Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2013 márc. 27, 21:15 
A Spanyol Törpe, mint "reprodukciós robot"?!
Csak elsőre hangzik szörnyűen!

http://alakkanari.blogspot.hu/2013/03/r ... szeme.html

Jó szórakozást!

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 15:57 
sokkal egyszerűbb dologra gondoltam amikor feltettem a tárgyalt modellt a blogra, ám rengeteg hasznos információra tettem szert, az ebből kialakuló szakmázásból, amiért köszi Mindenkinek!
Le fogom vezetni, mire gondoltam, konkrét egyedekre és akkor remélem kiderül a szándékom...
Addig is, akit érdekel, pár (nekünk) új infó a Spanyol miniatűr kanárikról, több forrásból:
http://alakkanari.blogspot.hu/2013/03/a ... modra.html
és
http://alakkanari.blogspot.hu/2013/03/f ... nderd.html

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 14:04 
Gondoltam várok hátha más is bekapcsolódik a témába…
De mivel nem volt reakció, szeretném egy kicsit ezt is rendbe tenni, megmagyarázni pár dolgot.

Kiindulva a kályhától: Sewall Wright 1921-1922-ben fogalmazta meg, illetve definiálta a beltenyésztettségi mutatót és a rokonsági fokot. Ehhez természetesen különböző számolási módok vannak, a kettő nagyon hasonló egymáshoz, hasonlóan is számolják de más a célja.
A beltenyésztetségi mutató ahogy a neve is adja beltenyésztetséget próbálja meg modellezni, annak a mértékét előre jósolni. Pontosabban azt mutatja meg, hogy egy génpárnak mekkora a valószínűsége hogy homogén. Ezt lehet százalékosan, vagy 0-1-ig tizedes jeggyel is megadni. Minél alacsonyabb a szám, (százelék) annál jobb a mutató.
A rokonsági fok hasonló, de ahogy a neve mutatja, két egyed közti rokoni fokot adja meg. Ezt is lehet százalékosan vagy a nullától felfelé megadni, viszont a számos kifejezésnél 0-át a 100%-os „rokonság” (klón) adja meg, vagyis minél magasabb a szám, annál távolabbi rokonok a kiválasztott egyedek.

A két mutató megalkotásánál Wright a mendeli törvényeket vette alapul, amit sose felejtsünk el. Mendel annó nem tudta azt mit ma mi igen, így a mendeli törvényeket (és emiatt beltenyésztettségi mutatót is) a megfelelő módon kel kezelnünk és értelmeznünk. Mondom ezt azért mert létezik nemi kromoszóma, domináns öröklődés és génkapcsolódás példáúl, amivel megtudjuk borítani a mendeli törvényeket. Ezért meg tudjuk borítani beltenyésztetségi modelt is! Tehát a beltenyésztetséget csak a mendeli (”ismeretlen”) génekre értelmezzük! Azokra a mutációkra, amit ismerünk, tudunk és amikkel „tenyésztünk”, nem alkalmazhatjuk mert logikai bukfencbe kerülünk. De azt se felejtsük el, hogy a megfelelő számoláshoz megfelelő módon vezetett és dokumentált tenyészet kell!
Ettől függetlenül, a beltenyésztetségi mutató máig is hasznos és használt model. Sok fajmegőrző program, génbank stb a populációk genetikai változatosság megőrzésére, kimutatására használja.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 feb. 19, 23:10 
Nekifutok mégegyszer a magyarázatnak.

A rendszerelméletek azon buknak meg, hogy bármely kiválasztott szülőpár esetében csak és kizárólag az első generáciban van pontos fogalmunk arról hogy az utód milyen arányban hordozza egyik vagy a másik szülőtől származó génjeit. Ez a szám (nagy vonalúan tekintsünk el itt és most az ivar kromoszómából adódó aszimetriára) minden egyes utódra egyformán igaz, pl mind a tíz F1 utód 50%- nyi gént örökölt az apjától és 50%-nyi gént örökölt az anyjától.
F2- ben és minden magasabb fokozatban, tíz utódból mind a tíznek más és más lesz a genomja (génjeinek összessége), mind a tíz más és más arányban fogja hordozni az eredeti nagyszülőpártól származó géneket. hogy melyik példány kitől, mennyit nem tudhatjuk . Egy néhány látható tulajdonság erejéig esetleg követni tudjuk hogy melyik példány hordoz több nagyapai és melyik több nagyanyai gént de ezek a jelek sem adnak biztosítékot arra vonatkozóan hogy a láthatatlan (élettani ) tartományban ezek az arányok hogyan alakulnak .
Rokonsági fokozat megállapítási szempontból nem azt vizsgáljuk, hogy melyik gének vannak jelen az adott példányban a nagyapától, hanem hogy mennyi/ mekkora arányban származik a gén(om) a nagyapától . (nagy arány = sok homozígóta génpárkialakulásának az esélye = sok rec. letális génpár esély)
Mivel F2 től felfelé semelyik konkrét madárról nem tudjuk hogy milyen valós arányban hordoz apai v. anyai ... ....Stop! Elszúrtam! A szülőkét tudjuk(50-50)!... nagyapai v. nagyanyai géneket , ezért ezekhez nem társíthatunk konkrét számadatokat. Számok nélkül ,meg hogyan osszunk, szorozzunk. (valamennyiszer akármennyiben a tudomisén?)

pl: apa = ** anya = @@
apa x lánya = ** x *@
ha teszem azt csak egy locus és azon 2-2 gén lenne ,akkor kétféle arány jöhetne létre az utódokban :
I: ** II:*@ azaz az egyik féle utód azonos lenne az apa/nagyapa szülővel ,a másik utód pedig azonos lenne az anya szülővel. Egy további párosításban tehát az apa ugyan olyan rokonsági fok gerjesztő példány lenne, mint a saját unokája, egy másik utód pedig ugyan olyan, mint a saját anyja.
Márpedig a különféle szisztémák az eltérő generációs utódokat mindig más más értékkel kalkulálják!

Természetesen a valóság ennél annyival bonyolultabb, amennyivel egynél több lokuszon zajlanak le ezek az események! Márpedig locus szokot lenni rendesen, és minden újabb locus hatványozza a kombinációs lehetőségek számát !

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 feb. 19, 22:13 
ckuzmos írta:
Hali,

ezek a tenyésztés modellek nagyon jók, alapvetően alkalmazni is lehet azon fajoknál ahol nincs, vagy alig van mutáció, vagy nem annyira lényeges azok összeválogatása. Egy színkanárinál példáúl rengeteg faktor van amit a párosításnál figyelembe kell venni, még ha egy bizonyos színben tenyésztünk akkor is figyelni kell. Alakkanárinál ez persze kedvezőbb, de itt is akad néhány dolog. Mert ugyebár a mutációk egymástól függetlenül öröklődnek, bármilyen piszok jó a madár, az utódok nem feltétlenül összeillőek. Vagyis már az elején megbukhat a rendszer...

Ilyen modelleknél nagyon figyelni kell a beltenyészetstégi mutatóra (rokonsági fokra) mint ahogy rá is mutattatok. Ennek a számítására vagy kimutatására jó pár program van fent a neten, keressetek rá. Lehet vele játszadozni, de értelem szerűen alap feltétel a pontos felmenők ismerete!
Néhány nevezetes valószínűségi mutató:
apja/lánya, anyja/fia, testvérek: 25%
nagyszülő/unoka, féltestvérek: 12,5%
dédszülő/unoka: 6,25%

De azt se felejtsétek el, hogy a tenyésztésnél általában egy adott fenotípust kell így vagy úgy elérnünk (színváltozat). Ebben az esetben gyakorlatilag az adott alléra 100%-os egyezést kell produkálnunk!


Az előbb rosszul fogalmaztam.
Az öröklődésben bekövetkező valóság nem követ semmilyen matemtikai formulát vagy rendszert, mert az alapvetően a véletlen szerűségre /rendszertelenségre épül. (lsd Mendel : a gének szabad kombinálódásának törvénye)

Ha van rá érzékelési lehetőségünk, akkor azt mondjuk ezt vagy azt a mutációt ,vagy az ilyen, meg olyan fenotípust ne párosítsd mert az (mint azt korábban megtapasztaltuk/érzékeltük) nem jó!
De tekintettel ,hogy az örklődési anyagnak csak egy nagyon kicsi része okoz általunk érzékelhető tulajdonságokat ,a nagy többségnek se a számát se a hatásformáját nem ismerjük, de logikusan kikövetkezetethetjük hogy azok között is lehetnekl káros kombinációk, ilyenkor azt mondjuk rokonokat ne párosíts ,mert az nem jó.pl Át és Bét ne párosítsd ,mern nem lesz jó a szín , de nem monjuk hogy ne párosítsd mert nem lesz jó vércukorszint (amiról fogalmunk sincs hogy milyen) .

Sok minden van fenn a neten, és mint mondtad" lehet vele játszadozni." Csak éppen értelme nem sok van .

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 feb. 19, 20:50 
berenyibela írta:
Szervusz Columba!
Nos azok nem az én tojásaim! Semmilyen formában.
A rajzok átvettem, csak próbáltam lefordítani az ábrában lévő "jeleket". Spec az F1, F2 jelöléseket nem bántottam. Lehet, hogy elvetemült gondolat, de olyan, mintha ott újra kezdené a sémát. Bár, ott már talán,-ha ki is emelünk két tojót, ami közel áll az általunk elképzelt ideális madárhoz- egy új, idegen hím beépítése elkerülhetetlen.
Mint írtad, előfordulhat, hogy egy F2 utód akár 100%-ban megkapja vmely szülő genotípusát. Akkor, ha jól választottuk ki a vonal alapító madarainkat, lehet, hogy bajnok madarat tenyésztetünk...
Abban igazad van, hogy ezeket nem lehet tökéletesen prognosztizálni matematikailag, hiszen élő rendszerek és mint ilyenek nem kerülhetik ki a környezeti hatásokat. De modellezni szerintem lehet. Lehet, h rosszul fogalmaztam. Én a variációs lehetőségek számának meghatározására "kerestem" matematikai formulát.Én viszont azt az ugyanakkora esélyt nem biztos,h értem, amit írtál:
Arra gondolsz, hogy F2 ben a fiatalok fele olyan mint a nagyszülők, fele pedig olyan mint a szülők?
PL a Hím egy barna madár (kanári)
A tojók pedig zöldek(tudom--sárga-fekete)
akkor F1 ben barna tojók kelnek és barna hordozó zöld hímek
F2 ben barna tojó X hordozó hím =hordozó hím + barna hím+ zöld tojó+ barna tojó.

Vagy félre értek valamit...


Sziasztok, csak most vettem észre hogy volt új bejegyzés.
Még nem őrölünk egy malomban.
Amire utaltam annak semmi köze a környezetnek, sem a phenotípusoknak. Kizárólag és vegytisztán a beltenyésztési együtható szisztematikus nyomonkövethetőségét kérdőjelezem meg , de azt nagy meggyőződéssel. Szerintem men lehet modellezni és nincs alkalmas matematikai formula ami követné a valóságot. (maximum a valóság és a számítás útjai itt- ott keresztezik egymást).
Béla : Lényegét tekintve nem arra gondolok ,mint amire szerintem Te gondolsz a felhozott példában.
Én Úgy értelmeztem hogy az egy alap hím és két alap tojó és utódainak szisztematikus kevergetési terve azért készült hogy útmutatást adjon a tenyésztőknek arra vonatkozóan hogyan lehet mindössze három alpmadárral hosszú évekig tenyészteni anélkül , hogy túlságosan beltenyésztett (gyenge minőségű) utódokat kapjunk. Tehát nem valamilyen a fenotípusra ható gének forgalmát és kombinációját szertnék kordában tartani, hanem pl három, nagy fisztaságú egyforma zöld (tudom! sárga-fekete:)) madár , vagy nagyon ritka exota faj szaporitása során szeretnénk elkerülni azt hogy nagy beltenyésztetségi együthatóval szülessenek utódok.
NA! Ez az, ami szerintem ilyen módon nem lehetséges.

Hamarosan folytatom.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 feb. 19, 9:55 
Hali,

ezek a tenyésztés modellek nagyon jók, alapvetően alkalmazni is lehet azon fajoknál ahol nincs, vagy alig van mutáció, vagy nem annyira lényeges azok összeválogatása. Egy színkanárinál példáúl rengeteg faktor van amit a párosításnál figyelembe kell venni, még ha egy bizonyos színben tenyésztünk akkor is figyelni kell. Alakkanárinál ez persze kedvezőbb, de itt is akad néhány dolog. Mert ugyebár a mutációk egymástól függetlenül öröklődnek, bármilyen piszok jó a madár, az utódok nem feltétlenül összeillőek. Vagyis már az elején megbukhat a rendszer...

Ilyen modelleknél nagyon figyelni kell a beltenyészetstégi mutatóra (rokonsági fokra) mint ahogy rá is mutattatok. Ennek a számítására vagy kimutatására jó pár program van fent a neten, keressetek rá. Lehet vele játszadozni, de értelem szerűen alap feltétel a pontos felmenők ismerete!
Néhány nevezetes valószínűségi mutató:
apja/lánya, anyja/fia, testvérek: 25%
nagyszülő/unoka, féltestvérek: 12,5%
dédszülő/unoka: 6,25%

De azt se felejtsétek el, hogy a tenyésztésnél általában egy adott fenotípust kell így vagy úgy elérnünk (színváltozat). Ebben az esetben gyakorlatilag az adott alléra 100%-os egyezést kell produkálnunk!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2013 feb. 14, 2:08 
Szervusz Columba!
Nos azok nem az én tojásaim! Semmilyen formában.
A rajzok átvettem, csak próbáltam lefordítani az ábrában lévő "jeleket". Spec az F1, F2 jelöléseket nem bántottam. Lehet, hogy elvetemült gondolat, de olyan, mintha ott újra kezdené a sémát. Bár, ott már talán,-ha ki is emelünk két tojót, ami közel áll az általunk elképzelt ideális madárhoz- egy új, idegen hím beépítése elkerülhetetlen.
Mint írtad, előfordulhat, hogy egy F2 utód akár 100%-ban megkapja vmely szülő genotípusát. Akkor, ha jól választottuk ki a vonal alapító madarainkat, lehet, hogy bajnok madarat tenyésztetünk...
Abban igazad van, hogy ezeket nem lehet tökéletesen prognosztizálni matematikailag, hiszen élő rendszerek és mint ilyenek nem kerülhetik ki a környezeti hatásokat. De modellezni szerintem lehet. Lehet, h rosszul fogalmaztam. Én a variációs lehetőségek számának meghatározására "kerestem" matematikai formulát.
Én viszont azt az ugyanakkora esélyt nem biztos,h értem, amit írtál:
Arra gondolsz, hogy F2 ben a fiatalok fele olyan mint a nagyszülők, fele pedig olyan mint a szülők?
PL a Hím egy barna madár (kanári)
A tojók pedig zöldek(tudom--sárga-fekete)
akkor F1 ben barna tojók kelnek és barna hordozó zöld hímek
F2 ben barna tojó X hordozó hím =hordozó hím + barna hím+ zöld tojó+ barna tojó.

Vagy félre értek valamit...

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 feb. 12, 7:29 
berenyibela írta:
Egy szemrevaló portugál modell a:
http://alakkanari.blogspot.hu/2013/02/modellek.html
címen


Szeva Béla!
Próbáltam felfogni, hogy mit is akarsz kifejezni.
Mi az a két tojás az ábra alján, benne F1 és F2 ? (F1 = első utód nemzedék)

Félek, hogy az ilyen jellegű model számítás , mont oly sok más esetben is, csak önámítás.
Nem veszed figyelembe( Te sem)azt az alap körülményt , hogy míg F1 ben biztosak lehetünk benne, hogy az utód szinte pontosan 50-50% keveréke az szülők génjeinek (50%Hím//50% Tojó= H//T), addig a magasabb generációkban már semmiben sem lehetünk biztosak. F2- ben ugyan akkora eseélye van minden utódnak hogy saját genomja pontosan 50-50 %- os keveréke legyen a nagyszülők génjeinek , mint hogy 0-100% -ban csak valamelyik nagyszülő génkombinációja álljon helyre.
pl: hím = H//H
H x A= H//A ....... H x B =H//B
H50A50 X H50B50=H?A?B?

H után álló kérdőjel helyén bármilyen szám állhat 0-100 között, A és B után álló kérdőjel után bármilyen szám állhat 0- 50 között. Tehát ad abszuldum(!) újra előállhat H//H, H//A és H//B kombináció is, miközben ezek édes testvérek lennének. E miatt a magasabb generációk valós rokonsági fokát matekkal nem lehet meghatározni. (Nem állíthatjuk, hogy
H50 A50 x H 50 B50 = H50 A25 B25 ! )

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2013 feb. 12, 2:55 
Egy szemrevaló portugál modell a:
http://alakkanari.blogspot.hu/2013/02/modellek.html
címen

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2012 nov. 12, 23:10 
Ide kívánkozik egy idézet, amit nemrég hallottam a Felszállott a páva c. műsor konferansziéjától, Herczku Ágnestől:

"Nemes feladat-nem es fizetik"
http://alakkanari.blogspot.hu/2012/11/v ... talat.html

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2012 okt. 22, 22:02 
Akárkivel találkoztam, aki nálam jobban értett a madarakhoz (jó sok ilyen emberrel találkoztam) rögtön ezek irányába tereltem a beszélgetést. Az volt a tervem, hogy sok tapasztalt tenyésztő ismereteit összegyűjtve, időt spórolok meg magamnak. Megtudtam, hogy....
részletek:
http://alakkanari.blogspot.hu/2012/10/a ... csomo.html

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2012 márc. 4, 13:07 
Kedves András!
Én nem értek a kanárihoz, így nem is vitatkozom veled sem. Vitatkozni azoknak kellene, nem nekünk, akik fő profílként tartják, szaporítják a kanárikat. Én szándékosan kerülöm a tenyésztés kifejezést. Csupán egy egyszerű kérdésre írtam néhány soros választ, mert a kérdező a szakiktól nem kapott. Avval is egyetértek veled, hogy minden faj, fajta esetére igaz, hogy megbízható helyről vásároljunk! Erre utaltam a német kontyos esetében. A genetikát most tegyük félre! E nélkül is belátható, hogy egy bizonytalan eredetű madár esetében több generációt követve is megjelenhet nem kívánt hiba. Ez előfordulhat a Fife Fancy esetében is. Sajnos a Fife is könnyen tönkretehető, ha más kanárival keresztezik. Viszont, ha valaki bíztos helyről szerzi be, nagyon könnyen szaporítható, ebből következik, hogy figyelemmel a tenyésztői célok is könnyen megvalósíthatóak. Sajnos a GLOSZTERT veszélyezteti inkább a Fife-val való kicsinyítési szándék. Erről korábban már írtam, lásd tűzött nyak a hibáknál! El is tüntek a fórunon a hibákkal kapcsolatos kérdezők. A Lizadr a kedvencem. Testvérem segítségével igen csak régen kutakodtam velük kapcsolatban. Rajtunk kívül, 15-20 évvel ezelőtt nem sokan írtak róluk. Egy szó mint száz, kiállításra alkalmatlan Lizardot könnyű szaporítani! A megfelelő mintázat elérése, a szép sapka, a szép szín, a hamvasság megőrzése egy kiállításra, már-már komoly tenyésztői feladat! Sajnos a bírálatokat is gyakran éppen azért kritizálom, mivel közöttük is kevesen értenek a Lizardhoz.
Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2012 márc. 1, 6:41 
Idézet:
Monoron a kontynélkülit gond nélkül eladhatják színkanárinak, majd a tulaj esetleg csodálkozhat az utódokon.


Sziasztok!
Milyen meglepetést okozhat egy konty nélküli madár?

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2012 feb. 29, 18:12 
Kedves Madarászok!
Kezdő kanárisnak ajánlom a GLOSZTERT normál színben, a Fife Fancyt, Bordert, Raza Espanolat.
Következő fokozat "haladóbbaknak" Norvics, Yorkot, Lizardot.
Nem ajánlom, illetve csak "haladóknak, mestereknek", a fodrosokat, a különleges formájúakat, és a nehezen beszerezhetőeket.
Más: a mozaik kanári valójában helyesen színkanári. A Lizard és a Londoni helyesen sem szín, sem alak.
Ezek a madarak valóban nem a Kanári szigeteki vadkanáritól származnak, hanem valamelyik egyéb Serinustól. Választék legalább 36 faj. A piroshomlokú csicsőrke a legesélyesebb a kiindulás egyikeként. Viszont a sáfránypinty csacskaság! Evvel ne próbálkozzatok keresztezni! Minden kanárit azonnal lecsap! Esetleges keresztezési siker esetén is az utódók terméketlenek.
Más:a Német kontyost azért nem ajánlottam sehova, bár elismert, mivel számomra ő még nem több, mint egy színkanárival keresztezett kontyos madár utódja. Lehet ez is, az is. Mérete is azonos a színkanári méretével, 14 cm. Monoron a kontynélkülit gond nélkül eladhatják színkanárinak, majd a tulaj esetleg csodálkozhat az utódokon.
Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2012 feb. 21, 20:58
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Heves
Valódi név: Harnos György
   
Hozzászólás 2012 feb. 29, 17:17 
Sziasztok
Kezdő kanárisnak milyen alakkanárit ajánlotok? Mert gondolom hogy van könnyű tartásuakvagyis egyszerűbb meg nehezebb!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 30, 22:32
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
Hozzászólás 2012 feb. 29, 15:52 
"...most jön az, amiért színkanári tenyésztők egész hada fogja egy ködös márciusi hajnalon elvágni a torkomat és a testrészeimet elrettentő példa gyanánt szétküldeni Belgium, Hollandia, Németország és Olszország felé, természetesen csak miután megkínoztak! Ugyanis az én felvetésem az, hogy a mozaik kanárik mintásak-e..."

"...mind a Lizard, mind a London Fancy olyan alakkanárik, melyek létrehozásában a vadkanári tenyésztett alakjain túl más fajokat is (vöröshomlokú csicsörke, sáfránypinty) bevontak a végleges forma elnyeréséhez. A mozaik kanárik esetében a minta kialakításához szintén egy másik fajt kellett bevonni...."

folytatás: http://www.alakkanari.blogspot.com/2012/02/alakkanari-tipizalas.html

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 30, 22:32
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
Hozzászólás 2012 feb. 22, 11:27 
Sziasztok!

Örömmel újságolom, hogy Bélával kinyírtuk az összes Gloster tojónkat és ha ez nem lenne elég, még videóra is felvettük egynémelyiket!

A kinyírt madarainkat megnézhetitek az abc legújabb bejegyzésében!

Csak erős idegzetűeknek!

Mindenkinek szép napot! :)

http://alakkanari.blogspot.com/2012/02/gloster-kanari-3-biztosabb.html

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 30, 22:32
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
Hozzászólás 2012 feb. 14, 8:48 
Sziasztok!

Tettem fel pár jó képet a Szentesi Börzén lévő asztalunkról!

Kép
http://alakkanari.blogspot.com/

Egyébként a fenti mintájú zászlóval leszünk fellelhetőek a márciusi Monori Börzén!

Ohhh, és kérem ne titkolózzon tovább, akinek így a szezon kezdetén van még eladó Gloster tojója, mert nagy szükségünk lenne rá! Kicsit elszámoltuk magunkat, pontosabban nagyon csendes hímjeink vannak, mint kiderült :)

Szép napot Mindenkinek!

Cs.Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 30, 22:32
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Kecskemét
   
Hozzászólás 2012 jan. 25, 14:44 
Szia Csaba!

Nos, bevallom én álmodni sem mertem valós térképről, inkább csak képletesen értettem a térkép dolgot, de azt hiszem ennek a valóban térképszerű megvalósítása a legjobb!

Megyek és megnézem!

Ettől függetlenül és azért várom a leveleket a tenyésztők nevével! :)

Gyuszi


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:33
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO