Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 134  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 6, 11:37
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár 06-70/335-10-35
   
Hozzászólás 2008 ápr. 12, 7:58 
ocskotibor írta:
Üdvözlök mindenkit a szinkanáris topikon.A szinezéssel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem ,hogy can-tax al meddig kell szinezni egy fiatal madarat,?A keléstől .....napig? Kell-e utána szintáplálni,ha igen akkor mivel?Én még csak próbálgatom ezt a területet,nincs benne tapasztalatom.Tudomásom szerint vannak olyan (szakik)akik már jártasak ebben a témában .A segitséget előre is köszönöm ,madárbaráti üdvözlettel: O.T.


Szia Tibor!

Can-tax-ot használok én is,amivel évek óta megvagyok elégedve.1 kg Orlux Eifutter-hez keverem a dobozban feltűntetett mennyiséget és az első tojás letojása előtt 2 háéttel már adom ezt a lágyeleséget,tulajdonképpen egészen a vedlés végéig/kb augusztus vége,szeptember eleje).Ekkortól kezdődik a pihenő időszak,amikor az Orlux lágyeleséget hetente 2-3 alkalommal kapják,de Can-tax nélkül.

_________________
Üdv: Vörös Tibor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 23:55 
doromboló írta:
Ezt a fiúk jobban tudják mert én már elszoktam erről a területről csak akkor pofátlankodok ide ha érdekel a téma, amellett azért mindig elolvasom ezt az oldalt is !...Az nem látszott a képen hogy piros szemű ezért szatinett, bár a rajzolatok hagynak némi kivánni valót...Pasztel madár sokmindennel mehet de ez a Feriék területe....
A fészken ülő lipó mozaik tojónak meg sok a színe ! A stiglic fej csak a hímeknél lehet a tojónak sokkal diszkrétebb előírások vannak... enyhe szárnyéli piros ljelzés kis faroktő... Papcsa ! Segítsééééég !?... :65:


Megprobálok pontosítani,a feónak is piros a szeme nem csak a satinénak,általában a feókat feó hordozóval szoktak párba rakni mert akkor lesznek gyönyörű feók,de ha gondolod Timba
Kép ott van a Pákozdi,Szombathelyen ő majd elmagyarázza neked mikor találkoztok,mert nem két szóból lehet megérteni.
Ha az a mozaik tényleg tojó akkor az hibanak minősülne versenyen és lepontozák,de ha minden igaz az ilyen tipusú tojóktól lehet kapni nagymaszkos szép hímeket,csak a hím is kéne ugyanezt örökítse.
Rakok egy képet én is a mozaik tojóról és hímről de ezek is lehetnének jobbak.
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 23:45 
Szia,Papcsa nézd meg azt a fehér recesziv tojót mi a véleményed,látod nekem is voltak valamikor fehéreim,meg sárgáim is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 23:43 
Moncsi írta:
Szia Fric32!

Nem szegted kedvem, és nem is bántottál meg!
Pont azért érdeklődtem, hogy ilyen szarvashibákat, mint a tarka kicsik, ne kövessek el!

Említetted, hogy a sárga tojót inkább a fehér hímmel kellett volna összerakni, aztán viszont az elpasszolását javasoltad. Ezért kérdeztem vissza.

Pappcsa és Balance érvei egyenlőre megvalósíthatóbbnak tünnek a számomra. Sokat kell még tanulnom, de ezért írtam Nektek!
Most megint tanultam valamit! Lipochrom. :roll:

Szóval szívesen olvasom az építő kritikát! De előbb a színekkel kellene egy kicsit tisztába jönnöm és nem azonnal, minden tudás és tapasztalat nélkül belecsapni a közepébe! Szerintem.

Kösz mindenkinek a segítséget!
Jövök még, tetszenek a színesek!


Kedves Moncsi,hidd el nem annyira bonyolult ez az egész nagyjából ugyanaz mintha a mostani madarakkal tenyésztenél,felrakok egy pár képet amikor még voltak sárgaim meg fehéreim is,figyeld meg a fejformályukat,alkatukat és a farka ne legyen hosszú.
Igaz így képről nem lehet 100% megálapítani de azért nagyvonalakban látszik.
Tudom bonyolulnak hangzik de nem az kell egy kis szem hozzá,egy picit utánna kell olvasni vagy kérdezni mit mivel kell vagy lehet és megy minden magától.Ne add fel.
Kép
Kép
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 23:21 
Szia Fric32!

Nem szegted kedvem, és nem is bántottál meg!
Pont azért érdeklődtem, hogy ilyen szarvashibákat, mint a tarka kicsik, ne kövessek el!

Említetted, hogy a sárga tojót inkább a fehér hímmel kellett volna összerakni, aztán viszont az elpasszolását javasoltad. Ezért kérdeztem vissza.

Pappcsa és Balance érvei egyenlőre megvalósíthatóbbnak tünnek a számomra. Sokat kell még tanulnom, de ezért írtam Nektek!
Most megint tanultam valamit! Lipochrom. :roll:

Szóval szívesen olvasom az építő kritikát! De előbb a színekkel kellene egy kicsit tisztába jönnöm és nem azonnal, minden tudás és tapasztalat nélkül belecsapni a közepébe! Szerintem.

Kösz mindenkinek a segítséget!
Jövök még, tetszenek a színesek!

_________________
Moncsi


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 23:13 
Ezt a fiúk jobban tudják mert én már elszoktam erről a területről csak akkor pofátlankodok ide ha érdekel a téma, amellett azért mindig elolvasom ezt az oldalt is !...Az nem látszott a képen hogy piros szemű ezért szatinett, bár a rajzolatok hagynak némi kivánni valót...Pasztel madár sokmindennel mehet de ez a Feriék területe....
A fészken ülő lipó mozaik tojónak meg sok a színe ! A stiglic fej csak a hímeknél lehet a tojónak sokkal diszkrétebb előírások vannak... enyhe szárnyéli piros ljelzés kis faroktő... Papcsa ! Segítsééééég !?... :65:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 22:29 
doromboló írta:
Húúú Timba ! Nálad is van ám minden...! De amit csinálsz azt jól csinálod mert ez a fontos. Nem fordítva jó a dolog hogy ott van egy baromi értékes hibátlan állomány és nincs eredmény ! Te pedig előre bejáratod a dolgot megfelelő tapasztalatot szerzel s ezután már mehet a minőségi munka...Akkor majd elmondják az itteni szakik hogy a feót mivel tegyed, az a mozaik tojó pont hímnek megfelelő rajzolattal rendelkezik stb. stb..Szóval gratula.... :08:


Szia!
Köszi, igyexem, bár még van mit tanulnom. pl ez a madárka milyen szinű is voltaképp?:
Kép
A származsáról annyit tudok, hogy a szme piros és az apja (aki szintén nálam lakik) fehér!
Illetve milyen pár kéne neki hivatalosan?

A mozaik tojóm rajzolata "nem jó"? A hímé sokkal erőteljesebb, pirosabb!
:shock:

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 22:22 
doromboló írta:
Bocs hogy belekukorékolok, Feri te azt tetted ami a kötelessége egy ilyen szintű tenyésztőnek...! Igenis mindig a minőség mellett kell kiállni !!!
De már ha megvan a kutyulék akkor csak mentális okokból dícsér az ember...hogy el ne menjen a kedve a kezdőnek...Az általatok bemutatott képeket látva szerintem minden kezdő rögtön a csúcsminőség felé fog hajlani, különösen ha becsülettel megmondod hogy ami neki-k van erre arra jó de nem képviseli a színkanári tenyésztés színvonalát !...
További jó munkát egyszerűen lenyűgöző, porcelán madaraitok vannak, ha van zölded vagy intenzív bronzod fekete körömmel azt felrakhatnád...?!
Szerintem olyanokat sem sokan láttak ?!... :shock:


Szia,doromboló.

Köszönöm,hogy egyetértettél velem és én meg is értelek,sokat gondolkodom,hogy is írjam le,nehogy valakinek kedvét szegjem pedig egyáltalán nem állna szándékomban mert örömmel tölt el az,hogy minnél többen tartsanak madarat és szeresék öket.
Lehet én egy kicsit elvont madarász vagyok és probálok a minőség felé tenyészteni és jó lenne ha mások is így gondolnák,hogy megtörjön végre mert évek otta úgy érzem csak tatonálunk és semmi nem változik pedig ideje lenne.
Szerencsére az idenre még jobban sikerült rögzitenem a melanint(fekete csőr,fekete láb a bronzoknál,ha valaki foglalkozott vele tudja milyen egyszerű rögziteni)ami már a tavaly is elégé jó volt,az idén inkább még az alaktra és a fejre erősítettem és ahogy most látszik talán sikerült,de ez még a jövő zenéje.

Kérésedre felrakok képet a bronzról(fekete-piros)de ezek még nem egészen az igaziak csak 1-2 talán,de ha a héten lessz időm készítek egy pár képet az idei fiatalokról mert van vagy 25-30 db fekete szarukkal és ha valami közben nem jön a év folyamán nagy reményekkel várom a versenyeket.
Kép

Sajnos most csak ezt tudom felrakni,habár kicsit távoli a kép de ha megnézed a szarurészeket talán látszik mennyire sötét,ott az eredménye és a Vajdahunyadvárban is ahol több vetélytársa volt(kb 200 legalább)ő lett az egyéni bajnok a melanin szekcíoba.


Kép
Ez pedig egy intenziv bronz hím,neki is már elég jó,legalábbis szerintem.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 21:12 
Szia Pappcsa !

A fene ebbe a gépbe... :33: Jó akkor megpróbálom mégegyszer átkűldeni, majd holnap....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 20:27 
Bocs hogy belekukorékolok, Feri te azt tetted ami a kötelessége egy ilyen szintű tenyésztőnek...! Igenis mindig a minőség mellett kell kiállni !!!
De már ha megvan a kutyulék akkor csak mentális okokból dícsér az ember...hogy el ne menjen a kedve a kezdőnek...Az általatok bemutatott képeket látva szerintem minden kezdő rögtön a csúcsminőség felé fog hajlani, különösen ha becsülettel megmondod hogy ami neki-k van erre arra jó de nem képviseli a színkanári tenyésztés színvonalát !...
További jó munkát egyszerűen lenyűgöző, porcelán madaraitok vannak, ha van zölded vagy intenzív bronzod fekete körömmel azt felrakhatnád...?!
Szerintem olyanokat sem sokan láttak ?!... :shock:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 18:53 
Én csak azt szeretném leírni,hogy ha valamit kérdeztek én csak elmondom a véleményem amit látok a képen és csak azért mondom így mert higyétek el én is kezdtem valamikor és ezekkel a madarakkal jó tapasztalatokat gyűjtenni de érdemes lenne a mínőség tenyésztése.
De mindenki csinálja ahogy kedve tartja és párosítson minden színt össze vissza de ezek nagy tenyésztési hibák(legalábbis az én szememben) és kár azokért az utodokért,mert azokat csak tényleg csak laikus madárkedvelők fogják megvenni.
De ez is csak saját vélemény.


 
Offline
Regionális Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 3, 18:10
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Debrecen 30/428-6282
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 18:48 
Szia, Lajos!

Nem kaptam semmit?!

_________________
Színkanári és Rock"N"Roll


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 16:21 
Szia Pappcsa !

Küldtem E-mailban a színekről képeket át ment -é ??

Nálam nem jelzett a program semmit..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 15:16 
Húúú Timba ! Nálad is van ám minden...! De amit csinálsz azt jól csinálod mert ez a fontos. Nem fordítva jó a dolog hogy ott van egy baromi értékes hibátlan állomány és nincs eredmény ! Te pedig előre bejáratod a dolgot megfelelő tapasztalatot szerzel s ezután már mehet a minőségi munka...Akkor majd elmondják az itteni szakik hogy a feót mivel tegyed, az a mozaik tojó pont hímnek megfelelő rajzolattal rendelkezik stb. stb..
Szóval gratula.... :08:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 14:02 
Sziasztok!

Köszi a biztatást fiúk!

Azt hiszem igazatok van, nem kell fejjel menni az falnak! :lol:
A hétvégén átszervezem a dolgokat, összerakom a fehér hímet a sárga tojóval, a többiek meg maradnak, mint eddig, kedves kis színfoltnak a volierben!

Aztán majd meglátjuk! :lol:

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 13:10 
Sziasztok!
Szépen bővül az állomány. Újabb tojások melegszenek, szám szerint 22 db eddig. A kis mozaik gyerek nőnek mint a gomba, hála a lelkes szülőknek!

Kép
Kép
Kép
Kép

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Ezüst fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 23, 22:20
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szentes
Valódi név: Ocskó Tibor
   
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 12:44 
Üdvözlök mindenkit a szinkanáris topikon.A szinezéssel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem ,hogy can-tax al meddig kell szinezni egy fiatal madarat,?A keléstől .....napig? Kell-e utána szintáplálni,ha igen akkor mivel?Én még csak próbálgatom ezt a területet,nincs benne tapasztalatom.Tudomásom szerint vannak olyan (szakik)akik már jártasak ebben a témában .A segitséget előre is köszönöm ,madárbaráti üdvözlettel: O.T.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 11:31 
pappcsa írta:
Moncsi írta:
Szia Pappcsa!

A sárga tojó már tapasztalt költő, nem kellene megtartani a fehér hímnek?
(vagy már megint butaságot kérdeztem? :oops: )


Szia, Moncsi!

Nyugodtan megtarthatod a sárga tojót a fehér hímnek! Színcsoporton belül maradsz(Lipochrom), kaphatsz tőlük fehéret, sárgát, sárgaelefántcsontot. Mivel úgyis szeretsz a színek tarkaságában gyönyörködni, nem kell ezt egyből, annyira "szakmaira" venni és lecserélni az egész állományt, majd, ha már pontosan tudod, hogy mit is akarsz tartani, akkor beszélünk róla. Addig gyönyörködjetek a madarak sokaságába, így kezdi ezt mindenki, és ilyenkor van a legnagyobb varázsa.


Sziasztok! :)

Támogatom Pappcsa véleményét minden tekintetben!
A madárkáid Moncsi, egészségesek. Mikor kialakul benned egy cél valamely szín, vagy minta iránt, ráérsz akkor szelektálni. :wink:

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Regionális Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 3, 18:10
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Debrecen 30/428-6282
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 10:50 
Moncsi írta:
Szia Pappcsa!

A sárga tojó már tapasztalt költő, nem kellene megtartani a fehér hímnek?
(vagy már megint butaságot kérdeztem? :oops: )


Szia, Moncsi!

Nyugodtan megtarthatod a sárga tojót a fehér hímnek! Színcsoporton belül maradsz(Lipochrom), kaphatsz tőlük fehéret, sárgát, sárgaelefántcsontot. Mivel úgyis szeretsz a színek tarkaságában gyönyörködni, nem kell ezt egyből, annyira "szakmaira" venni és lecserélni az egész állományt, majd, ha már pontosan tudod, hogy mit is akarsz tartani, akkor beszélünk róla. Addig gyönyörködjetek a madarak sokaságába, így kezdi ezt mindenki, és ilyenkor van a legnagyobb varázsa.

_________________
Színkanári és Rock"N"Roll


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 23:48 
Szia Fric 32!

Igen, egy kicsit pontatlan volt az irományom! :oops:
Nem kevertelek benneteket össze, csak a hozzászólásban! Bocs!

Szívesebben hagyatkoznék a hozzáértők tanácsára, mint a saját elképzeléseimre, hisz a tudásom az nulla.
Igazság szerint pintyeket tartok, a kanárikat ajándékba kaptam (kismadár, kismadár alapon :lol: ) eddig nem igazán foglalkoztam a színekkel. Csak mióta olvasgatom a "színes" topikot, azóta kezdett el érdekelni a dolog hogyan és miért része.
Időm viszont nagyon kevés, ezért gondoltam, hogy amíg beletanulok, addig úgy csinálom ahogy mondod, mondjátok.

Ahogy sikerül a kicsiket eladni és helyet csinálni legalább egy tenyészpárnak, szívesen beszélek Veled msn-en a színekről!

Köszi!

_________________
Moncsi


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 134  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 13:58
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO