Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 134  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 dec. 15, 14:56
Hozzászólások: 74
Valódi név: Horváth Péter
   
Hozzászólás 2013 dec. 28, 16:17 
krizsX írta:
Sziasztok!
Megtudnátok mondani, hogy pontosan milyen színű a kanári hímem?

Szia !

Egy sárga achát madarad van ,de ezt le is írtad a keres-kínál topicban .Egy sárga acháttal vagy izabellával tenném párba , ha ilyen madarakat szeretnék , de biztosan van itt aki jobban ért hozzá.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 26, 18:14
Hozzászólások: 47
   
Hozzászólás 2013 dec. 28, 12:56 
Sziasztok!
Megtudnátok mondani, hogy pontosan milyen színű a kanári hímem?

Esetleg van valakinek színben hozzá illő tojója eladó, mert a párja sajnos költés közben elpusztult?
Egyáltalán milyen színű madárral kéne össze tenni, hogy hasonló fiókákik legyenek?


A válaszokat előre is köszönöm!
Krisztián

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 nov. 2, 0:05 
LASZLO írta:
Miért? van barna pheo is?,én ugy tuttam hogy pheo-bol van fehér(rec,dom),sárga(elefantcsont) és piros(...),és ennek mozaik változatai is.,de ha nem jol tudnám ellnézést.


Jól tudod. Mindenféle lipokróm változat lehet Pheo, ami ugyebár melanin módosulás. A pheo , barna melaninnal a legmutatósabb, de előállítható más kombináció is (de minek?).

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 nov. 19, 16:42
Hozzászólások: 18
Valódi név: SZÉNÁSI LÁSZLÓ
   
Hozzászólás 2013 nov. 1, 19:42 
Miért? van barna pheo is?,én ugy tuttam hogy pheo-bol van fehér(rec,dom),sárga(elefantcsont) és piros(...),és ennek mozaik változatai is.,de ha nem jol tudnám ellnézést.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 nov. 1, 19:33 
Timba írta:
Ő egy hím, pheo hordozó...


Az rendben hogy pheo hordozó, de milyen pheo hordozó?
Barna , sárga , mozaik lenne? ( csak találgatok)

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
Hozzászólás 2013 nov. 1, 15:41 
Ő egy hím, pheo hordozó...

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 okt. 16, 18:45 
Jó képek, érdekes színezetek.

Timba (vagy aki tudja), felülről a mások képen milyen mutáció(kombináció?) van?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
Hozzászólás 2013 okt. 16, 11:49 
Többiek...

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
Hozzászólás 2013 okt. 8, 9:52 
Maradok a kanárinál... :-)

Kép

Kép

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2013 okt. 7, 17:57 
bogesz88 írta:
Sziasztok!

Kaptam egy kanári hímet azt mondták, hogy 2012-es, ma megnéztem a gyűrűjét és a következőt láttam rajta 13 24 H HUB Valaki segítene, hogy ezek a számok és betűk mit jelentenek és, hogy ki a tenyésztő? Előre is köszönöm a választ


Kedves Bogesz!

Vártam, hogy talán valaki hozzáértőbb segít a kérdésedben.
Idemásoltam a gyűrűszíneket, remélem tudok ezzel segíteni, talán másnak is.
A betűket csak sejtem, hogy mit jelenthetnek: talán valakinek a monogramja a HUB, mert az egyesületi megjelölés általában úgy néz ki, hogy H(Magyarország)és utána két szám, utóbbi attól függően, hogy a tenyésztő melyik egyesülethez tartozik (pl. a győri H 26).
A 13-as szám valószínűleg 2013-t jelent, de ezt egyértelműsíti a gyűrű színe(2013-ban fekete). A 24-re azt gondolom, hogy a kanári "sorszáma". Akitől kaptad, kitől vette a madarat, ő nem tudja ki lehet HUB?

Csatolmány:
gyűrűszínek 2020-ig.jpg
gyűrűszínek 2020-ig.jpg [ 37.15 KiB | Megtekintve 8858 alkalommal. ]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
Hozzászólás 2013 okt. 7, 10:38 
Maradok a kanárinál... .-)


Kép

Kép

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 15:41
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Kalocsa Márió
   
Hozzászólás 2013 szept. 28, 10:49 
Szia Bogesz88!
Egyszerűen kideríthető hogy idei vagy nem, ha zártgyűrű van rajta. Ha FEKETE SZÍNŰ gyűrű van a lábán akkor az idei! Ha jól tudom tavaly a narancssárga volt, de ebben nem vagyok biztos :)

_________________
üdvözlettel : K. Márió


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 5, 19:59
Hozzászólások: 47
Valódi név: Szabó Boglárka
   
Hozzászólás 2013 szept. 15, 16:54 
Sziasztok!

Kaptam egy kanári hímet azt mondták, hogy 2012-es, ma megnéztem a gyűrűjét és a következőt láttam rajta 13 24 H HUB Valaki segítene, hogy ezek a számok és betűk mit jelentenek és, hogy ki a tenyésztő? Előre is köszönöm a választ


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 25, 22:00
Hozzászólások: 434
Tartózkodási hely: Bp.
   
Hozzászólás 2013 júl. 2, 14:47 
Kép Kép
A képek innen a börzés oldalról valók. A narancsos színű madarak igazából pirosak? Vagy ?

_________________
N.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 2, 9:43
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2013 máj. 3, 20:32 
Kedves kanárisok,

Hobbi céllal és elsősorban a gyerekek örömére kanárit szeretnénk vásárolni, másodsorban magam örömére(mert úgyis rám marad). A mi környékünkön(Baranya megye)nem nagyon találtam eladó kanárit, csak kereskedésben, melyek még laikusként sem tűntek szépnek, illetve ismeretlen származásúak. Emellett a gyerkőcöknek már van elképzelésük a színekről.
Eszerint keresek a hímet halvány sárga vagy sárga színben, tojót pedig narancs színben(akár mozaik).

Lehet-e ezeket a színeket párba rakni, van-e letális faktor melyek ezekhez a színekhez kötődnek? Kezdőként inkább más színekkel próbálkozzak? ( a gyerekek még meggyőzhetők :wink:
A közeljövőben Pécs-Vác illetve Pécs Lajosmizse közt lesz lehetőségem utazni, és így akár tenyészet(ek)be ellátogatni, erre kérnék javaslatot.(gondolom a színek behatárolják a lehetőségeket)

Előre is köszi: ribillio


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
Hozzászólás 2013 jan. 14, 19:32 
szép jó estét ,minden négy vagy nyolc évben jön ki egy új mutáció ,ha megfigyeltétek az utolsó mutáció a kobalt , a jáspis már részt vett egy Világ Kiállításon az új mutációnak
három vagy két
kiállításon kell szerepelni hogy elismerjék és fel tegyék a bírálati lapra . Kari


 
Offline
Csatlakozott: 2012 nov. 6, 22:51
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2012 nov. 6, 23:54 
Sziasztok, azért regisztráltam ide, mert segítségre lenne szükségem. Körülbelül 3 hónapja vettem egy gyönyörű piros hím kanárit. Tegnap sajnos meghalt, és nem tudom,hogy mi történhetett. Az elmúlt pár napban sokat aludt és rengeteget evett, de nagyon lassú volt és hozzá lehetett nyúlni, nem mozdult. Aztán láttam,hogy vérzik, de nem találtuk meg, hogy honnan, Akkor külön tettem a párjától, majd meghalt. Nagyon aggódom,hogy vajon mi lehetett a gond, hogy ha esetleg beteg volt, akkor nem lesz-e valami baja a tojónak is. Mivel még soha nem volt madaram, és őket is csak úgy kaptam, és bár olvastam egy-két könyvet,amit tenyésztők írtak, de nagyon nagy szükségem lenne néhány gyakorlati jó tanácsra. Szörnyen kínoz a bűntudat,hogy vajon mit rontottam el és szeretném ha ez a jövőben nem fordulna elő még egyszer.

Köszönöm előre is a válaszokat


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2012 okt. 28, 16:44 
columba írta:
gutiz írta:
.... a tenyésztők mindig dolgoznak és már "készülőben" van a legújabb mutáció a "beryl"! Az egyes mutációk mindig valamelyik ásvány nevéről vannak elnevezve... ,mint a készülő új is a beryl= beryllium!


Szia Gutiz!
Hogy érted, hogy "készül", miközben már van?


Tudomásom szerint a COM standardban még nincs benne, ezért írtam, hogy "készül"....


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 okt. 24, 20:58 
gutiz írta:
.... a tenyésztők mindig dolgoznak és már "készülőben" van a legújabb mutáció a "beryl"! Az egyes mutációk mindig valamelyik ásvány nevéről vannak elnevezve... ,mint a készülő új is a beryl= beryllium!


Szia Gutiz!
Hogy érted, hogy "készül", miközben már van?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 okt. 24, 20:46 
ckuzmos írta:
Igen, jól értelmezed, az inó faktor mind a melanin, mind pedig a lipokrom egyedekben előfordul („belerakható”), de azok tollszínének megjelenését nem befolyásolják.
A lipokromoknál és a klasszikus melaninoknál egyszerű a helyzet (piros a szem vagy nem), a nem klasszikus melaninoknál már bonyolódik, hiszen vannak olyan másodlagos melanin jegyek amik kihatnak a szem színére is.
Liporomoknál bevált elnevezés ugye az albínó (rec. fehér inó) domináns albínó (dom. fehér inó), lutínó (sárga ino) rubínó (piros inó).
Ha rákeresel a googliban, biztos számos forrást találsz a piros szemű kanárikra.

A klasszikus értelemben vett albínón én azt értem, hogy nem egy génmódosulás (vagy több mutáns gén összekapcsolódva) okozza a színvesztést. A mai tudományos értelemben azonban az albinizmusnak több formája létezik, és ebben a tekintetben már a lipokrom madarak is annak számítanak (melanin hiányosak). Vagyis nyugodtan nevezhetjük albínónak a rec. fehér ino madarakat hiszen kinézetre tökéletesen megfelelnek az albínó elvárásainak. Új „albínó” mutáció megjelenése az elkövetkező x évtizedben nem várható a kanári genetikájából kifolyólag, ezért az elnevezés sem okozhat problémát.
A tarka elnevezést azonban nem tartom jó szónak, hiszen nem tarkák a lipo. fehérek (persze előfordulnak tarkák, amik rossz minőségűeknek tekintendőek). Tarka az én értelmezésem szerint az, aminél a színezettség foltosan, nem szabályosan jelenik meg a tollazaton. Vagyis színkanári tekintetében a tarkaság degradáló, leminősítő kifejezés.


Szia CSaba!
Mostanában kevés volt az időm, de próbáltam és mégsem találtam olyan forrást, ami megerősítené az általad felvázoltakat.

_________________
Cséplő Árpád


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 134  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 25, 22:02
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO