Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 10:38
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Zalalövő
Valódi név: Kovács Gyula
   
Hozzászólás 2016 feb. 17, 17:46 
Köszönöm


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 feb. 17, 14:41 
Nem vagyok színes kanáris, de ha jól tudom:
melanint tudod "színezni" spirulinával például
pirosat paprikával is jó, de jó a sárgarépa, cékla stb (amiben van karotin)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 10:38
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Zalalövő
Valódi név: Kovács Gyula
   
Hozzászólás 2016 feb. 17, 13:58 
Üdv:Milyen természetes szinezövel lehet szinezni a bronz kanárit???Azt hallottam a kaliforniai paprika??


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
Hozzászólás 2015 júl. 1, 18:06 
Kicsit közelebbi képek...

https://www.youtube.com/watch?v=OEhbLv2 ... load_owner

Üdv:
G.G.

_________________
G2


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
Hozzászólás 2015 jún. 29, 18:49 
Helló Mindenki!


Azt szeretném kérdezni, hogy milyen színűek ezek a madárkák:

https://youtu.be/jvq7gNnsPDs

Üdv:
G.G.

_________________
G2


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
Hozzászólás 2014 dec. 29, 12:19 
Köszönöm szépen a választ. Nagyon pang itt az élet, mindenkinek megfeküdte a gyomrát a beigli???


Üdv:
G.G.

_________________
G2


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2014 dec. 27, 17:15 
Szia G2!
"Én nem értek a kanárikhoz", ezért ne vedd komolyan azt, amit írok! Ezek a madarak 2015 év augusztusáig ilyenek maradnak. Addig eldöntheted, hogy mi a szándékod velük. Teljesen felesleges a volt tulajt keresni, hiszen látszik a madáron, hogy nem volt célja madarait kiállításra vinni. Tehát vagy nem kapott semmilyen színezőt a madár, vagy ha adott is nekik, akkor azt nagyon amatőrként tehette.
Tehát felnőtt madarat a következő vedléskor színezheted, vagy hagyod úgy, ahogy van. Énekelni és szaporodni így is tud. A színezésről, vagy akkor érdeklődj ha majd vedlenek, illetve utódnevelés esetén tojásrakáskor. A madaradat a kép alapján nem mínősítem, de szép pirosat csínálhatsz belőle! Üi. a ragadózó madarak is csekély mértékben színezhetőek, de ehhez nem kell a galambot színezni! Üdv.LA.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
Hozzászólás 2014 dec. 26, 17:32 
Helló Kanárisok!

Egy kérdésem lenne, néhány hasonló madaram van mint a képen:

Kép

AZ lenne a kérdésem, hogy kell-e színezni a madárkákat, hogy ilyen színűek maradjanak. Monoron vettem néhány darabot, és egy ismerősömtől kaptam még kettőt. De senki sem tudta, a "tenyésztő" telefonszáma pedig nem kapcsolható...
Előre is köszönöm:
G2

_________________
G2


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 aug. 6, 6:10 
Fekete Csaba írta:
A süvöltő tollainak karotinoid tartalma eltér attól függően, hogy vadon él, vagy fogságban. A vadon élő tollaiban igen sokféle karotinoid van: astaxanthin, adonirubin, alpha-doradexanthin, és papilioeritrinone, de canthaxanthin is jelen van kisebb mennyiségben. A fogságban tartott madarak esetében ezzel szemben az alpha-Doradexanthin dominál a tollakban.
Forrás: Comp Biochem Physiol B Biochem Mol Biol. 2001 Mar;128(3):529-35


Nem hiszem hogy a fogságtól a genetikai képességük megváltozna, igy marad az egészségi állapot és a táplálás. Az utóbbira van egy népi bölcsessség:
"Mindent kell adni , mert a mindenben benne van minden.":)

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 aug. 5, 22:41 
Azt, hogy egy profi színkanárisnak mit kell csinálnia, igen hasznos lenne, ha egy profi színkanáris mondaná el, én abszolút nem vagyok az. De én semmiképpen sem arra akartam utalni, hogy az az ideális, hogy csak pelletet és színezőanyagot kapna a madár. Általában a színezett kanárik messze több színezőanyagot kapnak, mint amennyit fel tudnak használni. Ezt az ürülékük színe is igen jól mutatja.
Ilyen mennyiségű színezőanyag mellett nem sok vizet zavar a magokban található karotinoid mennyiség. Inkább csak arra kell odafigyelni, hogy ne vigyük túlzásba a többi karotinoid mennyiségét a táplálásnál (sok zöldség, A vitamin stb..), mert akkor már előállhat az az állapot, hogy számottevő lesz a bélrendszerben a többi karotinoid mennyisége a színezőanyaghoz képest, ami már rontja a színezőanyag felszívódását.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 aug. 5, 22:25 
A süvöltő tollainak karotinoid tartalma eltér attól függően, hogy vadon él, vagy fogságban. A vadon élő tollaiban igen sokféle karotinoid van: astaxanthin, adonirubin, alpha-doradexanthin, és papilioeritrinone, de canthaxanthin is jelen van kisebb mennyiségben. A fogságban tartott madarak esetében ezzel szemben az alpha-Doradexanthin dominál a tollakban.
Forrás: Comp Biochem Physiol B Biochem Mol Biol. 2001 Mar;128(3):529-35


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 aug. 5, 22:19 
Columba!
Én úgy értelmezem, hogy a lutein epoxid csak egy köztes termék, de ezt nem merném 100%-ra venni.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 nov. 19, 16:42
Hozzászólások: 18
Valódi név: SZÉNÁSI LÁSZLÓ
   
Hozzászólás 2013 aug. 5, 20:21 
Lehet hogy nem ide tartozik(csak részben)-a pelletekrol-olvastam valahol hogy egyes tenyésztok kizártan csak pelletel etetik a piros(nak szánt )madarakat.Én is meggjártam egyszer egy lipo-piros (Olasz) madáral,nem tudván hogy csak pelleteken éltt-szó szerint éhen haltt(még a lágy kaját sem voltt hajlandó enni),ez voltt az utolsó allkalom hogy nem ismert eredetu madarat szerezttem be.Ugy tudom járt igy már más is.....!


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 aug. 5, 20:12 
Fekete Csaba írta:
A gouldok maszkjában nem lutein van, hanem ennek egy módosult változata lutein epoxid. Ezért tér el a sárga fejszín a has sárga színétől, ami tisztán lutein alapú. Itt ezen a ponton akad el a lutein metabolizmusa, tehát nem képződik cantaxanthin, azaz nincs a fejükben egyáltalán piros pigment.
... csak narancs.

Kidobta google, hogy a lutein epoxid a narancslében is van jó sok, csak ott a" leánykori nevén" izoluteinnek nevezik.
Mindenesetre a narancs szín megnyugtatóan stimmel.
Úgy értetted, hogy a lutein epoxid tovább alakításából lenne normál esetben a cantha xanthin? Vagy a lutein epoxid mindig is ott van a piros takarásában?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 aug. 5, 20:01 
Igy már világos!
CSak a végén az fog kijönni ,hogy aki profi , az kizárólag pelettel meg színezővel etesse a madarait, az meg már nem annyira vonzó. Akkor inkább soha ne nyerjek.
A süvöltő piros miből van/lesz?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 aug. 5, 15:39 
Még Shama hozzászólásához annyit hozzátennék, hogy valóban lényeges, hogy színezéskor kerüljük a zöldségek adagolását. Ennek az az oka, hogy a különböző karotinoidok ugyanolyan módon szívódnak fel a bélből. És ez a mechanizmus véges kapacitású. Így, ha a színezőanyag mellett nagy mennyiségű egyéb karotnoidot adagolunk a madarak (zöldségben lévő lutein, zeaxantin carotene stb...), akkor ezek a vegyületek versengenek azért, hogy bejussanak a szervezetbe. Ez azt jelenti, hogy a színező mellé minél több zöldséget adunk, annál több drágán megvett színezőanyag hagyja el a madarat a kloákáján keresztül, ami természetesen nem cél.
Sajnos sokan nem gondolnak arra, hogy az A vitamin is pont ugyanúgy szívódik fel, mint a színezőanyagok és a legtöbb vitaminkészítmény, így a vedléshez ajánlott vitaminkészítmények is jelentős mennyiségben tartalmaznak A vitamint. Így könnyen előfordulhat, hogy a vedléskor teljesen jószándékkal adagolt vitaminkészítménnyel nagymértékben lecsökkentjük a szervezetbe juttatott színezőanyag mennyiségét, ami persze meg fog látszani a madár színén.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 aug. 4, 17:43 
Kedves Antal,
Az Illúziót így kifejtve egyetértünk és szerintem így a kezdők is jobban megértik, mintha csak az illúzió szót hallják.
Sajnos a fehérré tett kanáriról szóló eredeti cikket még nem sikerült megszereznem. Mivel 1934-es cikk nem is biztos, hogy sikerül. Egy könyvben, ahol hivatkoztak erre a cikkre, azt olvastam, hogy nem magokat adtak a kanárinak, hanem pelleten tartották. Ezt a pelletet pedig úgy állították össze, hogy egyáltalán ne legyen benne semmi karotinoid. Ekkor kapták a "fehér" kanárit. Ilyen "fehér" kanárinak aztán adtak luteint és zeaxanthint, amitől vedlést követően ismét sárga lett. A leírások szerint ez volt az első bizonyítéka annak, hogy a madarak sárga színéhez nélkülözhetetlenek a táplálékból felvett karotinoidok.
Sajnos arra nem utalnak a hivatkozások, hogy mikor kezdték ezt a diétát és mennyi ideig adták. A madár azonban biztosan nem lehetett túl egészséges, mert karotinoidok számos életfolyamathoz nélkülözhetetlenek.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2013 aug. 4, 15:45 
Kedves Fekete Csaba!
Ismételten avval kezdem, hogy nagyszerű dolgokat írsz. Amit írtál, abban minden látszat ellenére veled 99%-ban azonos véleményen vagyok. Most sem szándékozom vitatkozni veled, csupán azért írok, hogy az „illúzió” kifejezésemet a helyén értékelje minden olvasó! A SZÍNEZÉS ürügyén általában a pirosról elmélkedünk leginkább, de más színek is „módosíthatóak”. Te is, én is tudom, hogy a színeket „ezerféle” tényező befolyásolhatja. Ezek között csupán „egy” a genetikai képesség. Persze ebben a több ismeretlenes folyamatban a legalapvetőbb a madár egészséges sérülésmentes génkészlete. Sajnos génkészletet vizsgáló laboratóriummal nem rendelkezem, csupán tanulmányaimra, mások állítására, saját tapasztalatomra támaszkodom akkor, amikor kialakítom e témában véleményemet. Az életem során megtapasztaltam azt, hogy nem minden arany, ami fénylik. Evvel csupán azt állítom, hogy nem minden leírt magyarázat, „egyedi kutatás” eredménye a biztos és megcáfolhatatlan igazság. A genetika csodálatos titkokat tartalmaz, de a „leghíresebb” genetikusok sem láthatnak előre mindent. Szomorú példája ennek, hogy az egyik legismertebb humán genetikusunk, aki több ezer családnak adott tanácsot születendő gyermekük érdekében, bevallotta, ő sem tévedhetetlen. Laboratóriumi háttér és vitathatatlan tudása ellenére a saját gyermeke sérülten született. Nem folytatom, mert nem a tudomány szükségességét cáfolom, sem az öröklés általános szabályait. Csaba, amit leírtál alapvető törvényszerűségek. Erre építhet az, aki felsőbb osztályba szeretne lépni, de a kezdőket „egyszerűbbre” fordítva is segítenünk kell! Tehát az illúzió kifejezéssel azt kívántam kiemelni, hogy bizony a szemünkkel érzékelt látványhoz, azaz a piros kanári megjelenítéséhez, kacskaringós út vezet. Főleg akkor, ha kiállításra szánjuk madarunkat. Nagyon jó, ha tudjuk azt, hogy melyik magnak, termésnek, zöldnek mi a beltartalma, sőt van e karotinja. Ezt a mesterséges színtáplálás érdekében is célszerű tudni, mert javíthatja, vagy ronthatja annak hatásfokát. A kezdőknek, akiknek fogalmuk sincs a beltartalomról, én egyszerűen azt ajánlom, hogy a színezni szánt madárnak, színezési időben például ne adjanak zöldet. Az eredményben nem fognak csalódni, a madárnak pedig nem lesz semmi baja, mert a kevesebb színező sem terheli túl annak szervezetét. A magok színfokozó hatása is bizonyítható, de ez a szép piroshoz kevés. Etethetjük mi az afrikai Oryx szövőmadarat a legextrább leghíresebb tápgyártó magkeverékével, a mi éghajlatunkon napfény hiányában soha nem lesz olyan piros, mint hazájában volt. Ezt is azért írom, mert a madár génállománya változatlan, mégis az egyéb külső hatás adta az alapszínt, jelen esetben a narancsos sárgát. Mi a teendő? Vedléskór mesterséges színtáplálás, és a madár ismételten ragyog. Ettől még érdekesebb, az eurázsiai fajok „fogságban” bekövetkező „kisárgulása.” Nekik aztán igazán begyűjthetünk minden olyan „takarmányt”, amit a begyvizsgálatok alapján tudósok szerint fogyasztanak. Ennek ellenére saját tapasztalattal állítom, hogy a piros eloszlik. Engedéllyel tartott madaraknál láttam, hogy kerti röpdékben a különböző mértékű napfény ellenére sem maradtak eredeti pirosak. A génállományt itt is adottnak kell tekinteni, a madár mégis sárga a piros helyett. A színtáplálás megint helyreállította az eredeti színeket. Sok-sok hasonló megfigyelésem eredményeként merészeltem arra a következtetésre jutni, hogy ezek a madarak valójában genetikai értelemben nem is pirosak, hanem valamilyen sárgák. Tehát Csaba, amit írtál genetikai közelítéssel az igaz, nevezzük képességnek. A valóságnak a megjelenítéséhez ez csak egy jelentős, de nem kizárólagosan egyetlen előfeltétele. Ettől a gondolattól pedig egy lépés, és jöhetnek a „sárga” madarak színezésének kipróbálása. /Nem írom le ismételten, de a papagájok kivételével a színezés nekem működött./ Nem minden fajnál azonos mértékben, sőt fajon belül is eltérően, de minden esetben megjelent a piros. Ezért merem azt is állítani, hogy az a madár, amelyikben megjelenik a piros, az a szelektálással, előbb utóbb a kanárihoz hasonlóan pirosra színezhető. Más színekről most nem illő beszélnem, csupán megjegyzem, érdeklődéssel olvasnám, hogy egy született sárga kanárit, milyen éves diétával tettek fehérré? Normál zebrapinty sanyargatással átmenetileg feketévé tehető, de az előbbi? Nehezen hihető. Befejezésül ismételten elmondom, én nem értek a kanárihoz, így fejtegetéseimet sem kell komolyan vennetek. Szerényen csupán javaslom, hogy egy-egy faj megismerése a tenyésztés alapja. A kanárisoknál ezen túl a tenyésztő számára a legoptimálisabb fajta, sőt színváltozat kiválasztása, illetve a színezés tökéletesítése is sok ismerettel rendelkező tudatos munkát követel. Mindez megtanulható, és akkor az eredmény sem marad el. Szép nyarat és még szebb madarat mindenkinek, Csabáknak ezen túl sok jó írást kívánok. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 aug. 4, 9:59 
A gouldok maszkjában nem lutein van, hanem ennek egy módosult változata lutein epoxid. Ezért tér el a sárga fejszín a has sárga színétől, ami tisztán lutein alapú. Itt ezen a ponton akad el a lutein metabolizmusa, tehát nem képződik cantaxanthin, azaz nincs a fejükben egyáltalán piros pigment.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 aug. 4, 9:10 
Shama véleményével sok ponton nem értek egyet, de most nincs lehetőségem egyenként kivesézni a problémákat.

_________________
Cséplő Árpád


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:15
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO