Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 134  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 okt. 26, 21:18
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2012 feb. 17, 12:27 
VladTepes írta:
Warhawk írta:
...valóban eléggé kihalt a topik,....

Ilyenkor van pl a kérdezőnek kényelmesen ideje visszaolvasni azt a 146 oldalt a topikban, ahol sok-sok-sok olyasmire megtalálná a választ, amit kérdez, vagy amit majd kérdezni fog, ha felmerül benne a kérdés :-)
Mert a tapasztalat itt van....., le van már írva sokak által, s nem lehet minden 3 sorosra újra leírni mindent Ádám-Évától.


Hát ez esetemben meg is történt. Az én problémámra viszont nemigen találtam választ.... azóta már a rolleres topikot is elkezdtem olvasni a legelejéről, hátha ott lesz :D Mindenhonnan jól jön az infó.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 10, 18:23
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Mosonszolnok
Valódi név: Holczmüller István
   
Hozzászólás 2012 feb. 17, 11:57 
Kérdésem az lenne ha nem vagyok egyesületi tag csak ilyen kis hobbi madár tartó akinél esetleg lesz egy pár fióka vagyis már van 3 -om :) akkor a madaraimra hol tudok gyűrűt venni vagyis rendelni ?? ha esetleg tudtok ilyen linket a neten és belinkelnétek akkor azt megköszönném

_________________
Amikor a rab madarak bölcsebbé válnak, megpróbálják a csőrükkel kinyitni a kalitkát. Nem adják fel, mert újra repülni akarnak.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 17, 10:59 
columba írta:
Ne vedd magadra, engem is tojtak már le.

Gondolom a madarakra céloztál ;) Viszont ha rád tojik a madár (görbét persze) az állítólag szerencsét hoz. Lottózni kéne. :lol:

Sajna valóban eléggé kihalt a topik, de én hiába irkálnék ide - lövésem sincs a színkanárikról. Viszont ha senki sem ír, akkor valóban kihal ... (alighanem kevés a színkanáris az olvasók között).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 feb. 17, 10:31 
madarka20 írta:
Na ez a topik halott úgy látom.... azóta már letojt a madaram is.


Ne vedd magadra, engem is tojtak már le.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 okt. 26, 21:18
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2012 feb. 17, 10:00 
Na ez a topik halott úgy látom.... azóta már letojt a madaram is.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 ápr. 23, 13:56
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2012 feb. 11, 19:44 
Sziasztok!

Van egy szép zöld-sárga kanárim aminél ma vettem észre takarítás közben, hogy a bal oldali szárnyán nincsenek meg a repülőtollak. Olyan, mintha felére csipkedte volna őket, viszont a kalitka alján nincs toll. Nincs odu sem felrakva neki, elvileg hím, mert halkan énekel. Nagyon nehezen repül így, olyan féloldalas. Miért csinálhatja ezt? Kap vitamint, ásványi anyagot, almát, zöldet. Köszönöm a tanácsokat előre is.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 okt. 26, 21:18
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2012 feb. 10, 11:28 
Sziasztok!

Van egy kanári párom ami most épp szaporodni készül, a tojó rakja a fészket, párzanak, stb.
Az a problémám, hogy a tojó az első párzástól számítva csak hetek múlva tojik le. Ezt onnan tudom, hogy már volt egy fészekalja, s attól a naptól, mikor először elkezdett fészekanyagot hordani, pontosan egy hónapra tojta az első tojást. Sajnos a 4 tojását 2 nap kotlás után ott hagyta (lehet nem volt elég nyugodt a helye, azóta átraktam jobb helyre) és most várom a második fészekaljat, de már vagy 2 hete megy a pározgatás és a fészekalakítás de egyszerűen nem tojik.
Érdekelne tapasztaltabb madarászok véleménye, már egy tenyésztővel beszélgettem erről de ő se értette mért van ez. Egyébként hobbitartó vagyok, de jövőre tervezem, hogy a páron kívüli piros hímem mellé veszek egy lazac tojót és velük kezdek valamit, de addig is jól jönne egy kis tapasztalat.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 feb. 7, 20:14 
lesi007 írta:
Mennyi idősen kezd el a hím kanári fütyülni ?? És mielőtt fütyülne meg lehet valahonnan állapítani hogy tojó vagy hím?? Nálam most 5 napos kis fiókák vannak.

A háromhetes fiókák között kell kifülelni, hogy melyik az, amely hangol-hangicsál. Általában igaz, hogy az hím.
Érdemes a megfigyelést feljegyezni!
Jó fülelést! :D


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 10, 18:23
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Mosonszolnok
Valódi név: Holczmüller István
   
Hozzászólás 2012 feb. 7, 18:48 
Mennyi idősen kezd el a hím kanári fütyülni ?? És mielőtt fütyülne meg lehet valahonnan állapítani hogy tojó vagy hím?? Nálam most 5 napos kis fiókák vannak.

_________________
Amikor a rab madarak bölcsebbé válnak, megpróbálják a csőrükkel kinyitni a kalitkát. Nem adják fel, mert újra repülni akarnak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2012 feb. 4, 14:08 
lesi007 írta:
sziasztok valakinek van esetleg tapasztalata az alábbi lágyeleséggel kapcsolatban??
http://www.akvariumkobolka.sk/index.php ... ail&id=975
Köszönöm előre is a válaszokat


Én még nem hallottam róla....


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 10, 18:23
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Mosonszolnok
Valódi név: Holczmüller István
   
Hozzászólás 2012 feb. 1, 11:28 
sziasztok valakinek van esetleg tapasztalata az alábbi lágyeleséggel kapcsolatban??
http://www.akvariumkobolka.sk/index.php ... ail&id=975
Köszönöm előre is a válaszokat

_________________
Amikor a rab madarak bölcsebbé válnak, megpróbálják a csőrükkel kinyitni a kalitkát. Nem adják fel, mert újra repülni akarnak.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 10, 18:23
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Mosonszolnok
Valódi név: Holczmüller István
   
Hozzászólás 2012 jan. 30, 19:30 
sziasztok kérdésem a következő lenne. Van egy pár zöld kanárim ha egy csepp szerencsém lesz akkor a Hétvégére már fiókák is lesznek. Tegnap tűnt fel hogy amint a tojó lejön a fészekről enni a hím madaram azonnal beül a fészekbe és abba a pár percbe amíg asszonykája táplálkozik addig ő lelkiismeretesen ül a tojásokon, és ha párja valamiért egy kicsit tovább marad lent akkor apró kis csipogásokkal hívja vissza. Kérdésem az lenne hogy ez természetes dolog náluk vagy csak egy ritka esettel állok szembe. ja mielőtt felvetődne hogy két tojó madaram van az kizárt mert a napi trillázások nem ezt mutatják :D

_________________
Amikor a rab madarak bölcsebbé válnak, megpróbálják a csőrükkel kinyitni a kalitkát. Nem adják fel, mert újra repülni akarnak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 13, 19:56
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: 4700 Mátészalka
Valódi név: Molnár Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 30, 10:38 
Hát párásnak párás a levegő mivel az előszobába vannak növények van 20-21fok ,páratartalom az tuti van.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 13, 19:56
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: 4700 Mátészalka
Valódi név: Molnár Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 30, 10:19 
Na már nagy nehezen eljutottam odáig,hogy fészket rakott 2pár glosterem végigülte a 14napot sőt többet utána nem kelt ki a tojás meg volt repedve de belefult a fiók,na ilyenkor mi van?Van valami fertőzésem,és mivel kezeljem le a madaraimat,hogyan csináljam?

Válaszotokat előre is köszönöm.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2012 jan. 28, 12:28 
lesi007 írta:
Sziasztok tudtok ajánlani nekem kanári lágyeleséget mert nézegetem a neten és csak olyanok vannak hogy sárga kanárinak meg vörös na most az enyém az pont zöld :mrgreen: nekik is van külön ????


A zöld kanári azaz fekete sárga, mivel sárga alapú melanin madár, ezért nyugodtan etesd a sárga lágyeleséggel...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 jan. 25, 9:42 
Sziasztok,

elkezdtük a színkanárik bírálati segédletét leadni a Magyar Madarászban. Remélem hasznos lesz minden színkanári tenyésztő és bíráló számára.

Üdv:
Csaba



Színkanári bírálati segédlet
A színkanárik bírálatában nemzetközileg elfogadott pontozási rendszer és bírálati szempontok bemutatásának első része
Kép Kép Kép Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 10, 18:23
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Mosonszolnok
Valódi név: Holczmüller István
   
Hozzászólás 2012 jan. 23, 13:31 
Sziasztok tudtok ajánlani nekem kanári lágyeleséget mert nézegetem a neten és csak olyanok vannak hogy sárga kanárinak meg vörös na most az enyém az pont zöld :mrgreen: nekik is van külön ????

_________________
Amikor a rab madarak bölcsebbé válnak, megpróbálják a csőrükkel kinyitni a kalitkát. Nem adják fel, mert újra repülni akarnak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 13, 19:56
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: 4700 Mátészalka
Valódi név: Molnár Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 21, 9:03 
Hát ez nem fiatal tojó,2-3 éves de tán 2.Csak mert én még ilyet nem láttam,de ezt a tojást is nappal tojta ki.És mi van azokkal akik nem mutatnak semmi jelet a fészekrakásra igaz néha piszkálják a fészekanyagot de annyi.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 13, 19:56
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: 4700 Mátészalka
Valódi név: Molnár Tamás
   
Hozzászólás 2012 jan. 21, 0:11 
Sziasztok nekem van olyan tojóm aminek még esze ágában sincs fészket rakni,viszont a Glosterek már ülnek a tojáson.Van a Bronz tojóm az 1ütt van a párjával tojt valameik nap 1 tojást igaz szerintem tojási nehézségei voltak mert a kalit alján találtam meg a hullámpapíron,de 2-3 nap semmi.Megfogtam a tojót alul megfujtam és úgy láttam meg van duzzadva mintha tojás lenne benne de mégsem tojja ki.Ilyenkor mi van.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2012 jan. 18, 18:47 
lesi007 írta:
fric32 írta:
lesi007 írta:
Sziasztok kezdő kanári tartó vagyok csak és érdeklődni szeretnék miért van az hogy reggel amint a hím kanárim nekiáll fütyülni a tojó azonnal támadja és elég vad repdesésbe kezdenek két párom van egy zöld és egy sárga pár és mind a kettő ezt csinálja


Szia,csak azért van mert a tojó még nincsen felkészülve és nem éri a párzás és védekezik,mert tudja a fütty után mi jönne ha...
Nem szabd összerakni őket,csak akkor ha már a tojó egyedül megfúrta a fészket és csak akkor berakni mellé a hímet.


De ez csak reggel van napközben nem zavarja őket egyáltalán és láttam már párosodni is őket a tojó egyre több időt tölt a fészekbe állandóan építget


Akkor minden rendben van.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 134  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 1, 5:49
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO