Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 márc. 26, 13:45 
Köszönöm a választ megnyugodtam akkor :)))


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 márc. 26, 10:29 
Hali!

Nem mondom, hogy nem lehetne mélyebb de inkább így használd semmi gond nem lesz vele.
Inkább magasabb legyen azaz 80 cm.Magasságnak a 45 cm-t kevésnek tartom.Vertikális mozgás kell a madárnak.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 márc. 25, 19:01 
Sziasztok a hétvégén szert tettem egy volt nyulketre de nem biztos hogy az volt. Lényeg hogy erös anyagú 23x23x2.3 cm es drót van rajta horganyzott. A baj vele hogy a mérete 160cm x 80cm x 45cm (hxmxsz). A kérdésem az lenne hogy a 45 cm-er kicsi egy pyrrhurának??? Vagy az lehet a magassága és akkor 80cm széles lenne.Ebbe elférne egy pár pyrrhura??? Válaszokat előre is köszönöm.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 21, 23:00
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Békés megye
   
Hozzászólás 2013 márc. 22, 23:57 
Van valakinek Békés megyében eladó Pyrrhura Molinae (tűzfarkú) hímje? Van 2 tojóm és az egyiket elcserélném. Ha nem találok a környéken, akkor esetleg szóba jöhet az áprilisi Monori börze, de az még nem biztos :)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 19, 21:49 
Eladó!
Barnafülű 2-3 éves hím. Szelíd, szotyit kézből elveszi.
Ár: 10000
Hely: Veszprémvarsány

Érdeklődni: 0630/4901545, Mosonyi Gábor

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 22:16 
Köszönöm a gyors és kielégítő választ. :D


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 18:28 
Hali!

Szeretnek rágcsálni sokat és lehetővé is kell tenni nekik ezt.
Viszont nálam minden röpde favázas de inkább a belső gallyakat, ágakat fenyőtobozt, vékony gyümölcsfa-fűzfa vesszőket részesítik előnyben.

A mennyezeti lambériát kicsit megrágták ugyan de nem szökési szándékból.A nagyobb gerendáknak neki se állnak.Olyan érzésem van mintha vigyáznának a röpdére... :)

Magyarul, ha adsz nekik naponta rágnivalót akkor nem lesz a feltett szándékuk, hogy leamortizálják a tartóalkalmatosság faanyagját.Adhatsz nekik szépiát is, valamint valami agyagos grittet, az jó kemény és csipázzák is.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 22:30
Hozzászólások: 228
Tartózkodási hely: Szigetbecse
Valódi név: Szűcs Donát
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 17:29 
Lehet ezte fajt fa vazas ketrecben tartani??? Rágcsálnak sokat???


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 feb. 10, 12:29 
Kösz jojo, majd próbálkozom.
Bízom benne, hogy később rászoknak a friss, szezonális zöldség-gyümölcsre is...

A tojó szépen végezte a dolgát, így visszaraktam alá a fias tojásokat.
Úgy kellett lezavarni a fészekről, de kb egy perc múlva már spurizott is vissza a tojásokra.
Bízom benne, hogy minden rendben lesz... :roll:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 8, 13:31 
A titkos rövidítéseket nem értők kedvéért:


Ins.Pat:

Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 feb. 8, 13:17 
Hali!

Aránylag könnyű dolgom van velük mert "tűzbelűek" kevés olyan kaja van amit nem esznek meg de azt a kaját amit utálnak attól még félnek is... :D
Bármilyen gyári tojásos, vagy rovaros lágykaját megesznek, Teur.., Kin..., WM, Orl.., megesznek csak pár nap kell esetleg az átállásnál mert nagyon megérzik.Kóstólgatják, kóstolgatják, de aztán habzsolják.

Ha nem gyárit adok akkor a téli kaja : Búzacsíra (préselt) hajdinapehely, rízspehely, darált háztartási keksz, darált dió, és rizspehely, és Master Crumble Früchte müzli (darálva! ) és minden adaghoz egy késhegynyi méz.
Egyenlő arányban összekeverem, és úgy tárolom.Minden reggel amikor egy kb. 2 dió nagyságú (remélem érthető) reszelt répával és almával összekeverem és odaadom szinte fejest ugranak a tálba.

De nem kell feltétlen betartanom minden összetevőt, annyira nem válogatósak.

A gyári tojásos eleséget aztán tavasz közeledtével naponta fokozatosan keverem ehhez a kajához, naponta egy kávéskanálnyit adok és a másikból annyival kevesebbet.A végén így az összes gyári tojásos táp lesz.
Persze rovaros kaját is adok olyan 1/3 arányban a tojásoshoz.Tehát a költési és nevelési időszakban
2/3 rész tojásos és 1/3 rovaros kajából áll a lágyeleségük.

De próbaszerűen adtam nekik csak rovarost is azt is gond nélkül megették.

Van az Or.. egy " nagyobb " rovar összetételű" (Ins.Pat...) lágy elesége (mondjuk nem is pyrrhuráknak van, hanem kifejezetten rovarevő madaraknak) de azt is minden zokszó nélkül megették, persze keverve a tojásossal.

Persze figyelembe kell venni, hogy van olyan gyári tojásos kaja amiben rovar is van.

Eleinte amikor nem kajáltattam gyári tápot, akkor magam főztem a tojást, ezt lereszelve összekevertem reszelt répával, darált keksszel, reszelt almával.Az se volt rossz, de a meleg miatt így nem mertem előttük hagyni.

Az enyémek ráadásul nagyon gyümölcsb@zik szóval azzal sincs gond.A tyúkhúrt, sárgarépa levelet, a petrezselyem szárat, a zellerszárat is imádják, gyakorlatilag a zöldségek nagy részét is imádják--persze ami adható nekik.
Ahonnan hoztam őket ott is kánaán volt részükre, így hát sok és változatos gyümölcs étrendjük van, bár mint említettem most ezt is korlátoztam.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 feb. 7, 23:52 
Én is egyből tettem fel nekik odút, mert már elég hidegek voltak mikor beköltöztek a madárházba.
Első este már abban is aludtak, úgy tűnt semmi problémájuk nem volt vele.
Március körül terveztem, hogy beindítom őket, mikor már kezd melegedni az idő, de gondolom a tavaszias időjárás bekavart.
Azt láttam néha, hogy a hím eteti a tojót, de nem tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget, inkább csak örültem neki, hogy harmonizálnak.

Jojo, megosztanád a lágykajád receptjét, mert az enyémek a tojásos lágyeleséget nem nagyon akarják enni, a csírás magot is csak mértékkel.
Száraz magkeverék és az alma a menő, a gyümölcsök terén is igen válogatósak.
Gondolom az előző helyükön nem voltak kényeztetve... :?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 feb. 7, 20:31 
Az odúval az enyémek nem problémáznak, mikor meghoztam őket már első este beköltöztek egy kecske odúba. Aztán mikor átköltöztettem őket a bratyókhoz, átvittem az odút, ott is rögtön abban aludtak :D . Nem válogatnak lakás téren :lol: .


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 feb. 7, 20:15 
Aha, így már értem, viszont nekem idáig bent voltak a lakásban most idén már fűtetlen de hőszigetelt
kis madárházban vannak, és ott -10 ben is + 1 fok volt.
Én beraktam a kinti rönkodút amibe a kinti röpdében költöttek és aludtak.Most nem fogadták el, bele se mennek.

Osb lapból csináltam nekik egy odút, abba 2 hónap után mentek be, és most abban alszanak.

Visszafogtam a gyümölcsöt, a zöldeleséget, és olyan saját készítésű lágyeleséget adok nekik (mert imádják) amiben nincs tojás, ill származéka, meg fehérje.(vagy legalábbis igen kevés )

Nemigen akarnak költeni de lehet, hogy azért mert egy múlt évi fióka is velük van.Mondjuk ezt is bánom, hogy nem költenek, sokkal jobb ha kint a melegebb időkben saját maguk költenek,és ők nevelik a fiókákat.

Múlt télen a lakásban odú nélküli madárvitrinben kezdte el szórni a tojó a tojásokat.

Már közeledett a jó idő, kiraktam őket a kinti röpdébe de még korai volt, az első fészekalj tönkrement.
Sokkal több időt töltött kint a tojó mint kellett volna, ezért a tojások sztem megfáztak.

A második költés is gyér volt, már ki akartam dobni a tojásokat, de akkor láttam egy kicsit, azt fel is nevelték.
14 db. tojásból 1 kicsi lett, szval. a múlt év nem volt túl sikeres.Mondjuk engem annyira nem izgat a dolog mert csak dísznek vannak, annyira nem érdekel, hogy hány fióka van.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 feb. 7, 19:27 
Frici írta:
Remélem az enyémek még várnak egy kicsit :D . Sok sikert a kicsikhez! Hátha a mami belejön a dologba :D .


Én is remélem!
Nagy macerától kímélnének meg ha ők nevelnék a kicsiket!! :-)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 feb. 7, 19:14 
Remélem az enyémek még várnak egy kicsit :D . Sok sikert a kicsikhez! Hátha a mami belejön a dologba :D .


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 21:06
Hozzászólások: 424
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Valódi név: Sándor
   
Hozzászólás 2013 feb. 7, 18:06 
Nálam a Lepidák minden előzetes jel nélkül egyszer csak letojtak a tél kellős közepén.
Semmi lágykaját nem kaptak (mondjuk csírás magot igen...).
Első költésük (tojásrakásuk) volt, a tojó nem ülte a tojásokat ezért átpakoltam őket törpék alá.
Négyből egy volt fias, de a törpe tojó az utolsó pár napban leszállt róla így elpusztult a fióka a tojásban.
Néhány héttel később újra letojt a tojó és újra nem volt hajlandó költésbe kezdeni, ezért a harmadik tojás lerakása után egy-két nappal -mivel teljesen hidegek voltak- elvettem a tojásokat és keltetőgépbe raktam őket.
Az odúba tettem egy nem szemes tojást, hátha később csak hajlandó lesz elkotlani, és igen!! a negyedik tojás lerakása után már nem láttam a tojót egyáltalán, a hímet is csak néha.
Eltelt pár nap majd egyik délután láttam, hogy kint a tojó az odúból, ezért tartottam egy gyors odúellenőrzést és azt tapasztaltam, hogy hidegek a tojások... :|
Elvettem a negyedik tojást is, beraktam a keltetőbe, ahol az elsőnek tojt tojás nem, de a másik kettő már kezdett eresedni... :P
Az üres tojást pedig pedig beraktam a tojó alá.
Másnap este, mikor lámpáztam a tojásokat azt vettem észre, hogy az előző nap kivett tojásban is megindultak az erek.
Tehát kotlott a tojó csak valszeg egy hosszabb pihenőt tartott amikor ellenőriztem.

A jelenlegi felállás szerint van három fias tojás a keltetőben és kettő -ami nem szemes- a tojó alatt.
A tojó azóta úgy üli a tojásokat, hogy odúellenőrzéskor sem száll le róla, lelapulva védi őket.

Még pár napig megfigyelés alatt lesz a tojó, ha ilyen szépen kotlik tovább, kicserélem a tojásokat, megkapja a fiasakat!!! :mrgreen:

Ja, és zárt, fűtetlen védőházban vannak, ha kint mínusz 6-7 fok körül van elkezd bent is fagyni a vizük...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 feb. 7, 17:34 
Én úgy értem, hogy az enyémek most is kint vannak, van nekik odú is a védőházban abban alszanak, csak nem fognak-e már letojni ilyenkor, mielőtt még átraknám őket a saját röpijükbe. Ahová kerülnek az csak fóliázva van, azért nem akarok sietni a költöztetéssel.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 feb. 7, 17:24 
Hali!

Én akkor szoktam, mikor már az éjszakai hőmérséklet tartósan nem megy le 8-10 fok alá, ez általában áprilisban van.

Persze az odú állandóan fenn van.Ilyenkor általában júniusban szoktak kikelni a kicsik. Mondjuk így csak egy fészekalj van évente, de ez engem nem zavar.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2013 feb. 7, 16:12 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. A tűzfarkúakat mikor tegyem át a saját röpdéjükbe? Mikor kezdenek költeni kinti viszonyok közt? Most még együtt vannak a barátokkal, de már folyton etetik egymást.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 5, 7:34
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO