tojó megeszi a tojását.Ez nem kivánatos rossz tulajdonság,amely sajnos ismétlődhet.Meg kell vizsgálni,hogy nincs e a madárkáidnak valamilyen hiányproblémája.Pl.van e nekik szépia,vagy kifőzött,porrátört tojáshéj betéve.Ezek nagyon fontosak a tojáshéj képzéséhez.Esetleg lehet vitaminhiányuk is.Ha a him egyébként harmonizált a tojóval,akkor visszarakhatod a a tojóhoz,ha kikeltek a fiókák,mert a jó him segit a fiókák felnevelésében.De azért nem árt szemmel tartani az elején,nehogy kidobálja esetleg a fiókákat a fészekből.
Szia
Péter


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 20, 20:17
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Kaposvár
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 20, 22:40 
Szia!

Én is arra a gondolatam, hogy a hím csapper, mert valahol olvastam, hogy azok hangosan, és nyitott csőrrel énekelnek.
A tojónak nincs valami szép hangja, főleg ha nem tetszik neki valami.
Viszonyt abban nem vagyok biztos, hogy egy fajtabeliek.
HOGY LEHET IDE KÉPEKET FELTENNI?

Azóta nem raktam vissza a hímet, üli is rendesen a fészken a tojó. A hím pedig nézi a fészkén ülő tojót, ha meg leszáll enni, nagyon lesi a fészekben a tojásokat.
Mondtam is neki, azokat már nem fogja megenni, hiába is nézi!!

_________________
Emi


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 20, 21:11 
Szia Robbantó !
Ne ide írjál, hanem a kanárira klikkelj rá és akkor előugrik az alakkanári és a roller osztás, ezután a rollerra !!


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 20, 21:04 
Szia Emi !
Szerintem csapperjaid vannak, legalábbis a trilla kifejezés után. Csappert fütyül, normális formájú tehát színkanári.
Szerintem ne kisérletezz a visszarakással, mert balhé is lehet....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 20, 20:38
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Sopron
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 20, 20:45 
Szia Béla/Doromboló/!

Majd később kereslek


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 20, 20:17
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Kaposvár
   
Hozzászólás 2007 márc. 20, 20:36 
Sziasztok!

Kezdő kanáripár tulajdonos vagyok, és sajnos tanácstalan.
A hím gyönyörű szép, narancsárga szép trillázó hanggal.
A tojó citromsárga hasú, a háta verebszínű, a kis feje foltos (barna-citrom)
MILYEN FAJTÁK KANÁRIK?

Nehezen hangolódtak egymásra, de amikor kitört a szerelem, nagyon szerették egymást, már 4 tojást tojt a tojó, de sajnos 2-t már megevett a hím, így most külön van.
A tojó azóta szorgalmasan ül a 2 tojáson.
hA kikelnek a fiókák visszarakhatom a hímet?

Várom mielőbbi válaszotokat!

Köszönettel:
egy aggódó kanáripár tulajdonos

_________________
Emi


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 17, 22:32
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 márc. 20, 10:19 
Szevasz!

Az az igazság,hogy a különféle alakkanárik kitenyésztéséről nem nagyon vannak leirások.Főleg az angolok és az olaszok jártak az élen a különböző formák kitenyésztésében.Több fajtát kereszteztek egymással mire kitenyésztették stabilan a mai kedvelt fajtákat.Végül is nemcsak a kanáriknál vannak ilyenek,a galambtenyésztésben is számos fajta van,amelyik a különleges alakjával diszit.


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 márc. 19, 18:07 
A kezdetekről lehet valamit tudni? Gondolom valamilyen véletlen mutáció eredményei voltak az első alakkanárik, aztán célzatos tenyésztéssel próbálták fenntartani ezeket a jegyeket. Esetleg más fajjal való keresztezéssel is hoztak létre ilyen madarakat? Miért pont a kanáriknál alakult ki ez az irányzat?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 17, 22:32
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 márc. 19, 16:08 
Szevasz!

Ezek a különböző alakkanárik általában ugyanúgy fütyülnek,mint a normál szinkanárik.Az óriási különbség a tenyésztésüknél van.A szépségnek sajnos ára van,általában minél szebbek,annál problémásabbak a tenyésztés során.A glosterek is mostmár,hogy ilyen nagyon jókat tartunk,sajnos nagyon gyengén nevelnek,vagy sehogy.Tegnap is keltek kicsik az egyik nagyon jó küllemü párnál,de nem igen láttam,hogy foglalkozna a fiókáival.Ha igazán jól akarjuk csinálni,akkor sajnos dajka kanárikat kell alkalmaznunk a következő fajták felneveléséhez:Yorkshire,Norwich,Gloster,Crested-Crestbred.Általában ezek a fajták mindent ugyanúgy csinálnak a fiókák kikeléséig,mint bármelyik szinkanári.De a nevelési ösztönük,szinte teljesen kihalt belőlük.Én úgy oldom meg ezt a problémát,hogy egyszerre inditom a párokat a dajka párokkal,és igy nyugodtan átrakhatók a fiókák.Irtál azokról az "ilyesztő" madarakról is.Ezek az olasz gibber italicus,és a spanyol giboso.Ezek a madarak tényleg úgy néznek ki,mintha éppen a macska szájából szedtük volna ki őket,elég morbid kinézetüek.De nyugaton,elsősorban olasz és spanyolországban óriási kultusza van ezeknek a madaraknak,sokan tartják és tenyésztik őket,pedig ezeknek még a pároztatása sem egyszerü,a különleges tartásuk miatt.
Üdvözlettel
Viasz Péter


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 márc. 18, 22:09 
Szia!

Nekem az alakkanári-tenyésztés, mint irányzat (hmm, ez a jó szó?) kialakulásával kapcsolatban van pár kérdésem.
Nagyon ritka az állatvilágban (persze lehet, hogy én láttam keveset), hogy egy fajnak ilyen sokféle megjelenési formája létezzen. Hogy kezdődött ez az egész? Kezdetben a kanárit az énekéért tartották, ha jól tudom. Hogyan jutott eszébe valakinek, hogy más irányba vigye el a tenyésztést?
A cikksorozatodban nagyon sokféle alakot láttam. Vannak közte gyönyörű madarak (az általad tenyésztett glosterek nekem nagyon tetszenek). Vannak érdekes alakúak. És vannak ijesztőek is (gondolok itt pl. a februári cikkedben szereplő madárra). Hogy lett ez az irányzat ennyire népszerű? Hogyan szoríthatta ki ennyire, legalábbis hazánkban, az énekes irányzatot? Persze, lehet hogy pontosabb lenne úgy fogalmazni, hogy miért látni nálunk sokkal több alakkanárit, mint énekes kanárit?

Üdv.: nagygabe


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 17, 22:32
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 márc. 17, 22:42 
Szevasztok,üdvözlök mindenkit!

Viasz Péter vagyok.Ebben a positurkanáris topicban szeretnék segitséget nyújtani mindazoknak,akik érdeklődnek,a különféle alakjukkal diszitő,különleges szépségü kanárifajták tartásával és tenyésztésével kapcsolatban.Várom a kérdéseket

Üdvözlettel:

Viasz Péter


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 10:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO