Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 nov. 19, 16:42
Hozzászólások: 18
Valódi név: SZÉNÁSI LÁSZLÓ
   
Hozzászólás 2013 júl. 26, 20:02 
Nem vagyok genetikus,csak aszt irom le amitt tapasztaltam;az elmult évben egyutt vedlet ki a tengelic himem a lipo-piros kanárikal(értelem szeru hogy kaptak piros szinezot),a lényeg az hogy a vedlés végére az a bizonyos sárga sáv eros narancs lett,a maszk pedig tuz piros.Én aszt kovetkesztettem le hogy az a sárga-(szerinttem lipocrom),voltt meg egy eurázsiai csíz himem is(láss csodat )a faroktoben is meggjelent a narancs szin,én enyit tudnék hozászolni a témához.Nem tudományos allap,csak tapasztalatt!


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 júl. 26, 14:51 
A stigók szárnyán látható sárga folt színanyaga azonos a kanárik sárga színanyagával?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 júl. 1, 23:05 
Columba, Leho, köszi a válaszokat, a kérdés csak elméleti, nekem 2 nem-pirosítandó kanárim van és még csak 3 hete. Egyelőre utánaolvasási szakaszban vagyok. :) :idea:

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2011 nov. 19, 16:42
Hozzászólások: 18
Valódi név: SZÉNÁSI LÁSZLÓ
   
Hozzászólás 2013 júl. 1, 15:18 
Szia André!,én is etetek Spirulinát mar évek óta,a két madár is kapot ugyan ugy mint a tobbi.Nem zavar!,csak furcsálotam:)


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2013 júl. 1, 7:05 
Szia Laci!
A melanin madaraknál a lábat is színezni szokták.
Elég sokan a Duval Spirulinát használják.Én a lizardokkal kínai iszalagot etetek amitől a vedlés végére egész jól színesedik a lábuk is.Lehet kapni már kifejezetten fekete színezőt is...

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
Csatlakozott: 2011 nov. 19, 16:42
Hozzászólások: 18
Valódi név: SZÉNÁSI LÁSZLÓ
   
Hozzászólás 2013 jún. 30, 18:20 
Sziasztok! Volna két madaram-az egyik fekete-piros-normal-B,(bronz)-mikkor megkaptam fekete voltt a lába,5 honap ellteltével egészen világos lett,ugyan igy egy fekete-piros kobalt-A-nak is kifakult a lába.Arra keresnem a választ hogy mitol,vagy miért?.Csak mellékesen-minoségi takarmányt esznek+táplalek kiegészitok,sokk zold,lágy kaja,élo eleség,furdo viz,napfény...............


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2013 jún. 28, 7:41 
Üdv:

Én nem látom ennyire tudományosan ezt a kérdést, ezért csak azt írom le amit tapasztalok.
Főleg ha a madaraid szívesem elfogyasztják .
Nyugodtan etesd a céklát is,én nyersen szoktam lereszelni és egykülön tálba felkínálni,arra viszont készülj, hogy a környezetük(röpde,kalit) egy kisebb vérfürdő helyszínére emlékeztet, még ha a levét le is csorgatod valamelyest.
Úgyhogy a lakásba csak óvatosan az etetésével.
Még a pritamin paprika is nagy kedvenc nálunk a nyár közepétől,azzal is csak annyi dolgom van 2-4 felé vágni magházastól és már mehet is hozzájuk.
Eléggé jó színt lehet elérni etetésükkel, persze nem egyszeri alkalommal, és nem érdemes a gyári színezőkhöz hasonlítani.
üdv:leho


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 jún. 28, 6:01 
Pulipinty írta:
Üdv! Látom, eléggé kihalt ez a színezős téma.
Az lenne a kérdésem, hogy valaki próbált már olyat, hogy csak cékla etetésével milyen színű lesz a kanári? Mármint a mag mellett nyilván, de más színezőket mellőzve. Vagy pl bodzabogyót hallottam még, hogy megeszik a kanárik. Vagy ezekkel az a gond h nem tud olyan sokat megenni belőle, hogy igazán szép színt kapjon?


Szerintem a lilás színű dolgok nem zsíroldható carotinoidokat tartalmaznak, hanem vízoldható antocianoidokat, ami nem épül be a madár tollazatába.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2013 jún. 27, 13:11 
Üdv! Látom, eléggé kihalt ez a színezős téma.
Az lenne a kérdésem, hogy valaki próbált már olyat, hogy csak cékla etetésével milyen színű lesz a kanári? Mármint a mag mellett nyilván, de más színezőket mellőzve. Vagy pl bodzabogyót hallottam még, hogy megeszik a kanárik. Vagy ezekkel az a gond h nem tud olyan sokat megenni belőle, hogy igazán szép színt kapjon?

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2012 feb. 4, 19:19 
feketemarcsi írta:
Narancs színű zöldséget szándékosan nem adok nekik. :wink:


Zöld növényekre gondoltam semmi narancs színezetűre....
Szerintem nincs értelme erről beszélni inkább, aki színezni szeretné a madarait annak ötleteket adni vagy tapasztalatokat cserélni arról, hogy ki miként csinálja a színtáplálást.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2012 feb. 4, 14:10 
feketemarcsi írta:
Szerintem azért annyit nehéz lenne velük megetetni foskázás nélkül, hogy narancsosak legyenek tőle. Nálam pl. a cukkini volt a nyár slágere, meg a görögdinnye héj, de csak saját termést kaptak, mert előző évben a boltival megszívtam.


Nagyon könnyen meg lehet etetni annyit velük, persze nem görögdinnyéből és cukkiniből, mert ezek nem tartalmaznak magas karotin szintet.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2012 jan. 30, 9:38 
feketemarcsi írta:
Attól nem tartok, hogy piros madaraim lesznek. Számomra olyan természetellenesnek tűnik egy piros madár, főleg, hogy tudom, nem magától olyan, nagy valószínűséggel nem fogok elcsábulni sosem és nem lesz piros madaram.

Nálam tavasztól őszig a fiatalok minden nap kapnak zöldet, vagy zöldséget, vagy gyümölcsöt, abban meg benne van, ami kell nekik, hogy szép színük legyen.


Részben igen benne vannak, azaz a fehér alapú madarak esetében nincs jelentősége, a mozaikok esetében van, hogy ne kapjanak zöldet, illetve a sárgáknál a sok zöld etetés átmegy narancsos színárnyalatba a karotin miatt, ami nem olyan jó, ezért kell a lutein is....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2012 jan. 29, 20:25 
feketemarcsi írta:
Kösz, de inább semmilyet. :wink:



Aki nem akar kiállításra menni a sárga, piros, piros mozaik madaraival, annak fölösleges is....
A sárgák tekintetében talán meg lehet oldani a színezést teljes mértékben növényekkel, mert karotint tartalmazó növények akadnak bőven és lutein tartalmú is van.... A piros és a piros mozaik az már nem megoldható....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2012 jan. 29, 16:39 
feketemarcsi írta:
Éppen a múltkor beszélgettünk osztrák tenyésztőkkel egy kiállításon erről a színezés dologról és nem is maga a színező szerintük az ártalmas, hanem az a töménytelen mennyiségű szőlőcukor, amiben oldják. Azt mondták, hogy ez elraktározódik a májban és zsíros májelfajulást okoz, ami megrövidíti a madár életét.


Megoldás....
Használj tömény színezőt:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2012 jan. 28, 12:20 
feketemarcsi írta:
Valahol azt olvastam, hogy nem jó a fészekben színezni, mert akkor nem derül ki, hogy genetikailag piros-e a madár, vagy csak megszínezték. Ebből mi az igazság?


Igaz is és nem is...
Ha kiállításra szeretnél ideális madarat kapni, akkor az egyenletes színeloszlás miatt már a fészekben színezni kell a sárga és piros alapú madarakat, a mozaikoknál más a helyzet!
Amennyiben szelekciót szeretnél csinálni annak tekintetében, hogy mely madaraid azok, melyek genetikailag jobban beépítik a színeket, abban az esetben ne színezz! Én 2011 ben nem színeztem a sárgákat, kíváncsi voltam, mely madarak azok, melyek a legjobban színeződnek színtáplálás nélkül és ennek tekintetében hagytam meg az utódokat....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 nov. 3, 7:51 
feketemarcsi írta:
Én úgy tudom, hogy csak vedléskor kell színeznetek őket. Vagy mégsem úgy van?


A piros madarakat a fészekben, sőt a tojót már színtáplálva látható volt a képen, a piros mozaikok esetében más a helyzet, ott később kell elkezdeni, különben a madáron a piros elmosodók!!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 nov. 2, 16:55 
feketemarcsi írta:
Ilyenkor az is előfordulhat, hogy a tojásszínezőt tartalmazó főtt tojás volt a ludas. Egyik barátomnál a citromsárga kanárikban is narancs foltok jelentek meg az "extra sárga" házi tojásból készült lágyeleségtől. Gyakorlatilag a tojás sárgájának a sötét színét ugyanazzal az anyaggal érik el, mint a kanári színezésnél használt, bármelyik takarmány kereskedésben beszerezhető és sajnos egyre többen használják. Ha sikerül egy picit túladagolni, akkor mennek reklamálni a mamákhoz a piacon, hogy biza piros volt a tojás sárgája.


Az lehet, de ezek piros kanárik és elengedhetetlen az ideális szín eléréséhez!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 nov. 2, 16:16 
Egy véletlen folytán leesett fészek....
Látható a széttört tojások sárgája rikít a pirostól, tehát a tojó a költés szezon előtt színtáplálást kapott (canthaxanthin)!
Csatolmány:
2398166403_1.jpg
2398166403_1.jpg [ 55.24 KiB | Megtekintve 7534 alkalommal. ]


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2011 márc. 3, 18:56 
ÉN a következő képen adtam a lágy eleséget a madaraimnak, két tojást főztem harminc percig majd lereszeltem , adtam hozzá prézlit , hogy össze kapja egy kicsit a tojást , tettem hozzá festéket , és össze kevertem míg piros lett az egész ,majd reszeltem rá egy fél sárga répát eszt össze kevertem és adtam hozzá hat közepes kanál piros lágy eleséget ,és megszórtam össze aprított zöldség zöldjével. És összekevertem az egészet .
Tisztelettel Kari Pákozdi Károly


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2011 márc. 3, 18:38 
Folytatnám a színezés sorozatot , a netten színező paszta recept, 1 Egy tojást forrásban lévő vízben 10 percig főzzük
2 Egy tálba össze keverünk , 6 evőkanál a Quiko Classzit és egy nagy csészébe 2 evőkanál kétszersültet.
3Tegyünk hideg vízbe /egy csészébe kb 8 evőkanál kétszersültet /és keverjük össze ,öntsünk rá meleg vizet .
4 Hagyjuk duzzadni a kétszersült egy negyed óráig , majd felbomlik
5 Keverjük össze a tésztát és a kétszersültet kapunk belőle egy jó tálal ami megtelik.
6 Helyezze a tálat a hűtő szekrénybe legalább egy/ tucat órát /ez 12órának felel meg.Tegye a hűtőbe a főt tojást,
7 Kivesszük a hűtőből és egy mini elektromos készülékkel , őröljük és keverjük a kemény tojással a pasztát.
8 Adjunk hozzá egy kanál festéket 2 evőkanál tésztát és keverjük össze az egészet újra ./atészt még jól láthatóan foltos/
9 Hagyja állni egy negyed órát , és keverjük össze a késszülékkel . A festék be áztatja a tésztát és csodát fogunk elérni .
10 és itt van a végeredmény .
11 Tovább terjesztésre jó étvágyat .
tisztelettel Kari


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:57
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO