Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 284 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2011 szept. 25, 18:04 
Köszönöm!
45 €-ért kínálták, de sikerült lealkudnom 40-re. Remélem nem fizettem érte sokat.
Az öreg tojóm máris barátkozna vele, követi mindenhová. A másik, eredetileg hímnek vett fiatal tojó viszont kergeti őt, lehet, hogy mégis hím? :? Azért gondoltam, hogy tojó, mert amint meglát valakit leguggol, a farkát kissé megemeli és közben fura nyöszörgő hangokat hallat. Ugyanezt szokta csinálni az öreg tojó is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 szept. 25, 17:41 
Meseszép! Az áráról lehet érdeklődni? Annyira változóak, ingadoznak a mutációk árai...

Végre nekem is elkezdtek költeni a rózsabourkok, sikeresen:)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 17, 19:29
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Nyáregyháza
   
Hozzászólás 2011 szept. 25, 12:46 
Nagyon szép! Gratulálok!

_________________
Vadászüdvözlettel : Lipót Péter
H26-022

http://lipimadar.5mp.eu
http://gyorimadaraszok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2011 szept. 25, 11:38 
Sikerült a két opalin tojóm mellé szerezni egy tavalyi, tenyészérett rubino hímet. :D
Kép Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 aug. 2, 19:31 
Betty írta:
Norbi, úgy látszik egyedül maradtunk a kérdésünkkel :?
Nálam is hullámos odú van nekik feltéve, ugyan nem fekvő, de szerencsére pár napja bejár valamelyikőjük és rendezkedik bent :) Kettőt raktam fel nekik, az egyik pár cm-rel nagyobb mint a hullámos, de a kisebbet választották :)
A saját kérdésemre is megtaláltam a választ :) Már látom, hogy a tojó szárnyában van egy vastag fehér sáv. Ez alapján már látom a különbséget. Az volt számomra fura, hogy akitől legutóbb vettem egy bourkot, azt mondta, hogy a fejükön látszik a különbség. Én ott nem látok különbséget. :shock:


Szia Betty!

Bourkban nem vagyok egy nagy ász, de nálam a fejen látszik az eltérés a madaraimnál, elsősorban a homlok szélessége, szögletessége. Leveledre majd holnap tudok válaszolni.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 aug. 2, 9:50 
Norbi, úgy látszik egyedül maradtunk a kérdésünkkel :?
Nálam is hullámos odú van nekik feltéve, ugyan nem fekvő, de szerencsére pár napja bejár valamelyikőjük és rendezkedik bent :) Kettőt raktam fel nekik, az egyik pár cm-rel nagyobb mint a hullámos, de a kisebbet választották :)
A saját kérdésemre is megtaláltam a választ :) Már látom, hogy a tojó szárnyában van egy vastag fehér sáv. Ez alapján már látom a különbséget. Az volt számomra fura, hogy akitől legutóbb vettem egy bourkot, azt mondta, hogy a fejükön látszik a különbség. Én ott nem látok különbséget. :shock:

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 júl. 15, 15:24 
sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek. Két pár rózsabourkom van. Az egyiknél bizonytalan vagyok. Szerintetek pár? Elvileg az előző helyükön költöttek. Én nem látok köztük különbséget :shock: Köszi.

KépKépKép

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2011 jún. 7, 16:40 
Sziasztok!
A tojómat láttam, hogy párzana -bár a hím még csak 8 hónapos- ezért madárkáinak felraktam az odút. A bourkoknak megfelel a hullámosoknak készített fekvő odú? :?: Más nem volt kéznél. :roll:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 máj. 4, 19:12 
Sziasztok!

Végre az egyik bourk párom költeni kezdett. Ez az a pár, akinél a tojó tojt már több tojást is de mindig kidobálta őket az odúból. Mióta átkerültek az új helyükre, úgy látom jobban érzik magukat. Most nem néztem be egyáltalán, hogy mennyi tojáson is ülhet, de nagyon szépen kotlik :) Remélem nemsokára csipogni fognak a kis bourkok. :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 ápr. 19, 19:54 
köszi. Majd az idén kipróbálom, mit szólnak hozzá :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 ápr. 18, 21:24 
Betty írta:
Köszi Jancsi. Akkor egy olyan téli 5-6 fok elég nekik?


Szerintem igen.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 ápr. 18, 21:12 
Köszi Jancsi. Akkor egy olyan téli 5-6 fok elég nekik?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 ápr. 18, 21:04 
Betty írta:
Sziasztok!

Nálatok a bourkok, hány fokon telelnek? Mivel az ékeshez hasonlóak, ők is áttelelnek fűtetlen helyiségben, vagy ők érzékenyebbek?


Szia Betty!

Az ékesek azért sokkal strapabíróbb madarak, mint a bourkok. Viszont nálam a bourkok a gyémántokkal teleltek, szendvicspanel épület, melynek déli fala csak egy drótháló, lefedve két réteg fóliával. Azért a falak melletti röpdékben befagyott a víz. Bírták, de a nagy hidegek idején néha kicsit csak begubbasztottak. Azért a lefordulástól szerintem távol álltak.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 ápr. 18, 20:30 
Sziasztok!

Nálatok a bourkok, hány fokon telelnek? Mivel az ékeshez hasonlóak, ők is áttelelnek fűtetlen helyiségben, vagy ők érzékenyebbek?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 ápr. 3, 19:59 
Nálam az ékesek a legforgalmasabb helyen vannak, őket abszolút nem zavarja. A bourkokkal nincs tapasztalatom, reményeim szerint idén fognak először költeni. Most ők is egy olyan helyen vannak, ahol rengeteget mászkálok, mert ebben a röpdében van elhelyezve, kisebb költőfakkokban a gyémántgalambok egy része, szóval kb 30 pár madarat etetek a bourkok helyén keresztül. Így sokat vagyok köztük, ma is a fejem felett odúztak. Bár az enyémek amúgy is nagyon szelidek, nem tudom másiknál milyenek, de az enyémek sokszor el se repülnek, ha hozzájuk nyúlok.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 ápr. 3, 19:43 
Norbi, nagyon szép mindkét madár! Gratulálok hozzájuk :)

Jancsi, ma átkerült az összes kis papagáj egy külön helyiségbe. Szinte egész nap sütkérezhetnek a napfényben, viszont lenne egy kérdésem....nem fogja szerinted őket zavarni, ha napközben párszor benyitunk hozzájuk? A helyük a lakásnak azon részén található, ahonnan a többi helyiségbe be tudunk menni :?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2011 ápr. 3, 19:08 
Bourk párom. A belső oldalon a Monoron beszerzett új hímem! :mrgreen:
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 márc. 30, 20:11 
Betty írta:
Szia Jancsi!

A bourk hím, továbbra is eteti a tojót. Az odúba nem néztem be mert nem nagyon látom, hogy most bejárna a tojó. Remélem, ha kikerülnek az új helyükre akkor ott jobban fogják érezni magukat és nem lesz zavaró számukra a nagyobb madarak hangja.

Van egy másik párom is, de ott nem látok semmi mozgolódást, pedig tavaly ősszel volt egy tojásuk nekik is, amit otthagytak :(

Náluk is szinte egész évben lehet költés, ha jól érzik magukat?


Nem tudom mennyire zavarhatja őket nagyobb madár hangja. Szerintem nem igazán, megszokják. Nálam most két hellyel arrébb a kínák vannak. Na ha zavarja őket a hang, akkor ennek annyi:D
Én úgy mondanám,hogy egész tavasztól őszig költhetnek, de azért télire nem árt pihentetni.
Hétvégén voltam Kalikónál, na az ő bourkjai is nagyon mutatósak:)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2011 márc. 30, 19:53 
Szia Jancsi!

A bourk hím, továbbra is eteti a tojót. Az odúba nem néztem be mert nem nagyon látom, hogy most bejárna a tojó. Remélem, ha kikerülnek az új helyükre akkor ott jobban fogják érezni magukat és nem lesz zavaró számukra a nagyobb madarak hangja.

Van egy másik párom is, de ott nem látok semmi mozgolódást, pedig tavaly ősszel volt egy tojásuk nekik is, amit otthagytak :(

Náluk is szinte egész évben lehet költés, ha jól érzik magukat?

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 márc. 30, 19:21 
Szia Betty!

Mi lett a bourkjaiddal? Nekem a télen eléggé leamortizálódtak, a szomszédjukban pennantok voltak, szimpla dróttal elválasztva és kihúzgálták a farkukat. Kettőnek már szépen kinőtt, ma láttam őket etetni egymást és már kaparják az odúban a fűrészport is. Két madaram Monorról van, kettő pedig papagajos-tól, de utóbbiak tesók, így 3 vérvonalam van. Szerencsére pont nem egymással álltak párba a tesók, akkor választhattam volna szét őket. A másik két madaram(egyik monori és egyik papagajos féle) még tokos, de nem is mutatnak nagy érdeklődést egymás iránt, lehet két hím lesz.

Szerintem az akáccal nem lesz gond. Legalábbis a bourkoknál tuti nem. Nem rágnak. Bár tényleg azt mondják, hogy mérgező, nekem majdnem minden madárnál akác van, más lehetőség hiányában.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 284 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:37
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO