Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 13, 21:35
Hozzászólások: 102
Tartózkodási hely: Nagybánya, Erdély
   
Hozzászólás 2008 márc. 24, 23:08 
Sziasztok !
Nem tudnátok adni egy olyan oldalt, ahol leirás található a szinkanárikról, hogy az amatőrök is ismerkedjenek a szinekkel?
Lehet magyarul, németül, angolul, románul, de a szines fényképet bármilyen nyelven megértem ... :89:
Köszi
Ja, és hogy kell egy képet lekicsinyiteni az avatar méretre ?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 20:58 
Felhívás:

Minden madárbarátot szeretettel meghívunk a T.I.T bemutató kiállítására március 28-29-30,helyszín Budapest Újpesti művelődési ház.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 16:40 
Igen,Gabesz én is ismerem a szokásokat mert 20 évet ott éltem le Erdélyországba,pontosabban Marosvásárhelyen sajnos már ritkábban járok "Haza" de nem felejtettem el honnan jöttem és mit jelent az a táj a levegő és emberek.


 
Offline
Regionális Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 3, 18:10
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Debrecen 30/428-6282
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 16:32 
fric32 írta:
Ez rendes kanári vagy mi pontosabban Pappcsa,te hogy ítéled meg? :lol:
Kép


Szia, Feri!

Őszintén megmondva így fényképről én is melaninnak/piros izabella/ néztem a madarat ,de ha azt mondod ,hogy lipochrom ,akkor az is.
Kicsit sötét a kép lehet ,hogy ez zavart meg./halvány rajzolatot véltem felfedezni/
Az "ördögfiókára" nagyon kiváncsi leszek.

_________________
Színkanári és Rock"N"Roll


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 16:31 
Ó, kérlek szépen, már egy kevés van csak megmaradva belőle! Tényleg az volt tegnap a főfogás :wink: ! Általában szombaton a kenyérsütéssel együtt a töltött bárányt is beteszik a kemencébe, ott finom piros ropogósra sül. Húsvét reggel pedig ebből is visznek szenteltetni. Mi kicsit másképpen szoktuk, mi aznap sütjük a lerben. Frissen, melegen, illatosan, ropogósan tesszük az ünnepi asztalra, mellé krumplisaláta dukál!!! Erre gondoltál :wink: ?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 16:25 
Szia,Gabesz kellemes ünnepeket remélem kész van már a báránycomb,mert Erdélyországba ezt szokták húsvétba főfogásnak enni.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 16:18 
Hali, Fricc!
Látom, te is egész jól elbeszélgetsz itt magaddal :lol: ...
Kérdezted az előbb, mi a véleményetek... Ja tudom, fix nem az én véleményemre vagy kíváncsi 8) , de azért hadd javasoljam, hogy ha ilyen pici fiókát szeretnél fényképezni, mint ez a keserűcsoki-falat :D , akkor allítsd a fényk.gépet a makró fotózásra!, vagy pedig távolabbról készítsd a képet és fókuszközéppont a fiókára essen. Ha kicsit vársz, láthatod te is, mennyire lesz tiszta a kép.
Bocsi a beleszólásért. :oops:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 16:12 
Közben rájöttem miért nem sikerült feltölteni arcot a hozzásolásaimhoz,csak összekellet tömörítenem a képet max 10 kb és most már minden rendben.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 16:05 
Felteszek egy képet amin látszom én is hogy ne arc nélkül legyek itt pedig raktam képet fel magamról remélem "ckuzmos"majd engedélyezi,vagy nem tudom mit kell csinálni hogy megjelenjen ne legyek itt fejnélkül.
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 15:56 
Most született egy "ördögfiókám" aki tudja mit jelent a melanint rögziteni akkor tisztában van a dolgokkal nagyon kiváncsi leszek mi lessz belőle ha felnő mert most éli élete második napját 4 keltek a fészekbe a tesvérei is sötétek de ő egyedül"ördögfióka" átraktam egy másik fészekbe hogy ládszojon még jobban a külömbség egy sima bronz között mert mint általába a csodamadarakkal mindig történik valami(ami véleményem szerint annak tudható be,hogy a csúcsok csúcsa már a tenyésztésbe)mert genetikailag már túl vannak lehet tenyészve,de remélem megmarad mert jó börben van.Felrakok egy 2 képet mi a véleményetek?
Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 15:47 
A lenti kélpen felrakok egy "B" piros-fekete kobald hímet amit a tavaly sikerült vennem a világbajnoktól,lehet a képen nem látszik jól a "csokibarnás átfedés" de nekem ez a két színcsoportom a színkanárik közül.
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 15:33 
Lenti hozzászólásomba nem a bronzra gondoltam,hanem az elöző képre amin egy piros tojó volt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 15:32 
Köszönöm,Margó!!!Akkor én is így gondoltam ráadásul ez egy szép lipochrom tojó volt,már nincs meg nekem csak emlék hogy ilyen volt habár igazán a lipochrom szinek tetszetős madarak de aki már komolyabban foglalkozik a tenyésztéssel annak a melanin színek értékesebbek,habár a piac lipochrom(fehér,sárga,piros,mozaik)részesíti elönybe vagyis aki kedvecnek tartja ezek tetszetősebbek.Sokan kérdik amikor nállam járnak hogy ezek biztos kanárik,mert az ő tudatukba a "kanári" sárga.Rakok én fel képet mert igazából az én kedvenceim a bronzok(piros-feketék) és a kobaldok.Rakok fel képet is mondjatok véleményt.
U.I:"ezen a képen egy piros A-B tojó van,egy picit érdekes a kép de a hátán és a farktövinél látszik a fehéres(lazacodás)
Kép rajzolat.


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 14:47 
Szia Margó !...Természetesen neked is rendes kanárid van és volt, te ismersz, neked nem kell magyaráznom de neked nem ilyen madárkád volt, hanem egy lipokrom piros intenzív hímed, ez a madár meg olyan amilyent még élőben nem láttam de mintha egy fancy piros izabella lenne ?....Ez jóval kisebb madár mint a tiéd volt.... Vagy ?...


 
Offline
Regionális Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 3, 18:10
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Debrecen 30/428-6282
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 14:28 
Timba írta:
Szia Csaba!
Talán nem utolsóként, de én is szeretettel köszöntelek a fórumon!


Kép


Szia Timba! Nagyon örülök neked! Mivel november óta rendszeres olvasója vagyok a fórumnak-régi szép idők-ezért sokat tudok rólad. Gratulálok a honlapodhoz is igazán esztétikus és kiváló.

Ocskó Tibi, téged is köszöntelek a topicon. Ha jól emlékszem bár ebben nem vagyok biztos a 16.-i szentesi közgyűlésen már találkoztunk.

Béla üdvözöllek! Mi már skype-n beszélgettünk

Kedves Margareta! Nagyon örülök neki, hogy tetszik a Feri álltal ferakott madár. Ha ősszig kibirod szivesen megajándékozlak egy ilyen madárral.

_________________
Színkanári és Rock"N"Roll


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 13:50 
fric32 írta:
Ez rendes kanári vagy mi pontosabban Pappcsa,te hogy ítéled meg? :lol:
Kép


Hogy rendes-e??? Gyönyörű... Most pont egy ilyenre vadászom az ősszel elhúnyt Csipetkém után, aki narancs színű volt...
Üdvözlöm az új topikot, biztos láttátok már régebbi hozzászólásaimat mindegyik kanáris topikban, de mostanában inkább csak olvasgatok és izgulok a rolleres barátaim sikereiért is.
Nekem mint tudjátok két fiúm van,(sárga:Csirike, és a fehér a Fricike) és most hiányzik már a harmadik szín a skáláról, ami úgy volt gyönyörű...
Mivel nem akarok továbbra sem szaporítani, megint csakis fiú jöhet számításba. Remélem sikerül majd a közelben találni valami szépet a tavasz-nyár felé....
Engem nem zavar, ha fújják is a nótájukat, közben azért van szünet is....
Ilyenkor már kicsit kevesebbet ricsajoznak, meg amúgy sem egyformák. Nálam Csiri a csahossabb, Frici egész csendben van...
Mindenkinek további szép napot és jó pihenést!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 13, 21:35
Hozzászólások: 102
Tartózkodási hely: Nagybánya, Erdély
   
Hozzászólás 2008 márc. 24, 13:29 
Örülök, hogy hozzászóltál a beszélgetésekhez, külön jó gondolatnak tartom a szinkanári topikot is.


 
Offline
Ezüst fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2008 márc. 23, 22:20
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szentes
Valódi név: Ocskó Tibor
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 23, 22:28 
Kellemes husvéti ünnepeket kivánok mindenkinek :)


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 23, 20:59 
Hú ! gyerekek ! Itt valami oltári nagy baj van így indulásra !...Idáig megvoltunk úgy a két topikkal hogy a komoly szakmai témákat alapvetően humoros körítésben csomagoltuk !... A gyengébbek kedvéért még egy vihogó topikot is raktam a beszólásom végére mert VICCNEK SZÁNTAM !....Azért ennyire nem kéne má !...Egyébbként én is színkanárival kezdtem mint szinte mindenki más, csak azóta tudom mi mire való !... Kicsit olvassatok visza nálunk és meglátjátok hogy odaát a tyúkudvarban nincs okoskodás, anyázás kivagyiság de van egy aranyos brátságos hangulat....amit ajánlok nektek is szeretettel !.....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 23, 18:50 
Szia Csaba!
Talán nem utolsóként, de én is szeretettel köszöntelek a fórumon!
Remélhetőleg tőled is sok okosat és szépet tanulhatunk!
Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Kép

_________________
Madárbaráti üdv: Timba

+3620/503-8303
timba76@freemail.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2662 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:23
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO