Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 134  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 ápr. 9, 12:26 
A tisztán melanin és tisztán lipochrom madarak keresztezéséből származó F1-ek tarkaságában van valami szabályosság/állandóság ? (akár mennyiségi, akár minta jellegben?)

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 ápr. 9, 12:21 
Horváth Péter írta:
Bocsi! Azt elfelejtettem előbb,jó lenne a szülőkröl is képet látni.Előbbi állításom akkor jogos, ha mindkét szülő zöld, mint ahogyan a gazdájuk írta.Ha valamelyik tarka, lipochrom jegyekkel, úgy eshet ki teljesen világos madár.

Horváth Péter


Kössz, így már értem.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2010 dec. 15, 14:56
Hozzászólások: 74
Valódi név: Horváth Péter
   
Hozzászólás 2012 ápr. 9, 12:13 
Bocsi! Azt elfelejtettem előbb,jó lenne a szülőkröl is képet látni.Előbbi állításom akkor jogos, ha mindkét szülő zöld, mint ahogyan a gazdájuk írta.Ha valamelyik tarka, lipochrom jegyekkel, úgy eshet ki teljesen világos madár.

Horváth Péter


 
Offline
Csatlakozott: 2010 dec. 15, 14:56
Hozzászólások: 74
Valódi név: Horváth Péter
   
Hozzászólás 2012 ápr. 9, 12:06 
columba írta:
Horváth Péter írta:
lesi007 írta:
Zöld kanárijaim legújabb költése furcsa módon van köztük egy kakukktojás is. Mit szóltok hozzá az első keltésnél 3-om fióka lett négy tojásból.most másodszorra csak 3 mat tojt mind ki is kelt de lett köztük ez a kis sárga fehér
Kép

Kép


Szia !

Sajnos a fényképek elég elmosódottak, így nem igazán látszik a világos madár szemszine. Van egy tippem mi ez a ,,kakukktojás." Ha piros szemű a madarad valószínüleg szatiné esett ki a zöldektől.Szerintem semmi képpen nem lehet sárga színű.Ha szétfújod az aljtollazatot és olyan halvány tejeskávé színű akkor nem is olyan kakukktojás a madárka. Persze ez csak az én véleményem.Vannak sokkal hozzáértőbbek itt a fórumon.
Horváth Péter


MIért nem?


Ez csak az én tapasztalatom.Megjegyzem , igen távol áll tőlem a genetika.Nálam két teljesen melanin madár soha nem keltett még olyan lipochrom madarat , ami a képen látható.Még egy sötét toll sincs benne. Sőt! Melanin pártól csak melaninok keltek.Maximum egy-egy világos karom , esetleg világos toll ami előfordult. Úgy tudom(lehet rosszul) két melanin madártól csak sötét aljú madarak lehetnek.Azért gondoltam arra, ha szétfújjuk az aljtollazatot látható, hogy melanin madárral van dolgunk, nem pedig egy sárgával.A szülőknél lényegesen világosabb, de , hogy sárga-e azt csak a gazdája tudja megmondani.Szerintem nem az.Persze egy hozzáértő biztosan le tudja vezetni mikor lesz két melaninból , lipochrom sárga madár. Százalékban ,meg mindenhogy kifejezve. Én csak azt írtam le , amit tapasztaltam.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 ápr. 9, 11:04 
Horváth Péter írta:
lesi007 írta:
Zöld kanárijaim legújabb költése furcsa módon van köztük egy kakukktojás is. Mit szóltok hozzá az első keltésnél 3-om fióka lett négy tojásból.most másodszorra csak 3 mat tojt mind ki is kelt de lett köztük ez a kis sárga fehér
Kép

Kép


Szia !

Sajnos a fényképek elég elmosódottak, így nem igazán látszik a világos madár szemszine. Van egy tippem mi ez a ,,kakukktojás." Ha piros szemű a madarad valószínüleg szatiné esett ki a zöldektől.Szerintem semmi képpen nem lehet sárga színű.Ha szétfújod az aljtollazatot és olyan halvány tejeskávé színű akkor nem is olyan kakukktojás a madárka. Persze ez csak az én véleményem.Vannak sokkal hozzáértőbbek itt a fórumon.
Horváth Péter


MIért nem?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2010 dec. 15, 14:56
Hozzászólások: 74
Valódi név: Horváth Péter
   
Hozzászólás 2012 ápr. 9, 9:33 
lesi007 írta:
Zöld kanárijaim legújabb költése furcsa módon van köztük egy kakukktojás is. Mit szóltok hozzá az első keltésnél 3-om fióka lett négy tojásból.most másodszorra csak 3 mat tojt mind ki is kelt de lett köztük ez a kis sárga fehér
Kép

Kép


Szia !

Sajnos a fényképek elég elmosódottak, így nem igazán látszik a világos madár szemszine. Van egy tippem mi ez a ,,kakukktojás." Ha piros szemű a madarad valószínüleg szatiné esett ki a zöldektől.Szerintem semmi képpen nem lehet sárga színű.Ha szétfújod az aljtollazatot és olyan halvány tejeskávé színű akkor nem is olyan kakukktojás a madárka. Persze ez csak az én véleményem.Vannak sokkal hozzáértőbbek itt a fórumon.
Horváth Péter


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2012 ápr. 9, 2:57 
Gabesz írta:
fric32 írta:
Üdv,mindenkinek !!!
Régjártam itt az idrén,hát meg is látszik,behalt ez a topik is,szomorú,de talán egyeseknek ez így a jó...
na de nem emiatt jöttem csak nem bírtam nem leírni amit gondoltam :afro:
Emiatt léptem be:
Kicsi csibe, nagy buksi, a tojásból most bújt ki, kémleli a világot, ilyet ő még nem látott…
Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok!

Nyughass má, te jóember! :lol: "Si ce daca" kicsit bekussolt, hm? Mi a baj azval te? Semmi, na ugye? :wink:
Persze, te sosem bírod magadban tartani, mit gondolsz, pedig néha nem árt. Nade ha itt kérdeznek kezdők, akkor meg mi a csudának hallgatsz? Hm?? Mikor nyomni kéne a szakdumát, gyere bátran! Csak mondom, me néha én se bírom megállni, hogy ki ne mondjam :mrgreen:

S akkor én es kívánom viszont a szép ünnepet! Szebbet mint itt nálunk milyen esőst rittyentett a fennvaló!
De van az asztalon illatozó töltött bárány, s finom kalács...
Kellemes húsvéti ünnepeket!


Szia,Gabesz!!!

A kezdők oktatását is meghagyom azoknak akik mindent tudnak értenek(a kanárin kívül),vagyis ha valaki kezdőt érdekel lapozzon vissza van ott elég infó,sajnos már nem sok kedven van hozzá,inkább azt az időt a fiammal töltöm mert az sokkal értékesebb csak ennyi. :08:
Sajnos a legtöbb ember hallgat,mert beléjük nevelte az előző rendszer és már sokan nem is merik vállalni ki mit gondol akkora nagy a terror még ebben a hobbiba is na de most léptem mert úgy látszik "hallgatni arany" :12:

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 ápr. 8, 12:17 
fric32 írta:
Üdv,mindenkinek !!!
Régjártam itt az idrén,hát meg is látszik,behalt ez a topik is,szomorú,de talán egyeseknek ez így a jó...
na de nem emiatt jöttem csak nem bírtam nem leírni amit gondoltam :afro:
Emiatt léptem be:
Kicsi csibe, nagy buksi, a tojásból most bújt ki, kémleli a világot, ilyet ő még nem látott…
Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok!

Nyughass má, te jóember! :lol: "Si ce daca" kicsit bekussolt, hm? Mi a baj azval te? Semmi, na ugye? :wink:
Persze, te sosem bírod magadban tartani, mit gondolsz, pedig néha nem árt. Nade ha itt kérdeznek kezdők, akkor meg mi a csudának hallgatsz? Hm?? Mikor nyomni kéne a szakdumát, gyere bátran! Csak mondom, me néha én se bírom megállni, hogy ki ne mondjam :mrgreen:

S akkor én es kívánom viszont a szép ünnepet! Szebbet mint itt nálunk milyen esőst rittyentett a fennvaló!
De van az asztalon illatozó töltött bárány, s finom kalács...
Kellemes húsvéti ünnepeket!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2012 ápr. 7, 9:41 
Üdv,mindenkinek !!!
Régjártam itt az idrén,hát meg is látszik,behalt ez a topik is,szomorú,de talán egyeseknek ez így a jó...

na de nem emiatt jöttem csak nem bírtam nem leírni amit gondoltam :afro:

Emiatt léptem be:

Kicsi csibe, nagy buksi, a tojásból most bújt ki, kémleli a világot, ilyet ő még nem látott…
Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok!

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 10, 18:23
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Mosonszolnok
Valódi név: Holczmüller István
   
Hozzászólás 2012 ápr. 6, 22:48 
Zöld kanárijaim legújabb költése furcsa módon van köztük egy kakukktojás is. Mit szóltok hozzá az első keltésnél 3-om fióka lett négy tojásból.most másodszorra csak 3 mat tojt mind ki is kelt de lett köztük ez a kis sárga fehér
Kép

Kép

_________________
Amikor a rab madarak bölcsebbé válnak, megpróbálják a csőrükkel kinyitni a kalitkát. Nem adják fel, mert újra repülni akarnak.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 márc. 26, 13:25 
lesi007 írta:
a két madarat most külön helyen tartom a hím gyönyörüen énekelget a tojó nem csinál semmit néha ad egy kis csipogó hangot ha egyberakom őket akkor sincs gond addig amig a hím nem áll neki dalolni. Azért megnézném azt a tojót amelyik képes órák hosszat is akár trillázni úgy mint az enyém. Mondtak már olyat hogy előfordul tojónál az hogy nem fogadja el a neki felajánlott hímet de szt nem gyakorlot kanári tenyésztő mondta azért szeretnék itt választ kapni rá

Szia, István!

Kukkints bele a az Általános kanáris topikba! http://www.idre.hu/index.php?option=com ... 83#p108683 bejegyzésben épp Bettikének válaszoltam egy hasonló kérdésre. Olvasd el, szerintem hasznosítható!

Üdv, Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 10, 18:23
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Mosonszolnok
Valódi név: Holczmüller István
   
Hozzászólás 2012 márc. 26, 6:35 
Diamand írta:
Szia lesi007!

Bocsi, hogy ezt kérdezem, de biztos vagy benne, hogy tényleg egy pár? Vannak nagyon trükkös tojók, amik szinte hímként tudnak énekelni. Lehet, hogy 2 tojód van, akkor simán előfordul, hogy a domináns tojó uralja a másikat (verekedés és csak ő énekel). Vica-verza ez előfordulhat két hím esetében is. A domináns elnyomhatja a másikat, így az nem énekel. A leírásod alapján erős a gyanúm, hogy 2 azonos nemű madarad van.



a két madarat most külön helyen tartom a hím gyönyörüen énekelget a tojó nem csinál semmit néha ad egy kis csipogó hangot ha egyberakom őket akkor sincs gond addig amig a hím nem áll neki dalolni. Azért megnézném azt a tojót amelyik képes órák hosszat is akár trillázni úgy mint az enyém. Mondtak már olyat hogy előfordul tojónál az hogy nem fogadja el a neki felajánlott hímet de szt nem gyakorlot kanári tenyésztő mondta azért szeretnék itt választ kapni rá

_________________
Amikor a rab madarak bölcsebbé válnak, megpróbálják a csőrükkel kinyitni a kalitkát. Nem adják fel, mert újra repülni akarnak.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2012 márc. 23, 21:23 
Szia lesi007!

Bocsi, hogy ezt kérdezem, de biztos vagy benne, hogy tényleg egy pár? Vannak nagyon trükkös tojók, amik szinte hímként tudnak énekelni. Lehet, hogy 2 tojód van, akkor simán előfordul, hogy a domináns tojó uralja a másikat (verekedés és csak ő énekel). Vica-verza ez előfordulhat két hím esetében is. A domináns elnyomhatja a másikat, így az nem énekel. A leírásod alapján erős a gyanúm, hogy 2 azonos nemű madarad van.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 10, 18:23
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Mosonszolnok
Valódi név: Holczmüller István
   
Hozzászólás 2012 márc. 23, 16:30 
sziasztok a kérdésem a következő lenne. Van egy pár sárga kanárim amit úgy vásáróltam hogy egy hobbi madár tartónál volt egy tojó és vásárolt hozzá egy hímet de a szülei nem bírták az általuk rikácsolásnak mondott madár éneket és ezért 4 hónap múlva eladta nekem őket a tojó kb 2 éves a hím pedig másfél . én januárba vettem meg őket mindig egy kalitkába voltak de semmi jelét nem adja annak a tojó hogy esetleg párosodna vagy fészket rakna a kis zőld kanárijaim azóta már a második fészekaljat nevelik ők meg semmit. kb 2 hete külön raktam őket hogy csak lássák egymást mert a hím reggeli éneke mindig veszekedéssé fajult köztük van esetleg esélyem arra hogy lesznek tőlük fiókák vagy van olyan hogy a tojó egyszerüen nem fogadja el a hímet amúgy szépen elvoltak egymással csak éppen párosodni nem akart a tojó.

_________________
Amikor a rab madarak bölcsebbé válnak, megpróbálják a csőrükkel kinyitni a kalitkát. Nem adják fel, mert újra repülni akarnak.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 19, 19:08
Hozzászólások: 42
Valódi név: kóré beatrix
   
Hozzászólás 2012 feb. 23, 16:15 
Hello Mindenkinek!

Nekem egyetlen pár kanárim van. / Hím: recesszív fehér, Tojó: intenzív sárga/.
Az előző évben is együtt költöttek ketten és együtt is nevelték fel a két fiókát.
Már az idén is neveltek egy fészekaljat / 2 fióka / , de sajnos az utódok 2 hetes korukban elpusztultak. Azóta ismét van 4 tojás a fészekben, amin a tojó most is kotlik és hétfőn kellene születni a fiókáknak. A problémám az, hogy ma meglámpáztam a tojásokat és mind a négy terméketlen ........
Két dolgot szeretnék lérdezni:
1: Érdemes-e megvárnom a hétfőt vagy már ma vegyem el tojásokat a tojó alól ?
2: Ha ismét párba szeretném tenni őket mennyi idő múlva tegyem meg újra?

Mindenki segítségét előre is köszönöm!!

ÜDV.: Betti


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 feb. 17, 14:08 
talán így könnyebb lesz:http://www.idre.hu/index.php?option=com_jfusion&Itemid=23&jfile=viewtopic.php&f=44&t=176


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 feb. 17, 13:45 
A gyűrűkkel előre kell gondolkodni, mert 6-10 napos korban kerül fel a fiókára. Ha már van fióka és most kezdesz el gondolkodni azon hogy kéne rá gyűrű, akkor már késő.

Egy kisebb leírás itt található, bár kétség kívül frisítenünk kellene már:
http://www.idre.hu/index.php?option=com ... &Itemid=17

Ha eldöntötted hogy mit iratsz rá, akkor gyűrűkészítőnél rendelheted meg, mint Példáúl Beviz Tíbor. (itt fent van a fórumon, keresd meg nyugodtan)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 17, 13:32 
lesi007 írta:
Kérdésem az lenne ha nem vagyok egyesületi tag csak ilyen kis hobbi madár tartó akinél esetleg lesz egy pár fióka vagyis már van 3 -om :) akkor a madaraimra hol tudok gyűrűt venni vagyis rendelni

Nem a gyűrű megvétele a kérdés, hanem mit fogsz ráírni a gyűrűre? Hiszen nem vagy egyesületi tag. Ilyenkor szoktak monogramot, meg hasonlókat, de néha a sors durván képes megviccelni az embert amikor valaki más akinek történetesen ugyanaz a monogramja szintén gyűrűzni kezd.... :roll:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 feb. 17, 12:37 
dasi9 írta:
Sziasztok!

Van egy szép zöld-sárga kanárim aminél ma vettem észre takarítás közben, hogy a bal oldali szárnyán nincsenek meg a repülőtollak. Olyan, mintha felére csipkedte volna őket, viszont a kalitka alján nincs toll. Nincs odu sem felrakva neki, elvileg hím, mert halkan énekel. Nagyon nehezen repül így, olyan féloldalas. Miért csinálhatja ezt? Kap vitamint, ásványi anyagot, almát, zöldet. Köszönöm a tanácsokat előre is.


Így első olvasatra élősködő probléma, de lehet csak viselekdési szokás miatt összetöri az egyik szárnyát a rácsokban.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 okt. 26, 21:18
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2012 feb. 17, 12:29 
Warhawk írta:
columba írta:
Ne vedd magadra, engem is tojtak már le.

Gondolom a madarakra céloztál ;) Viszont ha rád tojik a madár (görbét persze) az állítólag szerencsét hoz. Lottózni kéne. :lol:

Sajna valóban eléggé kihalt a topik, de én hiába irkálnék ide - lövésem sincs a színkanárikról. Viszont ha senki sem ír, akkor valóban kihal ... (alighanem kevés a színkanáris az olvasók között).


Nekem szerencsére tojást tojt, nem görbét és nem rám :D Így megoldódott a "nem tojik már ezer éve pedig minden jel megvan" problémám.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 134  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 3:05
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO