Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 134  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 6, 11:37
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár 06-70/335-10-35
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 7, 8:14 
Szia Feri!
Tulajdonképpen elég jól alakul az idei tenyésztés,bár ami eddig még nem nagyon fordult elő,hogy a második fészekaljakban sűrűbben fordult elő terméketlen tojás.Elképzelhető,hogy a pár /én ha lehet együtt hagyom a tojót és a hímet költés alatt/túlzottan a fiatalokra figyeltek és kevesebb energia maradt a következő fészekalj "gyártásához".
Eddig 93 darab fiatalt gyűrűztem,körülbelül a fele bronz,fele piros.Jónéhány közülük elég ígéretesnek látszik,bár szeptemberig még rengeteget változnak...

_________________
Üdv: Vörös Tibor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 6, 21:53 
Bird írta:
Sziasztok!

Vörös Tibor vagyok,régóta olvasom az Idre fórumot,amit eddig is nagyon érdekesnek találtam.Ami talán a legszimpatikusabb,az a családias hangulat,ami talán kevés fórumban érezhető ennyire ,mint itt... :)!
A mai nap végre sikerült regisztrálnom,így én is tanulhatok másoktól,vagy esetleg segíthetek másoknak.
Kilenc éve tenyésztek színkanárikat bronz és piros színváltozatokban.
Mindenkinek kívánok szép hétvégét!!!
Üdv:Tibi


Szia,Tibi üdvozolek a forumon,hogy alakul a tenyésztésed,lettek szép fiatalok?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 13, 21:35
Hozzászólások: 102
Tartózkodási hely: Nagybánya, Erdély
   
Hozzászólás 2008 ápr. 6, 20:56 
Kedves szines szakik !
Legyetek szivesek pár szint ránézésre beazonositani, hogy jobban tisztában lehessek a madaraimmal. Remélem, elég jól látszanak ...
Esetleg véleményt is, ha lehet ...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 13, 21:35
Hozzászólások: 102
Tartózkodási hely: Nagybánya, Erdély
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 6, 20:51 
Szia, Tibor !
Köszöntelek körünkben! Ugyan még személyesen nem ismerjük egymást, a honlapodat olvasgatom, ezután talán majd beszélgethetünk is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 6, 11:37
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár 06-70/335-10-35
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 6, 18:49 
Sziasztok!

Vörös Tibor vagyok,régóta olvasom az Idre fórumot,amit eddig is nagyon érdekesnek találtam.Ami talán a legszimpatikusabb,az a családias hangulat,ami talán kevés fórumban érezhető ennyire ,mint itt... :)!
A mai nap végre sikerült regisztrálnom,így én is tanulhatok másoktól,vagy esetleg segíthetek másoknak.
Kilenc éve tenyésztek színkanárikat bronz és piros színváltozatokban.
Mindenkinek kívánok szép hétvégét!!!
Üdv:Tibi

_________________
Üdv: Vörös Tibor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 6, 16:23 
Sziasztok!

Szépen nőnek a kis piros-mozaik gyerekek.
Ma 4 naposak!

Kép

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 6, 16:22 
Szia Feri!

Írtam mailt!

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 5, 20:14 
Rendben Gabesz,ha gondolod beszélhetünk messengeren,probáltalak felvenni de nem tudom az I.d-ha vagy probálj te felvenni vagy a skypon is megtalálsz ha rákeresel a nevemre.
Gabesz írta:
fric32 írta:
...a legfontosabb hogy saját örömömet lelem a madarászatban és a madaraimban, mert egy gyagyás madarász vagyok...

...ha figyelem őket és gyönyörködök bennük megszünik a világ és egybeolvadok a madarakkal...


Kedves Ferenc!
Köszönöm, hogy mindezt elmondtad nekem, nekünk. Már ez a pár kiemelt mondat is egy gyönyörű hitvallás :D . Igen, azért fontos és jól esik a szakmai elismerés az embernek "sporttársak" részéről is, hisz nem a semmiért kaptad azokat a díjakat, de a sikerélmény és a "saját öröm", ahogy írtad, lehet a legnagyobb motivációd, hogy célodat elérhesd, ami a Világkiállításon való megmérettetést és miért ne, díjazást is jelenti.
Kívánok neked kitartást és sok sikert!

Apropó Világkiállítás. Ha átböngészed a www.animale.ro honlapot, találsz ott díszmadarasokat, akik részt vettek az idei hasselti rendezvényen és talán rajtuk keresztül eljuthatsz a színkanárisokhoz is, mert gondolom, ismerik azért egymást. Azt nem írom le :oops: , hogy mit válaszolt az "interjú alanyom" amikor a kiállítások felől érdeklődtem (majd szóban).

Üdv: Gabesz


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 5, 8:38 
fric32 írta:
...a legfontosabb hogy saját örömömet lelem a madarászatban és a madaraimban, mert egy gyagyás madarász vagyok...

...ha figyelem őket és gyönyörködök bennük megszünik a világ és egybeolvadok a madarakkal...


Kedves Ferenc!
Köszönöm, hogy mindezt elmondtad nekem, nekünk. Már ez a pár kiemelt mondat is egy gyönyörű hitvallás :D . Igen, azért fontos és jól esik a szakmai elismerés az embernek "sporttársak" részéről is, hisz nem a semmiért kaptad azokat a díjakat, de a sikerélmény és a "saját öröm", ahogy írtad, lehet a legnagyobb motivációd, hogy célodat elérhesd, ami a Világkiállításon való megmérettetést és miért ne, díjazást is jelenti.
Kívánok neked kitartást és sok sikert!

Apropó Világkiállítás. Ha átböngészed a www.animale.ro honlapot, találsz ott díszmadarasokat, akik részt vettek az idei hasselti rendezvényen és talán rajtuk keresztül eljuthatsz a színkanárisokhoz is, mert gondolom, ismerik azért egymást. Azt nem írom le :oops: , hogy mit válaszolt az "interjú alanyom" amikor a kiállítások felől érdeklődtem (majd szóban).

Üdv: Gabesz


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 23:55 
Ha gondolod én segítek mert ismerek jó kanári tenyésztőket Szombathelyen és ha érdekel írok telefonszámot az ő beleegyezésükkel,mit gondolsz?
Timba írta:
fric32 írta:
Szia,Timba most már értem mi a szitú,csak azért kérdeztem rá mert nem igazán jó két lazacot párosítani,habár egyes tenyésztők is összerakják hogy nagyobítsanak a madarakon de ezzel csak az a baj hogy ha két lazacot párosítasz lesznek fiatalok,de a toll szerkezete megnő(hosszú és dús tollazata lessz )és laza tollazattal nem igazán lehet nyerni(Kíállításon),mert hol itt-hol ott lóg és igazából nem nő a madár teste csak a tollazat lesz dúsabb és lazabb és ezzel nőveled a lazac örökítő faktort is,ami azt jelenti hogy a következő évben egy fészekajból (pl 4 fiókából 1 vagy egysem lesz intenziv)elmétileg kevesebb intenziv madarat kapsz.Értettem,hogy te most nem ezt csináltad hanem kértél kölcsön egy hímet(remélhetőleg intenzivet)de gondolom a leírtakkal tisztában vagy.


Szia Feri!

Szép hosszú mondatot írtál, de értem a lényeget. A-sat csak B-sel! :-)
Nem tudom mikor és honnan tudok majd beszerezni néhány A-s madarat, de madj körbenézek.

Köszi mégegyszer!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 23:49 
Szia,Gabesz van nekem saját tapasztalatom de én ismerem az itteni(főleg Budapesti)madarászokat tudod az a baj hogy sokan nagyon profi tenyésztők(csak az eredményeik nem igazólják ugyanezt) és ha beszámolnék saját tapasztalatokról ami van nekem bőven úgy pozitiv mint negativ sokan kérdőjeleznék meg.Tudod én csak 14 éve élek Budapesten és vannak véleményeim dolgokról amit el is mondok néha, amit itt errefelé nem nagyon díjaznak mert ha elmondod szemükbe akkor betörnek a fejek és már megtanultam hogy csinálom a dolgom és az eredményeim engem igazolnak,akkor mondhatnak utána bármit,de ha valaki megkérdez saját tudásom szerint megprobálom segíteni amennyibe tudom,csak sajnos hogy mikor egy madáról vagy problémáról beszélünk az csak nagyvonalakban igaz mert minden madárnak,párnak,betegségeknek vannak külön orvoslási eljárások ami sok figyelmet,gondolkodást,helyzetfelismerést igényel minden madarásztól.
Ezzel nem azt akarom állítani hogy nekem milyen jó madaraim vannak és én mindent tökéletesen csinálok mert lenne mit még javítani,amin kőkeményen dolgozok és most megszeretném méretni a madaraimat világviszonylatba,mert a fiatalokból itélve elég szép madaraim lehetnek ha minden jól alakul,de ez még a jövő titka és nem vagyok elszálva mert tudom nem lehet csak úgy berobbani a világ elitjei közé de proba szerencse,mert ha valamit nem probálsz meg akkor soha nem tudod mi lehet belőle,de ha gondolod beszélgethetünk messengeren és akkor többet tudok mondani mert elég hosszú lenne leírni a tapasztalataimat.
Köszönöm az elismerést,de ezek sem véletlenül sikerültek meg rengeteg olvasmány anyagi áldozat és fizikai,elkötelezetség,stb van mögötte amit egyes sportásak nem is gondolják csak az irigység,rosszindulat,stb.Most amiket leírtam sok embernek megint fogja szúrni a szemét(Tisztelet a kivételeknek)de én csak már ilyen vagyok amit ebben az "anyaországba nem díjaznak" és nem szeretnek,de engem már hidegen hagy,én teszem a dolgom és reménykedek ami a legfontosabb hogy saját örömömet lelem a madarászatban és a madaraimba,mert egy gyagyás madarász vagyok.
Sajnos ezzel csak egy baj van,hogy ha genetikailag olyan természetű lennék már rég abba kellet volna hagynom a kanárizást amennyi negativ élménybe volt részem a nagy öreg profi madarászoktól és csodálkoznak hogy az ifjúsággal mennyire nehéz megszeretetni ezt a fajta hobbit.
írok egy egyszerű példát erre.Kintről veszek egy madarat Pl.Kobaldod ami egy elég új színcsoport,a sportásaim így gondolkodnak(tisztelet a kivétel de a nagyja így 1000%)hadd a Nyíri Feri vegye meg jó drágán(80-100 eu/db) és majd a fiókákból veszek max.5000 ft(mert sajnos egyes spotársaimnál ez a maximum ár egy madárért) és nem is akármelyiket hanem a legszebbet szeretné és ezzel azt érzem mennyire képes tök hülyének nézni és amikor megmondom az árát(ami nem 5000ft) ő sértődik meg rám, hát ilyen sportásak is vannak,sajnos.
A másik példa:Kíállitás után sokan így reagálják le ha nyertem."Neked könnyű mert annyi madárból(ami kb évente 120-150 db) könnyű összeállítani kollekcíókat",de azt nem rakják hozzá hogy az mennyi munkával,gondolok a takarításra,higénia szempontjából,takarmány,vitaminok,étrenkiegészítők,gyogyszerek,figyelem,lekötelezetség és gondal jár és ezek soha az életbe anyagilag nem térülnek meg,csak egy dolog ha figyelem öket és gyönyörködök bennük megszünik a világ és egybeolvadok a madarakkal,de ezt csak azok értik akik ennyire szenilisek mint én.

Kedves Ferenc,
átböngésztem a honlapod. Jó sok tudományos anyagot öszegyűjtöttél, de szívesen olvastam volna a saját tapasztalataidról feljegyzett írásokat is :wink: ... Viszont nagyon tetszett az, hogy némely képhez kommentárt, megjegyzést fűztél! A madarak nagyon szépek!!! és lám-lám, neked is voltak zebrapintyeid... Csak érdekességképpen írom a csicsörkékről talált anyaghoz (Brehm), hogy az Erdélyben fellelhető csicsörkék bizony Székelyudvarhelyen is megtalálhatóak, fészkelnek, egy profi madarász és fotós ismerősöm gyakran látott.
Gratulálok a sok díjhoz és kupához!!! Azért nem kis dolog a "csekély" 4 évi munka során (ha 2003-at írtál...) ennyi kitüntetést és helyezést nyerni!

Üdv: Gabesz[/quote]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 22, 1:57
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Vajadaság, Topolya
   
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 22:54 
Szia Csaba!

Köszi szépen hogy elküldted!Már alig várom hogy megérkezzen! Ha megkaptam majd írok, meg a fejleményekről is! Mégegyszer kössz!

_________________
Üdv minden madárbarátnak!


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 21:23 
Gabeszka ! Olvasom a gondotokat a színes "versenyről"...Ha így kérdezed akkor biztosan nem tudják miről van szó ! Azt kérdezd meg hogy hol lesz díszmadár kiállítás ugyanis ennek keretében , ez idő alatt történik a kiállított madarak bírálata melyet egy erre felkért zsűri végez. Ez Magyarországon is több alkalommal történik...Egy országos kiállításon több színkanári tenyésztő méri össze munkájának gyümölcseit. Itt is vannak kollekciók mint nálunk a rollereseknél de itt nem füttyversenyről van szó, hanem küllemi bírálatról... Ennek részleteiről biztos többet tudnak a srácok, de a lényeg a KIÁLLÍTÁS ! Az meg Romániában is több van egy évbe az tuti !


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 20:45 
fric32 írta:
Szia,Timba most már értem mi a szitú,csak azért kérdeztem rá mert nem igazán jó két lazacot párosítani,habár egyes tenyésztők is összerakják hogy nagyobítsanak a madarakon de ezzel csak az a baj hogy ha két lazacot párosítasz lesznek fiatalok,de a toll szerkezete megnő(hosszú és dús tollazata lessz )és laza tollazattal nem igazán lehet nyerni(Kíállításon),mert hol itt-hol ott lóg és igazából nem nő a madár teste csak a tollazat lesz dúsabb és lazabb és ezzel nőveled a lazac örökítő faktort is,ami azt jelenti hogy a következő évben egy fészekajból (pl 4 fiókából 1 vagy egysem lesz intenziv)elmétileg kevesebb intenziv madarat kapsz.Értettem,hogy te most nem ezt csináltad hanem kértél kölcsön egy hímet(remélhetőleg intenzivet)de gondolom a leírtakkal tisztában vagy.


Szia Feri!

Szép hosszú mondatot írtál, de értem a lényeget. A-sat csak B-sel! :-)
Nem tudom mikor és honnan tudok majd beszerezni néhány A-s madarat, de madj körbenézek.

Köszi mégegyszer!

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Regionális Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 3, 18:10
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Debrecen 30/428-6282
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 19:38 
Sziasztok!

Szia, Zsolt!

Ma elküldtem a "cuccosat", azt mondták a postán, hogy szerda körül megkapod. Azt hiszem, hogy egy pár gondolatot megér a téma itt a topicban is.
Szóval a Zsoltnál az a "szitu", hogy a tenyészmadaraknál -látszólag-rendben van minden, esznek, isznak, párzanak, fészkelnek. Az első meglepetés a tojások lámpázásánál érte a Zsoltot, amikor is kiderült, hogy sok a terméketlen tojás. A termékeny tojások közül sok volt a kelésgyenge (befulladt) fióka, ill. a kikelt fiókák pár naposan elpusztultak.
Nagyon alattomos betegségről van szó, mivel a tenyészállományon nem látunk semmit, de a kórokozók már károsították a madarak ivarszervét. Párosodáskor egymást fertőzheti a szülőpár, a fiókák befertőződése pedig elvileg bármikor megtörténhet. A baktériumok megtámadják magát a petefészket is, így a tojás fertőzötten kerül a külvilágra. A baktériumokra bizonyos fajta mérgekkel (antibiotikumokkal) lehet hatni.
Én egy 5 napos antibiotikum kúrát javasoltam Zsoltnak, amit kövessen probiotikum (hasznos bélbaktériumokat tartalmazó készítmény), szintén 5 napig. A probiotikum nagyon fontos, mivel a hasznos bélbaktériumok nagy mértékben károsodnak az antibiotikumos kezelések hatására, hiszen a legtöbb antibiotikum rájuk is hat. Fontos, hogy ezekben az esetekben mesterséges úton pótoljuk ezeket a hasznos béllakókat.
Mindezektől függetlenül én rendszeresen adok heti 1-2 alkalommal probiotikumot (Laktiferm M+C), folyamatosan frissítve ezzel a bél hasznos baktérium állományát.

Szia, Béla!

Minden úgy lesz a színekkel kapcsolatban, ahogy kérted, már csak az a kérdés, hogy mikor? :D

_________________
Színkanári és Rock"N"Roll


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 17:36 
doromboló írta:
Ha találtok ellenséges hangot akkor irányítsátok át a tyúkudvarunkba és a lányok kitisztítják a lelkét...ebben profik ! :51:

:75: ...peeersze, kielemezzük majd a gyerekkorát 8) és megfejtjük az álmát :lol: ...

Kedves Ferenc,
átböngésztem a honlapod. Jó sok tudományos anyagot öszegyűjtöttél, de szívesen olvastam volna a saját tapasztalataidról feljegyzett írásokat is :wink: ... Viszont nagyon tetszett az, hogy némely képhez kommentárt, megjegyzést fűztél! A madarak nagyon szépek!!! és lám-lám, neked is voltak zebrapintyeid... Csak érdekességképpen írom a csicsörkékről talált anyaghoz (Brehm), hogy az Erdélyben fellelhető csicsörkék bizony Székelyudvarhelyen is megtalálhatóak, fészkelnek, egy profi madarász és fotós ismerősöm gyakran látott.
Gratulálok a sok díjhoz és kupához!!! Azért nem kis dolog a "csekély" 4 évi munka során (ha 2003-at írtál...) ennyi kitüntetést és helyezést nyerni!

A rolleros versenyt Disznódon (Szebentől nem messze) szokták tartani évente egyszer. Tavaly novemberben 22 tenyésztő vett részt legjobb kollekciójával ezen a versenyen. Az újságok szerint "az összes egzótikus madár közül kizárólag a rolleroknak rendeznek ilyen jellegű megmérettetést az országban" (Ro) :shock: -de gondolom, itt kizárólag énekversenyre gondoltak, mert akkor érthető. Egy marosvásárhelyi "színes" egyént, színkanári tenyésztőt is kérdeztem, de ő sem tudott megnevezni konkrét versenyt, ahol a színkanárikat "mérik" össze. Ennek azért még utánanézek, mert igen gyanús nekem :roll: ...

Na, további jó munkát és madarazást nektek!
Üdv: Gabesz


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 3, 23:03 
Szia,Timba most már értem mi a szitú,csak azért kérdeztem rá mert nem igazán jó két lazacot párosítani,habár egyes tenyésztők is összerakják hogy nagyobítsanak a madarakon de ezzel csak az a baj hogy ha két lazacot párosítasz lesznek fiatalok,de a toll szerkezete megnő(hosszú és dús tollazata lessz )és laza tollazattal nem igazán lehet nyerni(Kíállításon),mert hol itt-hol ott lóg és igazából nem nő a madár teste csak a tollazat lesz dúsabb és lazabb és ezzel nőveled a lazac örökítő faktort is,ami azt jelenti hogy a következő évben egy fészekajból (pl 4 fiókából 1 vagy egysem lesz intenziv)elmétileg kevesebb intenziv madarat kapsz.Értettem,hogy te most nem ezt csináltad hanem kértél kölcsön egy hímet(remélhetőleg intenzivet)de gondolom a leírtakkal tisztában vagy.


Timba írta:
"Akkor van és remélhetőleg lesznek még fiatalok,csak a lazac párt nem értem pontosan a pirosaknál két lazacot párosítottál?Nem intenzivet-lazaccal?"

Szia Feri!
Jól látod, ez kicsit zavarosan sikerült. Amikor vettem a lazacokat, a "tenyésztő" azt mondta, hogy 1 pár. Én jóhiszeműen el is hittem. Aztán eljött az idő, összaraktam őket. Gyanus volt, mert a hímnek mondott madár nem fülyült. Aztán meglepődve láttam, hogy mindeketten építkeznek, ez pedig nagy vitát okozott, merthogy csak 1 fészek volt. Na itt már tuti volt, hogy mindketten tojók. :-(
Mivel már be voltak indulva, egy ismerőstől kaptam "kölcsön" 1 hímet pár napra. Felváltva tettem a tojókhoz, majd visszaadtam és a tojók most egyedül nevelnek. 5-5 kismadarat. Hamarosan be kell szereznem egy saját hímet is, ami remélhetőleg tényleg az is lesz!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 3, 19:24 
Szia,Gyepszi köszöntelek a topikon,remélem megprobálod a szakmai tudásodat megosztani a madarászokkal és gyakran olvashatjuk hozzászólásaid.

Üdv:Fric
gyepszi írta:
Szia Csaba!

Üdvözőlek Gyepszi vagyok.
Nagy örömömre most fedeztem fel az új szinkanári topikot.Végre van valaki aki felmeri válalni ezt a munkát.Sajnos azt is látom, hogy vannak olyan tenyésztő társaink akik konkurenciát látnak törekvéseidben.Számszerint mint egy 20 telefont kaptam az ország különböző pontjáról, és arra az elhatározásra jutottunk,hogy támogatjuk munkádat a háttérből. :twisted: Azt javasoljuk, hogy ne vedd fel a kesztyűt azokkal a tenyésztőtársakkal akik csak pusztán karierjüket és az üzleti előremenetelüket féltik. Ne sűjedjen már erre a szintre le topik.Inkább figyeljünk oda a szakmai előremenetelre és a baráti hangulat megtartására. Hiszen az Idre erre a célra hoszta létre a honlapot. Ezuton szeretnénk megköszönni az Idre vezetőségének és az őket támogató munkatársainak a lehetőséget, hogy a topikot a rendelkezésünkre bocsájtották.Tiszta szívből kívánom hogy minnél több ilyen és ehez hasonló topik alakuljon, hiszen ma nagyon nagy szükség van rá.Mikor mindenki tudja Magyarországon milyen sulyos morális problémák vannak madarászat terén is.Most nagyon szükséges az összefogás mint szakmailag és erköltsileg.Bucsuzóul minden kezdő és haladó madarásztásamnak azt kívánom, hogy minnél több örömöt és tapasztalatott talájon az Idre honlapján, valamint irják meg szorgalamsan tapasztalataikat és kérdéseiket.Hisz egy kezdő madár kedvelőtől is lehet tanulni.Még ha azt sokan nem is akarják elfogadni!!!!!!!!!!!!!

Madártársi üdvözlettel :lol: Gyepszi :lol:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 13, 21:35
Hozzászólások: 102
Tartózkodási hely: Nagybánya, Erdély
   
Hozzászólás 2008 ápr. 3, 18:46 
Sziasztok !
Amikor elkészül az anyag, úgy mutassátok majd be, hogy a különböző szineket mit-mivel lehet kombinálni és hogy milyen tenyésztők vannak Magyarhonban, ahonnan szép madarakat lehet beszerezni a kivánt szinből ... Egészen nyugodtan reklámozhatjátok magatokat is az olyan érdeklődőknek, mint pl. én :)


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 3, 16:13 
Még alig kezdtetek hozzá és már voltak ellenzők ? ezt el se hiszem...!?
Ha találtok ellenséges hangot akkor irányítsátok át a tyúkudvarunkba és a lányok kitisztítják a lelkét...ebben profik ! :51:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 134  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 13:22
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO