Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Regionális Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 3, 18:10
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Debrecen 30/428-6282
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 10:27 
Balance írta:
Csaba, alig várom az új topikot a színekről.

Üdv mindenkinek, Balance :)


Szia Levente/Balance/

Köszönöm az érdeklődésedet.
Nem kell itt olyan nagy dolgokra számítani, ahoz kevés az én tudásom.
Próbálok egy általános tájékoztatót készíteni a színekről-ennyi.
Aztán, hogy ebből új topic lesz ,vagy nem az már nem az én dolgom.

_________________
Színkanári és Rock"N"Roll


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 27, 23:32 
Szia,Balance:Köszönöm a véleményt a madarakról ha gondolod gyere ki a kiállításra a T.I.T-nek most tartunk egy bemutató kiálítást péntek-szombat-vasárnap,újpesten a művelődési házban mert látom pesten laksz és ha van időd és kedved gyere el elbeszélgetünk de vagy ha régota madárászol tuti találkozol idősebb madarászokkal akiket talán ismersz is,mi a véleményed?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 27, 20:48 
Szia Margaréta és Fric! :)

Nagyon szépek a madárkáitok! :D

Csaba, alig várom az új topikot a színekről. Remélem, hogy azok a színek, amik Neked is vannak, azok a Te madaraidról lesznek! :wink:

Üdv mindenkinek, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Regionális Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 3, 18:10
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Debrecen 30/428-6282
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 27, 18:29 
Szia Tibi!

Én Lipochrom madarakat tartok, kedvenceim a recesszív fehérek.

Jelenleg 6 pár rec.fehér, 6 pár sárga, 1 pár domináns fehér, 2 pár piros és 2 pár piros mozaik alkotja a tenyészállományomat. A pirosakat, ill. a piros mozaikokat az idei szezonra szereztem be a változatosság kedvéért. 2007. december elsején indítottam el madarakat, 2008. január 30-án születtek az első fiókáim. Ma számoltam meg: kereken 60 db idei madaram van, 54 van meggyűrűzve.
Nem tévedésből írtam a párokat, mivel én - ahol csak lehet - együtt tartom a hímet a tojóval. Májusig tart nálam a tenyészidény, 3-nál több költést nem engedélyezek a pároknak.

Egy kis száraz statisztika az idei szezonról: Tojás: 118 db, ebből kötött/fias/ 67 db, kikelt 60db. Ezt nem elriasztásként írtam le - sőt azt szeretném, ha minél többen tartanának, tenyésztenének madarat, de ezek a tények.

Mivel a télen volt időm és átolvastam gyakorlatilag az összes topicot, tudom, hogy sok helyen vannak problémák. Én is voltam már nagyon elkeseredve, de kitartással, megszállottsággal - higyjétek el csak így - lehet nagyon szép eredményeket elérni. Az eredményeken nem feltétlenül a bajnoki címeket értem. Az, hogy neves tenyésztőtől, híres börzékről szerzitek be a madarat egy dolog, de ez még nem garancia semmire. Én is - meg gondolom/tudom más is - jártam úgy, hogy a drága pénzért megvásárolt madárral nem tudtam mit kezdeni, örültem, ha evett.

Annyit szerettem volna ezzel mondani, hogy sok kudarc éri az embert a kanári tenyésztése során, de talán ettől olyan izgalmas, olyan szép ez a tevékenység. Sok sikert mindenkinek, ebben szeretnénk segíteni minden érdeklődőnek. Ja, hamarosan teszek fel képeket is.

_________________
Színkanári és Rock"N"Roll


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 27, 17:33 
Hali,

levélben kaptam ezt a kérdést:

ocskotibor írta:
Szia Pappcsa.

Mivel most kapcsolódtam nemrég erre az oldalra nemtudom hogy van -e
kép az állományodról? Érdekel, mennyi tenyészpárod van, melyek a kedvenc szinváltozatod? Ha tudsz kuldj emailt róluk

Előre is köszi O.T.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 26, 10:42 
Sziaszok, ha valakit érdekel még, itt megnézheti az összes képet a madarakról...
http://freemail.hu/fototar/gyujtemeny.j ... Id=1772702


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 26, 0:08 
Oké Csaba !

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Regionális Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 3, 18:10
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Debrecen 30/428-6282
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 22:54 
eszterolajos írta:
Szia pappcsa !

Miután jó sok színváltozatról lesz szó esetleg jó lenne a színeket külön topikokban tárgyalni, hogy később ne kelljen keresgélni egy - egy leírást, helyünk van bőven...


Szia, Lajos!
Remélem a hétvégére sikerül felraknom az első részt. Van egy elképzelésem, a többit meg majd meglátjuk. Természetesen szívesen veszem mindenki javaslatát, segítségét.

Szia Ocskó Tibi! Köszönjük elismerő szavaidat. Mi is sok sikert kivánunk.

_________________
Színkanári és Rock"N"Roll


 
Offline
Ezüst fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 23, 22:20
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szentes
Valódi név: Ocskó Tibor
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 21:59 
Üdvözlök minden madárbarátot a Topikon képet még nem sikerült feltenni sem magamról sem a kis kedvenceimről én ebben a témában kezdő vagyok épp úgy mint amadarászás terén Tetszik az oldal sok érdekes és tanulságos dolog van itt amit érdemes átértékelni illetve meg szívlelni főleg azért mert ebben atémában vannak akik nagyon szép sikereket értek el.Örülök hogy ilyen jó csapatba sikerült belépni Mindenkinek sok sikert kivánok :oops: O.T.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 20:21 
Szia, Margo nem voltál bőbeszédű söt jó hogy nem egy két mondatba válaszoltál,így egy kicsit többet tudok rólatok,aranyos volt a kisvideó megnéztem arany életük van a madaraitoknak jó kezekben kerültek és élvezik a szabadságot nálunk tenyésztőknél se viszik jobban mert nálam is csak tavasztól-öszig a kinti nagy röpdében repülhetik ki magukat igazán meg néha ha egy véletlenül megszökik a tenyészkalitból de azt is csak rövid ideig míg elkapom.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 17:09 
Itt vannak még videok, aztán elülök....

http://www.videopost.hu/video.php?vid=4056


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 16:50 
Szia Fric!
Nem vedlés miatt illetve közben halt meg szegénykém, nem is tudom mi lett vele, nagyon hirtelen ment el. Reggel mikor etettem még vígan énekelt röpködött, aztán mikor férjem kiment a konyhába kicsit később a kalitka aljában volt és kicsi vér jött a csőréből. Igaz már voltak neki régebben előjelek, közben mintha rosszul lett volna, szinte elnyúlt, aztán pár perc múlva jobban lett, valószínű valami szélütés érhette, vagy valami hasonló....
Egyébként nagyjából egyidősek, mind a három 2004-es születésű (volt), de nem egy időben és egy helyen vettük őket. A sárga Csiri a legrégebbi, (őt itt helyben vettük üzletben), aztán jött a Csipet, (őt Litéren vettük, de osztrák gyűrűje volt) majd Szfváron vettük a fehéret, a Fricit. Mindhárom fiú és lassan szépen összeszoktak, így egy kalitkában voltak/vannak. Persze ők napközben állandóan kint lehetnek szabadon a lakásban, mivel már itthon vagyunk nyugdíjba, meglehet ez az örömünk velük. Azért a kalitka teteje a bázishelyük, onnan teszik reggel a köröket, később már inkább bent vannak csak, és délután újra megy a torna, míg el nem ülnek. Az viszont kicsit macerás, mert folyton harcolnak az alvóhelyért, -akár a gyerekek-, mindegyik ugyanoda akar ülni, hiába van több ülőrúd, mindegyiknek ugyanaz kellene :wink: .
Nagyjából ennyi a történet, ha van időtök kicsit visszaolvasni a régebbi kanáris topikban, akkor több mindent megtudhattok rólunk és madarainkról....
A lényeg, hogy mi tényleg csak hobbiból, csupán szeretetből tartjuk, férjemmel együtt imádjuk őket és a fiunk is rögtön odamegy, ahogy hazajön a munkából (ő 36 éves, de még velünk él).
Bocsi a bő szólásért, csak kicsit bemutattam magunkat....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 14:48 
Szia,Margó nagyon szépek a madarak,mi történt a Csipettel vedlés közben halt meg.Felrakok idei kis fiatalokat amik már le voltak válaszva az oviba.A te madaraid mind hímek?
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 11:34 
Végre megint lehet képet feltölteni... Megint csak ezt az egyet engedte...
Nos Csipet ilyen volt, amikor vettük, éppen vedlett, utána lett világosabb, mivel én már nem színeztem, csupán s.répát evett...
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 10:55 
Köszönöm Csaba a felajánlott madárkát, még nem tudom mikor lesz, vagy lesz-e egyáltalán másik, csak az a baj, hogy Ti nagyon messze vagytok hozzám.
Nekem végülis nem a leírás-színmeghatározás számít, (tudod én csak a nagyijuk vagyok) hanem ahogy meglátom beleszeretek-e, vagy sem? Szeretem a szép tiszta színeket, főleg az egyszínűeket, de azért a bronzok is szépek ám, a mozaikok meg érdekesek! :D
Persze már több weboldalon is nézegettem régebben képeket és színmeghatározásokat, sőt sokat elmentettem, amik tetszettek...
Pilisvörösváron láttam még a V.Tibor madarait képeken, -sok szép pirosat is- lehet, hogy vele is felveszem még a kapcsolatot, ha aktuális lesz...
Akartam még felrakni ide képet, de nem enged, hogy mi van???
További sok sikert minden madarásznak, üdv.Margó


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 10:45 
Kép
Kép
Sziasztok!
Esetleg, aki még nem ismeri a madárkáimat, hoztam róluk régebbi képeket, amikor még szegény Csipet is megvolt....

Kép
Itt már csak ők vannak kettecskén...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 10:00 
Elképzelhető, ugyanis a COM Standardok már bennt vannak, (ugyan még nem láttam őket) és a színeket úgyis prezentálni kell ezért aztán jó a felvetés, bár a plakát nagysága A/3- ban mindenképpen kell a nyomdatechnika miatt...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 9:49 
Szerintem ez egy teljesírhetetlen kérés...Csak a fekete sorozattal tele lenne az oldal....Azt nem lehetne, hogy a szövetség csináltatna abból a kissé elavult de az alapvető sémákat tartalmazó színes színkanáris plakátból egy megvásárolható, valamival lekicsinyített változatot, amit utánvétellel meg lehetne rendelni ?....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 8:43 
Szia pappcsa !

Miután jó sok színváltozatról lesz szó esetleg jó lenne a színeket külön topikokban tárgyalni, hogy később ne kelljen keresgélni egy - egy leírást, helyünk van bőven...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Regionális Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 3, 18:10
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Debrecen 30/428-6282
   
Hozzászólás 2008 márc. 24, 23:26 
Béla írta:
Sziasztok !
Nem tudnátok adni egy olyan oldalt, ahol leirás található a szinkanárikról, hogy az amatőrök is ismerkedjenek a szinekkel?
Lehet magyarul, németül, angolul, románul, de a szines fényképet bármilyen nyelven megértem ... :89:
Köszi
Ja, és hogy kell egy képet lekicsinyiteni az avatar méretre ?


http://www.deschinkel.be/

Szia, Béla!
Írni fogunk ezekről a dolgokról,kérlek légy egy kis türelemmel.
Addig jó nézelődést.
A képet küld el a kuzminak , majd ő bevarázsolja-ha nem boldogulsz.

_________________
Színkanári és Rock"N"Roll


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 7:47
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO