Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 513 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2014 márc. 9, 15:14 
A rendes faltól szerintem se lett volna problémájuk, de ez egy régi paraszt ház és salétromos volt már és szerintem az nem igen tett nekik jót. Na mindegy most megakadályoztam hogy tudja rágni a falat. Remélem ő nem ugy fogja végezni mint az előző lakók.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 31, 23:06
Hozzászólások: 28
Valódi név: Komlósi Lajos
   
Hozzászólás 2014 márc. 9, 14:53 
docoo írta:
Sziasztok, valószinűleg megvan a madárkáim halálának az oka. A mai nap hogy a ketrecet elvettem ,hogy kifertőltenítsem, az fogadott hogy olyan helyen ahol nem láthattam bontották a falat. A fal legfelső felületét megbontották amíg kiértek a rácson:( ugyhogy szerintem a meszelt fal okozta a halálukat. De a mostani lakónál már ügyeltem ,hogy a falat véletlenűl se érhesse el a bennelakó kis jendaya :D


Hát én nem hinném hogy a mésztől haltak volna meg a madaraid ugyanis az én madaraim is bontják a falat sőt már van ahol túlságosan is lebontották, de ettől még nem pusztult el egy sem.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2014 márc. 9, 14:45 
Sziasztok, valószinűleg megvan a madárkáim halálának az oka. A mai nap hogy a ketrecet elvettem ,hogy kifertőltenítsem, az fogadott hogy olyan helyen ahol nem láthattam bontották a falat. A fal legfelső felületét megbontották amíg kiértek a rácson:( ugyhogy szerintem a meszelt fal okozta a halálukat. De a mostani lakónál már ügyeltem ,hogy a falat véletlenűl se érhesse el a bennelakó kis jendaya :D


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2014 feb. 10, 12:13 
:D igen én is nagyon szerettem őket nézni ahogy játszadoztak, igen én is ugvy tudtam hogy birni fogják a hideget. De mostmár kár rágodni rajta. Idén megprobálok szerezni egy újj párt és minden rendben lessz :D És ha lessz rá lehetőségem épitek nekik egy kinti röppdét és akkor mozoghatnak kedvükre :D dróthálom ugyis van már csak a helyet kell majd kitaláni :D Ugyis asztalosnak tanulok legalább nem fogok unatkozni :D


Ja és a kérdésem még az lenne hogy mit gondoltok erről a párról??
http://www.expressz.hu/pyrrhura-molinae ... -48170607/
És hogy ismeritek-e a tenyésztőt és megbízható-e?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 feb. 10, 11:32 
Hali!

Sajnálom ami történt de nem hinném, hogy a hideg miatt lett volna.Nálam is fűtetlen helyen vannak, és a téli helyükön ez érdekes- de nem hajlandóak bemenni a nyáron használatos odújukba és egy ágon kucorognak egy csapatban.
Ha berakok egy osb odút abba belemennek, de eddig lusta voltam berakni idén, de tavaly ott aludtak.

Sok helyen meg csak nejlonnal körbevont röpdében vannak és ott olyan hideg van mint kint tehát - 10 is lehet.
Amire rákérdeztél -azokat a madarakat is lehet fűtetlen helyen tartani, én már láttam nem egy tenyésztőnél.

Úgyhogy nem kell megígérni, hogy csak fűtött helyen fogod tartani őket...

Még a perlatáim is vidáman bírják a hideget pedig ők fiatalok.A hideg vízben lazán fürdenek, sőt azt kell mondanom, hogy amikor 8-10 fok van a szabadban és a röpdében kissé feljebb szökik a hőmérséklet akkor abbahagyják a fürdést, és csak akkor szoktak délelőttönként pacsálni amikor visszaesik a röpdében is a hőmérséklet 1-2 fokra.

Rossz rájuk nézni amikor pacallá ázva virgonckodnak... :D


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2014 feb. 8, 20:40 
Hat igazabol amit előszőr kaptak mostanaban az egy keves almaecet, egér is volt de egermereghez biztos h nem jutthattak mert csapdaval fogtuk meg őket. Előfordulhat h az egerek hordoztak valami virust amit nem birtak?? Nagyon szomorú voltam de nem adom fel. Amint lessz ráforditando penzem jon megint egy amerikai papi faj.
Ugyhogy az elet nem all meg de sajnaltam őket mert gyonyorűek voltak.
vagy jendayat szeretnek vagy pyrrhurat vagy talán még nagydanyit ezek birjak a fagymentes helyet???


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2014 feb. 8, 20:22 
Szia!

Előbb gondold végig, hogy nem kaptak-e valamit amit eddig nem, esetleg valami gyümölcsöt zöldséget, vagy egérírtás nem volt-e mostanság, egérméreghez nem juthattak-e, mert az azonos idejű elpusztulás esetén én többségében mérgezésre gondolnék, mindenesetre a hőmérséklet miatti elpusztulást én kizártnak tartom. Fagymentes helyen lazán bírniuk kellett volna.


docoo írta:
Sziasztok pénteken reggel mikor mentem etetni a madarakat szomorú látványban volt szerencsém. A pyrrhuráim a ketrec alján kihűlten feküdtek. Nem mentek be az oduba és valószínű h nem bírták a hőmérsékletet. Aznap éjjel minusz volt nálunk de viszont a vizuk sosem volt befagyva mert szélvédett melléképületben tartom őket. A közeljövőben szeretnék majd venni ujjabb madarakat. de őket nem hagyom fütettlen helyen télen. Nimfáim hullámosaim vígan telelnek ott már a második éve. Ha valakinek esetleg lenne dns vizsgált hipoxhanta hime vagy fahéj tojoja kérem jelezze.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2014 feb. 8, 19:32 
Sziasztok pénteken reggel mikor mentem etetni a madarakat szomorú látványban volt szerencsém. A pyrrhuráim a ketrec alján kihűlten feküdtek. Nem mentek be az oduba és valószínű h nem bírták a hőmérsékletet. Aznap éjjel minusz volt nálunk de viszont a vizuk sosem volt befagyva mert szélvédett melléképületben tartom őket. A közeljövőben szeretnék majd venni ujjabb madarakat. de őket nem hagyom fütettlen helyen télen. Nimfáim hullámosaim vígan telelnek ott már a második éve. Ha valakinek esetleg lenne dns vizsgált hipoxhanta hime vagy fahéj tojoja kérem jelezze.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 10, 14:39
Hozzászólások: 17
Valódi név: Takács Krisztián
   
Hozzászólás 2014 feb. 4, 20:57 
Köszönöm szépen MINDENKINEK,sikerült szerezni madarat.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 feb. 1, 18:18 
Hali!

Írtam privátot.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jan. 10, 14:39
Hozzászólások: 17
Valódi név: Takács Krisztián
   
Hozzászólás 2014 feb. 1, 12:40 
Sziasztok!Vennék Pyrrhura molinae párt,ha van valakinek kérem jelezze.
Köszönöm!
Ui:más Pyrrhura is érdekel,ha az ára elfogatható.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2014 jan. 28, 20:01 
Köszönöm a válaszod igen valoban a tojasos lagyelesegrol kerdeztem. En is mindennap adok gyumolcsoket a pyrrhuraknak a hullamos meg a nimfa nem eszi. Mondjuk az idei ev a tapasztalatszerzesről szol kert sosem volt meg madar fiokam tojasokat raktak mar a nimfaim de nem kellt ki. szerintem fiatalok voltak meg 1.5 ev. Bocsanat a helyesirasi hibakert es az ekezet hianya miatt de telefonrol irtam :)


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 jan. 28, 16:19 
Hali!

Ez a lágykaja nem pontos megfogalmazás mert én egész évben minden egyes nap adok lágykaját.Csakhogy a költési és nevelési időszakot kivéve, nem a tojásos lágyeleséget adom.

De sejtem, hogy TE a tojásos lágyeleséggel való etetésről kérdezel.

Sok embernél már ilyenkor kezdenek költeni a madarak, főleg amelyek a lakásban vannak vagy egyéb fűtött helyen.

Mivel nálam kint költenek ezért én április elején kezdem adni a tojásos és rovaros lágyeleséget. Emlékeim szerint június elején rakják a tojásokat.

Évenként én csak 1 költést engedélyezek.A madarakat nem engedem másfél éves kor előtt költeni.

Amikor bent voltak, már ilyenkor kezdte a tojó a tojáspotyogtatást de mind kivettem.Igaz odu sem volt, a kalit aljára rakta.

A mostani perlata párom tavaly júniusi tehát a Tiéddel kb. egyidősek de idén még nem engedem őket költeni.

Lehet, hogy más megengedi hogy 1 éves madarak költsenek de sztem ez még korai.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2014 jan. 28, 14:13 
Sziasztok mikor erdemes elinditani lagy kajaval a pyrrhurákat??? A tojo tavaj aprilisi a him tobb mint egy eves. Odu mar fennt van abban alszanak almat rendszeresen kapnak mit adjak meg nekik h koltesbe kezdjenem?? Valaszokat elore is koszonom.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2014 jan. 25, 17:22 
dobozostej írta:
Pineapple-t ki tenyészt itthon?


Ha találok egy hímet, akkor remélhetőleg én is hamarosan... :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2014 jan. 25, 16:37 
Pineapple-t ki tenyészt itthon?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 okt. 13, 19:32 
Nem hinném hogy nanday mutáció.
Akkor már inkább a jendayát vagy a napot tudnám elképzelni, ha a színeket nézzük, de én ezeket is elvetném, nem látok rájuk jellemző jegyeket.

Azt hogy azért nem fogadja el egy tojó mert különleges színű sem tartom valószínűnek tekintve, hogy elég nagy a színváltozatok skálája.

Ha nagyon sok pénzem lesz akkor valami ilyet fogok beszerezni.... 8)

http://www.feathert.com/suncheek.html


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2013 okt. 13, 19:26 
tasi írta:
Más kérdés, hogy miért eladó egy 4 éves tuti tenyészérett igen ritka mutáció?
Ha nincs is hozzá passzoló tojó, a hordozó fiatalokkal azért lehetne kezdeni valamit.
Lehet, hogy nem akar produkálni...?


Felszámolta az egész pyrrhura állományát, egy jelentős része hozzám került. Ennyit viszont nem adtam volna ki....

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 okt. 13, 7:44 
Az nem lehet h a különleges szine miatt nem fogadják el a tojók és azért nem tud teljesíteni? Vagy ilyen opció nem létezik a pyrrhuráknál ?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jún. 6, 8:13
Hozzászólások: 56
Valódi név: Krisz
   
Hozzászólás 2013 okt. 13, 2:41 
Nem tudom mennyire lehetséges, de nagyon nanday vagy hasonló színekre emlékeztet...
Nem lehet esetleg őket kereztezni és abból lehet hasonló szín? Csak kérdem,
mert nem értek hozzá. :D

docoo írta:
Sziasztok! Ez a madárka valóban mutáció vagy valamilyen keresztezés nagyon érdekes a szine :D meg az ára is az egekben van :D örökítheti ezt a szint ???

http://www.expressz.hu/pyrrhura-molinea ... -47324524/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 513 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 6:31
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO