Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2015 okt. 6, 19:59 
Lizárdok, lizárdok, lizárdok! :)

Kép

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 16:44
Hozzászólások: 15
   
Hozzászólás 2014 máj. 28, 21:12 
Kedves Gabesz!
A tojóm már harmadszor rakott fészket. Hímmel együtt nem tartható hosszabb ideig, 1-2 nap elteltével, csúnyán elbánik vele. Ezért külön élnek. A rövidebb együttlét idején, nagyon nyugodtak, a tojó elfogadja, homorít a hím közeledésére, de valószínű, hogy a tojások, nem termékenyek.
5 napja ül rajtuk. Ez a tojó, mindenhol fészket rakna, és azért sem szüntetném meg a költést, mivel a tojó, már elkeserítően, nagyon csúnya volt, a magából kitépkedett tollhiány miatt.
Most, hogy kotlik, valamennyire szépül, de nyakánál, még kopasz. Ha nem is lesznek fiókái, nem tudom, mit tegyek. Eltávolítani egymástól nem tudom őket annyira, hogy a hím gyönyörű énekét ne hallaná.
Belátom, hogy a tenyésztői tapasztalatok olvasása mellett, a kérdésekre nem egyszerű a válasz, valóban minden kanári egyedi, „személyes” tulajdonságokkal rendelkezik. Ezt kideríteni sem könnyű feladat.
A segítséget meg köszönve;
Üdvözlettel: drippi

Mellékelt képeken, az arany zöld a tojó:

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2014 márc. 5, 22:17 
Ébresztő lizardos fórum. :D

Kép

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2014 feb. 13, 10:09 
Elmélkedés a lizárdról!
Üdv. Minden Sorstársnak, ahogy Varga Sándort idézem!
Azért kell így kezdeni, mert még mindig illegalitásra kárhoztatott európai fajokról csupán gondolatban elmélkedhetünk. Passer a H-40 FÓRUMON olyan kérdést vetett fel kétsoros írásában, amitől ismételten erős kényszerem támadt. Mire is? Arra, hogy a lizárdot vallatóra fogjam keresztezéseivel, származásával. Azt tudom, hogy a lizárd leírását ismerjük, de ezen kívül, például eredetéről semmi bizonyosságunk nincs. Azt már néhányszor leírtam, hogy a HUGENOTTÁK, kb. az 1700-as év valamelyikében, tenyészthették ki. Valahogy, valamiből. Az igazsághoz tartozik az is, hogy előfordulhat, hogy ez is olyan legenda, mint a PIROS kanári. A HUGENOTTÁK már az 1500-as évek elején elkezdték vallásreformáló tevékenységüket, amely a vallásháborúkat is elindította. Csupán megemlíteném a Szent Bertalan éjszakájaként ismert mészárlást, illetve azt, hogy a francia forradalomig eretnekeknek tartották őket. Így, a világ minden tájára kényszerből, elmenekültek. Elsősorban oda, ahol a reformációt jobban megtűrték, befogadták. Nem szeretnék történelemórát tartani, nem is értek hozzá, de a lizárd létrejöttét a társadalmi környezet bizonyára meghatározta. Tehát a „sötét” körülmények között kinek, és hogyan volt kedve madarat tenyésztgetni? Egy ilyen stabil genetikai állományú madár, mint a lizárd csak úgy születhetett meg, hogy valamilyen, nagy tömegben meglévő, könnyen befogható madarat, szintén tömegesen, hosszú éveken keresztül tartottak, sőt szaporítottak. Ha igaz, hogy a Hugenották voltak a létrehozói, akkor ez nagy valószínűséggel az európai kontinensen történhetett. Azt is tudjuk, hogy a kedvtelésből tartott madár, nem a vidéki lakossághoz, hanem a hittudósokon kívül az iparossághoz tartozik. /Lásd. erdei pinty hazánkban./ Tehát a kérdés ismételten így szól. Kik, mikor, hol, és miből hozták létre? A kik és hól, kérdésre talán adott a válasz, ha elfogadjuk az irodalmi feltételezést, de a mikor, erősen vitatható. A MIKOR csupán azért érdekes, mivel a Hugenották Franciaországban már akkor léteztek, amikor még a vad kanáriról Európában írásos nyom sincs! /1500-at követően, míg a kanáris spanyol történet 1600.-utáni/. Milyen madár jöhet szóba, ezek után? Ettől függetlenül első helyen kell említeni a vad kanárit, hiszen kétséget kizáróan a lizárd kanári. Ezt megelőző időben? Szerintem helyettesíteni lehetne, a Nyugat Európában SŐT az orosz területekig elterjedt Csicsörkével. Ő is serinus, tehát ő is kanári. Lehet, hogy nem csak lehetne, hanem így is történhetett? Elérhető volt, és nagy mennyiségben. Európában más serinus nincs! Tehát elvben egyik őse lehet a lizárdnak. Azért az egyik, mert ez nem magyarázza sem a sapkát, sem a pikkelyeket. A Másik serinus, ami szóba jöhet, ő a vöröshomlokú csicsőrke. Viszont Európában nem honos. Hazája közép Ázsia, Tibet, Kína. /Vajon mitől védett nálunk, miért nem tarthatjuk?/ Ennek szállítgatása a középkorban, mindenféle gyilkos háborúk, üldöztetések közepette, számomra elképzelhetetlen. Tehát ezt a lehetőséget kizárom. /később használhatták/. Azt is ki kell zárnom, hogy a lizárdot az angolok tenyésztették volna ki. Náluk a természetben európai csicsőrke nincs, és a kanári tenyésztése később indult el a szigeten, mint a kontinensen. Az ő madaraikat időrendben megelőzik a szárazföldi „énekesek”. Szakkönyveikben is az olvasható, hogy átvették, felkarolták a menekült HUGENOTTÁK madarát. Azt viszont nekik köszönhetjük, hogy mind a mai napig igyekeztek TISZTA VÉRBEN MEGTARTANI. Sőt még két másik rokon madár is létezett, amit ők tenyésztettek, a Londoni és a nagy lizárd, a Manchesteri. Sajnos a két utóbbi eltűnt. A lizárdot pedig, a szemünk láttára, napjaink madarászai tüntetik el. Mivel is? Passer jól írta, keresztezgetjük a színkanárikkal, csupán azért, hogy újabb színek legyenek. Nem kellene! Sőt, addig nem lenne szabad a nagy nevű, dicső COM-nak sem engedni az új színeket, amíg nem tisztázódott valódi őse!
Sajnos igazi jó bírókkal sem találkoztam még. Olyanokkal, akik tudják mi ennek a madárnak az értéke. Többször láttam, hogy nálunk lévő külhoni bíró milyen tévesen ítélte meg, mondjuk Papp Laci madarait a Pannónián. A madár igazi értéke a gyönyörű flitterezettsége /gyík pikkelyek/ és a has csíkozottsága, vonalkázottsága. Nem a sapka adja a szépséget, az csak a ráadás. Tehát, hogy a példánál maradjak, a Papp családnak nagyon sok kiváló lizárdja van, de még egy alkalommal sem láttam, hogy a bírok, ezeket díjazták volna. /Nem a győztes a legjobb esete/
A lizárd éppen a titkai miatt kedvenceim egyike. Ma már keveset tartok, de több évig kísérleteztem velük. Minden keresztezésnél azt tapasztaltam, amit Passer leírt. Sapka nincs, eltűnőben vagy lecsökken a „gyík” és sok a „veréb.” Színkanárival keresztezve több év kell, hogy a jegyek értékelhetőek legyenek, de már soha nem lesz olyan, mint az eredeti. A pirosra pedig, még rá is kell színeznünk egy kicsit. A pasztellszínek lizárdon, a rossz vicc kategóriájába tartoznak.
Más fajokkal is kereszteztem, amik nem serinusok, de itt is a kísérlet értékelhetetlen lizárdot eredményezett. Tehát a kérdés továbbra is kérdés maradt. Vajon mi a lizárd őse? Mi adja a sapkát, mi adja a gyík mintát? Persze azt sem ártana megtudni, hogy miért az első évében a legszebb? Vedlést követően, miért „halványodik el”? Olyan, mintha más madárhoz hasonlítva, a fióka ruhájában lenne a legszebb! Most itt befejezem, de hiszem, hogy a lizárdra mégis csak az európai fajok között kell keresni a választ. A „jó” lizárd kisebb a színkanárítól, tehát ősének is a kisebb méretű rokonok között kell lenni. Nálam első helyre lépett a csicsőrke. Ez viszont kevés a mintázathoz. Kell még valami, ami talán nem serinus, de Európában tömegesen megtalálható. A tömeg mellett, legyen a fejen valamilyen jellegzetes sapkaszerű rajzolat, ami talán fekete, vagy piros is lehet. Külön érdemes figyelni azokat a fajokat, ahol a fiatal madarak csíkozottsága feltűnő! Nem adok ötleteket, mert igazolásig, mind találgatás csupán. Azt viszont nem értem, hogy tenyésztett csicsőrke, illetve mutációi, keresztezései, miért hiányoznak a kiállításokról? Hol vannak? Miért nincsenek a „szabad” Uniós országokban? Ti tudjátok? Csak remélem, hogy megélhetem azt a pillanatot, amikor hatóságaink kegyesek lesznek hozzánk, és megengedik, hogy bemutathassuk mind azt, amire képesek és elhivatottak vagyunk. Szép feladat lehetne, de még álmodhatunk tovább. Jó éjt a sötétségben. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 nov. 10, 6:12 
Látot már valaki lizard x nemlizard (esetleg nem is kanári) F1 utódott lizard sapkával?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 4:03 
Tényleg csak néhány sorban, mert d'ógom van:


Azt továbbra is fentartom, hogy szerintem egy beltenyészet miatt genetikailag terhelt, szaporodási problémákkal küzdő kanári állományon külsőleg látni lehet ennek nyomait. Laciéknál ilyet nem láttam!

Legutóbbi mondandómban meg lehet' rosszul fogalmaztam, lehet' nem tudod, vagy nem akarod megérteni annak második részének lényegét.
....de azt hiszem inkább nem egyformán látjuk a dolgot, így viszont csak elbeszélünk egymás mellett.

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 23:17 
Sziasztok!
Információt csak akkor lehet megosztani ha valaki tesz fel kérdésekett!!!
Talán ha így kezdődött volna,hogy gyerekek ilyen és ilyen problémám van a madaraimmal így tartom és ilyen dolgokat etetek ilyen gyakran takarítok és mégis így jártam.Nem tudna valaki segíteni,tanácsot adni mit csinálok rosszul?
Erre biztosan lenne értelmes válasz is,de béna gyereknek anyja veri a ...
Lassan tényleg eljutunk oda,hogy aki számít a madarászatban és érdemi tanácsokat tud adni már fel sem jön erre a fórumra.Kár lenne a fórumért és a leendő madarászokért is...
Az információ visszatartásról még annyit,hogy nem lehet egy kezdőnek egyszerre mindent elmondani.Amit én mindennapi rutinként az más csodaként él meg!Egy bizonyos szint után már nem fényképezgetjük a markunkban a csupasz 1-2 napos fiókát mert naponta folyamatosan kelnek.Nem írogatunk a fórumra,hogy megtojt a 10-ik kanári is otthon és szemesek a tojások stb..
Egy normális tenyésztőnél ezek a dolgok természetesek.
Ne várjátok el,hogy a napi robot után még ilyesmiről irkáljunk.Tegyetek fel normális hangnemben normálisan megfogalmazott kérdéseket.
Biztos vagyok benne,hogy a Laciéktól a lizardról a Necotól vagy tőlem a rollerról esetleg a színkanárikról választ fogtok kapni.

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 21:09 
Szerintem (szvsz) mielőtt megint elmérgesedik a "hangulat" érdemes lenne áttérni a már említett madarászásra és az amatőrök okítására. Szóval mi a tanulság, mit kellene másként csinálni, stb. Ki foglalná össze? :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 20:54 
Azért egy rövid kommentár mégis :wink: : aki madarászként járt Papp-éknál, látta a madaraikat, az tisztában van az ottani munka, az ottani produktum színvonalával. Csak felületesen ismerem Lacit, mint emberről nem tudok nyilatkozni róla, de olyan színvonalú madarász munka nagyon kevés helyen zajlik az országban, mint náluk! Beltenyészetnek, degenerációnak nyomát sem látni náluk, pedig ha általánosan elterjedt lenne a beltenyészet miatti szaporodási probléma állományukban, azt nyomokban a madarakon is látni lehetne!

…és még valami: gyanítom Vlad’, nem a madarak okozta kudarc inspirálta a nagy hallgatás utáni első hozzászólásodat, annak felhangját.

Nem tudom mi motivál a madarászatban, de nem kéne majd’ minden komoly szakival összerúgnod a port. Talán megpróbálhatnád egy madarász közösségben, egy madarász fórumon elnézni a tagok esetleges emberi gyarlóságait, jellembeli hiányosságait, főleg hogy sok esetben személyes kontaktust nélkülözve, illetve felületes személyes ismeretség után ítélsz esetenként.

...persze csak szerintem, oszt lehet' én látom rosszul?!?

"További kellemeset!" :wink:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 20:48 
Sziasztok!

Kommentár nélkül, csak a tényeket próbálom közölni.

2009 november elején hoztam Lacitól 3 pár tökéletes küllemű azévi lizardot. Jelzőgyűrűvel megjelölte az általa jónak tartott párokat, származási lapot kaptam minden madárhoz.

A tél folyamán az egyik hím elpusztult (valószínűleg kokcidiózisban). 1 hímet az egyik csemetém szerencsésen elröptetett. Egy tojót elajándékoztam az egyik haveromnak pasztázni.

A nálam maradt 2 tojó 1 hím fűtetlen helyen, minden stimulálás, vitaminozás nélkül, áprilisi indulással 7 fiókát nevelt fel, kizárólag száraz magkeveréken, és gyári száraz W.M. nevelőkaján, napi egyszeri etetésselitatással a garázsom egy sarkában. Annyit tettem a „siker” érdekében, hogy a fészek felöli részét takartam a tenyészkalitnak, mert a nejem ki-be állt a kocsijával a kalittól 2 méterre naponta 1x2x3x.

Május közepén eladtam a költő madarakat egy tök amatőr madarász haveromnak(sem időm, sem helyem nem volt. igazság szerint f@.. voltam mikor belefogtam, ezt már előző ősszel is tudnom kellett volna!), nála további 10 fiókát neveltek házitojásos lágykaján.

Az elajándékozott tojó két üres fészekaljat kotlott végig, nem tudom biztosan ott mi lehetett a baj, de gyanítom nem benne volt a hiba.

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 12:36 
VladTepes írta:
Itt ez a topik. Ha erről pl az e téren járatosak írnának is, nem csak akkor kerülne felszínre a kérdés, amikor már gond van, szerintem jobb lenne.

Na, ez nagyon igaz! Sajnos viszont nem csak itt, hanem úgy nagyjából mindenhol máshol is ez a probléma. Pl a lágyeleséges topikban is amióta konkrét kérdések fogalmazódtak meg nagy a csend... pedig igény lenne az információra. De nekem úgy tűnik megosztására viszont már kevésbé van hajlam - és ez nagyon rossz dolog a közösség egészét nézve. Bár... beszélhetünk egyáltalán közösségről?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 10:20 
Kedves András és Laci,

a köztetek kialakult feszültség hátteréről talán elmondhatom hogy mind a két oldalról elég jól ismerem. Emiatt gyanítom hogy soha nem lesz már baráti a kapcsolat. Mindenki szívesen olvasna tapasztalatitokról, a lizárd tenyésztésével kapcsolatos írásaitokról anélkül hogy egymást marnátok, illetve lejáratnátok. Kérem hogy a további hozászolások mindenki részéről ebben a szellemben történjen meg, ha nem tudjátok ezt megoldani, akkor moderálásra fog sor kerülni itt is.


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 8:08 
A lizard kanáriról 1713-ból már vannak feljegyzések.
A Lakó féle "Nem értek a kanárihoz" cikk 1740-et említ.
Ez az egyik legrégebbi kanári fajta gyakorlatilag 300 éve változatlan formában.Így lehet,hogy genetikailag túlterhelt ez a fajta de akkor Angliában is az!
A Laciék (mint minden évben) most kezdtek tenyészteni ezért gondolom,hogy a madaraid fiatalok.
A sikertelenséged abból adódik,hogy a madarakat túl korán állítottad párba.Ezzel a tojóval jövőre semmi gondod nem lesz.
A kanári csak 12 hónapos korában tenyészérett.A lizardnál jobb ha megvárod a 15 hónapos kort mielőtt befogod tenyésztésbe.Vannak olyan madarak amik csak másodéves korukban válnak jó szülővé.
A legnagyobb probléma ott van még,hogy a Pista bácsi(Laci apukája)túl jól tartja a nagy átlaghoz képest a madarait.Megveszik a kezdők lelkesen és másfajta keveréket etetnek más körülmények és higénia között tartják-várják a csodát a madaraktól.Csak egy példa:kikelnek a fiókák tolod neki a lágyat mégsem etet a tojó kellő mennyiséget..Ez azért van mert a Laciék nem használnak lágyeleséget.Amint azt adod neki amit már megszokott kajáját ez a probléma megszűnik.Az olaszból hozott kanárikkal is hasonló problémák szoktak lenni.Ragozhatnám még tovább de még mindig azt mondom,hogy 10 pártól 97 leválasztott fióka önmagáért beszél!!!

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2011 márc. 21, 22:24 
Sziasztok!
Azért írok többes számban mert feltételezések szerint másnak is problémája akadt a Papp féle lizardokkal.Nem szándékozom védeni a tenyésztőt(megvédi ő saját magát)de mivel jól ismerem a madarait ezért érdemben hozzá tudok szólni.
Azt tudnotok kell,hogy minden évben 10 párral tenyésztenek és a tavalyi évben 97 fiókát neveltek!!!Ez a szám szerintem magáért és a madarak tenyészértékéért beszél.
András!
Olvasom,hogy már a második fészekaljnál tartasz.Nem gondoltál arra,hogy ezek a madarak kb 8 hónaposak lehetnek?Ez kb olyan mintha egy 13 éves gyerektől várnád el,hogy neveljen gyereket!
Mivel ez a fajta nem a könnyen tenyészthető kategóriába tartozik ezért nem egy hozzád hasonló kezdő kanárisnak való.Kicsit több tapasztalatot is szerezhettél volna a színkanárik világában mielőtt ilyen fába vágod a fejszédet.
Sem téged megbántani sem beleszólni nem akartam de arról nem a tenyésztő tehet,hogy neked nem egyből jönnek a sikerek!

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 20:00
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Szada
   
Hozzászólás 2011 márc. 21, 20:04 
"Tisztelt" András?!
Kezdjük elején a lizard vásárlásodat.
Érdeklődtél a neten lizard kanárik felől kinek van ki tud neked ebben segíteni.
Én jelentkeztem, ezek után Te eljöttél megnézted az állományom megmutattam és elmondtam mindent.
Lefoglaltál 3 párat azt mondtad ez elég lesz a tenyésztés elkezdéséhez.
Amikor eljött az elvitel ideje már csak 2pár kellet,ez nem baj mindenkinek lehet váratlan gondja ennek csak azért van jelentősége,hogy ki a szava hihető.
A 3párat Te kérted miután elmondtam,hogy nem a kezdő kanárisok madara a lizard,azt mondtad ebből 1 pár biztos sikereket fog hozni és tapasztalatnak jó lesz.
Az én tenyészmadaraim amit szintén elmondtam 3 országból származnak és még véletlenül sem párosítom ugyanattól a tenyésztől származó madarakat.
A beltenyésztés kizárva mert még rokontenyésztést sem végzünk.
Ahogy olvasom a külömböző topikokban a sikereidet vagy sikertelenségeidet úgy látom nem csak a lizardokkal van gondod.
Gondolom azok gazdát is hasonló vádakkal illeted,és az idén is eljössz kasselbe,hogy a fülemülék gazdáját is kérdőre vond hisz azokkal is hasonló a problémád.
Persze könnyű másokat hibáztatni.
A cseréről pedig csak annyit,én gyulán mondtam neked válassz egy madarat a kiálítottak közül de ott valamiért nem éltél vele.
Ezek után azt mondtad ne cseréljünk mert neked nagyon tetszik a hangja inkább veszel még egy tojót.Megbeszéltünk egy időpontot,hogy mikor jössz de valamiért nem jöttél és még egy telefont sem engedtél el ,hogy szori de közbejött valami.
De bocs András,hogy nem hívtalak naponta mikor óhajtasz a madárért jönni.
Ha már a hirdetéseidben megemlítesz mint tenyésztő,nyugodtan itt is ki írhattad volna a nevem én továbbra is adom a nevem és vállalom a felelőséget.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 feb. 29, 11:08
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2010 nov. 7, 14:39 
VladTepes írta:
tán kenderike lett bekeverve, vagy mi.....


Nemrég vettem az MME boltban egy CD-t, amelyen több pintyféle hangja is szerepel, ezek közül a kenderikére emlékeztet leginkább a lizard éneke, és ami a fő, hogy sokkal inkább hasonlít arra, mint a színkanári énekére.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 feb. 29, 11:08
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2010 okt. 20, 13:27 
a sapkákról:
http://www.lizard-kanarien.info/html/fotos_kappen.html
http://www.lizard-kanarien.info/html/kappenform.html


 
Offline
Csatlakozott: 2008 feb. 29, 11:08
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2010 okt. 19, 14:56 
Sziasztok!

Én is rászántam magam a vásárlásra és lizardot választottam, pont Papp L. és édesapja tenyészetéből, honnan különben?
Arany tiszta-sapka hím és ezüst tört-sapka tojo a párosítás. Remélem, később több helyem lesz és bővíthetek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 okt. 14, 23:01 
Hi!

Stigó×lizard család
(persze nem saját)

Kép

Nem a legjobb fotók, de ráálltam a témára, remélem szolgálhatok jobb felvétellel is. :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 okt. 14, 20:40 
Szia András!

Nekem régebben volt egy tojóm, de nem nagyon tudtam vele mit kezdeni. :(
Iszonyat szép madarak, nekem is nagyon tetszenek. :08:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:16
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO