Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 513 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2015 szept. 22, 20:02
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2015 szept. 22, 20:11 
Sziasztok.

Nagyméretű kalitkában tartok egy pyrrhurát családtagként. Mondhatjuk szelíd, igaz nem teljesen, de rászáll fejre, rámegy kézre, érdekli minden.

Viszont minden nap este, alvás időnél egyszerűen nem hagy pihenni. Neki áll a kalit alján mászkálni, folyamatosan. Mi lehet a probléma, esetleg hogyan tudnám orvosolni, hogy ez ne forduljon elő? Más féle papagájokat tartottam, de ilyen problémám még nem volt. Köszönöm.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2015 aug. 18, 20:31 
Hali!

A kirepülést követő 3 hét után nálam mindig önállóak.Még senki nem hozta vissza őket, hogy nem eszik a madár..

Viszont még sok hónapig koldulnak a szülőktől, aztán vagy kapnak vagy nem... :)


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2015 aug. 18, 15:45 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy pyrrhura molinae fiókáknál a kirepülés után kb mikortól önállóak étkezés terén?
Kinti röpdében vannak a madarak, nem látom, hogy mikor esznek, így nem tudom, hogy tudnak-e már maguktól enni vagy a szülők etetik-e még őket.
Szeretném majd meghirdetni őket, de csak ha már biztosan önállóak.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv,
Laci


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2015 jún. 8, 21:45 
zserak írta:
Üdv!
A képen látható madár színváltozat neve érdekelne, nem tudom, mi a különbség a pineapple és fahéj között?
A hasa tiszta piros, a szárnyak alatt sárga.

Köszi.

Kép



Szia!

Ez a pineapple, azaz ananász színváltozat.
Az ananász a hypoxantha (opalin) és a fahéj mutáció együttes jelenléte.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2015 jún. 8, 21:40 
PLaci írta:
tasi írta:

Szia!

Ha úgy gondolod, hogy nem lesz több fióka akkor vedd ki a tojásokat.
Ez a fióka még kicsi a gyűrűzéshez, kb. amikor kezd nyílni a szeme akkor tudod úgy rárakni, hogy ne essen le.
Figyelni kell, mert csak 1-2 nap van rá amikor megfelelő a lábméret.
Egy jó tanács: három ujj előre, a kicsike meg hátra, így a legkönnyebb a művelet.

Üdv
Sanyi


Sziasztok!

Folyamatosan néztem a fiókát, és ma úgy döntöttem, hogy megpróbálom rárakni a gyűrűt. A szeme még teljesen zárt, egyáltalán nem nyílt még ki neki egy kicsit sem. Szépen növöget egyébként.
Szóval 3 előre 1 hátra, de már sajnos nem tudtam ráhúzni. Az ízület, ahonnan a lábujjak indulnak, már túl széles, egyáltalán nem ment át a gyűrűn. Lehet én voltam a béna, de nem mertem szegénykémnek erőltetni.
Így úgy néz ki, hogy az első lehetőséget elszalasztottam. :(
Na majd a következőnél jobban figyelek.

Egyébként a tojó az ananász, a hím pedig nagy valósínűséggel egy hypoxantha. Kíváncsi vagyok, milyen lesz a kicsi.
Ja, kivettem a maradék tojásokat is, és a 4 maradékból egyben volt még fióka, de csak félig kifejlett állapotban. Úgy tűnt, mintha valamiért megállt volna a fejlődésben, zöldes színű volt már. Ha így lehet, akkor mitől fordulhat elő az ilyen?

Köszönöm!
Üdv,
Laci


Szia Laci!

Lehet, hogy tovább kellett volna próbálkoznod... :!: :)
Csatolok egy képet, őt ma gyűrűztem meg.
A szemén (bár elég vacak lett a kép) már látszik, hogy a bőr kezd kicsit szétválni, bár neki még pár napig nem fog kinyílni a szeme.
Én erre gondoltam amikor írtam, hogy amikor kezd a szemük nyílni...
Most jobban megfigyeltem őket gyűrűzésnél, a tolltokok is kezdtek bújni pihék között, de persze a láb mérete a mérvadó.
Még pár fészekalj és ránézésre meg fogod mondani, hogy mikor marad már rajta a gyűrű... :mrgreen:

Kép

Annak, hogy a fióka elhal, több oka is lehet.
Lehet fertőzés, mechanikai sérülés (a szülők véletlenül megrepesztik a tojást), vagy "megfázik" a tojás stb...
Ez sajnos előfordul... :|


 
Offline
Csatlakozott: 2011 szept. 26, 19:28
Hozzászólások: 19
   
Hozzászólás 2015 máj. 23, 16:57 
Üdv!
A képen látható madár színváltozat neve érdekelne, nem tudom, mi a különbség a pineapple és fahéj között?
A hasa tiszta piros, a szárnyak alatt sárga.

Köszi.

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2015 máj. 20, 20:48 
tasi írta:

Szia!

Ha úgy gondolod, hogy nem lesz több fióka akkor vedd ki a tojásokat.
Ez a fióka még kicsi a gyűrűzéshez, kb. amikor kezd nyílni a szeme akkor tudod úgy rárakni, hogy ne essen le.
Figyelni kell, mert csak 1-2 nap van rá amikor megfelelő a lábméret.
Egy jó tanács: három ujj előre, a kicsike meg hátra, így a legkönnyebb a művelet.

Üdv
Sanyi


Sziasztok!

Folyamatosan néztem a fiókát, és ma úgy döntöttem, hogy megpróbálom rárakni a gyűrűt. A szeme még teljesen zárt, egyáltalán nem nyílt még ki neki egy kicsit sem. Szépen növöget egyébként.
Szóval 3 előre 1 hátra, de már sajnos nem tudtam ráhúzni. Az ízület, ahonnan a lábujjak indulnak, már túl széles, egyáltalán nem ment át a gyűrűn. Lehet én voltam a béna, de nem mertem szegénykémnek erőltetni.
Így úgy néz ki, hogy az első lehetőséget elszalasztottam. :(
Na majd a következőnél jobban figyelek.

Egyébként a tojó az ananász, a hím pedig nagy valósínűséggel egy hypoxantha. Kíváncsi vagyok, milyen lesz a kicsi.
Ja, kivettem a maradék tojásokat is, és a 4 maradékból egyben volt még fióka, de csak félig kifejlett állapotban. Úgy tűnt, mintha valamiért megállt volna a fejlődésben, zöldes színű volt már. Ha így lehet, akkor mitől fordulhat elő az ilyen?

Köszönöm!
Üdv,
Laci


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2015 máj. 14, 17:33 
PLaci írta:
Sziasztok!

Úgy döntöttem aztán, hogy meghagyom a tojásokat. Bár már gondolkodtam, hogy kiszedem alóla, ahogy javasoltátok, de mire oda jutottam, 1 fióka kikelt. Azóta több nem. Kérdésem, hogy a többi tojást bent hagyjam, vagy vegyem ki, és maradjon az 1 fióka?
A csatolt kép tegnap, 13-án délután készült. Ez a fióka már gyűrűzhető, vagy még kicsike hozzá? Most lehet olyan 4-5 napos talán. Bocs, de még sosem csináltam ilyet, nem tudom, hogy kb mekkora az a méret, ahol már fel lehet tenni rá a gyűrűt, vagy ahol még fel lehet tenni rá.

Köszönöm a segítséget!
Üdv, Laci


Szia!

Ha úgy gondolod, hogy nem lesz több fióka akkor vedd ki a tojásokat.
Ez a fióka még kicsi a gyűrűzéshez, kb. amikor kezd nyílni a szeme akkor tudod úgy rárakni, hogy ne essen le.
Figyelni kell, mert csak 1-2 nap van rá amikor megfelelő a lábméret.
Egy jó tanács: három ujj előre, a kicsike meg hátra, így a legkönnyebb a művelet.

Üdv
Sanyi


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2015 máj. 14, 11:56 
Sziasztok!

Úgy döntöttem aztán, hogy meghagyom a tojásokat. Bár már gondolkodtam, hogy kiszedem alóla, ahogy javasoltátok, de mire oda jutottam, 1 fióka kikelt. Azóta több nem. Kérdésem, hogy a többi tojást bent hagyjam, vagy vegyem ki, és maradjon az 1 fióka?
A csatolt kép tegnap, 13-án délután készült. Ez a fióka már gyűrűzhető, vagy még kicsike hozzá? Most lehet olyan 4-5 napos talán. Bocs, de még sosem csináltam ilyet, nem tudom, hogy kb mekkora az a méret, ahol már fel lehet tenni rá a gyűrűt, vagy ahol még fel lehet tenni rá.

Köszönöm a segítséget!
Üdv, Laci


Csatolmányok:
Magyarázat: pyrrhura fióka
fióka2.jpg
fióka2.jpg [ 167.24 KiB | Megtekintve 14394 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2015 ápr. 20, 22:06 
PLaci írta:
tasi írta:
Nem muszáj elvenni a tojásokat, ha nem akarsz fiókákat.
Ha letojta a fészekaljat fogod és egyenként jól megrázod a tojásokat, na azokból tuti nem fog semmi kikelni.
Utána még ücsörög rajtuk pár hetet aztán jó esetben abbahagyja, vagy újabb fészekaljat rak, de legalább nem folyamatosan tojja a tojásokat, mert az azért megviseli őket.
Szerintem!


Hétvégén benéztem az odúba, olyan szépen ült a tojásokon a tojó, hogy nem volt szívem zaklatni. Meg sem mozdult.
Legutóbb 3 tojást láttam, nem tudom, mennyi lett a vége.
Ha fias, akkor lehet hagyom, ha meg nem, akkor meg elvan velük egy ideig.

Másik kérdésem: most egy kinti röpdében van a 4 db pyrrhura, amiből úgy látszik, hogy az egyik biztosan tojó, szerintem a másik 3 hím. Azt vettem észre, hogy mindegyik bejár a tojóhoz, az egyik gyakrabban, de tegnap is mind a 3 madár bent volt az odúban a tojóval. Lehet ez gond a későbbiekben?

Köszönöm!


Ebben nem tudok tanácsot adni, kolóniás tartással nincs tapasztalatom.
Annyit tudok, ha több pár van együtt akkor annyi a monogám párkapcsolatoknak mert kufircolnak keresztbe-kasul... :mrgreen:


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2015 ápr. 20, 9:50 
tasi írta:
Nem muszáj elvenni a tojásokat, ha nem akarsz fiókákat.
Ha letojta a fészekaljat fogod és egyenként jól megrázod a tojásokat, na azokból tuti nem fog semmi kikelni.
Utána még ücsörög rajtuk pár hetet aztán jó esetben abbahagyja, vagy újabb fészekaljat rak, de legalább nem folyamatosan tojja a tojásokat, mert az azért megviseli őket.
Szerintem!


Hétvégén benéztem az odúba, olyan szépen ült a tojásokon a tojó, hogy nem volt szívem zaklatni. Meg sem mozdult.
Legutóbb 3 tojást láttam, nem tudom, mennyi lett a vége.
Ha fias, akkor lehet hagyom, ha meg nem, akkor meg elvan velük egy ideig.

Másik kérdésem: most egy kinti röpdében van a 4 db pyrrhura, amiből úgy látszik, hogy az egyik biztosan tojó, szerintem a másik 3 hím. Azt vettem észre, hogy mindegyik bejár a tojóhoz, az egyik gyakrabban, de tegnap is mind a 3 madár bent volt az odúban a tojóval. Lehet ez gond a későbbiekben?

Köszönöm!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2015 ápr. 17, 21:33 
Nem muszáj elvenni a tojásokat, ha nem akarsz fiókákat.
Ha letojta a fészekaljat fogod és egyenként jól megrázod a tojásokat, na azokból tuti nem fog semmi kikelni.
Utána még ücsörög rajtuk pár hetet aztán jó esetben abbahagyja, vagy újabb fészekaljat rak, de legalább nem folyamatosan tojja a tojásokat, mert az azért megviseli őket.
Szerintem!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2015 ápr. 17, 20:17 
Én tudom, hogy sokan vannak akik már 1 éves korban hagyják költeni a madarakat de nem helyeslem.Ezért én elvenném a tojásokat.Persze újra tojik a tojó de ezt addig folytatom amíg többet nem rak.Ne aggódjál nem fog hónapokig tojni, nem tyúkok ezek.....majd idővel 1-2-3 hét múlva abbamarad a tojás.


No meg a színes jelölőgyűrű arra is jó ha már be vannak vizsgáltatva a madarak, tudni fogod , hogy melyek a tojók és a hímek.Felírod a "certificat lapra", hogy melyik színű gyűrű van a kérdéses tojó avagy a hím egyeden.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2015 ápr. 17, 15:47 
jojo írta:
A színes jelőlőgyőrűre akkor van szükség pl. ha az odúban fiókakorban kinézi valamelyiket a leendő vevő és lefoglalja a madarat aminek pl. piros jelölőgyűrű van a lábán, és csak hetek, hónapok múlva viszi el.Aztán ha kirepülnek könnyebb lehet az azonosításuk mert a színes gyűrűket még csak jobban észreveszed mint a számokkal, betűkkel ellátott gyűrűt.Mert azt kizártnak tartom, hogy repkedés közben le tudnád olvasni az egyedi azonosító gyűrűket..


Értem, teljesen logikus.
Köszönöm!

És akkor most gond, hogy hagytam a tojásokat?
Ha elveszem alóla, nem fog újakat rakni?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2015 ápr. 17, 15:11 
Nálam is odúban alszanak -mindig, egész évben.Ha 2 éves kor előtt lenne egy fészekalj akkor elszedném a tojásokat-ennyi.

A színes jelőlőgyőrűre akkor van szükség pl. ha az odúban fiókakorban kinézi valamelyiket a leendő vevő és lefoglalja a madarat aminek pl. piros jelölőgyűrű van a lábán, és csak hetek, hónapok múlva viszi el.Aztán ha kirepülnek könnyebb lehet az azonosításuk mert a színes gyűrűket még csak jobban észreveszed mint a számokkal, betűkkel ellátott gyűrűt.Mert azt kizártnak tartom, hogy repkedés közben le tudnád olvasni az egyedi azonosító gyűrűket..

Hacsak nem vagy "szupermen.." :D

Nekem mindig volt ezzel problémám, hogy a "tömegbe" rámutatott a vevő, hogy -igen, azt a madarat kérem ! -Na de mikor bemész és elkezdenek menekülni, akkor hogy a rákba tudjam melyikre is mutatott?Ugyanis tök egyformák...

Nézelődés közben válogatásnál előbb utóbb csak lehet látni a különböző színű gyűrűket.Amikor meg bemész akkor tudod, hogy a piros gyűrűset keresed....

Ehhez nekem is négy év múlva kellett rájönnöm..

A gyűrű célszerű ha fémből készül, bár nem tudom, hogy a műanyagot lerágnák-e..Bár sztem én is műanyagot fogok rakni, mert a fém színezve van és kopik, a műanyag meg anyagában van színezve.Pl. a múlt évi világoszöld fémgyűrűk már mind szürke fémszínűek...

A madár sztem. megszokja a gyűrűt nemigen foglalkozik már vele.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2015 ápr. 17, 11:42 
tasi írta:
Általában nem szokott problémás lenni a fészekkontroll, legalábbis nálam még egy pyrrhura sem hagyta ott a fészket emiatt.
Én nem szoktam kivenni a tojásokat a lámpázáshoz.
Olyan lámpát kell használni aminek kicsi pontszerű a fénye, csak odaérinted a tojáshoz óvatosan az odúban és máris látszik, ha megindult az élet a tojásban, kb egy héttel a kotlás kezdete után.
(Ha nincs ennyire kicsi lámpád akkor egy vastag kartonból feltekert tölcsérrel is le lehet szűkíteni fényt a megfelelő méretűre.)
Én így lámpázok, gyors, praktikus, véletlenül sem ejted el a tojást...


Had kérdezzem meg, hogy mit kell látnom egyébként pontosan a lámpázásnál?
Milyen ha minden ok, és milyen ha nem?

Köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2015 ápr. 17, 11:38 
jojo írta:

Normálisnak normális ha 1 évesen tojást rak, de én nem engedem 2 éves koráig költeni őket.De ez én vagyok... Jobb ha erősödnek egy kicsit.

Ja és megéri még egy jelölőgyűrűt is rárakni, mindegyik madárra más színűt.Persze a másik lábára.



Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam. Lehetőségem sincs 3-4 napnál sűrűbben nézni őket.
Van egy frankó lámpám, majd azzal megpróbálom most hétvégén.

Kérdés: hogyan csinálod, hogy nem hagyod őket költeni 2 éves korukig? Nekem kinti röpdében bent van az odú, 2 is, mert abban alszanak (az egyikben eddig), és most letojt az egyikbe. Így a pár abban van, a többiek meg a másikban alszanak.
A fém gyűrű után-mellé mi szükség van a jelölőgyűrűre? A jelölőgyűrű mi célt szolgál? Az is fém gyűrű ugye? Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de most csinálom először.

Köszi!

Laci


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2015 ápr. 16, 21:06 
Hali!

Nem különösebben sértődős, de nem kell olyan sűrűn ellenőrizni a tojásokat, legalábbis én nem szoktam.Elég 3-4 naponta.

A gyűrűzés akkor esedékes amikor rá tudod húzni a lábára de már nem esik le amikor gyengéden megpróbálod lehúzni.A madár nagyságától, fejlettségétől függ, hogy mikor lehet rárakni a gyűrűket.Lehet 5-7 nap de mondom, ez a madár nagyságától függ.Ha korán rakod akkor beleesik a forgácsba, nem nagy élmény utána kurkászni..Ha meg lekésed az időpontot akkor nyitható gyűrűvel próbálkozz, de eladáskor ez kétséget ébreszthet a vevőben.

Én egyszer nyitható és zárható gyűrűvel gyűrűztem párszor az még valamennyire okés mert a másik nyitást már nem bírja és eltörik.Persze ez is a csalás lehetőségét sejteti a potenciális vevőben.

Nem kell gumikesztyűt felvenni a tojás vizsgálatakor, de ne nagyon rázd és forgasd.

Normálisnak normális ha 1 évesen tojást rak, de én nem engedem 2 éves koráig költeni őket.De ez én vagyok... Jobb ha erősödnek egy kicsit.

Ja és megéri még egy jelölőgyűrűt is rárakni, mindegyik madárra más színűt.Persze a másik lábára.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2015 ápr. 16, 20:49 
PLaci írta:
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne Felétek, hogy a pyrrhura molinae mennyire tolerálja, ha kotlás közben ellenőrzöd, illetve ha kiveszed mondjuk a tojásokat meglámpázni?
1x megnéztem már, de persze akkor kirepült a fészekből a tojó, utána visszament, de nem tudom, hogy ezt elviseli-e vagy ne nagyon zaklassam. Persze nem mindennapos dologról lenne szó.
Ha kiveszem a tojást, azt megtehetem szabad kézzel, vagy esetleg vegyek fel egy gumikesztyűt?

Ha lesznek kicsik, azokra kb mennyi idősen kel rátenni a gyűrűt?

Egyébként normális, hogy még talán 1 évesek sincsenek a madarak (egyik sem), és már letojt a tojó?

Köszi a válaszokat!

Üdv,
Laci


Általában nem szokott problémás lenni a fészekkontroll, legalábbis nálam még egy pyrrhura sem hagyta ott a fészket emiatt.
Én nem szoktam kivenni a tojásokat a lámpázáshoz.
Olyan lámpát kell használni aminek kicsi pontszerű a fénye, csak odaérinted a tojáshoz óvatosan az odúban és máris látszik, ha megindult az élet a tojásban, kb egy héttel a kotlás kezdete után.
(Ha nincs ennyire kicsi lámpád akkor egy vastag kartonból feltekert tölcsérrel is le lehet szűkíteni fényt a megfelelő méretűre.)
Én így lámpázok, gyors, praktikus, véletlenül sem ejted el a tojást...

Gyűrűzésre nincs szabály, hogy hányadik napon teszed rá.
Több dologtól függ, mennyi fióka van, mennyire etetnek a szülők stb...
Úgy figyeltem meg, hogy amikor kezd a fióka szeme nyílni, akkor lehet próbálkozni, van, hogy még leesik, van, hogy nem...
Próba cseresznye! :mrgreen:


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2015 ápr. 16, 13:59 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne Felétek, hogy a pyrrhura molinae mennyire tolerálja, ha kotlás közben ellenőrzöd, illetve ha kiveszed mondjuk a tojásokat meglámpázni?
1x megnéztem már, de persze akkor kirepült a fészekből a tojó, utána visszament, de nem tudom, hogy ezt elviseli-e vagy ne nagyon zaklassam. Persze nem mindennapos dologról lenne szó.
Ha kiveszem a tojást, azt megtehetem szabad kézzel, vagy esetleg vegyek fel egy gumikesztyűt?

Ha lesznek kicsik, azokra kb mennyi idősen kel rátenni a gyűrűt?

Egyébként normális, hogy még talán 1 évesek sincsenek a madarak (egyik sem), és már letojt a tojó?

Köszi a válaszokat!

Üdv,
Laci


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 513 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:22
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO