Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 134  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 3, 11:46 
:54:

Ahogy számoltam, tegnap kikelt a 4 piros mozaik madárka. Eddig minden jól halad, apu eteti anyut, anyu pedig a kicsiket!
:55:
Szellemmadárkák: :-)
Kép

Kép

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 3, 6:31 
Szia Ecsém !

Látom Te is felzárkóztál a csapathoz...

...köszöntelek a honlapon...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 3, 4:39 
Sziasztok!

Szia Csaba! Örülök, hogy így látod a dó'got! Imi te meg gyere sűrűbben, mert tényleg szükség van rátok!
Ferivel kiegészülve, hármotoknál tényleg a legjobb kezekben van ez a topic!

Jó munkát, eredményes szezont mindenkinek! :08:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neco 2008 ápr. 3, 17:07-kor.

 
Offline
Regionális Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 3, 18:10
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Debrecen 30/428-6282
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 2, 18:32 
gyepszi írta:
Szia Csaba!

Üdvözőlek Gyepszi vagyok.


Szia Gyepszi!

Örülök, hogy te is idre keveredtél, ezek szerint van már neted. Nem látok én itt olyan súlyos problémákat, amik voltak lelettek tisztázva. Viszont a támogatásnak kifejezetten örülök, rám fér. Ezzel kapcsolatban meg is foglak keresni, jól jönne a szakmai tudásod.

Zsolt!

Megy a "cucc"!

_________________
Színkanári és Rock"N"Roll


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 2, 16:05 
igen...nem neked írta Feri, hogy "biztos hogy a lazacot a lazaccal raktad" ?.....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 22, 1:57
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Vajadaság, Topolya
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 2, 13:12 
Szia Pappcsa!

Előre is nagyon szépen köszönöm!Várom a cuccot!

_________________
Üdv minden madárbarátnak!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 21, 17:16
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Gyula Városerdő Borz u. 4
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 2, 11:56 
Szia Csaba!

Üdvözőlek Gyepszi vagyok.
Nagy örömömre most fedeztem fel az új szinkanári topikot.Végre van valaki aki felmeri válalni ezt a munkát.Sajnos azt is látom, hogy vannak olyan tenyésztő társaink akik konkurenciát látnak törekvéseidben.Számszerint mint egy 20 telefont kaptam az ország különböző pontjáról, és arra az elhatározásra jutottunk,hogy támogatjuk munkádat a háttérből. :twisted: Azt javasoljuk, hogy ne vedd fel a kesztyűt azokkal a tenyésztőtársakkal akik csak pusztán karierjüket és az üzleti előremenetelüket féltik. Ne sűjedjen már erre a szintre le topik.Inkább figyeljünk oda a szakmai előremenetelre és a baráti hangulat megtartására. Hiszen az Idre erre a célra hoszta létre a honlapot. Ezuton szeretnénk megköszönni az Idre vezetőségének és az őket támogató munkatársainak a lehetőséget, hogy a topikot a rendelkezésünkre bocsájtották.Tiszta szívből kívánom hogy minnél több ilyen és ehez hasonló topik alakuljon, hiszen ma nagyon nagy szükség van rá.Mikor mindenki tudja Magyarországon milyen sulyos morális problémák vannak madarászat terén is.Most nagyon szükséges az összefogás mint szakmailag és erköltsileg.Bucsuzóul minden kezdő és haladó madarásztásamnak azt kívánom, hogy minnél több örömöt és tapasztalatott talájon az Idre honlapján, valamint irják meg szorgalamsan tapasztalataikat és kérdéseiket.Hisz egy kezdő madár kedvelőtől is lehet tanulni.Még ha azt sokan nem is akarják elfogadni!!!!!!!!!!!!!

Madártársi üdvözlettel :lol: Gyepszi :lol:

_________________
Gyepszi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 2, 9:18 
doromboló írta:
A múltkor az volt ám a baj, hogy miért lazacot a lazaccal rax össze mikor az "A"-s madarakat kell a "B"-s vagy "AB"-ssel...azaz az intenzívet a nemintenzívvel vagy félintenzívvel....csak szerintem nem voltál képben..?!
Azért utólag megnyugtatlak, hogy a nagy baj tényleg akkor lett volna ha két intenzív madarat raktál volna össze, mert annak tényleg pirinyó kis utódai lesznek, de a két lazaccal különösebb baj nem lesz, meglátod.... :wink:


Szia!

Ez nekem szólt?
:56:

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 1, 23:14 
A múltkor az volt ám a baj, hogy miért lazacot a lazaccal rax össze mikor az "A"-s madarakat kell a "B"-s vagy "AB"-ssel...azaz az intenzívet a nemintenzívvel vagy félintenzívvel....csak szerintem nem voltál képben..?!
Azért utólag megnyugtatlak, hogy a nagy baj tényleg akkor lett volna ha két intenzív madarat raktál volna össze, mert annak tényleg pirinyó kis utódai lesznek, de a két lazaccal különösebb baj nem lesz, meglátod.... :wink:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 1, 7:17 
Szia Feri !

Skypen lesz a legjobb (már fel is vettelek a listámra ), vagy a világbajnokságról nyitott topikban, mert a technikai megbeszélés legtöbb része érinthet másokat is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 1, 0:28 
[Szia,én komolyan gondolom Lajos,sőt nagyon komolyan az idén is szivesen mentem volna ha felkért volna időben a Sanyi,vagyis ha szól miútán megnyeretem a Magyar bajnoki címet is,igaz szólt de addigra eladogattam a madarakat amik a kollekcióba voltak és elkeztem a felkészítést mert én elég korán kezdem a tenyésztést mert most már kedz nagyon meleg lenni ahol a madarak vannak,eddig 117 db fiatalom kelt abból 113 gyűrűzve,remélem csak sikerül egy jó pár kollekciót is összeállítanom.Szerintem jó lenne ha skypon megbeszélnénk vagy messengeren a technikai részeket.

Üdv:Nyíri Ferenc
quote="eszterolajos"]Szia fric32 !


fric32 írta:
" Ha minden igaz jövőre készülők világbajnokságra ha minden úgy alakul a madarakkal és lessz rá keret is. "

Ha komolyan gondolod beszéljük meg a világbajnokságra való kijutás technikai részét is, hogy ne érjen semmilyen meglepetés.

A szakmai felkészülés/felkészítés, meg a Te feladatod lesz.


 
Offline
Regionális Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 3, 18:10
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Debrecen 30/428-6282
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 31, 20:18 
Szia, Zsolt!

Sejtettem , hogy ez lesz, ezért is írtam le több antibiotikum nevét.
Nem vagyok állatorvos, de az általad leírt tünetekből, egyből arra
gondoltam, hogy, valamilyen baktérium okozza nálad a problémát.
Van egy javaslatom: küld el pü.-ben a lakcímedet és én holnap
postázok neked megfelelő antibiotikumot és probiotikumot.
Írok hozzá használati utasítást is.

Szia, Béla!

A jelenlegi időszakban a legfontosabb a fiókáid számára a tojásos lágyeleség. Ezzel etetik őket a szülők, puhított maggal kiegészítve. Tojásos lágyeleséget legalább 2-szer adjál nekik naponta, de mindig csak annyit, amennyit a szülők megetetnek, mert a tojás könnyen romlik. Ez mehet így a leválasztás első időszakáig. Ezt követően FOKOZATOSAN vonod meg a lágyeleséget. Almát kb. 6 hetes korukban, zöldet 8 hetesen kapjanak először. Én legalábbis így csinálom.
.

_________________
Színkanári és Rock"N"Roll


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 22, 1:57
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Vajadaság, Topolya
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 31, 17:18 
Sziasztok!

Köszi szépen az ötleteket!A rokontenyésztés kizárva, meg a színhatás is mert tavaly ugyan az a párom 12 kismadarat felnevelt most pedig egymás után ugyanennél a párnál is elpusztult az összes fióka!

Pappcsa(Remélem nem haragszol hogy így szólítottalak.) az a szitu hogy csak egy antibiotikumot tudok beszerezni azt az amoxicilint, a többiről még nem is hallottak az álatorvosi rendelőben, csak néztek.Azt az amoxicilint is gyógyszertárban találtam, kapszulákban.megfelene?.probiotikumot se találtam!Hol lehet beszerezni?Elöre is kössz!

_________________
Üdv minden madárbarátnak!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 31, 12:58 
"Akkor van és remélhetőleg lesznek még fiatalok,csak a lazac párt nem értem pontosan a pirosaknál két lazacot párosítottál?Nem intenzivet-lazaccal?"

Szia Feri!
Jól látod, ez kicsit zavarosan sikerült. Amikor vettem a lazacokat, a "tenyésztő" azt mondta, hogy 1 pár. Én jóhiszeműen el is hittem. Aztán eljött az idő, összaraktam őket. Gyanus volt, mert a hímnek mondott madár nem fülyült. Aztán meglepődve láttam, hogy mindeketten építkeznek, ez pedig nagy vitát okozott, merthogy csak 1 fészek volt. Na itt már tuti volt, hogy mindketten tojók. :-(
Mivel már be voltak indulva, egy ismerőstől kaptam "kölcsön" 1 hímet pár napra. Felváltva tettem a tojókhoz, majd visszaadtam és a tojók most egyedül nevelnek. 5-5 kismadarat. Hamarosan be kell szereznem egy saját hímet is, ami remélhetőleg tényleg az is lesz!

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 13, 21:35
Hozzászólások: 102
Tartózkodási hely: Nagybánya, Erdély
   
Hozzászólás 2008 márc. 31, 9:43 
Sziasztok !
Azt szeretném tőletek kérdezni, mi olyan ételt tudtok mondani, amit a kicsi fiókák a szülőkhöz viszonyitva (még ) nem ehetnek? Gyümölcs, zöldek ? Esetleg csak mennyi idő múlva vagy milyen feltételekkel ?
Mennyiben különbözzön a picik heti étrendje a szülőkéhez képest?
Köszi


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 31, 7:26 
Szia fric32 !


[quote="fric32"]
" Ha minden igaz jövőre készülők világbajnokságra ha minden úgy alakul a madarakkal és lessz rá keret is. "

Ha komolyan gondolod beszéljük meg a világbajnokságra való kijutás technikai részét is, hogy ne érjen semmilyen meglepetés.

A szakmai felkészülés/felkészítés, meg a Te feladatod lesz.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 30, 23:39 
Akkor van és remélhetőleg lesznek még fiatalok,csak a lazac párt nem értem pontosan a pirosaknál két lazacot párosítottál?Nem intenzivet-lazaccal?

Timba írta:
Timba írta:
fric32 írta:
Szia,Timba akkor nagyon jól sikerültek a dolgok,megkérdezhetem hány tojótól van a 30 fiatal és hányadik fészekajnál tartanak?
Timba írta:
Szia Gabesz!

Szia Feri!

Kicsit helyesbítenem kell, mert egy tojót kihagytam a számításból, így eddig 34 kismadaram van. A felhozatal a következő:
1 ezüst opál pár 4 madárka
1 sárga-mozaik pár 5+3 madárka (2.költés)
2 piros-mozaik pár 4 madárka + 4 kedden kel
2 pár lazac 5-5 madárka
1 fehér 4 madárka
1 sárga pár 4 madárka,
Összesen 34 madárka.


Innen kifelejtettem még a gloszti tojókat és az achat-vörös tojót, ők még nincsenek is párban, mert nincs helyem!
:73:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 30, 23:14 
Timba írta:
fric32 írta:
Szia,Timba akkor nagyon jól sikerültek a dolgok,megkérdezhetem hány tojótól van a 30 fiatal és hányadik fészekajnál tartanak?
Timba írta:
Szia Gabesz!

Szia Feri!

Kicsit helyesbítenem kell, mert egy tojót kihagytam a számításból, így eddig 34 kismadaram van. A felhozatal a következő:
1 ezüst opál pár 4 madárka
1 sárga-mozaik pár 5+3 madárka (2.költés)
2 piros-mozaik pár 4 madárka + 4 kedden kel
2 pár lazac 5-5 madárka
1 fehér 4 madárka
1 sárga pár 4 madárka,
Összesen 34 madárka.


Innen kifelejtettem még a gloszti tojókat és az achat-vörös tojót, ők még nincsenek is párban, mert nincs helyem!
:73:

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 30, 23:04 
[quote="fric32"]Szia,Timba akkor nagyon jól sikerültek a dolgok,megkérdezhetem hány tojótól van a 30 fiatal és hányadik fészekajnál tartanak?
[quote="Timba"]Szia Gabesz!

Szia Feri!

Kicsit helyesbítenem kell, mert egy tojót kihagytam a számításból, így eddig 34 kismadaram van. A felhozatal a következő:
1 ezüst opál pár 4 madárka
1 sárga-mozaik pár 5+3 madárka (2.költés)
2 piros-mozaik pár 4 madárka + 4 kedden kel
2 pár lazac 5-5 madárka
1 fehér 4 madárka
1 sárga pár 4 madárka,
Összesen 34 madárka.

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 30, 22:15 
Jó majd megkérdem,csak gondoltam hátha képben vagy mert én nem halottam hogy van engem igazából mindig Bukarestből kerenek a kupecok
és álltalába piros és bronzok érdeklik mert állítolag az itt megvett madarakat nagyon jó áron adják tovább átszámolva 10 000 ft amit itt max 5 000 vesznek meg Monoron a börzén.A Szeben meletti kis város az Meggyes?


Gabesz írta:
Akarám kérdeni, hogy hunn a weboldalad, de látom, hogy idelenn van egy csomó gomb 8) ... No majd holnap belenézek :wink: . Az eddigi eredményeidhez pedig gratulálok! Jó érzés, ha siker koronázza az ember munkáját, még ha szórakozásból teszi azt, akkor is! Vagy akkor még inkább ? :D

Az itthoni kanárisok körében még csak roller versenyekről van tudomásom ami Szeben mellett egy kis városkában van évente egyszer, novemberben megrendezve. Kiállítások, börzék pegig szoktak lenni. De erről inkább Bélát kérdezd, ő jobban van informálva ezekről a dolgokról 8) .

Üdv: Gabesz


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 134  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:11
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO