Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 134  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2015 jún. 23, 16:10
Hozzászólások: 6
   
Hozzászólás 2016 szept. 8, 22:09 
Sziasztok.
Kaptam kb 1 hónapja 5 db szép kis akanárit és 2db zebra pintyet.
Készítettem is nekik egy szép nagy "kalitkát" 200x200x80 hirtelen ennél nagyobbat nem tudtam mert elég váratlanul jöttek.
Párom kitalálta tegyünk be nekik fészket hát vettem is fel is szereltem őket egymástól távol erre az egyik sarokba egy kanári pár kezdte kibélelni a fészket a másikban a pintyek. Nem is volt semmi baj addig amig a pintyek el nem kezdték a kanári fészekböl kihordani az épitö anyagot persze az első tojást ki is lökték pedig volt bőven miböl épiteni. A kanári másnap ugyan úgy lerakott egy tojást de ami még volt benne fészek anyag mindent kilökött és a csupasz kosárkába folytatta a tojások lerakását. most elválasztottam külön a kanári párt.
Kérdésem az lenne hogy szerintetek van esély hogy ebböl még lesz kis kanári? vagy a csupasz fészek kosárban nem fogja kikölteni a tojásokat.
Válaszokat elöre is köszönöm.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 16:44
Hozzászólások: 15
   
Hozzászólás 2015 júl. 19, 18:25 
Calabria írta:
Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni két kérdésben. Tavasszal vásároltam egy kanári tojót (itt is írtam róla a fórumon) a magányosan maradt hímem mellé. Egymás után kétszer rakott fészket és voltak tojásai. Egyik alkalommal sem keltek ki a fiókák. Ötletek, hogy mi lehet ennek az oka?

A második költés után elválasztottam a tojót a hímtől és másik kalitkába tettem, mert úgy láttam, hogy fizikailag nagyon leterhelte a két kotlás. A két kalitka egymás mellett van, úgyhogy azért kapcsolatban maradtak. Viszont jó lenne most már visszatenni a hím mellé, mert a két kalitka nagyon sok helyet elfoglal az egyébként pici szobában. Az lenne a kérdésem, hogy visszatehetem-e másfél hónap elteltével, nem fogja-e a hím zaklatni (egyébként sosem bántotta, nem verte vagy üldözte), vagy nem kezdenek-e majd újra fészket rakni. Ez utóbbi talán még korai lenne.

Előre is köszönöm,

Calabria


Kedves Calabria!

Ismert, és nem könnyű eset, amiről írtál. A tenyésztési időszakból már kifelé megyünk. Érdemes kivárni most már a következő évet. A kétkalitkás megoldás, kényszer megoldás, melyre nem számítunk a lakásban párosan tartott madaraink esetében. (A békés együttlét, kedvező ugyan, de még nem jelent sikert ebben az esetben.) Megterhelő a tojó számára akár még egy – harmadik – fészkelés. Így is gondot fog jelenteni, hogy egymást hallják.
Kanárinál, nem mindig jön be a „gond nélküli” párban tartás.
Jövőre: A hím énekét figyelni kell, mely ilyenkor már nem olyan erőteljes, nem olyan változatos a hangzásban, és a színeiben.
A fészekrakás lehetőségét tehát akkor se siettessük, attól a hím, még nem biztos, hogy készen áll a termékeny párzásra. Érdemes bevárni, míg a hím szinte folyamatosan, megállás nélkül énekel.
Az összeszoktatáshoz majd kell, hogy lássák is egymást, hogy a tojó elfogadja, és a hím is kész legyen a termékeny párzásra. Mielőtt a hímet beengednénk a tojó mellé, érdemes végignéznie, ahogy a tojó, megrakja a fészket, és beül…
Üdvözlettel:
drippi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 15, 9:21
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2015 jún. 24, 11:58 
Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni két kérdésben. Tavasszal vásároltam egy kanári tojót (itt is írtam róla a fórumon) a magányosan maradt hímem mellé. Egymás után kétszer rakott fészket és voltak tojásai. Egyik alkalommal sem keltek ki a fiókák. Ötletek, hogy mi lehet ennek az oka?

A második költés után elválasztottam a tojót a hímtől és másik kalitkába tettem, mert úgy láttam, hogy fizikailag nagyon leterhelte a két kotlás. A két kalitka egymás mellett van, úgyhogy azért kapcsolatban maradtak. Viszont jó lenne most már visszatenni a hím mellé, mert a két kalitka nagyon sok helyet elfoglal az egyébként pici szobában. Az lenne a kérdésem, hogy visszatehetem-e másfél hónap elteltével, nem fogja-e a hím zaklatni (egyébként sosem bántotta, nem verte vagy üldözte), vagy nem kezdenek-e majd újra fészket rakni. Ez utóbbi talán még korai lenne.

Előre is köszönöm,

Calabria

_________________
Van, ki könnyen kap szerelmet, van, ki sír és szenved. Van, ki könnyen tud feledni és van, ki meghal, mert igazán tud szeretni.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jan. 31, 22:13
Hozzászólások: 14
   
Hozzászólás 2014 okt. 18, 12:48 
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérek, a kanáriaim kint vannak a kertben egy röpdében, ebben az évben elősször megpróbálnám már télen költésre bírni a madaraimat, ezért a kazànházba készítettem egy tenyészszekrényt több fakkal. Kész a világítás, fűtés megoldott, szóval startra készen vagyok. A madarak a röpdében szépek majd ki csattannak az egészségtől, a hímek fütyülnek és egy-két tojónak úgy látom lóg a segge,.....
Szerintetek behozhatom már a párokat, vagyis elősször a hímet, vagy várjak még egy kicsit?

Köszi a segítséget!

Robi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 15, 19:55
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
   
Hozzászólás 2014 szept. 7, 11:32 
Idei születésű sárga mozaik kanárik eladóak. Érdeklődni: 06-30-8282-298-as tel. számon! Köszönöm!
Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 jún. 29, 14:13 
Sziasztok!
Voltam már bajban én is.

Off label, de azért megosztom! Ha vannak, ha nem, itass rendszeresen ivermectin v. hasonló hatóanyagotegy egy napig legalább kéthavonta. A szer felszívódik tartósan a madár vérében, ezért az az atka amelyik egyszer evett az ilyen vérből az többé már nem fog (megbénul és éhenhal). Előbb , utóbb a legutolsó is enni fog....
kb 10x nagyítóval már elég jól láthatóak.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2014 jún. 26, 20:26 
niki11 írta:
Hogyan tudnám kiirtani ezeket az élősködőket? Este kilenckor néztem meg a fészket, de nem láttam semmit. biztosra szeretnék menni.


Ha szerencséd van,akkor nincsenek. Tegyél a madarak alá a kalitka aljába fehér papírt(és a fészekbe fehér papír zsebkendőt), és éjjel vagy reggel - NAGYÍTÓ-val meglátod vannak-e? Létezik valamilyen spray, van aki ecettel mossa át, permetezi le a kalitkát, de én úgy tudom, hogy nagyon nehéz őket kiirtani. Ha fából van a kalitka, az az egyetlen "módszer", hogy elégeted... Fában (puha), sarokban, fa-vas illesztékekben szeretnek "sunnyogni".
Nem tudom mi a legjobb módszer a kiirtásukra, szerencsére nálunk még nem volt. Talán mások tudnak tanácsot adni Neked.
Azért mégis az lenne a legjobb, ha nem lenne Nálatok.
Talán "csak" nem jól kérnek a fiókák, amiről már írtam előzőleg.
Egyébként most mi a helyzet, mi történt a fiókákkal?


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 19, 17:43
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2014 jún. 25, 22:55 
Hogyan tudnám kiirtani ezeket az élősködőket? Este kilenckor néztem meg a fészket, de nem láttam semmit. biztosra szeretnék menni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2014 jún. 21, 7:46 
niki11 írta:

Ha a fészek felé nyúlok erősen kérnek.



Nem tudnál besegíteni az etetésbe? Vannak párok, akik nem vagy nem jól, nem eleget etetnek. Ha nálunk ilyen előfordul, akkor szoktunk "besegíteni" nekik. Van amikor a fiókák gyengék és nincs erejük kérni sem, vagy pl. csak a nagyobbak kérnek, a kicsik meg háttérbe maradnak, nem nyújtogatják a nyakukat, vagy ha többen vannak, mire rájuk kerülne a sor, a mama nem veszi észre, hogy ők nem ettek. Ilyenkor sokan éhen halhatnak, ha a gazdi nem figyel rájuk.
Tudom, aki dolgozik, nem ér rá folyamatosan etetni, de néha az is elég lehet, ha naponta párszor (ha otthon vagyunk óránként) megetetjük a piciket, amíg erőre kapnak és esetleg már kilátszanak a tömegből, hogy "itt vagyunk, mi is kérünk ennivalót"!
Amíg picik mi főtt tojást törünk össze, a szülők pár napig azzal etetik a piciket (begytojást készítve nekik). A tojással azért vigyázz, inkább gyakrabban kell keveset adni, hogy meg ne romoljon előttük. A lágyeleség is jó a szülőknek, de tojásból tudnak begytejet csinálni. Ha pedig nem jól etetnek, akkor jön a táp, vagy csak kiegészítésképp. Mi pedig kézi nevelőtápot keverünk be langyos vízzel, amíg nagyon picik, addig hígabbra, hogy le tudják nyelni. Fecskendőbe tesszük és azzal, óvatosan megnyomva juttatjuk bele a csőrükbe. Ha nagyobbak, és még mindig nem eléggé etetik a szülők, akkor sűrűbbre csináljuk a tápot.
Sok sikert, reméljük megmaradnak a picik. Te pedig megismered azt a klassz érzést, amikor esznek, és megnyugodsz, hogy minden megtettél az életben maradásukért.

Még valami: nézd meg alaposan a fészket (ha lehet, akkor nagyítóval), hogy nincsenek-e élősködők a fészekanyagban, vagy a fészek legalján. Ezek a rohadékok éjjel jönnek elő.és kiszívják a picik, és/vagy a rajtuk ülő mama vérét, és a halálukat okozzák. Nagyon parányiak, ezért javasoltam a nagyítót.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 19, 17:43
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2014 jún. 20, 20:58 
Fekete Csaba írta:
Az, hogy a szülők nem etetik a fiókát, lehet attól is, hogy a fióka beteg és emiatt nem kér vagy csak gyengén kér. Ha ez ismét előfordul, akkor szerintem mindenképpen érdemes lenne felboncoltatni a fiókákat. Abból egyértelműen kiderül, hogy betegek voltak-e a fiókák vagy éhen haltak. És, ha betegek, akkor az is kiderül, hogy mi ellen kell küzdeni.



Ha a fészek felé nyúlok erősen kérnek.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 19, 17:43
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2014 jún. 20, 20:45 
ckuzmos írta:
Szia,

ha nem etetik őket a szülők akkor nem betegség, csupán viselkedési zavar.
Valószínűleg nem tetszik a szülőknek a takarmány, amivel eteted őket.
Pontosan milyen lágyeleséget adsz nekik?




Egy főtt tojáshoz kb.3 evőkanálnyi kenyérmorzsát és két centi sárgarépát reszelve. Megpróbáltam már egyáltalán nem adni, az sem segitett. Ezzel a takarmánnyal etetek.

T. KANÁRI EURO 213
Összetétel:
Fénymag 35%
Vajrépa mag 23%
Fekete repce 22%
Mag mix 7%
Hántolt zab 5%
Lenmag 5%
Kendermag 2%
Vörös köles 1%






Kép


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 jún. 20, 18:49 
Az, hogy a szülők nem etetik a fiókát, lehet attól is, hogy a fióka beteg és emiatt nem kér vagy csak gyengén kér. Ha ez ismét előfordul, akkor szerintem mindenképpen érdemes lenne felboncoltatni a fiókákat. Abból egyértelműen kiderül, hogy betegek voltak-e a fiókák vagy éhen haltak. És, ha betegek, akkor az is kiderül, hogy mi ellen kell küzdeni.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 jún. 20, 17:07 
Szia,

ha nem etetik őket a szülők akkor nem betegség, csupán viselkedési zavar.
Valószínűleg nem tetszik a szülőknek a takarmány, amivel eteted őket.
Pontosan milyen lágyeleséget adsz nekik?


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 19, 17:43
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2014 jún. 19, 21:55 
Helló!
Kanárival kapcsolatban szeretnék érdeklődni. 10-15 napon belül elpusztulnak a fiókák.A szüleik nem etetik őket,gondolom, mert üres a begyük, mi okozhatja? A lágyeleség, száraz mag előttük van. Tavaly nem volt semmi problémám, pedig mindent ugyanúgy csinálok. Valami betegsegre gondolok. Köszönöm a segitséget.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jan. 31, 22:13
Hozzászólások: 14
   
Hozzászólás 2014 feb. 2, 11:58 
Kedves Shama !

Sokat segítettél, köszönöm szépen !

R.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2014 feb. 1, 14:46 
Kezdő kanárisoknak!
A vásárlásnál keressetek olyan tenyésztőt, aki a madárhoz minden használati utasítást megad!
Előre döntsétek el, hogy milyen színt szeretnétek beszerezni, és a színeket ne kevergessétek!
Nem feltétlenül értékes az a madár, amit külföldről hoztak be, és főleg nem ez dönti el a tojásrakás idejét! Kiváló hazai tenyésztők ismertek, versenyképes hazai állománnyal. Ezek kényesen vigyáznak a hírnevükre, így segítenek abban is, hogy genetikailag összeillő párokat adjanak el. KERÜLJÉTEK az önjelölt MESTERTENYÉSZTŐKET, AKIK számotokra nem ismert, érthetetlen tudományoskodó okfejtésekkel ajánlják madaraikat. A madártartásban nincs semmi misztérium, úgy, mint, ahogy a halaknál sincs. Csupán az alapvető igényeket ismerjétek. A fészekrakás idejét a meleg, a megvilágított órák száma, a fehérjében gazdagabb takarmányozás befolyásolja. Egészséges madár a többit tudja. Tehát soványabb takarmánnyal, /olajos magok nélküli fénymag etetése/ alacsonyabb hőmérséklet,/ a kanári bírja a hideget, hajdan a régiek a tojókat kizárólag így teleltették/, a megvilágítás idejének lerövidítésével /8-10 óra/ kitolhatjuk a fészekrakás idejét a biológiai folyamatok természetesebb, természetszerűbb időpontjához. A kanárik téli tenyésztését a kiállítások versenyszelleme okozza. A korai madarak vedlésben megelőzik a tavaszi madarakat, így ez a kiállításokon versenyelőnyt jelenthet. / persze, nem csak ez dönt abban, hogy melyik lesz a jobb./
Etetés: a madarat soha ne éheztessétek, inkább legyen előttük a napi adagnál több, akár két napra elegendő eleség, a normál kanárikeverékből. Egy madár igénye 1 evőkanál/ nap magkeverék. Ez legyen tiszta, penész és pórmentes, kevés olajosmaggal. /Nem árt az üzletekben vásárolt magot is átszellőztetni, leellenőrizni, esetleg száraz helyen kiteríteni./
Kedveskedni lehet kedvtelésből tartott madaraknak kevés zölddel, főtt sárgarépával, kicsi sajttal, kemény tojással, sőt még csekély főtt hússal, lisztkukaccal is. Semmi ne romoljon meg!
Szaporítás: megfelelően nagy kalitkában a pár a teljes tenyészidőszak idejében együtt maradhat. Ettől eltérő időben a nemeket különítsétek el! A fészek különféle alakban megvásárolható, elkészíthető. Fészekanyag megfelelő a filcre, vagy e nélkül kialakított fészekalapra, felkínált finom fűféle. Ezt a madarak elrendezik, de mi magunk is egy izzó segítségével szép keményen kiformálhatjuk. /villanylámpaégő/ Etetésnél alapeleség az olajosmagokkal jobban ellátott kanárikeverék. Üzletben a megvásárolt un. Prémium keverékben a négermag és kendermag is megtalálható. Ehhez adható a szintén beszerezhető bármelyik száraz tojásos eleség, reszelt, tisztított sárgarépával elkeverve. Ezt a lágyeleséget külön edénybe tegyétek, a napi könnyebb csere és edénytisztítás miatt. A lágyeleség etetését a tervezett tenyészidő előtt kezdjétek el! /Egy-két hét/ Én az egyszerűség híve vagyok, így elhihetitek, hogy az előbb leírt etetés önmagában is elegendő a fiókák felneveléséhez. Azok, akik szeretnek az etetéssel is elpepecselni, azok a száraz tápot dúsíthatják reszelt főtt tojással, sajttal, túróval, apróra vágott salátával. A száraz táp, ismétlem sárgarépával elegendő, de hagyományos főzött tojás mellett el is hagyható. A tojást alaposan főzzétek meg! A fiókák kikelését követően emeljétek a lágyeleség mennyiségét, de abból éjszakára a tálban ne maradjon! A szaporítás következő fázisa a tenyésztés, amihez madaraitokat gyűrűzzétek le! /5-6 naposan/
A piros madarakat színezni kell! Tisztességesen járt el madaraid tenyésztője, mivel erre figyelmeztetett. Amit vettél az a színezéshez, megfelel. Nem akarok elmerülni a különféle elméletekben, mert ezt minden kezdő majd haladó korában saját maga kialakítja megtanulja. Most kezdőknek csak annyit javasolnék, hogy egy kiló piros névre hallgató száraz tojásos eleséghez keverjen egy doboz cantaxot. / Ez a legkisebb kiszerelésű legyen kb. 20gr/ Az így kapott keveréket keverjétek a reszelt sárgarépához. /esetleg házilag készített tojásos keverékhez/. A keverék pirosabb lesz, és a kezünket is megfogja, a madár székletével együtt. Spórolás miatt a színezett keveréket a fiókák kikelésétől etessük. Kiállítási madárnál ez egy szakma, ami a vedlés befejezéséig tart. A jó keverék nem ragad, de nem is száraz.
Talán tudtam segíteni, na persze a tisztaságról és a tiszta ivóvízről se feledkezz meg. A kanári a dohányfüstöt sem szereti. Evvel befejezem üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jan. 31, 22:13
Hozzászólások: 14
   
Hozzászólás 2014 jan. 31, 22:38 
Sziasztok!

Kezdô kanárisként gyors segítségre lenne szükségem, nekiálltam elolvasni a 133.oldaltól visszafelé a topikot, de most minden kavarog a fejemben!
Nemrégiben sikerült egy kedves tenyésztôtôl vásároljak egy pár kanárit A-B piros madarakat! A tenyésztô jelezte a tojót nemrég hozta be kintrôl, úgyhogy várható a tojásrakás, ma azt látom nagyon aktív fészek rendezésbe fogtak, öröm ôket nézni!
Abban segítsetek már nekem, mivel készüljek, ha kikelnek a kis madarak. Voltam a galamb kereskedésbe vettem spéci kanári keveréket, meg egy piros zacskós színezô tápot Moist eggfood red van ráírva, ez a lágyeleség? Ebbe kell még valamit keverni, vagy ez így ahogy van mehet az etetôbe, milyen rendszeresen kapják, elôttük lehet állandóan?

A tenyésztô javasolta vegyek színezôt, mert a kicsiket jó ha azonnal színezem a kikelés után, vettem canthaxantin-t, de ezt hogyan adagoljam, mibe érdemes keverni? Mindíg elôttük legyen?

Hát röviden ennyi, akinek van hozzám türelme kérem írjon már pár jótanácsot, nagyon köszönöm elôre is,

Robi


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2014 jan. 30, 19:35 
armida írta:
Sziasztok! Nyolc kanárit tartok egy 119x81x205-ös röpdében. (Ebből öt tojó három hím. A hímek közül kettő ivarérett.)

armida írta:
Azt szeretném kérdezni ezen tartási körülmények között, veszélyt jelenthetnek egymásra a madarak? Előre is köszönöm a választ.

Szia, Armida!
Gratulálok a röpdédhez, csinos darab! :wink: Úgy gondolom, elég is lenne 8 kanárinak, ha mind egyidős fiatalok lennének. így félő, hogy az idősebbek, vagy az erőszakosabbak uralni fogják az etetőket és a fiatalok vagy a félénkebbek kevésbé jutnak kajához. Ajánlatos ellenőrizni a kondíciójukat! Ha valamelyiknek nagyon éles a mellcsontja, azonnal külön kell tenni a többitől. Ajánlatos több helyre is etetőt helyezni, hogy a gyengébbek is hozzáférhessenek nyugodtan. No, de majd mások is talán véleményt mondanak.
armida írta:
A tojások ki vannak cserélve fatojásokra, mert nem szeretném tovább szaporítani, mivel nem értek hozzá.

Pontosan a költési periódusban vannak most a madaraid, így előbb-utóbb az etetőbe is tojni fognak... Hagyjál nekik két hét kotlást a fatojáson, ha megülnek, aztán a fészkeket is vedd el, mert az is stimulálja őket. Majd leszállnak a fészekről, ha látják, hogy nincs értelme... Lehetőleg a kendermagot is mellőzd az etetésüknél.
armida írta:
A két hím énekeskanári, a többi színkanári. A harmadik hím tapasztalatlan, fiatal színkanári.

És hallod is a rollereket énekelni? No de, ahogy nézem, már szinte egy éve foglalkozol kanárival, ugyanazokról a madarakról van szó?

Üdv, Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 11, 8:28
Hozzászólások: 9
Valódi név: Renáta
   
Hozzászólás 2014 jan. 24, 17:50 
Sziasztok! Nyolc kanárit tartok egy 119x81x205-ös röpdében. (Ebből öt tojó három hím. A hímek közül kettő ivarérett.) A tojások ki vannak cserélve fatojásokra, mert nem szeretném tovább szaporítani, mivel nem értek hozzá.
A két hím énekeskanári, a többi színkanári. A harmadik hím tapasztalatlan, fiatal színkanári.
Azt szeretném kérdezni ezen tartási körülmények között, veszélyt jelenthetnek egymásra a madarak? Előre is köszönöm a választ.
Kép

_________________
-Üdv! Armida-


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 26, 18:14
Hozzászólások: 47
   
Hozzászólás 2013 dec. 28, 19:42 
Szia!
Köszi a választ.

Nem tudtam pontosan milyen színű a madár, ezért is kérdeztem meg.
De ezek szerint jól tippeltem. :)

Nem tudsz esetleg valakit, akinek van hozzá illő eladó tojója?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 134  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:26
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO