Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 nov. 22, 14:18 
Szia Tamás!

Gyurgyalag mutációt ezekre mondtad?
Kép
Kép

Ezek nem mutációk, hanem önáló fajok.

Az első képen a piros-kékek kármin gyurgyalagok (Merops nubicus)
A másodikon pedig a zöldek vöröstorkú gyurgyalagok (Merops bulocki)

Mindkét faj Afrikában honos, és a mi gyurgyalagunk közeli rokonai.


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 22, 13:46 
Egy pár kép kimaradt az első nekifutásomból, lévén, hogy most keztem el ismerkedni a postimage.org programmal!

Az első képen, két jópofa ember látható, igazán nagy tudást birtokolnak, ők a nagy öregek :D ! Utoljára köszönöm neked Józsi, hogy invitáltál Reggio-ba!
Sokat tanultam és tapasztaltam, jól éreztem magam!

Kép
A nagy öregek :D

Kép

Kép
Aymara papagáj mutációk

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 22, 13:42 
Majdnem jók lettek a képek, de rákattintva nem jön be nagyba... :(

Ha kel help PÜ-ben megírom ezt meg segítek updatelni (vagy kicserélni). ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 22, 13:12 
Sziasztok!

Addig bogarásztam a képek egyenkénti kicsinyítésével, hogy végül a feltöltés pik-pakk ment, hála Küzmi instrukciójának! Thanks!

Lesz még néhány kép, de az érdekesebbeket felraktam!
A képekkel kapcsolatban kérdezhettek vagy a Márton Andrást!
Az árak sok helyen láthatók, de ha valamire még kíváncsi valaki, annak segítek a válaszban, ha tudok!

Hát, kedves András!

A gyúrgyalag mutáció pont annyiba került, mint amennyi :D ! Egy forinttal se többe, se kevesebbe nem került :roll: ! Nemtom :?: , de saccolni tudnék rá!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép[/img]

Az élménybeszámoló is várat még magára :wink: !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 22, 11:23 
Szevasz András!

A tenyésztett gyúrgyalag mutációk árát már meg sem kérdeztem, a látványuk úgy letablózott, hogy már-már majdnem becsurgattam a gatyámba :shock: !
Fényképeket csináltam, talán ár is lesz mellé, mert sok képet csináltam és utólag vettem észre, hogy soknál látható az ár! pl. a fenyő rigó, seregély és egyéb rigófélék képeinél láthatod majd az árakat!

The price was terrible high, but the lot of bird was beautiful! The atmosphere was wonderful, so much people everywhere and the special birds what I saw my eyes! Whoooo..... that was great!

A Küzmi írt instrukciót a több kép együttes feltöltéséhez, mindjárt kipróbálom, de előtte megszeretném írni az élménybeszámolómat!

Nemsokára összeütöm és jönnek az extra képek is hozzá!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
  
Hozzászólás 2011 nov. 21, 20:12 
ja és még valami. Az anyagi helyzetünk miatt( az átlag magyar)csak az olcsóbb madarat vesszük meg ,amit a nyugati madarász kiselejtez.Vagyis nyugati szemmel selejtekből tenyésztünk.Ami nem jelenti azt ,hogy macskának való ,csak nem első osztályú tenyészanyag .Amikor ezen a tendencián lényegesen tudunk változtatni (ami nem egy két madarászt jelent) akkor lesz jobb minőség és nemzetközi eredmény, és ez nemcsak pénz kérdése hanem szaktudás amihez szakirodalom(stenderd leírás!!!!) szakkönyv,sok kitartás és idő kell !!


 
  
Hozzászólás 2011 nov. 21, 19:58 
Sziasztok! Minden börze más mindenkinek. A világ legnagyobb madár felhozatal itt van. Sajnos sok rossz is van .DE európában itt lehet kapni sok olyan mutációt amit máshol nem.pl: rigók verebek,pirók félék... Veréb mutációkból 4-5 félét láttam.Feo mex.pirókót csak itt sikerült vennem. Guti Zoli megjegyzéséhez csak annyit tennék hozzá,hogy 60-70%ban volt a melanin madarak többségben. Sajnos az árak nem amagyar pénztárcákra voltak szabva.50-75 euro egy kanáriért (nem ezek voltak többségben) nagyon sok.


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 20, 21:04 
Szia András!

Majd én is megírom az én élménybeszámolómat, vegyes érzelmekkel, de hatalmas élménnyel jöttem haza!
A rigó mutációkat csodálva, de kiemelném a gyúrgyalag mutációkat is, majdnem lepisiltem a bokámat!
Osztom a véleményedet és Gutiz-ét is!

Cső!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 nov. 20, 17:50 
feketemarcsi írta:
Már mondtam neked, nekem azért vannak madaraim, mert szeretem őket és mindent megkapnak, többszörösébe kerül egy fiatal, mint amennyit adnak érte. De nem is ezért vannak, hanem mert szeretem a kíváncsi természetüket, a hangjukat, szépségüket.. Most éppen szemben velem a kis rollerek gyakorolgatnak.

Azért valamiből az embereknek meg kell venni és el kell látni a madarakat, nem csak madarat nem vesznek, az eledelesek, felszerelésesek ugyanúgy panaszkodnak. Ma már csak azt veszik meg az emberek, ami feltétlenül szükséges, egyre több minden válik luxussá, sajnos az állattartás is ezek közé tartozik.

Tavasszal még mindig várni kellett az állatorvosnál, ma már kong a rendelő, azonnal bekerülsz, a kutyával sokszor 2-3 órát ücsörögtem, mire sorra kerültünk, ma üres a rendelő.


Marcsi szerintem Te elvesztetted a fonalat....
Nézd már meg a témát kérlek és arról beszéljünk, hogy mi volt Reggio Emiliában, esetlegese hogy lehetne szebbé tenni a magyar madarászatot, hogy csak egy nagyon picit közelítse meg az olaszt, nem pedig ilyen lehúzó, sajnálkozó írásokat dobáljál már be. Szerettessük meg a madarakat az emberekkel, azaz először meg kellene ismertetni velük őket....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 nov. 20, 17:32 
feketemarcsi írta:
Olaszországban azért magasabbak a fizetések és nem is nyúlja le olyan mértékben az állam, mint nálunk.

Én csak két sárga-feketét hoztam Saciléből, meg egy virginai fürj tojót (fiatal madár volt), ami kakas lett. Most már a kakasaim száma 3 a tyúkjaimé 0. :11:

Lényeg, hogy szép hely volt, elnézegettünk, a madarak mellől úgy sem tudok elmenni 2 napnál hosszabb időre, akkor is frászban vagyok, hogy elég lesz-e a kaja, meg a víz, míg hazaérek.


Ne haragudj meg, de olyan fölösleges erről beszélni! Az tény, hogy ha 3000Ft-ért odaadod a madaraidat, akkor tuti veszteséges volt mindaz amit csináltál.... Szerintem ne bonyolítsd túl a dolgot, mert nem a fizetésekről kell itt beszélni hanem arról, hogy az emberek szeressék a madarakat, de azt sem tudják pl. milyen kanárimadarak léteznek a földön......!!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 nov. 20, 17:05 
feketemarcsi írta:
Ez nem a tenyésztés miatt van, hanem a gazdasági helyzet miatt. Nem csak nálunk igaz, egyik szlovák srác is mondta, hogy náluk sem nagyon lehet eladni madarat, azt is áron alul.

Nem volt mindig ilyen a gazdasági helyzet akkor is áron alul kellett a madár, olaszországban is rossz a gazdasági helyzet mégis kifizetik az 50 Eurot a madarakért!


A külföldi vérfrissítés azért is szerencsésebb, mert legalább nagy valószínűséggel nem derül ki, mint nálam az onyx-oknál, hogy ugyanonnan ered mindegyik.


Ebben azért ne légy biztos (csak soha nem fogod megtudni).... Minden új mutáció nagy része Olaszországból ered....



 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 nov. 20, 16:34 
feketemarcsi írta:
Vettél is valamit?


Őszintén bevallom nagy nehezen sikerült vennem vérfrissítés céljából 3 sárgát, illetve achát topázokat, 1db sárga mozaik hímet is szerettem volna, de nem közelítették meg a madaraimat. Azért nehezen (pedig biztos volt 10000 madár) mert nagyon sok gyenge minőségű madár volt a börzén, természetesen nem csak sárgában hanem minden színben és 40-50-60 Eurot kértek érte. Amiket vettem is csak ráfogható, hogy jók az állományomhoz képest és kifizettem értük darabonként több, mint 18000Ft-ot. Ez mondjuk kevésbé zavar, de az hogy a minőségi madaraimra amikor azt mondom itthon, hogy 7000-8000Ft és még 5000 Ft-ot sem akarnak érte adni elgondolkodtató.... Ez számomra elárulja hol is tart az ország a tenyésztést illetően! Sokan aki külföldről vesznek madarat azt hiszik, hogy ezzel most olyat javítanak az állományukon, hogy csak na, de sok esetben átlagos vagy az alatti madarakat kapnak csak, ja és olasz, német stb. vérvonal ezzel példálóznak amikor értékesítik az utódokat (Ezt sajnos sokan beveszik, mert nem értenek kellően a madarakhoz)! Egyébként isabellákban láttam csodaszépeket (fehér, sárga mozaik, piros mozaik, piros, sárga) sok helyen. A sima achátok és achát opálok kiváló minősége volt még nagyon szembetűnő számomra. Természetesen a kiállítás más volt a minőség szempontjából:)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 nov. 20, 14:13 
Jó volt!
Szép is volt meg nem is, érdekes is és nem is.
Tudom elég furcsán fogalmaztam, de tény és való, hogy ennyi madarat egy helyen nem lát az ember és természetesen madárkedvelőt (vásárlót) tolongás 1000m2-en a jobb és az átlagos madarakért. A kiállításon csodaszép madarak vannak.
Azon gondolkodtam el a képeket készítgetve, hogy a mi "nagy szakembereink", akik már évtizedek óta látogatják ezeket a kiállításokat, hogy nem tudtak még normális madarat csinálni (tisztelet a kivételnek). Láthatók a célok minden színmutációban, sorozatban itt Reggio Emiliában, de igen keveseknek megy ez itt Magyarországon.....


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2011 nov. 15, 23:41 
Közben megtaláltam: http://www.sor.re.it/home.html


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2011 nov. 15, 21:51 
A Reggio Emiliában hétvégén lévő börzének van-e hivatalos weboldala?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:56
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO