Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2012 nov. 8, 21:45 
Sziasztok! Pár db friss kép,csak hogy legyen egy kis mozgás itt is. :)
KépKépKépKép

KépKépKép

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 20:53
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
Hozzászólás 2012 okt. 19, 17:23 
Szia Tamás!

Köszönöm kedves érdeklődésedet!
A "tömeges" tenyésztést sajna biztos nem tudom megvalósítani a közeljövőben.31 tenyészboxom is megszüntettem,maradt a 10 volier,itt most gyűjtögetem az elképzelt állományt.A Brownok épp a héten tojtak le! :) A bébik és a meló mellett erre a 20-30 madárra mindenképp szakítok időt!Ezek között biztos lesz néhány pár Neophema is ;)
Robival szerencsére én is összefutottam Monoron!
Remeknek tartom ezt a fórumot,így azért időnként végigolvasom a hozzászólások javát,nem csak a papagájos topikokban!

Jó madarászást,üdv:Gábor!

_________________
Kurunczi Gábor

www.neophema.hu


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 18, 21:46 
neophema írta:
Sziasztok!

A képeken valóban Dilute,régi nevén sárga madarak láthatók.Ha egymás mellett ülnek a madarak a sötét faktor valóban látható a szárnyéleken és a maszkon.Dupla sötét faktor esetén pedig szürkés színű.Szürkezölddel történt kombinálása esetén pedig még sötétebb ezüst-szürkés a maszk és a szárnyél.A német tenyésztőnél 2005 ben bukkant fel a Lutino változat,de azóta újabb képeket nem publikált.A honlapján látható "Orange" madarak szerintem fakók,azaz Fallow madarak.A fahéj már nem számít ritkaságnak,viszont fallow és pallid madarak inkább csak Ausztráliában ismertek.A német tenyésztő oldalán látható ritka tarka madarak nem tévesztendőek össze a gyakori Opalin változattal!A Dilut-Opalin (goldgelb) kombináció hímjein nem látható vállfolt.Ugyanez a kombináció piros hasúval továbbkombinálva (és tovább szelektálva) már rendkivűl piros madarakat eredményez (ezt szokták rubinnak is hívni) és a tojók mindig pirosabbak a hímeknél.
http://www.hjvogel.de
A Neophema fajok egymással keresztezve sajnos vagy szerencsére nem produkálnak termékeny utódot,így a fajok közti mutáció átvitel lehetetlen.
Sok örömet a madarakban!

Üdv:Gábor


Na végre idetévedt az "elveszett bárány"! Nagy respect neked Gábor, egy igazi neophema-s :D !
Az utolsó monori börzén emlegettünk a Tar Robi barátommal! Mi van veled? Nem kezded újra?

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 20:53
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
Hozzászólás 2012 okt. 18, 20:44 
Sziasztok!

A képeken valóban Dilute,régi nevén sárga madarak láthatók.Ha egymás mellett ülnek a madarak a sötét faktor valóban látható a szárnyéleken és a maszkon.Dupla sötét faktor esetén pedig szürkés színű.Szürkezölddel történt kombinálása esetén pedig még sötétebb ezüst-szürkés a maszk és a szárnyél.A német tenyésztőnél 2005 ben bukkant fel a Lutino változat,de azóta újabb képeket nem publikált.A honlapján látható "Orange" madarak szerintem fakók,azaz Fallow madarak.A fahéj már nem számít ritkaságnak,viszont fallow és pallid madarak inkább csak Ausztráliában ismertek.A német tenyésztő oldalán látható ritka tarka madarak nem tévesztendőek össze a gyakori Opalin változattal!A Dilut-Opalin (goldgelb) kombináció hímjein nem látható vállfolt.Ugyanez a kombináció piros hasúval továbbkombinálva (és tovább szelektálva) már rendkivűl piros madarakat eredményez (ezt szokták rubinnak is hívni) és a tojók mindig pirosabbak a hímeknél.
www.hjvogel.de
A Neophema fajok egymással keresztezve sajnos vagy szerencsére nem produkálnak termékeny utódot,így a fajok közti mutáció átvitel lehetetlen.
Sok örömet a madarakban!

Üdv:Gábor

_________________
Kurunczi Gábor

www.neophema.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 okt. 18, 19:09 
Nimfanatikus írta:
Még véletlen sem okoskodnék tovább, sok sikert neked gaborka.

Szia!
Köszi szépen és csak mond nyugodtan, érdeklődve olvasom és tanulok is belőle! Nem értek a mutációkhoz, csak most kezdem kapisgálni a dolgokat és ezért lehet hogy hülyeségeket kérdezek...

Üdv, Gábor

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
Hozzászólás 2012 okt. 18, 17:44 
Na végre sikerült elérnem a linket.
Ezen:http://translate.google.com/translate?u=http://www.neophema.de&langpair=de|en&hl=en&ie=UTF8

A baloldalihoz hasonlít esetleg a tojód. A jobb oldali az fahéj a kép alapján. Sajnos feltűnően hasonlít a fény papagájos mappában levő képek között talált fahéj tojóra. Csak egy másik képen van tiszta fahéj hím az is háttal ül nekünk, és talán fiatal is...
A tenyésztő biztos tudja a felmenőket, csak ugy irhatja a sárgára hogy fahéj-sárga, más különben ránézésre butaság volna kijelenteni sztem. Tesztpárosítással meg lehet állapítani.

Mivel a tévedés jogát fenntartottam ha jól emlékszem így félig visszavonom, képen már láttam fahéj madarat (németül és angolul is értem), ennek ellenére még nem vagyok meggyőzve h önálló változat és nem hibridizációval történt ügyeskedés.
A lutinó még nincs alátámasztva sehogyansem, mert a lutinó madárban nincs kék szín (az alsó két képen azon a tojón van) és a szeme is csak bevillan a vakutól, sztem, a másik képen meg a hímet szintén céfolnám a vállfolt hiánya miatt.

Még véletlen sem okoskodnék tovább, sok sikert neked gaborka.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 okt. 18, 10:12 
Nimfanatikus írta:
Azért mert valaki német/külföldi már rögtön le kell hajolni előtte, ők is gyakran tévednek, mint bárki más?!
Én az egységesítés mellett vagyok, sztem van értelme.

Szia!

Nem értek hozzájuk, azért is kérdeztem, miért hívja így. A válasz ezek szerint az hogy azért mert nem az egységes nevezéktant használja és ezért téved :)
Sokkal egyszerűbb lenne ha az egységes neveiket használná mindenki, mert így van kavarodás...

Üdv, Gábor

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
Hozzászólás 2012 okt. 18, 7:49 
laczkó tamás írta:
Nimfanatikusnak csak annyit írnék, hogy sok jó dolog van, amit leírsz, de véleményem szerint sok hülyeség és észosztás is!


Igaz!Sosem állítottam h tökéletes lennék, csupán sztem így helyes.

A zimt képeket elnézve csak annyit, hogy józan paraszti ésszel végignézve egyik zöld alapszínű fahéj változatú madárfajéhoz sem hasonlít! Vajon miért, mert nem az, kanike elnevezése biztosan közelebb áll a valósághoz: dilute, sötét faktorral - mint a fahéj.
Azért mert valaki német/külföldi már rögtön le kell hajolni előtte, ők is gyakran tévednek, mint bárki más?!
Én az egységesítés mellett vagyok, sztem van értelme.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 okt. 17, 23:54 
Sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat!
Nem akartam vitát generálni, a színeket csak egyszerű paraszti gondolkodással lőttem be.
Azt is elfogadom hogy az ékeseknél nincs fahéj, de akkor a http://www.neophema.de miért hívja annak?
http://www.neophema.de/Schoensittiche/s ... %2065.html
zimt - cimet - fahéj, a gelb meg azt hiszem sárga...
A másik pedig a jobb oldali madárra hasonlít:
http://www.neophema.de/Schoensittiche/s ... %2070.html
amit a német simán zimt-nek hív...
Végül is mindegy milyen színűek, szépek és tetszenek :D
Ja, ha nem hordoznak semmit, akkor milyen fiókákat várhatok tőlük? Olyanokat mint ők?
Ja, Kanike különben kicsit a te sarad is, hogy beszereztem őket, mert nálad tetszettek meg annyira, hogy a börzén ne tudjak elmenni mellettük :lol:

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 17, 22:45 
Kedves hozzászólók!

Mindig jó, ha felpörög némelyik topik a fórumon!

A témára csak néhány sorban reagálnék!
Igazság szerint én Kanike-val vagyok, a red fronted dilute elnevezés helytálló és tényleg a képen nem fahéj madarak láthatók.
A mutációk elnevezése mindig vita tárgyát képezte és valószínű, hogy mindig lesz olyan, aki generálja is azt, még akkor is, ha ugyanarra a színre asszociál két ember.
A csomó lehet nem is lesz kikeverve sohasem :drunken: .
Nimfanatikusnak csak annyit írnék, hogy sok jó dolog van, amit leírsz, de véleményem szerint sok hülyeség és észosztás is, abban viszont valóban igazad lehet, hogy az ékesnél nem helytálló a rubinó elnevezés, ezért én kérek elnézést. A goldgelb rotbauch elnevezésre gondoltam, bár németül szinte semmit sem tudok(egyébként külföldi honlapon is láttam rubino elnevezést, de az is helytelen).
Szerintem meg van fahéj mutáció, az ékesnek is és sokan használják is ezt az elnevezést nálunk, a külföldiek zimt-nek vagy cinnamon-nak nevezik, de én nem szeretnék a vitázók táborába tartozni, ezért zárom ezzel zárom is soraimat.

Mindenkinek jó madarászást!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
Hozzászólás 2012 okt. 17, 21:56 
Kanike írta:
Nimfanatikus írta:
Üdv!
Még egy észrevétel, ékeseknél NINCS lutinó (NSL/SL ino) madár egyenlőre
Szia! Ha így van ahogy írod akkor ezek a lutino madarak, ékesek vagy sem? :http://www.gencalc.com/gen/gallery.php?post=0&sp=NeofTur&ver=1&mut=ino


Üdv!
Sztem nem.
Nem tisztavérű ékesek vannak a képen egyértelműen (se vállfolt, márpedig az első kép tuti hímnek kéne legyen).
Szerintem rásegítettek az elegansal, sőt egészen biztos vagyok benne hogy nem hasadt ki, de a tévedés jogát fenntartom.
Ha bizonyítottan több tenyészetben megjelenik és zölddel visszapárosítva kihozza az öröklésmenetének megfelelően és ez dokumentálva van akkor elfogadom. (teszem hozzá az ékes elég szapora és hamar észrevehetetlenül fel lehet hozni olyan állapotúra a hibridet h a kutya meg nem mondja hogy volt e az ősében elegans, de azért a DNS nem hazudik :P )

Előbbi hozzászolásomat fenntartom, tévedésem esetén is csak részben módosítom, rubinó akkor sincs :D

Egyébként csak azért mertem hozzászolni mert egy időben nagyon ment különböző forumokon hirdetéseken hogy lutinó ékesek eladók és a hajam égnek állt tőle, mert nem azok voltak természetesen csak sárgák nameg lutinó elegans-ok természetesen.
A sok rubinó rozellából meg satöbbiből sokan asszociálnak az sárga-opalin ékesnél a rubinóra, persze az is helytelen, tekintve hogy a rozella is opalin-ino, de az már közkedvelt, csak nem kéne még jobban összekeverni a dolgokat, de nekem mind1 mert nem foglalkozom már fűpapagájokkal, tehát nem az én gondom lesz kikeverni a csomót.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2012 okt. 17, 20:44 
Nimfanatikus írta:
Üdv!
Még egy észrevétel, ékeseknél NINCS lutinó (NSL/SL ino) madár egyenlőre
Szia! Ha így van ahogy írod akkor ezek a lutino madarak, ékesek vagy sem? :http://www.gencalc.com/gen/gallery.php?post=0&sp=NeofTur&ver=1&mut=ino

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2012 okt. 17, 20:03 
gaborka írta:
A vörös has mindkettőnél megvan, meg ahogy látom a hímnek vett madár tényleg sárga, de a tojó inkább zöld színű. De valahogy világosabb zöld mint a vadas. Ez lenne talán a fahéj?
Szia Gábor! Biztos hogy nem fahéjak.
Szerintem is mindkét madár Piros hasú sárga,csak a tojóban van egy sötét faktor,ezért zöldesebb,és az evező tollaknál is van egy kis árnyalat különbség. Tehát ha jól tévedek a Hím: Red fronted dilute. Tojó: Red fronted dilute dark(sf).
Sok sikert velük. 8)

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
Hozzászólás 2012 okt. 17, 19:48 
Üdv!
Az ékesek nem a "megszokott módon" örökítik a színüket sok esetben.
A képen nem fahéj madár van (nincs ilyen mutáció, legalábbis nem helyes elnevezés). Nézz utána az intermedier öröklődésnek.
Még egy észrevétel, ékeseknél NINCS lutinó (NSL/SL ino) madár egyenlőre, ezért rubinó sincs.
Olyan feketeszemű sárga madarak vannak amelyek opalinok, ezeket mesterséges szelekcióval több generáción keresztül egyre pirosabbá lehet tenni!
Van sötét faktoros ékes is, azzal is lehet variálni bőven.

Kérdés: a piros has és mell vajh hibridizáció segítségével született, vagy sem? (megj. a hímek arcdíszének mérete is egyre nő (akárcsak a fénynél) az eredeti vadszínű ékesekhez képest szerintem!)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 okt. 16, 22:00 
laczkó tamás írta:
Gratulálok az új szerzeményeidhez! A képeken pofás madaraknak tűnnek, kívánom, hogy legyen szerencséd velük :D !

Köszi, remélem összeállnak és alkotnak valamit :)

laczkó tamás írta:
Tudomásom szerint a képeken vöröshasú sárga mutáció látható, valaki gelb-nek nevezi, asszem németül van így, az angol elnevezés áll hozzám a legközelebb dilute.

A vörös has mindkettőnél megvan, meg ahogy látom a hímnek vett madár tényleg sárga, de a tojó inkább zöld színű. De valahogy világosabb zöld mint a vadas. Ez lenne talán a fahéj?

Üdv, Gábor

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 16, 21:32 
gaborka írta:
Üdv,

Mai szerzeményeim, jópofa, csendes kis madárkák, fiatalok. Szerintetek milyen színűek?

Hím:
Kép
Kép
Tojó:
Kép
Kép


Szeva Gábor!

Gratulálok az új szerzeményeidhez! A képeken pofás madaraknak tűnnek, kívánom, hogy legyen szerencséd velük :D !
Tudomásom szerint a képeken vöröshasú sárga mutáció látható, valaki gelb-nek nevezi, asszem németül van így, az angol elnevezés áll hozzám a legközelebb dilute.
(nekem a rubinó ékes a nagy kedvencem, a múltban volt szerencsém tartani és tenyészteni neophema-kat!)
A honlapomon a linkgyűjteményemben van pár külföldi honlap, ahol sok szép neophema mutációról van kép és info.
Talán a www.neophema.de , amit most ajánlanék a figyelmedbe!

üdv. Tamás

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 okt. 5, 18:18 
aquadiloj írta:
igazán gyönyörű madarak csak gratulálni tudok hozzájuk. :)


Köszi szépen! :) Szépek, relatív csendesek, de nem valami nagy IQ bajnokok...:D

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 szept. 17, 15:15
Hozzászólások: 9
Valódi név: Szabó Zoltán
   
Hozzászólás 2012 okt. 5, 13:26 
igazán gyönyörű madarak csak gratulálni tudok hozzájuk. :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:34
Hozzászólások: 266
Valódi név: Bertók Gábor
   
Hozzászólás 2012 szept. 30, 20:49 
Üdv,

Mai szerzeményeim, jópofa, csendes kis madárkák, fiatalok. Szerintetek milyen színűek?

Hím:
Kép
Kép
Tojó:
Kép
Kép

_________________
Minnél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem az állatokat...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2012 szept. 11, 20:09 
Szia. Ha jól értem a szülők vad színűek. Ebben az esetben a hímed opalin örökítő, a kicsi pedig egy zöld opalin tojó. Egyébként nagyon szép kismadár. :wink:

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:56
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO