Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 45 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 21, 23:00
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Békés megye
   
Hozzászólás 2013 máj. 25, 22:08 
Járkál, de nem úgy, hogy feláll rendesen, hanem hason csúszva vonszolja magát :cyclops: lépked a lábával meg húzza a csőrével magát, de hason kúszik, nem áll fel a lábaira normálisan. Ez azért lehet mert még kicsi és gyengék a lábai? Kb. 2 hónap után jött ki az odúból. A ketrec oldalán a dróton felmászik stb... csak járkálás közben nem emeli fel a testét hanem kúszik :wink:

köszi a választ :D


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 máj. 25, 20:16 
Hali!

Ezt nem teljesen értem, mert már az odúban is járkálnak körbe-körbe (kirepülés előtt) ha meg akarom fogni őket valamilyen célból.(Pl. kicsit kézhez akarom szoktatni őket.)

De ha már kijön az odúból, azaz kirepül, akkor már alap, hogy tud járni.Másképp nem is nagyon tudna kijönni az odúból, mert a csőrével és a lábával mászik ki a kis létrájukon az odú nyílásához.

Sztem. itt valami nincs rendben vagy elértettem valamit. :oops:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 21, 23:00
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Békés megye
   
Hozzászólás 2013 máj. 25, 18:13 
Helló!
Egy hete jött ki az odúból egy barnafülű papagájom, és azt szeretném kérdezni, hogy kb. hány nap után tanul meg járni és repülni? Ahogy kijött, elválasztottam, mert tépték a fején a tollat, és most külön van, eszik rendesen, már 1 hete bent van a szobámba, de még nem járkál, csak a csőrével húzza magát, próbál lépkedni, de normálisan nem áll lábra, természetes ez? Még nem is kéne normálisan mennie? Köszi előre is! :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 júl. 15, 6:12 
Betty írta:
sziasztok!

Lenne egy 4 éves barnafülü papagáj pár, amin gondolkozom, hogy megvegyem-e. A tojót ajándékba adnák, ugyanis születése óta nem nő ki a hasán a toll. Nem tolltépős a madár. Szerintetek ez a rendellenesség öröklődhet majd az utódoknál?


Mondjuk egy Spix aránál megbocsátható, hogy az állomány életben tartására minden madarat bevonnak a tenyésztésbe. Egy ilyen gyakori és hétköznapi madárnál mint a barnafülű, a nem top egyedeket a tenyésztésből egyértelműen szelektálni kell, mert csak romlik az állományuk. Természetesen azért még hobbi madárnak tartható.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 júl. 14, 19:48 
Ha van esély rá, nem hozom el. Még próbálok a neten a külföldi oladalakon utánaérdeklődni, de ha valaki esetleg tud segíteni, azt megköszönném :)
Köszi Tamás!

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 júl. 14, 19:43 
Betty írta:
sszületése óta nem nő ki a hasán a toll. Nem tolltépős a madár. Szerintetek ez a rendellenesség öröklődhet majd az utódoknál?

Elég jó esély van rá szerintem (de nem vagyok genetikus).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2010 júl. 14, 19:40 
sziasztok!

Lenne egy 4 éves barnafülü papagáj pár, amin gondolkozom, hogy megvegyem-e. A tojót ajándékba adnák, ugyanis születése óta nem nő ki a hasán a toll. Nem tolltépős a madár. Szerintetek ez a rendellenesség öröklődhet majd az utódoknál?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jún. 7, 18:21 
tündi393 írta:
mert már olvastam olyat is, hogy mérgező a cirok.

Nem mindegyik cirok, de...

"A tarka cirok termése és hajtása nemcsak takarmány, de sokfelé élelmiszernövény. Fogyasztásával azonban vigyázni kell, mert fajtájától és a korától függően mérgező ciánglikozidot tartalmazhat. Hasonlóképpen (lisztté őrölve) a seprőcirkot is használják élelmezésre."

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 19, 14:38
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2010 jún. 7, 14:24 
Sziasztok!

Csak érdeklődni szeretnék magkeverés ügyében. A papagájaimnak (barnafülű, kissanyi, nimfa, rozella, stb.) én szoktam otthon kikeverni az eledelüket. Szeretnék érdeklődni, hogy eddig nem kaptak fehér és vörös cirkot, viszont most szeretnék a napraforgóhoz, zabhoz, szeklicéhez, búzához és vörös-fehér köleshez rakhni belőle egy kicsit. Nem lesz-e tőle bajuk, mert már olvastam olyat is, hogy mérgező a cirok. Sajnos én annyira nem vagyok tapasztalt, viszont minden segítő tanácsot szívesen fogadnék. Köszönöm előre is.

Vassné Tünde


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 2, 12:54
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2010 jún. 3, 19:31 
Keresztfateromnak van két pár és mi onnan tudjuk melyik tojó melyik hím hogy a tojóknak valamivel kisebb a hasukon a vörös folt.De ezt csak úgy látod jól ha többen vannak úgy könnyebb azért megkülönbözteteni őket.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 7, 14:40
Hozzászólások: 77
Valódi név: Pintér Gábor
   
Hozzászólás 2010 jún. 2, 19:16 
Sziasztok.
Tart valaki barnafülü papagájt Tolna vagy Baranya megyében?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
Hozzászólás 2010 jún. 1, 15:44 
tom0919 írta:
Sziasztok!
Nemek megkülönböztetésének van valami biztos pontja?


Én úgy tudom, hogy nincs. Sajnos.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2010 jún. 1, 11:18 
Sziasztok!
Nemek megkülönböztetésének van valami biztos pontja?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 15:28
Hozzászólások: 272
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Valódi név: Levente
   
Hozzászólás 2010 máj. 5, 16:40 
10 ezer?
akkor egész jó áron kapod meg!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 27, 22:17
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: biharkeresztes
Valódi név: Sipos Bíborka
   
Hozzászólás 2010 máj. 5, 16:15 
én most készülök venni monoron barnafülüt utánna néztem meg minden de tényleg ilyen drága lenne mert én a 10 ezret sokallom!

_________________
“Légy hasonló az égen szálló madárhoz…, aki a törékeny
gallyon megpihenve átéli az alatta tátongó mélységet,
mégis vígan énekel, mert bízik szárnyai erejében.”
(Victor Hugo)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
Hozzászólás 2010 máj. 1, 17:41 
Úgy tudom, egy barnafülű 10 e körül lehet, hogy fiatalon, vagy idősebb korban azt nem tudom, de talán itt kérdezd meg, nagyon rendesek és tartanak barnafülűt: http://www.freeweb.hu/madarkert/home-bird-garden.html
A rupicolát én kézzel nevelve vettem, 25 e-ért, fiatalon. Minthogy kereskedésben molineát 30 e-ért láttam, nem kézzel nevelve, úgy gondolom, ez is reális ár lehet.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 21:15
Hozzászólások: 1
Valódi név: Kelemen Béla
   
Hozzászólás 2010 máj. 1, 14:03 
Üdv mindenkinek tud nekem valaki segiteni abban hogy mi a reális ára egy barnafülünek és egy rupicolának fiatalon és 2-3 éves korban . Köszönöm előre is ! :17:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 7, 14:40
Hozzászólások: 77
Valódi név: Pintér Gábor
   
Hozzászólás 2010 ápr. 5, 11:14 
Nagyon szépen köszönöm a választ. A papagája gyönyörű.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 29, 15:36
Hozzászólások: 104
   
Hozzászólás 2010 ápr. 3, 16:43 
Szia! Nekem ugyan nem barnafülűm ( Pyrrhura frontalis), hanem feketesapkás zöld arcúm (Pyrrhura Rupicola) van, de szerintem a viselkedésük és a tartásuk ugyanolyan lehet.
Nekem kedvencként van tartva, kalitkában. A kalitka mérete 60 x 35 x 74 cm. Ő kézzel nevelt, ezért nagyon barátságos, kimondottan levakarhatatlan. Ha ki van engedve, sosem akar visszamenni, állandóan be kell cserkészni.
A hangja, hááát tud rondán rikácsolni, de szerencsére ritkán csinálja, főleg, ha egyedül érzi magát. De régebben volt két nimfa hímem, tőlük mindenképpen csendesebb, nem olyan dobhártya szaggató a hangja.

http://videa.hu/videok/allatok/foglalko ... cQt4LVAneU
http://madaras-metikus.blogspot.com/201 ... tanca.html
http://madaras-metikus.blogspot.com/200 ... kodok.html

Itt láthatsz róla pár videót.
És van egy nagyon szimpatikus tulajdonságuk (ismerősöm pyrrhurája is ilyen)n nem szokták leszarni az embert. Ha rajtad üldögél, akkor is hátra tolat, kitolja a fenekét, és úgy intézi el a dolgot :)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 7, 14:40
Hozzászólások: 77
Valódi név: Pintér Gábor
   
Hozzászólás 2010 ápr. 3, 9:58 
Nem az általános leírásra vagyok kíváncsiak, hanem, hogy lakásban hogyan viselkednek, mekkora kalit javasolt számukra, barátságosak-e, hangosak-e, mit esznek, hogy szelídülnek, hogy párban kell-e őket tartani, és hogy mennyi az irányáruk. Minden hasznos információt nagyon megköszönnék.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 45 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 23, 9:50
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO