Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 30, 22:09 
Akarám kérdeni, hogy hunn a weboldalad, de látom, hogy idelenn van egy csomó gomb 8) ... No majd holnap belenézek :wink: . Az eddigi eredményeidhez pedig gratulálok! Jó érzés, ha siker koronázza az ember munkáját, még ha szórakozásból teszi azt, akkor is! Vagy akkor még inkább ? :D

Az itthoni kanárisok körében még csak roller versenyekről van tudomásom ami Szeben mellett egy kis városkában van évente egyszer, novemberben megrendezve. Kiállítások, börzék pegig szoktak lenni. De erről inkább Bélát kérdezd, ő jobban van informálva ezekről a dolgokról 8) .

Üdv: Gabesz


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 30, 21:59 
Én is ha jól emlékszem 2003-ba keztem a színkanárikkal foglalkozni amúgy régota vannak madaraim kb 26 éve mert már gyerekorom óta madarazok csak nem színkanárikkal.Nem panaszkodom mert elég szép ereményeket értem el a színkanárikkal(sajnos sokan ezért irigyelenk is,a nagy öregek nem örülnek neki mert rontom az ő piaci lehtőségeiket)nézd meg a weboldalam,első bemutató kíállításra 2004 be mentem és elég jó pontokat kaptam 88,89 amit akkor még nem is igazán értettem hogy mennyi az annyi,de szerencsére elég gyorsan okultam és 2005-be már két kollekcióval első lettem a T.I.T-be Budapesten(piros lazac és bronz intenziv kollekció ami 4 db lehetőleg egyforma madár),pofára is estek a nagy öregek,azóta ott vagyok az élvonalba de a weboladalomon ott vannak az eredmények.Ha minden igaz jövőre készülők világbajnokságra ha minden úgy alakul a madarakkal és lessz rá keret is.Azt szeretném megkérdezni hogy ott nálatok van kíállítás vagy valami verseny és ha van hol helyileg?
Gabesz írta:
:24:
Kedves földim, jól sejted. Itt már a kezdetektől meg vagyon írva :lol: . És hogy mióta madarászom vagy inkább madarazok :oops: ? A madarak iránti tiszteletem és szeretetem családi örökség, az legelső pár kanárit 2003-ban vettem, tavaly decembertől pedig rollereim vannak. És itt mesélem el neked-meg Bélának is-, hogy mennyire azt hittem, hogy kis hazámban sokan hódolnak ennek a szép hobbynak... Keresgéltem itt a Neten- persze "nagyképűen" magyar nyelven, de találat 0. Aztán kattant be az állam nyelve és rögtön rá is találtam, hogy bizony erdélyiek is jó sokan vannak profi rollerosok- de színesek is (akik azért sokkal többen vannak)!! No, röviden ennyi :wink:.

És te?

Üdv: Gabesz


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 12, 12:56
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2008 márc. 30, 13:17 
Sziasztok!Újpesti kíállitásról egy pár képet felraktam az országos eseményeknél :54:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 30, 9:55 
:24:
Kedves földim, jól sejted. Itt már a kezdetektől meg vagyon írva :lol: . És hogy mióta madarászom vagy inkább madarazok :oops: ? A madarak iránti tiszteletem és szeretetem családi örökség, az legelső pár kanárit 2003-ban vettem, tavaly decembertől pedig rollereim vannak. És itt mesélem el neked-meg Bélának is-, hogy mennyire azt hittem, hogy kis hazámban sokan hódolnak ennek a szép hobbynak... Keresgéltem itt a Neten- persze "nagyképűen" magyar nyelven, de találat 0. Aztán kattant be az állam nyelve és rögtön rá is találtam, hogy bizony erdélyiek is jó sokan vannak profi rollerosok- de színesek is (akik azért sokkal többen vannak)!! No, röviden ennyi :wink:.

És te?

Üdv: Gabesz


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 30, 0:12 
Szia,Gabesz neked milyen fajta madaraid vannak mert a nevükről nem tudok rájönni,sejtésen van de nem tudom pontosan miket tartasz és mióta madarászol?
Gabesz írta:
Mona! :23: Sipirc haza! :14:
Még beleszerelmesedsz a színesekbe is, majd begyűjtesz egy csomó kanárit a színskála minden árnyalatából, aztán költözhetsz... :92:

Béla, GRATULA! :D


 
Offline
Regionális Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 3, 18:10
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Debrecen 30/428-6282
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 29, 23:54 
Mona írta:
Sziasztok!

Csak átköszönök a rolleres oldalról,

Üdv.: Mona


Szia, Mona!

Nagyon ügyes voltál a gyűrűzésnél.
Ősszel vannk a kiállítások, gyere el!
További sok sikert. Várunk máskor is.

Béla, csak így tovább!

Zsolt, sikerült valami megoldást találni a problémádra?

_________________
Színkanári és Rock"N"Roll


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 29, 22:17 
Mona! :23: Sipirc haza! :14:
Még beleszerelmesedsz a színesekbe is, majd begyűjtesz egy csomó kanárit a színskála minden árnyalatából, aztán költözhetsz... :92:

Béla, GRATULA! :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 13, 21:35
Hozzászólások: 102
Tartózkodási hely: Nagybánya, Erdély
   
Hozzászólás 2008 márc. 29, 22:15 
Sziasztok !
Olvasgatom, milyen buzgón bátoritjátok egymást. Miután végigolvasgattam a mindenféle segitségeteket, be szeretném nyilvánosan jelenteni, hogy én is megejtettem az első gyűrűzésemet. Miután megkaptam életem első saját kanárigyűrűit, reggel megtörtént az első három fiókámnak a gyűrűzése és miután olyan buzgón utasitottatok, hogy figyeljem, estére észrevettem, hogy az egyik kis jószágnak már nincs a lábán. Azt nem láttam, hogy lecsúszott-e vagy a mama piszkálta le, ugyanis hintóval lovaskocsikáztam akkoriban a városban, de miután hazaértem és észrevettem, sikeresen visszatettem a kis gézengúznak a lábára a jelzést.
Egészen büszke vagyok magamra ... :08:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 29, 21:37 
Sziasztok!

Csak átköszönök a rolleres oldalról, örülök neki, hogy lett ez a topik, jó látni, hogy mindenhol vannak szakemberek, akik segítenek készségesen!
Ha lesz majd leírás a madarakról, én biztos el fogom olvasni, mert a kanárik a gyengéim, mindegy, hogy milyen fajta azon belül. Érdekelnek ezek a színkombinációk, amik a színeseknél léteznek.
Ti versenyeztetitek is a madaraitokat ugye? Milyen eredményeitek vannak?
(Elnézést a tudatlanságomért, én még nem nagyon ismerek tapasztalt madarászokat. )

További jó munkát és sok sikert kívánok nektek!

Üdv.: Mona


 
Offline
Regionális Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 3, 18:10
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Debrecen 30/428-6282
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 29, 20:50 
Szia, Lajos!
Köszönöm, várom!

_________________
Színkanári és Rock"N"Roll


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 29, 8:55 
Szia Csaba !

Néhány hete itt Szegeden beszélgettem egy Svájci színkanáris ismerősőmmel. Adott egy szaklap mellékletet, melyen színkanárik láthatók, elküldöm e-mailban, hátha tudod hasznosítani.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 29, 3:02 
Rendben Balance,érdemes kijönni mert lessz sok olyan ember aki szereti az madarakat állatokat és ott személyesen tudsz velem meg mással is beszélgetni,tudom ha én nem is vagyok ott egy ilyen helyen könnyebben megszólít egy embert az ember mert van közős téma és el lehet verni az időt véleményeket elmondani megbeszélni.Szeretettel várunk,sőt ugyis elég kevés a papgályos az egyesületbe,nyugottan beléphetsz.
Balance írta:
fric32 írta:
Szia,Balance:Köszönöm a véleményt a madarakról ha gondolod gyere ki a kiállításra a T.I.T-nek most tartunk egy bemutató kiálítást péntek-szombat-vasárnap,újpesten a művelődési házban mert látom pesten laksz és ha van időd és kedved gyere el elbeszélgetünk de vagy ha régota madárászol tuti találkozol idősebb madarászokkal akiket talán ismersz is,mi a véleményed?


Szia Fric! :)

Feltétlenül kimegyek nézelődni, beszélgetni, köszönöm az invitálást! :D

Bár én nem tartok kanárikat, azért mindig megcsodálom őket! :wink:
Kis garzonlakásban élünk Kedvesemmel (Lepke :) ) és így is sok pintyünk és papagájunk van. Sajnos, nem gazdagíthatjuk az állományt újabb fajokkal, muszáj határt szabni valahol... :? Majd egyszer máskor, ha kertes házunk lesz... :roll:
Marad a nézelődés és a csodálat, beszélgetések kedves emberekkel és szép madárkákról! :)
A madarászatban új vagyok, habár régebben volt papagájom szaporulattal, és akvarizáltam 20 évig. Az állatokkal és a természettel nem újkeletű a kapcsolatom! :wink:
Remélem összefutok pár madárbolonddal :lol: innen a Fórumról is! :wink:

Mégegyszer köszi a meghívást, nem úsztok meg minket! 8) :lol:

Üdv, Balance :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2008 márc. 29, 2:53 
Szia,Zsolt a párok hogy vannak összerakva,A-B(intenziv-lazac) esetleg nincs rokonság a párok között mert vannak olyan estek is amikor ránézésre lazacnak látszik a madár vagy AB-is lehet de lehet genetikailag intenziv és ez is lehet az elhalálozások oka.Ez is lehetséges szentpont de ezt igazából így nem tudom megmondani ehhez szükség lenne még egy jópár infora.Ha gondolod vegyél fel mns-re és ha tudok segítek.

Üdv:Fric
Zsolt írta:
Sziasztok!

Sokat olvasgatom a fórumot!Én is színkanárikat tartok!Lipochróm piros intenzív, nem intenzív madaraim vannak! segítségeteket kérném, van egy kis gondom, de nem is olyan kicsi!Kb 4-5 éve tenyésztek kanárit!De ilyen probival még sohasem találkoztam!Nagyon nagy a kismadarak elhalási aránya 7-10 napos korukban!Egy fészekaljból 4-5 kismadár közül esetleg egy marad életben a többi elpusztul, vagy egy sem marad az élők sorában!Reggel még teljesen egészséges fióka, látom az anyja eteti! délután mikor megnézem elvan pusztulva, és így sorban elpusztulnak! A hasi rész nagyon sötét mintha alvadt vér lenne a hasüregben! Teljesen tanácstalan vagyok! Szerintetek mi lehet?Tavaly még semmi efféle probim nem volt meg azelőtt sem soha, hanem ebben az évben!Vettem pár új madarat kiállításról is meg tenyésztőtől is!Lehet behurcoltam valamit!Légyszi segítsetek ha tudtok!Bármilyen tanácsot, ötletet szívesen fogadok!Köszi előre is mindenkinek!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 29, 2:48 
valaki ma hívott telefonon a kíállítással kapcsolatba és nem tudtam megadni a kíállitás pontos címét és az este nem voltam idehaza de megigértem ha hív megmondom ezért megprobálom itt tájékoztatni mindenkit hogy a kíáálitás pontos címe Budapest IV kerület István Út.21.


 
Offline
Regionális Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 3, 18:10
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Debrecen 30/428-6282
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 23:06 
Szia, Zsolt!

Az általad leírt problémára pontos választ egy diagnosztikai boncolás adna. Gondolom erre nincs lehetőséged. Szerintem valószínűleg valamilyen bakteriális fertöződés van a háttérben. Ez lehet salmonella,
coli, mycoplasma stb. Ha a tenyészmadaraid nincsenek leromlott állapotban, akkor antibiotikumos kezelést javasolnék 5 napig, amit kövessen probiotikum szintén 5 napig.
Antibiotikumok közül a leginkább hatásosak a következők: amoxicillin,
enrofloxacin, norfloxacin, gentamicin. Probiotikumnak a Laktiferm M+C.
PÜ.-ben elküldöm neked egy vajdasági tenyésztő tel. számát.

_________________
Színkanári és Rock"N"Roll


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pappcsa 2008 márc. 29, 12:42-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 22, 1:57
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Vajadaság, Topolya
   
Hozzászólás 2008 márc. 28, 21:30 
Sziasztok!

Sokat olvasgatom a fórumot!Én is színkanárikat tartok!Lipochróm piros intenzív, nem intenzív madaraim vannak! segítségeteket kérném, van egy kis gondom, de nem is olyan kicsi!Kb 4-5 éve tenyésztek kanárit!De ilyen probival még sohasem találkoztam!Nagyon nagy a kismadarak elhalási aránya 7-10 napos korukban!Egy fészekaljból 4-5 kismadár közül esetleg egy marad életben a többi elpusztul, vagy egy sem marad az élők sorában!Reggel még teljesen egészséges fióka, látom az anyja eteti! délután mikor megnézem elvan pusztulva, és így sorban elpusztulnak! A hasi rész nagyon sötét mintha alvadt vér lenne a hasüregben! Teljesen tanácstalan vagyok! Szerintetek mi lehet?Tavaly még semmi efféle probim nem volt meg azelőtt sem soha, hanem ebben az évben!Vettem pár új madarat kiállításról is meg tenyésztőtől is!Lehet behurcoltam valamit!Légyszi segítsetek ha tudtok!Bármilyen tanácsot, ötletet szívesen fogadok!Köszi előre is mindenkinek!

_________________
Üdv minden madárbarátnak!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 18:33 
Köszönöm Balance! Hát nekem persze, hogy ők a legszebbek, hisz "unokák", tudod... Azért is vannak úgy elkényeztetve, aztán már lassan semmit sem akarnak megenni a sok földi jóból :? Hol egyik, hol a másik magot szórják, válogatják a kis haszontalanok.
Egyébként nagyon sok szép kanári fotót letöltöttem már a netről is és bennük is gyönyörködöm.
Csaba várjuk a színmeghatározásokat, lgalább még tanulunk kicsit...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 15:08 
pappcsa írta:
Balance írta:
Csaba, alig várom az új topikot a színekről.

Üdv mindenkinek, Balance :)


Szia Levente/Balance/

Köszönöm az érdeklődésedet.
Nem kell itt olyan nagy dolgokra számítani, ahoz kevés az én tudásom.
Próbálok egy általános tájékoztatót készíteni a színekről-ennyi.
Aztán, hogy ebből új topic lesz ,vagy nem az már nem az én dolgom.


Szia Csaba! :)

Nem hinném, hogy ne ismernéd a színeket, változatokat. ;)

Szerintem pedig a Te dolgod-lehetőséged, hogy új topikot nyiss!
Mindenki várja, vágj bele bátran! :D

Javaslom, hogy külön topikokat nyiss egyszerre a főbb változatoknak, így még jobban áttekinthető lesz! Biztos más is segít Neked, lesznek gyönyörű fotók, érdekességek.
Én pedig jövök gyönyörködni és tanulmányozni ezeket a szépségeket is, így élvezve a kanárikat! :oops: 8)

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 15:02 
fric32 írta:
Szia,Balance:Köszönöm a véleményt a madarakról ha gondolod gyere ki a kiállításra a T.I.T-nek most tartunk egy bemutató kiálítást péntek-szombat-vasárnap,újpesten a művelődési házban mert látom pesten laksz és ha van időd és kedved gyere el elbeszélgetünk de vagy ha régota madárászol tuti találkozol idősebb madarászokkal akiket talán ismersz is,mi a véleményed?


Szia Fric! :)

Feltétlenül kimegyek nézelődni, beszélgetni, köszönöm az invitálást! :D

Bár én nem tartok kanárikat, azért mindig megcsodálom őket! :wink:
Kis garzonlakásban élünk Kedvesemmel (Lepke :) ) és így is sok pintyünk és papagájunk van. Sajnos, nem gazdagíthatjuk az állományt újabb fajokkal, muszáj határt szabni valahol... :? Majd egyszer máskor, ha kertes házunk lesz... :roll:
Marad a nézelődés és a csodálat, beszélgetések kedves emberekkel és szép madárkákról! :)
A madarászatban új vagyok, habár régebben volt papagájom szaporulattal, és akvarizáltam 20 évig. Az állatokkal és a természettel nem újkeletű a kapcsolatom! :wink:
Remélem összefutok pár madárbolonddal :lol: innen a Fórumról is! :wink:

Mégegyszer köszi a meghívást, nem úsztok meg minket! 8) :lol:

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Ezüst fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 23, 22:20
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szentes
Valódi név: Ocskó Tibor
   
Hozzászólás 2008 márc. 28, 14:08 
Szia Pappsca.Elolvastam az üzeneted ,örülök hogy sikerült a kapcsolatfelvétel közöttünk.Kiváncsian várom a képeket hogy minél hamarabb tisztázzam magamban aközel jövőbeli elvárásokat magammal szemben.Örülök hogy felhoztátok ezt atémát ,mert így olyan kezdő madarászok, mint én-is ki igazodunk a Szinek kavalkádjában,sokaságában.. Várom az emailt O.T.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:26
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO