Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 134  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 10, 18:23
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Mosonszolnok
Valódi név: Holczmüller István
   
Hozzászólás 2012 jan. 17, 17:07 
fric32 írta:
lesi007 írta:
Sziasztok kezdő kanári tartó vagyok csak és érdeklődni szeretnék miért van az hogy reggel amint a hím kanárim nekiáll fütyülni a tojó azonnal támadja és elég vad repdesésbe kezdenek két párom van egy zöld és egy sárga pár és mind a kettő ezt csinálja


Szia,csak azért van mert a tojó még nincsen felkészülve és nem éri a párzás és védekezik,mert tudja a fütty után mi jönne ha...
Nem szabd összerakni őket,csak akkor ha már a tojó egyedül megfúrta a fészket és csak akkor berakni mellé a hímet.


De ez csak reggel van napközben nem zavarja őket egyáltalán és láttam már párosodni is őket a tojó egyre több időt tölt a fészekbe állandóan építget

_________________
Amikor a rab madarak bölcsebbé válnak, megpróbálják a csőrükkel kinyitni a kalitkát. Nem adják fel, mert újra repülni akarnak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2012 jan. 17, 11:26 
lesi007 írta:
Sziasztok kezdő kanári tartó vagyok csak és érdeklődni szeretnék miért van az hogy reggel amint a hím kanárim nekiáll fütyülni a tojó azonnal támadja és elég vad repdesésbe kezdenek két párom van egy zöld és egy sárga pár és mind a kettő ezt csinálja


Szia,csak azért van mert a tojó még nincsen felkészülve és nem éri a párzás és védekezik,mert tudja a fütty után mi jönne ha...
Nem szabd összerakni őket,csak akkor ha már a tojó egyedül megfúrta a fészket és csak akkor berakni mellé a hímet.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 10, 18:23
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Mosonszolnok
Valódi név: Holczmüller István
   
Hozzászólás 2012 jan. 17, 11:07 
Sziasztok kezdő kanári tartó vagyok csak és érdeklődni szeretnék miért van az hogy reggel amint a hím kanárim nekiáll fütyülni a tojó azonnal támadja és elég vad repdesésbe kezdenek két párom van egy zöld és egy sárga pár és mind a kettő ezt csinálja

_________________
Amikor a rab madarak bölcsebbé válnak, megpróbálják a csőrükkel kinyitni a kalitkát. Nem adják fel, mert újra repülni akarnak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2012 jan. 6, 0:33 
Bird írta:
fric32 írta:
Bird írta:
2011-es születésű piros-fekete (Bronz) intenzív hímek és tojók eladók!


Szia,Tibor!!!
Hány darab maradt még?

Szia Feri!
10-15 darab van még,több az intenzív...


Kb annyi lesz nekem is még kiadó,de pontosan nem tudom még mert most kezdtem el párba állítani a madaraimat,kíváncsi leszek mik fognak kelni már igazi lázban vagyok,mert kíváncsi vagyok majd az eredményekre.
Az idén ha minden jól megy sok fiókám lesz,lesz miből turkálni a kiállításra.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 6, 11:37
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár 06-70/335-10-35
   
Hozzászólás 2012 jan. 4, 9:26 
fric32 írta:
Bird írta:
2011-es születésű piros-fekete (Bronz) intenzív hímek és tojók eladók!


Szia,Tibor!!!
Hány darab maradt még?

Szia Feri!
10-15 darab van még,több az intenzív...

_________________
Üdv: Vörös Tibor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2012 jan. 4, 3:43 
Mindenkinek kívánok Boldog új évet!!!

Ha valakinél már elindult a tenyészszezon egy kis beszámolót írhatna,ha úgy gondolja,mert ahogy elnézem haldoklik a topik.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2012 jan. 4, 3:41 
Bird írta:
2011-es születésű piros-fekete (Bronz) intenzív hímek és tojók eladók!


Szia,Tibor!!!
Hány darab maradt még?

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 6, 11:37
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár 06-70/335-10-35
   
Hozzászólás 2012 jan. 2, 19:33 
2011-es születésű piros-fekete (Bronz) intenzív hímek és tojók eladók!

_________________
Üdv: Vörös Tibor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 6, 11:37
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár 06-70/335-10-35
   
Hozzászólás 2011 dec. 23, 8:03 
Mindenkinek kívánok Békés Karácsonyt és Boldog Új Évet!

_________________
Üdv: Vörös Tibor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 dec. 1, 15:56 
Csak az IDRE nevében tudok nyilatkozni:
A Magyar Madarász következő számában elkezdjük leadni a színkanári bírálati segédletét, melyekben ezek a dolgok is mind benne lesznek.
A fordítások már megvannak, az idei évben előkészítettük az anyagot publikálásra.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2011 dec. 1, 12:58 
Meg az is kérdés, hol olvashatja ezt a standard-et az egyszerű mezei madarász, hogy ne csak ámítgassuk itt egymást, meg magunk ötleteljünk.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 dec. 1, 12:10 
Na akkor félreértettelek, bocsika. Nem tudom te hol nézted, a COM standard leírás megkülönböztet domináns és receszív fehér alapú melaninokat, vagyis létezik fekete sorozatban is standard megfogalmazás erre!
De hogy témánál maradjunk, szatiné izabell sorozatban van, abból is tehát domináns fehér és receszív fehér.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2011 dec. 1, 11:01 
ckuzmos írta:
Ha genetikailag megkülönböztetünk rec. és dom. fehéret, akkor az nem csak lipokromban hanem melaninban is létezik!


Nincs ezzel semmi baj, elméletileg persze hogy elfogadható, de a gyakorlatban ki különbözteti meg, és hogyan? Mert hogy ezt így senki sem használja, ahogy András is írta, egyetlen szervezet sem. Amit meg én írtam: nem nekünk kéne felfedezni a spanyol viaszt, valahol csak meg van ez értelmesen leírva.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 dec. 1, 10:20 
Sanyi, Vlad: gondolkozzatok!

Ha genetikailag megkülönböztetünk rec. és dom. fehéret, akkor az nem csak lipokromban hanem melaninban is létezik!
Az egy másik dolog, hogy versenyszinten meg van e különböztetve, vagy teszünk e különbséget köztük.
De ugyan ilyen az elefántcsont faktor és az intenzív faktor is. (Fehér alapúaknál nem feltétlenül foglalkozunk az elefántcsont faktorral, de ott van, létezik és adott esetben számolni is kell vele…)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 dec. 1, 7:19 
columba írta:
VladTepes írta:
columba írta:
Nem mindegy. hogy milyen fehér. A dom. fehér alap (pici sárga csik a nagy evezőkön?) lehet letális.

Tudomásom szerint a szatinésága recesszív öröklődésű, viszont a fehérsége domináns (hisz' ha rec fehér lenne, akkor tollszerkezeti oknál fogva tök fehér lenne a madár >> lásd egy rec fehér madárnak adhatsz annyi színezőt, amennyit csak akarsz, mégsem lesz se sárga, se piros, se tarka,.... mert a tolla nem veszi fel sem a melanin, sem a lipocrom színező anyagokat).
Idézet:


Szia Vlad,
Már azt sem értem, hogy egy szatiné sárga madárnak hol van fehérsége.
- Olyan gén nincs hogy "Szatinésárga" , sem szatinévörös, sem szatinéfehér. Van szatiné , és ettől függetlenül három lipochrom színezet.
- a fehér színezetek nem tollszerkezeti különbözőségek okai.
-A melanint semmi nem veszi fel , hanem saját maga állítja elő (szintetizálja ) ha tudja.

-Úgy tudom (olvastam) , hogy a kanárinál ismert mindkét fehér forma (dom. fehér , rec. fehér) génje kizárólag a lipochróm színanyagok megjelenését gátolja, ergo mindkettőnek lehet melaninos és melanintalan változata ( változatai) . Nem hallottam még olyan mutációról, ami bármely faj esetében egyidejüleg blokkolja a teljesen eltérő típusú színanyagok megjelenését......folyt köv.


Sürgősen bocsánatot kell kérnem Vladtól mert az első mondatát fére olvastam.
Nem szatiné sárga, hanem szatinésága!. Igy persze helyes.
Hemizigóta ügyben majd visszajövök, most meló van.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 dec. 1, 0:16 
Amit Gutiz az mind jó , de egy ponton kiegészítésre szorul:

dom. fehér x rec. fehér (tour /retour) csak akkor adhat 50 % rec fehéret , ha a dom. fehér szülő egyben rec. fehér hordozó is volt.
Azaz, mivel a két fajta fehér gén nem allélje egymásnak elvileg létezhetnek duplán fehér példányok is (homo rec .fehér ,hetero dom fehér). elképzelésem sincs , hogy egy ilyen madáron melyik fehér takarná a másikat, azaz látszana-e a sárga szárnyél vagy sem? .....
....... Talán mégiscsak a rec. fehér lenne felül.

Hoppá , hová lukadtunk ki!!!
Ilyen formán az is megeshet, hogy egy rec. fehérnek látszó madárnak mégis csak problémája lehet a dom.fehérrel való párosításból (a rejtett dom. fehérség miatt)! Ez persze csak elmélet.

Takarodót fújnak minálunk, jó éjt.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 nov. 30, 23:20 
feketemarcsi írta:
Brimston, én is úgy olvastam több helyen is, egy bizonyos spanyol oldalon is, hogy a szatiné nemhez kötődő öröklődésű. A fehérség az más kérdés, bár megkerestem az én csurim bírálati lapját, azon recesszív van jelölve.


Van a szatinék esetében is domináns fehér és recesszív fehér madár, tehát recesszív fehérXrecesszív fehér 100%ban fehér madarat hoz. A dominás fehéret sárgával, pirossal vagy recesszív fehér szatinéval teszed össze és akkor lesz 50% domináns fehér és 50% sárga, piros vagy recesszív fehér utód.
Véleményem szerint a recesszív fehér madaradat recesszív fehérrel tedd össze vagy sárgával (ami lehet recesszív fehér hordozó). Amennyiben a sárga vagy piros nem recesszív fehér hordozó abban az esetben az utódok mind sárgák vagy pirosak lesznek.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 nov. 30, 22:37 
brimston írta:
Sziasztok

Columbához: nem kötözködésképpen, de ezt az auteszex öröklődés dolgot honnan veszed?
Idézet:

Szia Brimston!
Elszámoltam háromig..... és jó volt.
Biztosíthatlak, hogy a nemhez kötött öröklődés menetnek sokfelé szinonímája az " autosex öröklődés menet", miként a nemhez nem kötött öröklődésmenetnek szinonímája az "auto szomális öröklődésmenet".
Mindazonálltal , ha szó szerint vesszük , megalapozott a kritikád a kifejezéssel (nem én találtam ki) kapcsolatban, mert nem minden párosítás eredményez automatikusan szexálható utódokat a nemhez kötött tulajdonságok öröklődésének vizsgálatakor. (lsd: előző válaszom)

Két féle módon (okból) valósulhat meg az automatikus ivar meghatározhatóság:

I- A nemhez kötötten öröklődő tulajdonság additiv (hozzáadódó) temészetű. A hetero állapot kicsit "valamilyen" a homo állapot pedig sokkal "valamilyenebb" . Tiszta tenyésztésben a mindig homo hímek, sokkal valamilyenebbek, mint a mindig hemizigóta,( ezért csak kissé valamilyen ) tojók. Tehát, ezek megkülönböztethetőek.

II. Nemhez kötött öröklődés menetű tulajdonság tekintetében a rec. homozígóta hím és a dom , hemizigóta tojó párosításából 100% biztonsággal tudható minden utód neme. Pl hogy ne legyek már annyira off: homo satiné hím x nem szatiné tojó: = minden lány szatiné, minden fiú nemszatiné.

Az ivari dimorfizmus (ivari kétalakuság) az más tészta. Lsd: kakas /tyúk, karvaly/karvalyné

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2011 nov. 30, 21:34 
Sziasztok

Nagyon érdekes téma ez a fehérség. Vlad néhány helyen pongyolán fogalmazott (melanin beépülése), de nekem is szimpatikusnak tünt a logikája. Az a szégyen ebben a kanári genetikában, hogy a világon a legismertebb genetikának kéne lenni (díszmadarak) és mégis sehol egy tökéletesen összefoglalt anyag róla. Lehet hogy igaza van Columbának, a két féle fehér melanin változatáról, de én még sehol nem találtam róla semmit, hogy bárhol is megkülönböztetnének egy fekete-rec. fehér, és egy fekete-dom. fehér madarat. A kérdés a nagy kanárisokhoz szól: van ilyen?

Columbához: nem kötözködésképpen, de ezt az autoszex öröklődés dolgot honnan veszed? Már több helyen is láttam az írásodban, de egyre jobban nem tetszik. Az én ismereteim szerint ezt a kifejezést az állattenyésztés nem használja, az interneten keresve is csak a te írásaidnál akadtam rá, ami galambokról szól. Lehet maradi vagyok, és már túlfutott rajtam a tudomány, de az állatenyésztésben az autoszex kifejezés egy formára utal, ahol a nemek elkülöníthetőek akár újszülött, akár idősebb korban. Autoszex öröklésnél te természetesen a nemhez kötött öröklést érted, de az én véleményem szerint értelmezhetetlen a fogalom, hogy autoszex öröklés. Ennek azért van jelentősége, mert nagyon sokan már ott elriadnak a genetikai alapoktól, hogy nincs türelmük utánnajárni a kifejezéseknek. De ha újabbakat is gyártunk, és másként is használjuk őket, akkor kész a baj. (megjegyzem hasonló "galambász" szó lehet a hemizigóta is, de annak legalább van logikája)

Mindezek mellett szeretem olvasni a gondolatmeneteidet, mert új összeföggésekre jövök rá így én is.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 nov. 30, 20:48 
VladTepes írta:
[Marcsi a te esetedben, ha az adott fehér szatinét egy nem szatinével pároztatod (aki nem is hordozó), akkor nem lesz szatiné fiókád, csak hordozók, akik segítségével (másik szatiné, vagy hordozó szülőkkel párba állítva) egy generációval később kaphatsz szatinékat..


Ha szatinét nem is hordozó hímmel párosít Marcsi, akkor csak a hímek (fiúk) lesznek hordozók, lévén(olvasván) a szatiné autosex öröklődésű. Ergó az ilyen hímet nem lehet hordozó tojóval párosítani, mert olyan nincs. A tojó az vagy szatiné, vagy nem az. (hemizigóta).
Viszont: Szatiné hordozó hímet akár mivel teszitek párba lehetnek szatiné utódok!
- nem szatiné tojó esetében a lányok fele,
- szatiné tojó esetében a fiúk fele és a lányok fele sanszosan szatiné fenotípusu lehet.

_________________
Cséplő Árpád


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára columba 2011 nov. 30, 20:52-kor.

 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 134  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 30, 3:57
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO