Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 284 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 nov. 5, 13:04 
Nem tudom, én mindig egy hajszálnyival több századmásodpercig nézegettem őket, de ennyi volt. :) Talán, mert egy rózsaszín papagáj elég ritka. Azt is gondoltam régebben, hogy festett, mint a színes sügérek. :)
Aztán tegnap este valamiért belém ütött, hogy nekem ilyen kell... szóval szebben mondva szeretnék ilyet. :)

Pedig nem vagyok egy rózsaszín mániás, nincsenek rózsaszín ruháim, kislány koromban pedig kifejezetten utáltam ezt a színt.

De a rózsabourkok varázslatosak, és nagyon beléjük szerettem.
Most ki kell szednem a nagy internetből, hogy mit kell tudni róluk, és találnom kell valakit, akinek ilyen madarai vannak eladósorban. Mondjuk a napi-kétnapi szobai reptetésük megoldható, ha már megszokják az új közeget és hajlandóak is idővel hazamenni. :)

Sok képet kell nézegetnem, hogy ráálljon a szemem a tojó-hím elkülönítésre.
Minden infót szívesen olvasok. :)
Ezt a topikot már tegnap este végigolvastam, mind a 9 oldalát! :)

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 nov. 5, 12:52 
Nálam elég sok laikus megfordul és meghallgattam már pár véleményt, valóban sokaknak nem jön be ez a madár. Egyrészt a rózsaszín szín, másrészt elég együgyűek is. Én azért szeretem őket.....Egyébként az elterjedtségével nem értek egyet, pl ha szétnéztek Monoron, nagyon sok szokott lenni.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 5, 12:40 
jojo írta:
Talán a rózsaszín toll, a semmitmondó megjelenés...??? (ez nem vitaindító, ez csak egy egyéni érzés!!)

Én most "közvélemény kutattam" (megkérdeztem a nejemet) az ő véleménye is elég lesújtó volt: "Olyan kis semmilyen madárka."

Nekem tetszik, de ... nos, igen. De.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2012 nov. 5, 12:06 
Erre a kérdésre már én is kerestem a választ még magamtól is, mert soha nem akartam "Esti papagájt" pedig vagy 30 éve nézegetem a papagájokat. Valahogy "nem jön be...valahogy nem az igazi" Pontos választ még nem sikerült még magamtól se kicsikarni...na ez ciki.Talán a rózsaszín toll, a semmitmondó megjelenés...??? (ez nem vitaindító, ez csak egy egyéni érzés!!)

Legjobb (vagy legrosszabb?) példa rá a két gyermekem, akiknek a börzén mutogattam őket, hogy ehhez mit szóltok? Csak vonogatták a vállukat, határozott választ nem tudtak adni, csak azt mondták, hogy áááá....keressünk inkább szebbet.Valahogy olyan kommersz...

De régebben is kiállításokon, börzéken is figyeltem a bámészkodók arcát, olyan közömbösen nézték aztán tovalépkedtek.

Szilvi..persze, hogy tarthatók lakásban semmi gond nincs velük csak a tartóhelynek kell egy kicsit nagyobbnak lenni, persze láttam már kis kalitkában költőpárt, nincsenek extra igényeik.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 nov. 5, 11:57 
Köszi Warhawk!

Ez a nagyobb hely a gyakorlatban mit jelent? Tulajdonképpen nem tartható egy normál átlagos lakásban? gondolok itt egy panellakásra. Tehát akkor azért nem terjedt el, mert nem tartható lakásban, mint a legkedveltebb és legelterjedtebb díszmadárfajok (hullámos, nimfa, kanári, pinty, törpepapi) ?

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 5, 11:08 
Pulipinty írta:
Ilyen kevesen tartják ezt a fajt, vagy csak valahogy így alakult?

Nem tudom vajon miért tartják ilyen kevesen (?) nálunk, de szerintem több figyelmet érdemelne, mert nem nagyon zajos, nem agresszív és határozottan szép kis madárka. Talán ami miatt kevesebben foglalkoznak vele, hogy nagyobb helyet igényel mint mondjuk a hullámos vagy a törpikék.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2012 nov. 4, 20:02 
Üdv!
Nagyon kevés hozzászólás van ebben a topikban, vajon miért? Ilyen kevesen tartják ezt a fajt, vagy csak valahogy így alakult?

Monoron mindig megakad a szemem ezeken a szép rózsaszín papagájokon, néha arra gondolok, hogy kellene ilyeneket tartanom. Kalitkában tudnám csak tartani, mit tudnátok mondani róluk?

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 szept. 22, 21:19 
István, köszi :) Én is a nimfára szavaztam mert a kecske túl kíváncsi. :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2012 szept. 22, 19:49 
Papagájfan írta:
Kalikó írta:
Hi :mrgreen:
Kép Kép Kép


Szép szép :D


Köszönöm szépen ! :)

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2012 szept. 22, 19:47 
Betty írta:
István, gratulálok! Csodás madárka :)

Egy rózsabourk párt, télére szerintetek kecskék vagy nimfák közzé tegyek? Ötletem van, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is, illetve jól jönne a megerősítés.

Köszi.


Köszönöm szépen :)
Én a nimfákra szavazok közel olyan,nyugis békés népség mint a bourkok ,simán merném odúztatni is őket együtt.
Bár a kecsuk sem annyira problémásak,ha nincs fent odú.
Fiatalok röpdéjében,nimfák,kecskék,hulik,mindenféle galambok,virginiai fürjek vannak + hegyi pár,és sosem volt közöttük viszály. Gondolom pihenőidőben sem lenne gond tenyészmadaraknál sem.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2012 szept. 22, 16:42 
Kalikó írta:
Hi :mrgreen:
Kép Kép Kép


Szép szép :D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 szept. 22, 14:55 
István, gratulálok! Csodás madárka :)

Egy rózsabourk párt, télére szerintetek kecskék vagy nimfák közzé tegyek? Ötletem van, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is, illetve jól jönne a megerősítés.

Köszi.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2012 szept. 15, 11:35 
Frici írta:
Kalikó írta:
Hi :mrgreen:
Kép Kép Kép


Ez lenne az opalin pasztel mutáció? Nagyon jól néz ki :D :thumright: . Saját termés?


Igen ez !..
Saját a madárka, tegnap repült ki :D
Az elmult években a szülő pártól egyszer sem jött ilyen utód,..megtartom ! :)
Pár hónapja börzén láttam egy ivarérett hímet ebben a mutációban,sajnálom,hogy nem hoztam el.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 szept. 14, 21:33 
Kalikó írta:
Hi :mrgreen:
Kép Kép Kép


Ez lenne az opalin pasztel mutáció? Nagyon jól néz ki :D :thumright: . Saját termés?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2012 szept. 14, 21:06 
Hi :mrgreen:
Kép Kép Kép

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:45
Hozzászólások: 134
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2012 aug. 17, 14:15 
Sziasztok!

Eredetileg egzótázni szeretnék, de mivel régebben már volt szerencsém kis ideig bourkokat tartani, így tudom milyen csendes, kedves jószágok. Erősen gondolkodom hogy talán ez a papagáj faj lehetne a befutóm...
Sok egzóta tetszik, de a bourkokon mindig megakad a tekintetem. Biztosan nem ok nélkül! :P

Mekkora a minimál hely amiben jól éreznék magukat? 130x80x30 nem jöhet szóba? Esetleg a 30-as részt tudnám növellni 5-10 cm-vel. Ekkora helyre 1 pár? Hangsúlyozom csak kérdezek..., és fontolgatok! :)

Valakinek esetleg szép rózsaszínes, vagy lutino, rubino változatok eladóak?

Előre is köszönöm!

_________________
üdv: Jámbor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 aug. 14, 18:24 
Köszi szépen a segítséget. Egy próbát mindenképpen megér, ha meg bántják őket, akkor kiveszem.
Annyira szeretnék kis bourkokat, főleg a színük miatt :)

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 26, 21:22
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2012 aug. 14, 8:44 
Szia!
Nekem van 2 pár 3 éves bourkom.Eddig 3 év alatt 2 db picit sikerült fognom belőle azt is idén. Először nekem is külön párba voltak rakva egy-egy helyen ott nem csináltak semmit.Tavaly kitettem őket egy kinti volierbe hogy válasszák azt a párt amelyik szimpatikus számukra.Ebben a röpdében 2 pár nimfával 3 pár zebrapintyel egy pár kecskével és 3 pár standard hullámossal vannak együtt. Ebbe a röpdébe mindegyik kiválasztotta a magának szimpatikus párt de költés nem volt.Aztán az egyik párt kivettem egy külön tenyészboxba és ott letojtak 4tojásból 3 kiiskelt,de 2 napos korában otthagyták a piciket és ezért kézzelneveltem fel őket sajnos egy elpusztult de kettőt sikerült felnevelnem akik már gazdira is találtak.:D Úgyhogy nyugodtan beteheted 3 pár nimfa mellé szerintem nem fogják a nimfák bántani a bourkokat,de ha mégis látod hogy valami agresszió van akkor kikell őket venni.Illetve nemhiszem hogy a kanári zavarta őket! Sok sikert remélem lesz náluk pici!:D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 aug. 13, 13:14 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy 4 éves nagyon szép bourk párom akik a kezdetektől külön kaptak elhelyezést a többiektől. Valamiért nálam sosem szaporodott ez a madár, de ettől a páromtól semmiképpen sem szeretnék megválni.
Ha beteszem 3 pár foltnélküli nimfa mellé, nem lesz balhé? Gondoltam hátha hatással lenne rájuk a többi madár jelenléte. A tojó mindig letojik, de otthagyja a tojásokat. A hím eteti, fiasak is voltak a tojások, de kelésre nem került még sor....illetve tavasszal egy kicsi elkezdte kitörni a tojást, de elpusztult még a tojásban. Valami miatt nem érzik jól magukat szerintem :?
Eddig a szomszéd röpdébe egy kanári pár volt, akik nem hiszem, hogy zavarták volna őket, jelenleg meg a leválasztott nimfa fiataljaim a szomszédaik.

Előre is köszi a segítséget.

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 feb. 6, 21:21
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Arló
Valódi név: Dávid
   
Hozzászólás 2012 júl. 19, 21:32 
Hello
Ha valakinek van eladó Bourk költőpár vagy pár akkor szóljon mert érdekelne.

_________________
Cs.Dávid
www.papagajok.freewb.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 284 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 24, 14:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO