Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 513 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
Hozzászólás 2010 okt. 18, 20:30 
Köszi, Kanike! Na igen, így a korrekt! Nem is gondoltam, hogy ilyen "olcsó" madaraknál is van, aki eleve bevizsgáltatja mindet.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2010 okt. 18, 18:11 
Idézet:
Jelentem, túl vagyunk az első szabadon engedésen és _tényleg_ visszamentek maguktól a kalitba egy idő után

Örülök hogy így alakult. :)

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 15, 14:33
Hozzászólások: 17
   
Hozzászólás 2010 okt. 18, 8:07 
Köszönöm szépen mindenki segítségét, aki adott valamilyen tippet!

Jelentem, túl vagyunk az első szabadon engedésen :) és _tényleg_ visszamentek maguktól a kalitba egy idő után :lol: Aztán egy hosszabb útra indultak, főleg a tükrök előtt illegették magukat (hiányoznak a társaik??) de a végén onnan is "hazataláltak". A hypo-nak ez volt az első repülése kalitkán kívül, a sapis már egyszer kiszökött :twisted: akkor alig lehetett elkapni (akkor ő is megismerkedett közelebbről az ablaküveggel, de megmaradt épségben). Most szerencsére nem kellett vadászni őket :eye:

"A nimfák pl úgy is megszelídülnek, ha kiengeded őket, és megpróbálod az ujjadra ívni őket. Persze ilyenkor mindig átrepülnek máshova.

Ilyenkor oda szoktam menni ahova ők, újból kézre hívom, ez így megy fél óráig, mire teljesen elfárad, és átlép az ujjamra (ha ujjra nem, akkor ülőfára, ezután fürtöskölest adtam neki). Pár ilyen sorozat után szelíd lesz, mert rájön, hogy semmi baja sem lesz..."


Én is mentem utánuk, hívtam őket, de nem értem utol, mindig arrébb repültek. Úgyhogy ezt a részét még gyakorolni kell! :)

Remélem, ezután is beszámolhatok még további örömteli eseményről! :)

Üdv:
bercsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2010 okt. 18, 8:01 
Warhawk írta:
Csak tedd papagáj-biztossá a szobát és legyen függöny az ablak előtt (az üvegnek ha nekirepülnek komoly bajuk lehet belőle).

Ezt én egyszer felejtettem el, egy Katalinom bánta. :oops: Koppant az üvegen,majd az ablakdeszkán landolt,de szerencsére nem lett baja. Úgy öt percig gondolkodott hogy mi is történhetett. :lol:

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2010 okt. 18, 7:52 
málna írta:
Gratulálok, Kanike!
Akkor Cini tojó és a másik a hím, ha jól értem. A hímnek hogyan állapítottátok meg a nemét? A tenyésztő hajlandó volt bevizsgáltatni? A dolognak ez a része kicsit homályos nekem. Úgy értem, a kisebb értékű papagájoknál ha a tenyésztő bevizsgáltatja, akkor a vizsgálat árát is a vevővel fizetteti ki, gondolom. De mi van, ha pl. hím a madár, de én tojót akarok venni? Akkor is kifizetteti a vizsgálatot? És ha mindenképpen tőle akarok madarat venni, és megkérem, hogy mindegyiket vizsgáltassa ki, és mondjuk egyik madár sem megfelelő nemű nekem, akkor kifizetek annyiszor 5 e-forintot, ahány madarat megvizsgáltatott, és még mindig nem vettem egyet sem.

Na, ezt jó bonyolultan kérdeztem meg . :oops: Mert én emiatt nem kértem,a tenyésztőt, hogy kivizsgált madarat adjon. Ha meg már megvettem, mindegy milyen neműek, lényeg, hogy jól kijöjjenek egymással.


Szia köszi. Igen a tojó Cini, a hím Szemi. Mikor hazaértem a madárral a lányom azzal fogadott hogy már ki is találta a nevét. :lol:
Nos ahol én vettem a tenyésztő összes madara bevizsgált,kivéve ha a nemhez kötött öröklődés miatt tudható a madár neme.(remélem jól írtam le mert ehez süty-müty vagyok :) ).Az én tojómnál is ez a szitu.
Minden fiókáról küld mintát, van hogy 8-at 10-et.
Tehát az árban eleve benne van a vizsgálat díja. Nem ad el nálla született fiatalt zárt gyűrű,Tenyésztői bizonylat, és a vizsgálat eredményét igazoló papír nélkül.
Ha így megfelel a vevőnek akkor oké, ha nem akkor vegyen mástól.
Nekem megért +5000-et.
Így nem kell azon agyalnom hogy milyen nemű a madár. :wink:

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2010 okt. 18, 6:59 
Idézet:
Sok, sok fiókát kívánok!!!


Idézet:
Csak csatlakozni tudok Dino kívánságához.
szép pár.
és sztem is fel fog lendülni a fórum ezen része.

Köszi. Fiatalok még 4 ill 5 hónaposak de idővel jó lenne pár kölyök. :)

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2010 okt. 17, 19:18 
A nimfák pl úgy is megszelídülnek, ha kiengeded őket, és megpróbálod az ujjadra ívni őket. Persze ilyenkor mindig átrepülnek máshova.

Ilyenkor oda szoktam menni ahova ők, újból kézre hívom, ez így megy fél óráig, mire teljesen elfárad, és átlép az ujjamra (ha ujjra nem, akkor ülőfára, ezután fürtöskölest adtam neki). Pár ilyen sorozat után szelíd lesz, mert rájön, hogy semmi baja sem lesz (indiánok is így szelídítettek régen (vagy kik)).

Kb. 7 nimfát szelídítettem meg így elég rövid idő alatt, köztük volt egy ivarérett röpdés is. És volt olyan is, hogy kettő volt kint egyszerre mindig.

Nem valami madárbarát módszer, de működik. Hátha a pyrrhuráknál is beválik. Ja és nem ajánlom ezt a módszert, mert a többiek szétszednek :D

Van másik technika is, de az türelemjáték és hosszú lenne leírni

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 17, 18:40 
Csak tedd papagáj-biztossá a szobát és legyen függöny az ablak előtt (az üvegnek ha nekirepülnek komoly bajuk lehet belőle).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
Hozzászólás 2010 okt. 17, 15:42 
Kanike írta:
Szia bercsi.
Szerintem ne keseredj el de mivel ők párban vannak sokkal nehezebben lassabban fogadnak a bizalmukba.
Én a röptetést simán megpróbálnám legfeljebb neked kell majd befogni őket de nekem eddig az a tapasztalatom hogy miután kiröpködték magukat és megéheznek, visszatalálnak maguktól a helyükre.(Nagyon tanulékony madarak.) Ez így történt a Katijaimmal is pedig ők tök vadak. :)


Csatlakozom Kanikéhez, szerintem is kiengedheted őket. Nálam mindegyik madár (a kézzel neveltet kivéve) kint szelídült meg. Az első katalinom, miután két hétig etetgettem a rácson keresztül, kiengedés után rögtön a vállamra repült, pedig a kalitkában menekült a kezemtől.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
Hozzászólás 2010 okt. 17, 15:38 
Gratulálok, Kanike!
Akkor Cini tojó és a másik a hím, ha jól értem. A hímnek hogyan állapítottátok meg a nemét? A tenyésztő hajlandó volt bevizsgáltatni? A dolognak ez a része kicsit homályos nekem. Úgy értem, a kisebb értékű papagájoknál ha a tenyésztő bevizsgáltatja, akkor a vizsgálat árát is a vevővel fizetteti ki, gondolom. De mi van, ha pl. hím a madár, de én tojót akarok venni? Akkor is kifizetteti a vizsgálatot? És ha mindenképpen tőle akarok madarat venni, és megkérem, hogy mindegyiket vizsgáltassa ki, és mondjuk egyik madár sem megfelelő nemű nekem, akkor kifizetek annyiszor 5 e-forintot, ahány madarat megvizsgáltatott, és még mindig nem vettem egyet sem.

Na, ezt jó bonyolultan kérdeztem meg . :oops: Mert én emiatt nem kértem,a tenyésztőt, hogy kivizsgált madarat adjon. Ha meg már megvettem, mindegy milyen neműek, lényeg, hogy jól kijöjjenek egymással.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 16, 22:58 
Csak csatlakozni tudok Dino kívánságához. :wink:
szép pár. :D
és sztem is fel fog lendülni a fórum ezen része. :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 okt. 16, 16:27 
Oké, köszi a választ! :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 okt. 16, 16:16 
Megérdemelnének, nagyon is! De jelenleg a forgalom után "jár" az alfórum. Bár van egy olyan érzésem fellendül itt még a hozzászólások száma, ha a Pyrruha tulajok idetalálnak :D

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 okt. 16, 15:47 
Tudom, a kibic kussoljon, de nem érdemelnének meg ezek a szépségek egy külön alfórumot, amit már a hullámos, jákó, stb. mindenki megkapott??? :roll:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2010 okt. 15, 17:34 
Szia bercsi.
Szerintem ne keseredj el de mivel ők párban vannak sokkal nehezebben lassabban fogadnak a bizalmukba.
Én a röptetést simán megpróbálnám legfeljebb neked kell majd befogni őket de nekem eddig az a tapasztalatom hogy miután kiröpködték magukat és megéheznek, visszatalálnak maguktól a helyükre.(Nagyon tanulékony madarak.) Ez így történt a Katijaimmal is pedig ők tök vadak. :)

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 15, 14:33
Hozzászólások: 17
   
Hozzászólás 2010 okt. 15, 15:16 
Sziasztok, új vagyok itt, üdv Mindenkinek!

Kb. 2 hónapja a monori börzén vettem két, szülők által nevelt bébi pyrrhurát. Lakásban tartom őket, elég nagy, szépen berendezett kalitjuk van, változatos étrendet kapnak, minden nap foglalkozom velük. Szeretik a zenét, ha a tv-ben hallanak valami pezsgő ritmust, akkor ők is elkezdenek "énekelni" (tudnak ám hangosak is lenni, de még mennyire :) ), nagyon fürgék, fáradhatatlanul másznak, lógnak, himbálóznak, ugrálnak, repkednek :alien: nagyon muris kis lények...

---

... de mindezek ellenére _még mindig_ nagyon félnek tőlem. Őszintén szólva semmi fejlődést nem látok a viselkedésükben a két hónappal ezelőtti állapothoz képest. Pedig én is szeretném őket engedni a szobában repkedni, mert teli vannak energiával, de így nem merem, mert ha csak az ételt cserélem a kalitban (=bedugom a kezem), már akkor is eszeveszett sikítozásba és röpködésbe, "menekülésbe" kezdenek :( (pedig semmi hirtelen mozdulatot nem végzek).
:?
Nagyon irigylem azokat, akiknek egy (két) szelíd madárka szerez otthon örömet. Én tudatosan döntöttem a 2 mellett, egyet semmiképp nem akartam. Ezt a részét semmiképp sem bántam meg: tündériek, amikor összebújnak, tisztogatják egymást. Mivel társas madárkák, mindenképp szükségük van egymásra. Azt is olvastam/hallottam, hogy ha foglalkozunk velük, mindegy hogy 1 vagy 2 madárka van, ugyanúgy gyorsan kezessé válnak.

Ezt az utolsó gondolatot kezdem megkérdőjelezni. A kérdésem: szerintetek várhatok-e bármiféle szelídülést, ad abszurdum remélhetem-e, hogy valaha az ujjamra ülnek vagy iderepülnek hozzám stb. stb.?

Eddig eléggé el vagyok keseredve, nagyon nem erre számítottam :cry:

Köszönöm a válaszokat!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2010 okt. 12, 10:05 
Igen lakásban tartom és a kislányom Cini-nek keresztelte. :)
Most a héten ha minden igaz akkor kap egy párt, csak az ivarvizsgálat eredményeit várjuk és akkor választok neki egy hapsit. :D
Na arra leszek kiváncsi hogyan reagálják le egymást.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
Hozzászólás 2010 okt. 10, 22:41 
Nagyon szép :)
Fú, én egyszer vettem a katalinomnak lisztkukacot, de az annyira félt tőle, hogy a tál közelébe se mert menni, amíg bent volt a kalitban :) Azóta inkább kis főtt csirkehúst, túrót adok nekik, azt én is jobban elviselem. A túró gombócot is szeretik.
Adtam nekik tűztövis bogyót, és csipke bogyót. A csipke bogyót felvágtam. Nagyon tetszett nekik mindkettő, mert apró magok vannak benne, és azt nagyon szeretik.
Te is lakásban tartod a pyrrhurát? Van neve?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2010 okt. 10, 19:18 
Idézet:
De amiért ölni is tudna, az a dióbél Marokra fogja (mint paraszt a hamburgert), úgy zabálja

Hát a dió az nem jött be neki. de a chili az nagyon. :D

Kép
A lisztkukacért meg egyenesen remeg. :D
Kép

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
Hozzászólás 2010 szept. 30, 22:04 
Én a nyáron csipke rózsát is adtam neki. Az nagyon tetszett neki.
De amiért ölni is tudna, az a dióbél :) Marokra fogja (mint paraszt a hamburgert), úgy zabálja :)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 513 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 23:28
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO