Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 513 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 szept. 29, 11:36 
Idézet:
Köszönöm a részletes leírást, erre voltam kíváncsi. Sokat segítettél!


A tűzoltó ahol tud segít!!! :wink:


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2014 szept. 29, 9:48 
tasi írta:

Bár már jojo leírta, de azért elmondom én is hogyan csinálom. (Genekam)
Lefertőtlenítem a madár lábát (spré, amit az orvosok is használnak vérvétel előtt), steril tűvel megszúrom a lábujját csak annyira, hogy 1-2 csepp vér kiserkenjen, azt felitatom egy darabka papírral (pl. konyhai papírtörlő), utána Betadinnal lekenem a sebet, egy-két órát hagyom állni a mintákat, hogy tökéletesen megszáradjon a vér, aztán kis lezárható műanyag tasakokba teszem őket egyenként és ráírom a madár faját angolul, latinul és a gyűrűszámot.
A pénzt átutalom előre (németek, megbízom bennük) és az átutalási bizonylat másolatát is mellékelem a borítékba amiben küldöm a mintákat, valamint egy kis kisérő levélben leírom az e-mail címemet és a postai címemet ahová küldhetik majd a vizsgálati "certifikátokat".
Az e-mail kb. a postázás után két héttel meg szokott érkezni, a hivatalos postai igazolásokra kb. további két hetet kell még várni.
Mintaküldés előtt e-mailben egyeztetek az árról mert 5 mintától az ár 8 euro/db.
A vérminta vételt egyedül is meg lehet csinálni, de sokkal egyszerűbb ha ketten csináljátok... 8)
Ennyi.
Remélem tudtam segíteni!!


Köszönöm a részletes leírást, erre voltam kíváncsi. Sokat segítettél!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 szept. 27, 15:39 
PLaci írta:
tasi írta:

Lehet Magyarországon is, de itthon drága.
Én a németeknél szoktam, kb fele annyiból megvan mint itthon.
http://www.genekam.de/


Köszönöm. Írtam nekik, vérmintát kell küldeni. Te hogy szoktad csinálni? Hogyan veszel vért és miben küldöd el, mivel itatod fel a vért? A fizetés hogy megy?
Bocs a sok kérdésért!
Köszi a segítséget előre is!

Üdv, Laci


Bár már jojo leírta, de azért elmondom én is hogyan csinálom. (Genekam)
Lefertőtlenítem a madár lábát (spré, amit az orvosok is használnak vérvétel előtt), steril tűvel megszúrom a lábujját csak annyira, hogy 1-2 csepp vér kiserkenjen, azt felitatom egy darabka papírral (pl. konyhai papírtörlő), utána Betadinnal lekenem a sebet, egy-két órát hagyom állni a mintákat, hogy tökéletesen megszáradjon a vér, aztán kis lezárható műanyag tasakokba teszem őket egyenként és ráírom a madár faját angolul, latinul és a gyűrűszámot.
A pénzt átutalom előre (németek, megbízom bennük) és az átutalási bizonylat másolatát is mellékelem a borítékba amiben küldöm a mintákat, valamint egy kis kisérő levélben leírom az e-mail címemet és a postai címemet ahová küldhetik majd a vizsgálati "certifikátokat".
Az e-mail kb. a postázás után két héttel meg szokott érkezni, a hivatalos postai igazolásokra kb. további két hetet kell még várni.
Mintaküldés előtt e-mailben egyeztetek az árról mert 5 mintától az ár 8 euro/db.
A vérminta vételt egyedül is meg lehet csinálni, de sokkal egyszerűbb ha ketten csináljátok... 8)
Ennyi.
Remélem tudtam segíteni!!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2014 szept. 26, 16:10 
jojo írta:
A németeknél nálam 5500-ra jön ki itthon 7300 vagy 8500 Ft.
a http://www.exomed.cz-nél meg asszem 2600 Ft. ha jól emlékszem.Nos ezentúl én is ott fogom csináltatni, de kár, hogy itt is vért kérnek, nekem a tollal könnyebb dolgom volt.

Egyébként küldenek mintavételi csomagot.
Le kell mosni a madár ujját és egy steril tűvel meg kell szúrni az ujjbegyét.A mintavételi anyaggal fel kell itatni a vért, és vissza kell tenni a zacsiba.
Persze madaranként a zacsira rá kell írni az azonosítóját.A pénzt meg át kell utalni a számlájukra.


A német Genekam-től ezt a választ kaptam első körben:
you can send us blood samples from each of the birds ( 1-2 drops on a buccal swab or similar ) . The price for each bird is 10.- Euro.

Akkor ez az ujjbegyes vérvétel sem egyemberes mutatvány. A tollas dolog azért sokkal egyszerűbb.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 szept. 26, 15:17 
A németeknél nálam 5500-ra jön ki itthon 7300 vagy 8500 Ft.
a www.exomed.cz-nél meg asszem 2600 Ft. ha jól emlékszem.Nos ezentúl én is ott fogom csináltatni, de kár, hogy itt is vért kérnek, nekem a tollal könnyebb dolgom volt.

Egyébként küldenek mintavételi csomagot.
Le kell mosni a madár ujját és egy steril tűvel meg kell szúrni az ujjbegyét.A mintavételi anyaggal fel kell itatni a vért, és vissza kell tenni a zacsiba.
Persze madaranként a zacsira rá kell írni az azonosítóját.A pénzt meg át kell utalni a számlájukra.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2014 szept. 25, 16:44 
tasi írta:

Lehet Magyarországon is, de itthon drága.
Én a németeknél szoktam, kb fele annyiból megvan mint itthon.
http://www.genekam.de/


Köszönöm. Írtam nekik, vérmintát kell küldeni. Te hogy szoktad csinálni? Hogyan veszel vért és miben küldöd el, mivel itatod fel a vért? A fizetés hogy megy?
Bocs a sok kérdésért!
Köszi a segítséget előre is!

Üdv, Laci


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 szept. 24, 12:53 
PLaci írta:
tasi írta:
PLaci írta:
Pár kép a röpdéről, a belsejének egy részéről. Vannak törpe nyuszijaink is, a bála nekik van. Az egyik képen lányom épp takarítja a nyuszikat, szeretnek rászállni a papagájok.
Jelenleg 1 ablak van kiszedve oldalt, és rács van rajta. Nyáron ki fogom szedni az ablakokat 2 teljes oldalról, és be lesz rácsozva.


Nagyon pöpec!!
Gratula.
A bejutást hogy oldod meg biztonságosan?
Van zsilip?


Köszönöm!
Igen, csináltam, az a képen sajnos nem látszik. A bejárat mögött egy hálós elkerített rész van, oda lépek be, és onnan tudok a röpdébe belépni, el tudom húzni a hálót a szélén.
DNS vizsgálatot hol lehet csináltatni? Esetleg Magyarországon is lehet? Tollból vagy vérből?


Lehet Magyarországon is, de itthon drága.
Én a németeknél szoktam, kb fele annyiból megvan mint itthon.
http://www.genekam.de/


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2014 szept. 24, 10:14 
tasi írta:
PLaci írta:
Pár kép a röpdéről, a belsejének egy részéről. Vannak törpe nyuszijaink is, a bála nekik van. Az egyik képen lányom épp takarítja a nyuszikat, szeretnek rászállni a papagájok.
Jelenleg 1 ablak van kiszedve oldalt, és rács van rajta. Nyáron ki fogom szedni az ablakokat 2 teljes oldalról, és be lesz rácsozva.


Nagyon pöpec!!
Gratula.
A bejutást hogy oldod meg biztonságosan?
Van zsilip?


Köszönöm!
Igen, csináltam, az a képen sajnos nem látszik. A bejárat mögött egy hálós elkerített rész van, oda lépek be, és onnan tudok a röpdébe belépni, el tudom húzni a hálót a szélén.
DNS vizsgálatot hol lehet csináltatni? Esetleg Magyarországon is lehet? Tollból vagy vérből?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 szept. 23, 20:20 
PLaci írta:
Pár kép a röpdéről, a belsejének egy részéről. Vannak törpe nyuszijaink is, a bála nekik van. Az egyik képen lányom épp takarítja a nyuszikat, szeretnek rászállni a papagájok.
Jelenleg 1 ablak van kiszedve oldalt, és rács van rajta. Nyáron ki fogom szedni az ablakokat 2 teljes oldalról, és be lesz rácsozva.


Nagyon pöpec!!
Gratula.
A bejutást hogy oldod meg biztonságosan?
Van zsilip?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 szept. 23, 20:19 
Melinda71 írta:
Sziasztok !

Szeretném megkérdezni hogy a Pyrrhura molinae papagájok mennyi idősen lesznek ivarérettek, illetve a hím és a tojó viselkedésében van-e esetleg valami különbség ?

Köszönöm
Melinda


Kb. 1 éves korukra ivarérettek, de érdemes megvárni a 2 éves kort a tenyésztésbe állításukkal.
Viselkedésbeli különbség nincs a nemek között, abból nem lehet következtetni semmire.
Két azonos nemű is képes akár párzást imitálni, szóval ebből a viselkedésből sem lehet 100% biztonsággal következtetni semmire.
DNS vizsgálatot ajánlom... 8)


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2014 szept. 23, 10:01 
Pár kép a röpdéről, a belsejének egy részéről. Vannak törpe nyuszijaink is, a bála nekik van. Az egyik képen lányom épp takarítja a nyuszikat, szeretnek rászállni a papagájok.
Jelenleg 1 ablak van kiszedve oldalt, és rács van rajta. Nyáron ki fogom szedni az ablakokat 2 teljes oldalról, és be lesz rácsozva.


Csatolmányok:
Magyarázat: Nyuszi takarítás közben, lányomon.
DSC02190.JPG
DSC02190.JPG [ 93.86 KiB | Megtekintve 8408 alkalommal. ]
Magyarázat: A másik új, Beki.
DSC02146.JPG
DSC02146.JPG [ 73.46 KiB | Megtekintve 8408 alkalommal. ]
Magyarázat: Az egyik új, Kokó.
DSC02143.JPG
DSC02143.JPG [ 67.35 KiB | Megtekintve 8408 alkalommal. ]
Magyarázat: Ők a régiek. Lányom elnevezésében Azúr és Csili.
DSC02171.JPG
DSC02171.JPG [ 82.99 KiB | Megtekintve 8408 alkalommal. ]
Magyarázat: Ők négyen.
DSC02162.JPG
DSC02162.JPG [ 86.84 KiB | Megtekintve 8408 alkalommal. ]
Magyarázat: Belső 3. Nyúlketreccel.
DSC02150.JPG
DSC02150.JPG [ 95.3 KiB | Megtekintve 8408 alkalommal. ]
Magyarázat: Belső 2.
DSC02147.JPG
DSC02147.JPG [ 90.8 KiB | Megtekintve 8408 alkalommal. ]
Magyarázat: Belseje 1.
DSC02136.JPG
DSC02136.JPG [ 92.7 KiB | Megtekintve 8408 alkalommal. ]
Magyarázat: Röpde szemből.
DSC02185.JPG
DSC02185.JPG [ 91.6 KiB | Megtekintve 8408 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 22, 18:57
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Valódi név: Zsófi
   
Hozzászólás 2014 szept. 23, 5:36 
Had lássuk, szerintem mindenki szívesen látná!


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jún. 23, 16:04
Hozzászólások: 2
Valódi név: Kiss Melinda
   
Hozzászólás 2014 szept. 22, 19:41 
Sziasztok !

Szeretném megkérdezni hogy a Pyrrhura molinae papagájok mennyi idősen lesznek ivarérettek, illetve a hím és a tojó viselkedésében van-e esetleg valami különbség ?

Köszönöm
Melinda


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2014 szept. 22, 16:03 
Sziasztok!

Vasárnap összekerültek a madárkák. Egy-két csőrcsörte után érdeklődve közelítettek egymáshoz, és óvatos ismerkedésbe egymás nézésébe, közös kurkászásba ment át a dolog a végére, valamint mind a 4-en egymás mellett ültek a kötélen, és szorosan összebújtak estére.
Úgy érzem, hogy nem lesz probléma, odú egyelőre nincsen bent, csak ha lesz még 2 db. Addig ülve alvás lesz.
Ha érdekel valakit, szívesen teszek fel képeket a röpdéről és a madarakról.

Üdv,
Laci


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2014 szept. 18, 16:47 
Szerintem a megfelelő az 30*30*50-60 magas de a szakirodalom 25*25 ös alapterületüt ir :D


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2014 szept. 18, 11:32 
Szia!

Köszönöm a hozzászólást, reménykedem benne, hogy minden rendben lesz. Először odú nélkül indulunk, aztán akkor csinálok még párat, és mikor kész az összes, akkor egyszerre berakom mindet. Emiatt remélem már nem lesz vita odabent.

Egyébként mekkora méretű odút csináljak nekik? A mostani egy elég nagy, még pe3nnantoknak készült.

Köszi előre is!

Laci


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 szept. 17, 21:02 
Hali!

Na, szakértő nem vagyok de több helyen láttam már kolóniás tartást, Pyrrhura cruentatát, molinaet, és más alfajokat, barátpapagájokkal meghintve de brust nem volt.
(Vagyis nem vészes.)

Elméletileg egy akkora helyen mint ami nálad készül lazán megférnének de hát tudod semmi se szentírás mindig lehetnek renitens egyedek.

Viszont az ivarérett költő párokat jobb külön rakni, de mivel Nálad erről még szó sincs én megpróbálnám ellenőrzés mellett a nagy röpdében elhelyezni őket.

Ha minden madárnak teljesen új a röpde akkor még nincs kialakulva a territorális terület, és több esély van, hogy az új elhelyezés miatt megszeppent madarak békésebbek lesznek, hisz egyikük se élvezi a "hazai pálya" előnyét.

Ráadásul a menekülő egyednek van tere kitérni a zaklatója elől.

Eleinte én is féltem berakni a költő páromhoz a Kínai törpe fürjeket (tudom ez nem egészen ugyanaz)de nem foglalkoztak egymással, és a már kirepült önálló fiatalok se foglalkoznak a fürjekkel.Persze nálam is nagy a röpde.

Viszont én több odút raknék fel a viták elkerülése véget, vagy 3-4 db-ot.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2014 szept. 17, 9:28 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, illetve a véleményeteket!
Volt (és még van is) 2 pyrrhurám, nyár elejiek, még fiatalok, testvérek. Valószínűleg hím és tojó. Hogy ne legyen belterjes szaporulat, gondoltam, veszek még 2 pyrrhurát, kicsit lutri módon, hogy hátha legalább az egyiknek lesz párja. Vettem is, az újak is testvérek, 1 hete lettek elválasztva a szülőktől, egyébként már önállóak.
A régiek jelenleg, ideiglenesen egy nagy kalitkában (100x60x80cm) vannak, rendesen be van rendezve, plusz odú is van nekik, abban alszanak. Közben elkezdtem csinálni egy kinti röpdét, mely 3,3x3,3x3m-es, elég nagy.
Amikor meghoztam az új madarakat, este bekerültek a régiekhez, és úgy tűnt, semmi gond, megvannak. Viszont másnap reggel sorozatos verekedések, csípések, földön birkózások mentek, szóval gyorsan ki is vettem az újakat a régiek mellől, és egy közepes kalitkába kerültek. A röpde most hétvégén lesz kész.
Azóta amikor kiengedem az új madarakat, melyek egyébként szelídek, mindig a régiek kalitkájára szállnak, és már meg is csípte a régebbi pyrrhura mindegyik lábát. Úgy tűnik,hogy nem szívleli az újakat.
Kérdésem, hogy szerintetek merjem egybeengedni őket hétvégén az új röpdébe? Nem fogják megölni egymást, kitépni a tollaikat vagy leharapni a lábukat? Vagy ez csak az elején lenne egy kis rangsor harc, aztán megtalálnák a helyüket a csapatban? Lehet 4 madarat egy ekkora röpdében tartani együtt, tudnak együtt élni? Plusz betegyem az odút a röpdébe vagy nem? Természetesen ha beteszem, akkor tennék még be plusz egyet.
Kicsit megijedtem a verekedésektől, és nem akarom elveszteni egyik madaramat sem, mert nagyon szépek és csodálatosak, ezért kérdeznék valaki hozzáértőt.
Előre is köszönöm a segítséget és a hozzászólásokat!

Üdv,
Laci


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 ápr. 1, 10:14 
Terbi írta:
Van egy 7 hetes pyrrhura molinae fiókám,az érdekelne,hogy elkezdhetem e már szobatisztaságra szoktatni,vagy még korai?

Öööö.... hát 100% szobatiszta nem lesz egyik sem. Ezen okból veszek nagy tételben papírtörlő kendőt, hogy a "potty" megfelelően kezelve legyen. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 márc. 31, 5:05
Hozzászólások: 1
Valódi név: Terbi
   
Hozzászólás 2014 márc. 31, 6:02 
Sziasztok
Van egy 7 hetes pyrrhura molinae fiókám,az érdekelne,hogy elkezdhetem e már szobatisztaságra szoktatni,vagy még korai? Van valakinek valami jól bevált módszere? Köszi!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 513 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 8:15
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO