Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 12, 9:25 
Szóval ti itt sutyiban alakoskodtok! :95:
Azért elárulom, a gloster nekem is a szívem csücske egy kicsit :65:
De a lényeg amiért idepofátlankodtam : a dm.-ben a 99/05 ; 99/06 ; 00/01 ; 00/02 számaiban megjelent egy igen színvonalas cikksorozat a glostikról. Szerintem a legátfogóbb ami édes anyanyelvünkön valaha íródott, és nem csak a szokásos, ezerszer leírt általánosságokat ismételgeti. Minden benne van a fajta kialakulásától, a teljes standardon át, a tenyésztési tanácsokig, tenyésztési trükkökig.
Érdemes lenne átolvasnod Tangara, talán mondana valami érdekeset neked is, Gabenak meg talán érdemes lenne megjelentetnie a lapján.

Üdv : neco


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 11, 20:18 
Szia Gabe!
Nemrégiben, még az olasz börze előtt próbáltam felvenni az illetővel a kapcsolatot, mert én naiv barom azt hittem, hogy ha az ember tanácsot szeretne kérni egy olyan valakitől, akinek a "kisujjában van " a gloszterezés nem lehet probléma. De sajnos pont az történt, amit írtam: - ugyanis valami elképesztő pór lehetek, akinek az alantas kérését nem halhatta meg az illető, mert ő már akkora géniusz életében is, hogy csak az ultra tartományban lévőket képes hallani!!!! Arról az alapvető műveltséghez tartozó dologról, hogy valaki válaszoljon valamire-legyen az e-mail vagy pü.-mert ugyebár illik akár pozitív, akár negatív a válasz- kellett volna, hogy halljon az illető. Mert ugye lehetne találni jelzőket arra nézve, mihez is kéne hasonlítani az illetőt az atomkor hajnalán, amikor is egy egyszerű válasz ilyen komoly gondot tud okozni akkor, mikor ember jár a Holdon!!


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 11, 11:42 
Hamarosan folytatódik a sorozat....

Tangara, az ötleted nagyon jó, teljesen egyetértek. A megvalósítással kapcsolatban sajnos csak keveset tudok tenni. Ha valaki megír egy ilyen cikket, én nagyon szívesen felrakom az oldalamra. De az írásban sajnos nem tudok részt vállalni, mert nincs ilyen irányú tapasztalatom.
Ha van kedved hozzá, írd meg a cikket, szerintem nagyon sokat tanulhatnánk belőle! Vagy próbáljuk meg rábeszélni Pétert....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 10, 22:41 
Szia Gabe!
"Átugrottam" hozzád az oldalra, klassz! Egyre több ilyen cikksorozat kellene, de szerintem még ki kellene egészíteni. Szerintem nem csak a jó madarakat kéne bemutatni, hanem a kerülendő alakuakat is. Miért? Mert ezáltal jobban követni tudná egy kevésbé gyakorlott madarász is milyen madarat nem célszerü megvenni, vagy éppen a saját tenyészetében milyet nem célszerü tovább tenyészteni. Szerintem kevés az olyan tenyésztő,--alakkanáris-- akinek a tenyészetében csak is kizárólag tökéletes formáju és küllemü madarak találhatók. Kellemetlen egy valami, de valljuk be, hogy bizony mellé nyúlások előfordulnak, mikor azt hisszük, hogy az egyik madár hibája majd korrigálja a másik madár hibáját, és amikor a csipaszok kitollasodnak, akkor látja az ember micsoda nyunyiga gyönyörűséget produkált a rosszul megválasztott pár. Addig amíg tisztán nem látja az ember mi az amit el kell kerülni, addig nagyon sok idő eltelik a tenyésztés rovására. Persze az sem lehet, hogy az emberek sorba álljanak egy -egy mestertenyésztő ajtajába egymásnak adva át a kilincset, de esetleg képekkel illusztrálva meg kéne próbálni bemutatni, milyen a fűzött nyak, púpos hát, lógó has, túl kicsi fej és hasonlók. Érdemes lenne a célszerü, minőségi tenyésztést úgy folytatni, hogy az ember ne a saját hibái után és a madarász társak hallgatása:- hogy majd rájön egy idő után meg ilyenek....Tehát, hogy ne így kelljen valakinek kinlódni. Tenni kéne ezt azért, hogy minél szebb küllemű madarakkal versenyezhessünk hazai és nemzetközi szinten. Üdv mindenkinek Tangara


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 10, 21:51 
Nemrégiben megegyeztünk Viasz Péterrel, hogy az általa írt alakkanáris cikkeket is digitalizálom, és feltöltöm az oldalamra. Elkezdtem a munkát, az első kilenc cikk már olvasható. A cím: http://diszmadarak.dyndns.org/?q=alakkanarik
Csaba, köszönöm a segítséget!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 22, 20:52 
Sziasztok !

Kérem olvassátok el a egyesületi események csoportban a Karcagi kiállítás című topikot.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 22, 20:51 
Szia!
Köszi a képeket, nagyon szépek a madárkák!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 16, 19:54 
Itt vannak a képek!

Kép
Két simafejű tojó, csak az egyik épp takarásban van
Kép
Fiatal búbos hím
Kép
Egy másik búbos hím
Kép
Simafejű hím
Kép
Simafejű tojó


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 15, 22:16 
De lehet két simafejünek is koronás fiókája, ha valamelyik hordozza az ezért felelős gént, és azok úgy találkoznak, hogy búbos lesz az utód. De két búbost nem szabad összerakni sosem!! Egyébkent a fiatal tojónál előfordulhat, hogy az első költésnél ügyetlenkedik, de ez nemcsak a kanáriknál fordul elő. Viszont ha a továbbiakban sem nevel jól, akkor kell a dajka kanári, persze csak ha valami szuper jó madárról van szó, mert a rosszul nevelő madárnak szintén rosszul nevelő utódai lesznek..... Az esetek többségében. A tojónak feltétlen jó nevelőnek kell lenni, mégha gloszter is. Előszokott fordulni, de nem olyan módon, hogy a gloszti nem jónevelő madár. Más a helyzet a norwich-al, yorkival, gibosoval.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
Hozzászólás 2007 aug. 15, 21:30 
Szia Tangara!
Köszi az infót. Sokat segítettél, mivel glosztikkal még nem volt dolgom. Ők az első 2 glosztijaim. Nagyon tetszik, hogy ilyen gömbölyűek!
Ahogy a képen is látszik egyik sem koronás. Tehát valahonnan kéne szereznem egy koronásat. Amúgy két simafejűnek nem lehet koronás utódja? Nem üthet vissza valamelyik nagyszülőre esetleg?
Azt hallottam, hogy a glosztik nem igazán jó szülők. Szépen kiköltik a tojásokat és a kicsiket nem etetik, vagyis dajkamadarat kell használni. Ez igaz lehet? Vagy madara válogatja?
Szió: Timba :54:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 15, 20:41 
Másik ui:
A lényeg majdnem lemaradt. Figyelni kell arra a glosztiknál a méretekre és a küllemre. A glosztiknál az intenzív- nem intenzív fogalom olyan, ami a tollazatra terjed ki. Egy vékony tollazatú madár mellé, egy buffosabb tollazatút kell rakni, hogy elkerüld a tollcisztát, ami a glosztiknál előforduló probléma!! Erre nagyon figyelj!! Tehát egy selymes kinézetühöz durva kinézetű!!!! A másik a fejforma. Ha az egyik példány koronás figyelni kell, hogy a párja is jó fejformával rendelkezzen, hiszen ha a fiókák közt lesz koronás, annak a koronát valamin viselni kell. Tehát ha a méret, tollazat, fejforma stimmel, akkor van esély jó párra, jó szaporulatra. Általában a jó tojók zömök, köpcös kis madárkák, nagy már-már bumfordi fejjel, és ehez kell a hímet nézni. Holnap rakunk fel a Katicával egy pár képet.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 15, 20:26 
UI: az aug 7.-i hozzászólásban a madarak fényképe alatt van egy kép a tenyészkalitokról. Nem feltétel pont ilyenbe tenyészteni, de jobb ha tojók nagyjából így vannak elhelyezve. Ha jó a hím akkor hagyd bent a tojónál és majd miközben kotlik a tojó, majd a továbbiakban a hím etetni fogja a párját. De lehet úgy is, hogy a hímet a harmadik tojás után kiveszed és a többit a tojóra bízod.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 15, 20:17 
Szia Timba!
Hát nem vagyok nagy szakértő a témában, de halványan értek hozzá, és amit lehet segítek. Szóval a második és a harmadik madár biztos gloszti. Ezeket úgy lehet párba tenni, hogy egy simafejühöz egy búbosat vagy másnéven koronásat. A rolleros topicba véletlenül beleraktuk egy pár gloszti képét és ott van simafejü és búbos is. Ez a párba állítás nem feltétel, lehet két simafejüt is összerakni, de már két koronásat nem szabad, vagy csak akkor, ha az egyiknek nem teljesen egyértelmű a koronája. A tojókat érdemes hidegben, hideg helyiségben teleltetni, ahol a vizük nem fagy be, de 8-10c foknál nincs melegebb-hidegebb. Ilyenkor a takarmányukba lehet egy kicsivel több kendermagot, négermagot adni. Ellentétben a tojókkal a hímeket meleg helyiségben próbáld meg teleltetni úgy, hogy a tenyésztésbe szánt hímeket egymástól külön kalitba helyezd el. Így jön majd el a tavasz, és a tojókat helyezd el külön költőkalitba. Azután mikor már a tojók beindultak-- fúrják a fészket -- mehet hozzájuk a hím, és innen ugyan az, mint a szinkanáriknál. Remélem tudtam valamennyit segíteni, hiszen én is csak a saját és mások által nyujtottakra tudok támaszkodni. Üdv Tangara


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
Hozzászólás 2007 aug. 15, 11:28 
Megpróbálok néhány képet feltölteni, remélem sikerül. Azt is remélem, hogy tényleg gloszterjeim vannak! :lol:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
Hozzászólás 2007 aug. 15, 9:59 
Szia Mindenki!
A glosterekről szeretnék megtudni néhány fontosabb információt. Mennyiben különbözik a tartásuk, etetésük, tenyésztésük, mint a szinkanáriké? Párba állításnál 2 gloster lehet/vagy kell összerakni? Vagy egy gloster és egy szinkanári? A hideget hogy bírják, ha bírják egyáltalán? stb...
Bocs az esetleges hülye kérdésekért! :oops:
Köszi és üdv: Timba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 8, 19:37 
Sziasztok!

Van itt egy pár gloster mutatóba, ha esetleg valaki kedvet kap hozzá...
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 aug. 4, 11:37 
Szervusz Péter!
Azért írnék, mert a mostani sacile-i börzére ki tudnék menni, és ha sikerül szeretnék venni néhány glostert. Van valami infód az olasz glosterokról?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 9, 13:47 
Szia Péter !

Köszi az infót.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 17, 22:32
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 9, 12:55 
Szevasz Lajos!

Én tavaly abbahagytam a Razákat,de tudok ajánlani kollegát,akinek szép sárga razái vannak.Korecz Józsefnek hivják,a tel.száma:0620-9781845.
Hivatkozzál rám,biztosan fog tudni segiteni
Szevasz
Péter


eszterolajos írta:
Szia retep 2 !

Keresek ivarérett RAZA tojót / egyszínű sárgát / Ha van jelezz vissza !!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 30, 8:41 
Szia retep 2 !

Keresek ivarérett RAZA tojót / egyszínű sárgát / Ha van jelezz vissza !!

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 6:44
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO