Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 aug. 21, 16:46
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: kolozsvar
Valódi név: szoke zoli
   
Hozzászólás 2012 nov. 26, 20:25 
koszi a kepeket . legalabb igy egy kicsit megis ott lehettunk :)


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 25, 16:10 
Sziasztok!

Pár nem túl jó kép(mobil telefonos) a mai Nyitra-i börzéről.
Árakat ne kérdezzetek, nem igen kérdezgettem most, a képek némelyikén van egy-két ár, meg, amit tudok azt leírom.
A felvásárló a vadszinű nimfát 5euró-ért, a pofafolt nélkülieket 9 euróért, a hullámos 2,5 euróért, a zebrapintyeket 1-1,5euróért vették. Kanárik 10-30euró színtől és minőségtől függően.
Tarka gyémánt gerlék szinezettségtől és helyétől függően 25-50euró/db.
Kínai törpefürj 3-6euro/db.
A rubinó énekes egy kicsit ledöbbentett, mert a tyúkos részen egy magyar 15000ft-ot kért darabjáért, ami jelenleg irreálisan magas, de a papagájos részen lehetett venni nagyon szépeket 20euoró-ért=5600ft-ért, mindjárt korrektebb ár.
A hullámost a börzén 3-4euróért kínálták, 3-ért vitték is.
Duplafaktoros violett kissanyi: 200euro/db.
Ja bronzszárnyú idei szép madarak: 25euro/db!!!
Vérbegyű galamb: 200euro/pár.
Törpe papagájok: 13-20euro/db.

Hasonló börzének vélem, mint az októberit, bár most semmit nem árultam, de álltalánosságban elmondható, hogy nagy tömeg, gyenge vásárlóerő jellemezte a piacot. Aki venni szeretett volna, az jobban megtalálhatta a számításait.

Figyeljétek meg azt a csigás képet, hát ekkora batár csigát még életembe nem láttam, kíváncsi lettem volna az árára, bisztos örültek volna neki a csigazabáló népek :D
Megint sikerült vásárolnom, frissítés és hím híány céljából 3 gyémánt gerlét és egy pár tarka kínai törpefürjet, mert megtetszettek és sosem volt még ilyen szinem belőlük.

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 1, 20:43 
Köszi. :D
Azt hiszem egyszer ki kell néznem. :D

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 1, 17:36 
Szia Cingiii!

Sajna standard hullámos árakról nincs infóm, azokat nem kérdeztem! A törpék 15-30euro körül mentek színtől és fajtól függően. A vadszínűk olcsóbbak, a lutinók drágábbak. Talán a szomszédságomban áruló szlovák tenyésztő 20 euro-ért árulta a vadszínű fishereket, a kékeket meg 25-ért.
(nekem a lutinó fisher a nagy kedvencem, bár sosem volt még törpém, kíváncsi lennék az árára)

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 1, 16:31 
Tomi, köszi a képeket!
A standard hullámos és a törpék milyen árban mentek??

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2012 nov. 1, 14:12 
madaras86 írta:
Kalikó írta:
Akkor olyan volt mint az utolsó Monor-i,vásárolni jól lehetett,de eladni csak nyomott árakon.
Majd tavasszal fordúl a kocka,de sajnos még nagyon távoli ez az időpont .
A tarka gyémántok ára nagyon barátinak mondható! :wink:

István, én az utolsó monori börzére azért annyira nem panaszkodnék, ehhez képest szerintem nagyonis jó volt. És ahogy nézegettem (legalábbis a környékünkön) egész jól fogytak a madarak.


Heló Jancsi ! :)

Én nem arról irtam ,hogy gond lett volna az eladás körül,a mi környékünkön is jól fogytak a madarak!
Aki vásárolni jött az most kedvező áron tehette.
Eladni is jól lehetett,csak a korábbi börzékhez képpest nyomott árakon. :(

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 29, 9:23 
madaras86 írta:
Szia Sanyi!
Én a szeptemberin kérdezgettem, 30 euroért mondogatták őket, illetve aminek már jött elő a fehér a szárnyában azt a börze végén el is vitték az arabok annyiért (sima vadastarkát). Tomi a tarkuló mit jelent, hogy a feje kezd fehéredni, vagy hogy a szárnya is? Szeptemberben kiszínesedettek(fehér alapon pár apró sötét folt) mentek el 50-ért, több is. A vöröstarkákat körbekérdeztem, illetve vettem is, 30-40 euro volt akkor db-ja. De azoknak még csak feje kezdett fehéredni, max 1-2 fehér toll a szárnyban. Gondolom senki nem akarja őket etetni télen azért voltak most olcsóbbak. Tomi, vöröstarkából hímek is voltak? Szeptemberin kizárólag tojók voltak :S


A tarkulóra azt értem, hogy a fején és a nyakon kezd fehéredni, a háton és a szárnyakon nem.
A vöröstarkából(tarkuló) kb 10db-ot láttam két helyen, mind tojó volt, jól megnéztem őket, mert nekem is hím kéne(nálam 4 kelt, úgy néz ki azok is tojók).
3db szépen kiszinesedett vöröstarka volt, azokat is láttam, már az új gazdájánál a szállítóban, abban 2 hím volt. Ha időben tudtam volna bemenni(a kereskedő haverom bizniszelt és távol állt meg a bejárattól :evil: ) a börzére, akkor a szebbik hímet vagy mindketőtt bisztos megvettem volna, mert nagyon kéne jövőre, na mindegy, ha más nem lesz, akkor megoldom a saját tenyészetem vöröshordozó hímei párosításával.

Hát való igaz, hogy mindig gatya az ember a börzéken, én se aludtam előtte, nem is terveztem az irományt ilyen részletesen megírni, de így sikeredett.

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 okt. 29, 8:51 
Szia Sanyi!
Én a szeptemberin kérdezgettem, 30 euroért mondogatták őket, illetve aminek már jött elő a fehér a szárnyában azt a börze végén el is vitték az arabok annyiért (sima vadastarkát). Tomi a tarkuló mit jelent, hogy a feje kezd fehéredni, vagy hogy a szárnya is? Szeptemberben kiszínesedettek(fehér alapon pár apró sötét folt) mentek el 50-ért, több is. A vöröstarkákat körbekérdeztem, illetve vettem is, 30-40 euro volt akkor db-ja. De azoknak még csak feje kezdett fehéredni, max 1-2 fehér toll a szárnyban. Gondolom senki nem akarja őket etetni télen azért voltak most olcsóbbak. Tomi, vöröstarkából hímek is voltak? Szeptemberin kizárólag tojók voltak :S

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2012 okt. 29, 8:02 
Sziasztok,

a Szeptemberi börzén is már ilyen árak voltak a gyémántokra, pont a Jancsinak mondtam hogy két sorral tőle milyen szép vörös tarkákat árultak elfogadható áron. :wink:

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 okt. 28, 22:32 
Szia Tomi!

Huh, akkor jó, hogy a végén nem mentünk. Pedig ha rajtam múlt volna, akkor ott lettünk volna.
De hogy a fenébe van neked még ilyenkor energiád így elírni, hogy mi volt a börzén? Nekem most már alap helyzetben is alig van időm írni a fórumra, nemhogy még egy olyan fárasztó nap után amilyen neked lehetett!
Az árak eléggé kataszutrófálisak! :(

István, én az utolsó monori börzére azért annyira nem panaszkodnék, ehhez képest szerintem nagyonis jó volt. És ahogy nézegettem (legalábbis a környékünkön) egész jól fogytak a madarak.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2012 okt. 28, 22:02 
Helló Tomi ! :)
Köszönjük a képeket és a részletes élménybeszámolót .
Akkor olyan volt mint az utolsó Monor-i,vásárolni jól lehetett,de eladni csak nyomott árakon.
Majd tavasszal fordúl a kocka,de sajnos még nagyon távoli ez az időpont .
A tarka gyémántok ára nagyon barátinak mondható! :wink:

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 28, 18:44 
Ja és egy halom tarka gyémánt gerle volt!
A tarkuló fiatalokat 20-25euroért, a szinesebbeket30-40euroért adták.
Egy ismerősöm egy szép vöröstarka párat vett 50euróért.
Egy másik 2 normáltarka, de extra és egy szép vöröstarka volt 70euro.

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2012 okt. 28, 18:40 
Köszönjük Tomi a beszámolót és a képeket.
Nekem nem igazán volt kedvem menni, a haveromnak is ez volt a véleménye a börzéről mint neked, ezért nem is bánom hogy nem jutottam ki.
üdv. Sanyi

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2012 okt. 28, 17:50 
Sziasztok!

Akkor pár soros észrevétel a mai(2012. 10. 28.) Nyitra-i börzéről, képekkel + a képsorozat végén 3 őszi tájkép grátiszba :D !

Az egész börze legjobb része, az volt, mikor hazaérkeztem és betoltam az arcomba egy nagy tál paprikás csirkét nokellivá :D ! Na az jó volt, de a börzére már nem mondhatnám.
A meglátásom szerint rengeteg madár, nagy tömeg, alacsony eladási árak(pofátlanul alacsony felvásárlói árak), nehézkes eladás.
A magam részéről egy pár ausztrál kontyost és egy pár virginiai fogasfürjet árultam, sikertelenül, pedig az ausztrál párért 60euro-t kértem, 70eurokat kértek máshol párjáért.
Egy otthon maradt barátom 5 éves nagysándor párját(220euro), butterkoft örökítő kissanyi hím(45euro), 3db idei rubinó és 1db rubinfahéj rozelláját árultam. A börze elején, hajnalban a felvásárló adott volna 20 euro-t a rozellák darabjáért, de úgy szerette volna a barátom, hogy próbáljam többért eladni, aztán, ha nem megy, akkor később adjam le a felvásárlóknak, hát én, ha magam madarai lettek volna, akkor leadtam volna az elején 20euroért, de a vége az lett a sztorinak, hogy 8 óra körül vittem a felvásárlóhoz és akkkor meg 15euro-t mondott, hát annyiért nem adtam. Nemsokkal később egy házaspár megvette a rubinfahéjat és az egyik rubinót 40euroért. Megbízott a barátom egy pasztell sárga vagy pasztelll kék verébpapesz hím vásárlásával max 25euróért. Egy német manusnál volt 2db pasztell kék hím veréb, de 50euro/db-os áron ÁÁÁ. Itthon olyan 6000ft-ért vettek ismerőseim.
A mellettem áruló magyar tenyésztőtársaim és barátaim kissándormutációkat árultak, idei fiatalokat, de ők se adtak el belőle, a felvásárló meg olyan nevetségesen alacson árakat mondott, hogy inkább kiteleltetik azt a néhány madarat és majd jövő tavasszal eladják.
A rubinó rozellák áraira visszatérve, volt aki 35euro-t akart érte kapni a börze elején, de volt olyan is, aki 10euroért is odaadta.
Nagy általánosságban elmondható, hogy akinek sok eladó madara volt, az inkább olcsóbban odadta, minthogy végigetesse a télen őket.
Az is általános érvényű, hogy az apró madár pörgött, azoknál vagy így vagy úgy, de ürültek a kalitok.
Néhány árat még a végére megemlítenék, mindamellett, hogy a fényképeken jól láthatók még árak.
A felvásárlók a hullámost 3euroért, a zebrapintyet 1,5 és a végén 1!!!euróért, nimfát 6euroért szedték, dugig voltak a felvásárlók szállítói madárral. A börzéről hazafelemenet a parkolóban is volt egy sor egy autónál, ott is még utoljára leadta sok szlovák madarát, én is bepróbálkoztam a megmaradt 2 rubino rozival, de 18euro-t adtak volna dbjáért, nem adtam utólag bántam már, hogy nem adtam le őket.
A börzéről árak: két helyen kérdeztem az orange énekes mutációjának árát, az egyik helyen 80-at a másiknál 130-at mondtak dbjára, szerintem lehetett volna csalni lefele még belőle, de minek és kinek?
A kanárikat 10-20 euroért adták általánosan.
Nagysanyi fiatal 80euro/db.
A kínai törpefürjeke: 2-4euro/db nemtől és színtől függően.
A kecskét nem kérdeztem, de az egyik helyen szép fahéjtarkák voltak, mind el is fogyott.
ÉRdekesség volt az egyik helyen egy fantáziaelnevezésű új kanárifaj az ORPHEUS CANARY(két kép látható is róluk a felirattal és az árral). Kérdezem a gazdáját: EZ mi? valami olyasmit válaszolt, hogy "valahogy el kell nevezni a gyereket!", hát ez az új faj valójában egy roller kanári tojó x lizard kanári hím utódai voltak, amúgy kimondottan szépnek és feltünőnek találtam őket.
Nagyjából ennyi jutott eszembe, nem szimpatizáltam a mai börzével, de amúgy jól éreztem magam. 6db kínai törpefürjet vettem, de minek? Igazság szerint a takarítómadárnak.
Ezen kívül 1kg Witte Molen lágyeleséget. 3,30euro és fél kg perilla: 1,95euro(kipróbálom majd tavasszal a gyémántok tüzesítésénél, hogy mit mutat, inkábbcsak kedvezni akarok a tenyészmadaraimnak az indulásnál)
Ja és amiit, benéztem nyelvi hiányosságok és és félreérthető kiírás miatt, az az volt, hogy egy pirokokkal teli szállítón volt egy szlovák szöveg(képen látható): HYL MEXCKY ANDULKY CHOCHOLATE 10e. Hát basszátok a MEXCKY, mondom magamba, hogy az bisztos a mexicói pirók, bár még nem tartottam, de ismerem a fajt és a mutációit is, de az, hogy CHOCHOLATE, arra meg azt gondoltam józan paraszti ésszel vagy asszociálva, hogy csokoládé. Kérdezem is az embert, hogy főnők, melyik itten a mexicói pirók csokoldé szinmutációja?aztán nevettve mondta, tudott magyarul is, hogy a CHOCHOLATE az ANDULKY-ra vonatkozik, ami kontyos hullámostjelent, értitek CHOCHOLATE=KONTYOS és 10euro-ért, hát még azt is mondta, hogy meg kéne tanulni szlovákul, én meg azt mondtam neki, hogy 10euró-ért akármilyen hullámost is árul úgysem fogja eladni. mert az kajának nagyon drága, a románok meg annak viszi-veszik az olaszoknak, franciáknak, ciprusiaknak. Ez volt a nap vicce, jót mosolyogtam az egészen, kattintottam egyet a géppel és mentem tovább. Ja és az elhelyezett szőveg miért nem a hullámosokra volt téve, ai a pirókos kalit mellett volt? Énbocsánat :D !

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 okt. 27, 22:59 
Bocs,csak most jutottam nethez, de a dolog is csak az este folyamán dőlt el, nem megyünk. Mindenesetre mindenkinek jó börzézést kívánok!:)

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 21:46
Hozzászólások: 290
Tartózkodási hely: Budapest XVI ker.
Valódi név: Tóth Ádám
   
Hozzászólás 2012 okt. 26, 16:34 
Már közeledik az utolsó pillanat!
Én mindenesetre ott leszek!
Foglaljak helyet Nektek? Vagy ha jöttök és előbb oda értek mellétek társulnék! :D

_________________
-------< Ádám >-------
http://www.littlepigs.fw.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2012 okt. 25, 16:11 
Adams88 írta:
Sziasztok!
Nyitrára jön valaki?


Szia! Tervben van, de mint mindig, utolsó pillanatban dől el....

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 21:46
Hozzászólások: 290
Tartózkodási hely: Budapest XVI ker.
Valódi név: Tóth Ádám
   
Hozzászólás 2012 okt. 25, 15:55 
Sziasztok!
Nyitrára jön valaki?

_________________
-------< Ádám >-------
http://www.littlepigs.fw.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 szept. 21, 0:18 
Én nem megyek (idén még Monorra se jutottam el....) sajna idő hiányában, de ha valaki megtenné és a sárga pofafoltos nimfák árát megérdeklődné azt nagyon megköszönném.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 szept. 20, 21:25 
Ők lesznek a kisebbség :twisted:

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 3:01
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO