Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 29, 23:28
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: pápa
   
Hozzászólás 2011 feb. 27, 21:18 
Azt a szót,hogy "cefre" többször is olvasom az elmúlt hozzászólásokban,nekem a pálinka jut eszembe róla, vagy tévedek?

Üdv.Attila


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2011 feb. 27, 19:07 
A színezést folytatnám , Tehát hogy színezek színes festék által ,hogy vízben oldom ?vagy cefrével ami kanás vagy zsákos kiszerelésben van, mindegyik módszernek megvannak a maga előnyei és hátrányai. Víz festés , Ez az egyik leghatékonyabb módszer,de paradox módon a legkevésbé használt . Miért nem használják , mert a piros festékes víz pirosra festi a ketreceket, és az összes felszerelést, és a környezetet is. De van megoldás az öntözéses labda .EZ egy érdekes megoldás amely elkerüli ezeket a kellemetlenségeket ,és van egy másik előnye hogy a víz nem szennyezi a bélsárt vagy egyéb betétek magvakat stb Amikor vizes oldatott használunk naponta cseréljük ki. Van még egy megoldás amikor mézet színezünk be , és ezt itatjuk a madarakkal. Festés cefre EZ a módszer leginkább használt és ennek köszönhetően nagyon jó eredményeket értek el . Különböző receptek szerint ajánlják kínálják . Mindenki az ő kedvenc márkáját használja ,annak arányait különböző ízekben ,hogy mit esznek jobban a madarak.Tisztelettel kari vagy Pákozdi károly


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2011 feb. 27, 11:40 
Az intenzív Bogen. Nem lehet beszélnünk anélkül ,hogy ne használjuk ezt a festéket a madaraknál mert nagyon jó színező festék én is kipróbáltam nem is egyszer a legszebb intenzív madarakat lehet belőle kihozni különösen a piros lipochrom mozaikoknál nagyon jól kihozza a mozaik hatást élénken a madarakon. ÉS miért ,mivel néhány rajongója van / nagy vagy híres tenyésztők esküsznek rá/ köztük számos Belga és Holland tenyésztők is és én is én Ausztriából szerzem be ezt a festéket ha lehet kapni de sajnos ritkán jutok hozzá. A Bogen a hírnevét onnét kapta ,hogy a nagyon villágos madaraknak szép színt tud adni , de az én tapasztalatom szerint a sőtét madarakat is nagyon szépen megfesti. A festék maga víllágos színű. Ehhez keverünk még fele arányban kantaxantin festéket és a kettő keverése nagyon jó színű madarakat hozott ki nálam. Mit tudunk mondani hogy ez áll a tiszta klasszikus színezéshez legjobban. A termék hozzá adott össze tevőket is tartalmaz ,sok vitamint E /kedvező fényerőt ad a tollazatnak /és tartalmaz antioxidánsokat amely javítja a termék minőségét és jobban átmegy a májon. De egyesek szerint nem szívódik fel a festék a májban ,de táról zsírt. Jellemző vizsgálatok vannak feltüntetve a csomagoláson és meg kell felelnie a színezésnek. Hogyan lehet biztos hogy az adaglás helyes ? Egyszerűen megnézi ürüléket , ha nem piros akkor a festék hiányzik és ezért növelni kell az adagot , ha vörös a széklet az adagolás helyes ,Ne felejtsük el aztis hogy nem minden madár eszik azonos mennyiségű cefrét /festéket/ és a madár rossz égésségi állapotban van akkor kevesebb lesz a festés a madáronmert nem eszik úgy a festékből/ mindkét esetben ez hatással lessz a végleges színre. Legyünk figyelmesek .remélem érthető vólt amit leírtam az én tapasztalatomat is hozzá tettem a cikkhez. Maradok tisztelettel Kari folytatom


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2011 feb. 27, 10:52 
A színező paszta. Ez a klasszikus cefre amelybe színtetíkus festék került. Ezek száraz vagy olajos formában kerülnek forgalomba, függően a márkától, alkalmasak a tenyésztők számára. Akiknek kevés madarat kell megfesteni azok 1kg vagy 5kg csomagolásban vagy 25kg csomagolásban a nagy kereskedők részére. A színe igazi színező paszta csak meg kell nézni a külömbséget ha ezzel az anyaggal színezünk a használat során a fent emlittet színekben. Kedves Ferikém a netten találtam rá ere az anyagra és azért írom le mert sokat lehet tanulni belőle különösen a kezdőknek de szerintem neked is és nekem is maradok Tisztelettel Kari majd a végén a cikknek közlöm a megtalálhatóságát ha valakit érdekel. Én olyan vagyok aki másokkal szeretem megosztani a tudást és nem eltitkolni mint egyesek ezzel is segíteni kívánom a madarászatot. Tisztelettel kari


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 feb. 27, 9:22 
Légy szíves Feri, akkor magyarosítsd a google heveny fordítását, hogy a kezdők is megértsék!
Köszönöm.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 feb. 27, 0:35 
Karcsi ez nagyon szép és jó,de ezt nem a google fordítóból másoltad át?
Azért nem ártott volna neki egy kis átfogalmazás,igaz én értem mert tudom mit akar ez kihozni,de egy kezdőnek nem sokat mond el.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2011 feb. 25, 14:30 
Második rész a színezés .
Ezek a színezékek lehetnek különböző formában vagy paszta formájában ,Ezek bizonyítottan biztonságos egészséges madarak lesznek tőle.
A tiszta festékeket megtalálják a speciális boltokban. Béta Karotin . Ez egy sötét narancs sárga színű por, vízben oldódó , igazi piros színt nem tud adni önmagában ad egy narancs színt ,ez ad egy jó színt az elefánt csont színnek . Ezt a színt legtöbbször kiegészítésre használják fel más termékekhez. A piros Carophyll . Ez egy lila por oldódik /de nem vízben/Nagyon színes ez egy jó pirosat ad .Kantaxantin Ez nagyon sötét színű por oldható festék ,használható nedves paszta vagy a vízben oldódik ,Ad egy jó piros színt .A színezékek oldata csökkenhet nagyon gyorsan ,mert érzékenyek a fényre /a jelenség az oxidáció /ezértkell sötét helyen tartani ,vagy egy csomagban valamint védeni kell a hőtől . Lejárati dátumot gyakran feltüntetik a csomagoláson. folytatjuk Tisztelettel Kari


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2011 feb. 25, 13:59 
A színezés. A piros kanárinál, a kanári nem tudja gyártani a piros színt hanem a képesség , hogy rögzittse a piros pigmentet /van természetes és mesterséges színezés / hogy ez kell hogy elérjük a kívánt eredményt . Személy szerint én használom 50 százalékban Carophyll vörös /zsírban oldódó / és 50% ban -a Kantaxantin /vízben oldódó / festéket.A kanáriknál fontos a versenyeken az egyenletes piros szín elosztás van piros vagy rózsaszín és elefántcsont színű madár. A farok tollnak ugyan olyan színűnek kell lennie mint a test színe.Általában a vedlés vége December ez attól függ hogy mikor született a madár . A versenyeken a leggyakoribb hibák a következők. 1 kevés a fényerő 2 a legfontosabb a nem elég erős szín 3 A repülési toll és a farok toll sárgás elszíneződés mutatkozik és nem áll összhangban a tollazat a testtel.
4 Lila fej 5 korlátozott területen rossz színes toll vagy a farok tollak nem elég színesek /narancs sárga/ Milyen termékeket kell használni ? Milyen adagokban ? hogy folt ne legyen a madáron /kivilágosodott terület./
Különböző festékek.
Már említettem vannak természetes és mesterséges színezékek , de ha akarjátok a tényleges eredményt nem csak ez adja, hanem a sárga répa , paradicsom , cékla, stb megy piros akár ipari menyiségben . Csak a szintetikus színek adnak valós piros színt a kanáriknak. folytatjuk Tisztelettel Kari


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 9, 20:58 
tövismadár írta:
Kedves fric
Köszönöm a gyors segítséget, rövidesen elmegyek körülnézni - megnéztem az ajánlott honlapot.
Egyelőre egy páram van, de bővíteni szeretnék kb. öt párig
Többet nem engednek a lehetőségeim.
Piros, sárga és mozaik érdekel még.


Ha sárgát akarsz itt van a Gutiz,neki szerintem nagyon szép sárgai vannak.
De tudok esetleg ajánlani pirosból és mozaikból is hogy kitől vegyél ha szépeket is szeretnél.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 26, 14:45
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Koczeth László
   
Hozzászólás 2011 jan. 9, 20:06 
Kedves fric
Köszönöm a gyors segítséget, rövidesen elmegyek körülnézni - megnéztem az ajánlott honlapot.
Egyelőre egy páram van, de bővíteni szeretnék kb. öt párig
Többet nem engednek a lehetőségeim.
Piros, sárga és mozaik érdekel még.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 9, 18:50 
tövismadár írta:
Kedves fric
említettem, hogy újrakezdő vagyok.
Abban az időben jó harminc éve még sárgarépával,pirospaprikával színeztünk, bár én nem voltam híve, de ma igazán szép bronzokat, piros madarat csak színezéssel lehet előállítani - úgy látom- .
Örülnék, ha elmagyaráznád hogyan színezzek, ha lehet, mint egy laikusnak.
Hol szerezhető be, és melyik az amely elfogadható árú - tudod egy rokkant nyugdíjas özvegyembernek, aki nem keres igazán jól, és még hobbyjából nem tudja kiforogni a fenntartásához, fejlesztéséhez szükséges pénzt - ez is fontos.
Fáradozásod nagyon köszönöm.
:D :D :D

Tisztelettel
tmadár


Szívesen segítek,itt van egy link mivel látom a fővárosba laksz,sima ügy.
itt van egy link:http://www.galambaszkucko.hu/
van itt minden csak pénz kell hozzá,sajnos,a Szűcs József szerintem ha elbírsz menni hozzá,még tanácsokkal is tud segíteni.
Igazából hogy tényleg szép színűk legyen kell színezni,de mivel te már nem vagy egy kezdő az alapokat tudod,amit hiányzik még a lágyeleségből egy kis nevelőtáp meg a színező anyag a Cantax.

Nem tudom hány madarad van pontosan csak ez az egy pár?Egy 200g Cantax 6500 ft amig egy félkilós 9500-10000 körül mozog vagyis a kisebb kiszerelés drágább meg kell fizetni a csomagolást.

Én pl.a white mollen nevelőtápot használom,de van többféle is,pl:CD,Orlux ami még kapható.
Ezek vannak 1kg kiszerelésbe 1100-1300 ft körül 5kg 5000-6000 ft között.
Ha megnézed a weblapot találsz egy csomó dolgot ami hasznos lehet.
Ha van esetleg kérdésed írj.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 26, 14:45
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Koczeth László
   
Hozzászólás 2011 jan. 9, 18:13 
Kedves fric
említettem, hogy újrakezdő vagyok.
Abban az időben jó harminc éve még sárgarépával,pirospaprikával színeztünk, bár én nem voltam híve, de ma igazán szép bronzokat, piros madarat csak színezéssel lehet előállítani - úgy látom- .
Örülnék, ha elmagyaráznád hogyan színezzek, ha lehet, mint egy laikusnak.
Hol szerezhető be, és melyik az amely elfogadható árú - tudod egy rokkant nyugdíjas özvegyembernek, aki nem keres igazán jól, és még hobbyjából nem tudja kiforogni a fenntartásához, fejlesztéséhez szükséges pénzt - ez is fontos.
Fáradozásod nagyon köszönöm.
:D :D :D

Tisztelettel
tmadár


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 7, 16:09 
feketemarcsi írta:
Sajnos nagyon sok madarász és galambász vesz fű alatt külföldi gyűrűt jó pénzért ebben az országban azért, hogy mondjuk a levesbe való galambját, vagy a pár száz forintot érő madarát ezrekért adja el. És mikor egy nyilvános fórumon rájuk pirítanak, még ők vannak felháborodva, hogy kinek mi köze hozzá, azért árulja, mert van a gyűrűre vevő.

Igen, az is egy sajnálatos szemlélet, amit nehéz kiirtani az emberekből, hogy minél többet kapjanak minél olcsóbban. Viszont ha az olcsó madár másnap lefordul, akkor elég drágába került és vehet helyette másikat. Ezt elég nehéz lesz kiirtani a köztudatból, ha egyáltalán lehetséges, más dolgoknál is ez a szemlélet van, sokan megveszik a vacakot, csak azért, mert pár Ft-tal olcsóbb és ez sikerélményt jelent.



Marcsi kezdelek megkedvelni mert egyre több olyan dolgot írsz le amit eddig véka alá rejtettél.
Sajnos egyeseknek ettől teljesedik ki a vágya a madarászatban,sajnos.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 5, 17:45 
Így van sajnos,ezt Marcsi nagyon szépen leírtad,sajnos a pénz az elsődleges szempont és én ezt tapasztaltam Monoron is,hogy sok ember nagyon könnyű rádulmálni,pedig ő is lássa melyik szebb de végül mégis a gyengébbik madarat veszi meg mert mint tudjuk akinek benne van a vérébe a kereskedés és mellé a nagy duma még a szart is jobban eladja mint más a jobb portékát.
Sajnos ebben a vevők is hibásak(tenyésztő meg kupecek) mert maga a gondolkodás amit képviselnek,mert csak azt nézzük meg hányan mennek ki olasz,németbe és nem az a cél,hogy jó madarat hozzanak be hanem x összegért minél többet és majd megmutassák,hogy ők a szarból is király madarakat tenyésztenek.
A kupeceket megértem mert nekik a cél minél több pénzt keresni,de a tenyésztők szemléletét nem értem,mert ha egy madáron német vagy olasz stb gyűrű van az már jobb madár mint egy magyar.
De hát ettől vagyunk mi emberek különbözőek,mert kinek a pap kinek a papné.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 5, 13:59 
feketemarcsi írta:
Hááát, ha nagy átlagban elmész egy börzére, vagy egy kiállítás börzéjén is szép számmal találsz olyanokat, akiknek a madara olyan nemű és korú, amilyet pont keresel, ha otthon kiderül mégsem, akkor bocs tévedtem, de kicserélni már nem fogja...

A másik, hogy szép számmal akadnak olyanok, akik a csillagot is lehazudják az égről, csakhogy szabaduljanak a madártól és a naiv érdeklődőnek lyukat beszélnek a hasába...

Én is ezekre gondoltam elsősorban. A tisztességes "bótosokkal" és tenyésztőkkel szerintem senkinek semmi baja.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 5, 13:22 
Igazából sokszor a vevő is hibás,mert ha megvesz valamit előtte tájékózodhatna,hogy mit és miért is veszi.
Pl.ha vesz egy autót is megkérdezi milyen extrák tartoznak bele az árba,igaz nem nem állat de informálodik,akkor ha állatot vesz miért nem?

Ezzel nem az állítom,hogy a tenyésztők mennyire szentek de mint mindenből vannak ilyenek és olyanok is.
Csak gondoljuk bele a húsvéti nyuszikákba,a tenyésztő eladja mert ő megkapta rá a lovét,a vevő hazaviszi és a gyerekét lássa de boldog egy pár napig nagy az öröm egy idő után ez az öröm átmegy egy gondba mert mit csináljanak a kisnyuszival mert a gyerek már kezdi megunni,amíg új volt addig érdekes volt.
Én is sok madarat eladtam és sokan visszajártak magért,emésztő,stb,mert sajnos egyes kereskedésekbe olyan magok árulnak hogy jó drága a zacsira rá van nyomtatva kanári eleség,de szerintem inkább zebráknak jó mert fullban van kölessel.
Vagyis ha keresünk mindenbe van hiba.
A kereskedésbe miért annyi egy kanári amennyi vagy bármi más állat ,mert a kereskedők potom árakért vásárolják meg és jó magas áron eladják,de mivel az élet a pénz körül forog ez is természetes dolog,mint a színezés vagy nyuszieladás.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 3, 13:26 
Sajnos ez a ritkábbik (mármint, hogy adnak "használati utasítást"). És nem csak a kanáriknál.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 2, 19:03
Hozzászólások: 31
   
Hozzászólás 2011 jan. 3, 13:18 
Jelentem: én kaptam használati utasítást a madárkámhoz, be is tartom.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ckuzmos 2011 jan. 3, 14:04-kor.
Idézet szöveg méretének mérséklése ;)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 jan. 2, 18:30 
feketemarcsi írta:
Nekem a zöldhöz kellett egy piros fekete mozaik, nem szándékozom piros madarat tartani.

Viszont a kiállításokon sok minden hallani akaratlanul is és ilyenkor egy-két dologtól égnek áll az ember haja. Vannak emberek, akiknek tök mindegy, lényeg az eredmény bármi áron és ez szomorú dolog.

Ráadásul én azt is etikátlannak tartom, hogy nagyon sokan nem mondják el, hogy a madár a színezőtől piros, aztán szegény laikus vevők jönnek a kérdéssel, hogy mi történt a madarukkal, hogy egy év múlva kifakult. Vagy bűntudatuk van, hogy valamit elrontottak, vagy becsapva érzik magukat, hogy senki nem mondta nekik, hogy ez nem a természetes színe a madárnak, különben meg sem vették volna.

Rólad fel sem tételeztem volna, hogy túletetd színezővel a madaraidat. :wink:

Viszont pont ebben a topikban hangzott el valaki részéről, hogy akkor van túladagolva a cantax, ha pirosat produkál a madár.


Azért azt megkérdezem, hogy miért kell a fekete sárgához egy fekete piros mozaik madár?
A mozaik madarak nem mozaik madarakkal elég fura sehova be nem sorolható foltos madarakat hoznak.
Egyébként én kizárólag csak természetes színezőt alkalmazok a sárgáknál.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 jan. 2, 16:05 
feketemarcsi írta:
Szerintem szokta olvasni a fórumot, ha akarja, majd ír neked, ha nem hát nem...

Mint itt Vladinál is felmerült, a gyári színező normál adagolásával nem lehet elérni a kívánt színt, ergo, aki nyerni akar, az kénytelen túladagolni a színezőt, kérdés, hogy ez mennyire etikus dolog...

Szerintem semennyre...

A másik kérdés ugye a színező anyag felhasználása függ a genetikától is, a genetikusan jobban színezhető madár a normál adagolással eléri a kívánt színt, míg a genetikailag kevésbé színezhető a színező túladagolásával éri el a kívánt színt és a kettő nem különböztethető meg egymástól (ezt sem én találtam ki, egy rendezvényen hallottam),

Magyarul itt megint belép az etikai kérdés, a nyerésért képes-e az adott tenyésztő túladagolni a színezőt, ezzel szándékosan károsítva annak egészségét, vagy elfogadja, hogy az adott madár genetikailag rosszul színezhető és hobbi madár lesz belőle.

Kérdés, hogy ma a madarászok többsége erkölcsileg van-e azon a szinten, hogy lemond a helyezésről, hogy ne károsodjon a madár, vagy mindegy neki, hogy egy hónap múlva leesik, csak hozza el a kupát.

Nekem továbbra is komoly aggályaim vannak e téren a színezésre szoruló madarakat tenyésztőkkel szemben és ne haragudj, de nem győztetek meg.

Szerintem a 3. évezredben erre komolyabb hagsúlyt kéne feketetni egyrészt szabályozás tekintetében, másrészt ellenőrzés tekintetében. Ezt ha jól figyeltem a színezés elméleti részénél nagyon egyszerűen tudnák ellenőrizni, ha tollváltás időszakában pirosat termel a madár, akkor túladagolták a színezőt, ha nem, akkor minden rendben.



A mondanivalódban sok igazság van, de sok ellentét is számomra.
Egyáltalán minek tart az piros vagy piros mozaik madarat, aki nem akar egyáltalán színtáplálást alkalmazni, hisz nélküle már nem lesz piros a madár!
Tartson sárga alapú madarakat vagy egyéb fehér madarakat.
A tenyésztői dolgot sem értem, hisz egy normál adagolású színezővel szépen kitűnnek azok a madarak, melyek kevésbé színezhetőek és ezek szelektálásra kerülnek az én elméletem szerint nem emelt dózisú színezőt kapnak. Én legalábbis a sárgáim tekintetében ezt mindig figyelembe veszem. A színező túladagolása és a piros trágya sincs mindig összefüggésben. Gondolj bele, ha eszel vacsorára egy kis tál céklát és véletlen meglátod másnap az eredményét:) Pedig nem adagoltad túl...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:51
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO