Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 nov. 25, 21:03 
Egyszer, az "Öreg Diónál" voltunk, megengedte,hogy szájból etessük a kicsi sárga-kék aráit.Ott beléjük szeretett,na az bármikor jöhetne, az nem lenne baj, hogy leamortizálná a lakást, és én megsüketülnék...mert az az Övé lenne.... :D


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 25, 20:41 
Így már más a helyzet! A nejemmel nekem is voltak ilyen gondjaim, de most már változott némiképp!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 nov. 25, 20:05 
Igen Tamás, de Te nem tudod az előzményeket:télen behozom(sajnálatból) a madarakat, és csak max olyan pyrrhura méretet tudok elhelyezni a nejem parancsa alapján.Ami annál nagyobb, ..az kilőve. :oops:

Egyébként nézegettem még a "rokonyait" is, hát egy-kettőt el tudnék képzelni a kertben.Bár nem hiszem, hogy a hangjukat bírnám.


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 25, 19:29 
Szia Conure!

Az én tippeim között is volt, hogy esetleg galamb papagáj lehet!
Eddig még élőbe nem láttam, de rohadt jól nézett ki!
Az ára talán 400euro lehetett, de nem vagyok benne bisztos!
Te honnan veszed? Hollandiából talán?

Jojo!

Szerintem egyáltalán nem mondható nagy testűnek, a szilvafejű és a himalája környéki testnagyságú volt!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 nov. 25, 16:12 
Szóval lesz ilyened? Gratula!

Hát ezt is kinéztük magunknak, de a nagy termete miatt kiszóródott.Nem tudom,honnan szerzed, de azért is mondtunk le róla,mert éreztük, hogy nálunk nemigen kapható.
Jó lenne élőben látni...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 nov. 25, 13:48 
laczkó tamás írta:
Kép
Ez önálló pscittacula faj vagy hibrid? Ez a kérdés? Lehetséges, hogy szilvafejű vagy himalája-kissándor hibrid? Húúú....


Húúú....hát ez nem is hibrid és természetesen nem is mutáció. Jelen esetben egy elég ritka fajról van szó, méghozzá egy hím galambpapagájról, vagy más néven malabár-papagájról. (Psittacula columboides)

Ha minden igaz, akkor vasárnaptól már nekem is lesz :lol:


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 25, 12:03 
Egy pár kép, amit elküldtem a Kovács Gézának is.
Remélem ő is talál közte kedvére valót :mrgreen: !

Kép

Kép

Kép
Ez önálló pscittacula faj vagy hibrid? Ez a kérdés? Lehetséges, hogy szilvafejű vagy himalája-kissándor hibrid? Húúú....

Kép

Kép
Énekes papagáj orange mutációja, a pár ára 400euro volt.

Kép

Kép

Kép
A zebra galamb fahéj színmutációja :) !
Kép
Szenegál/Pálma gerle vörös-tarka és fehér mutációik, 100euro/db.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Folyt.köv :mrgreen:!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 25, 11:32 
Reggio Emilia 2011. - Élménybeszámoló / Kirándulás Reggio Emilia-ba a H-50-nel

A madarász világ idei egyik jelentős eseménye volt november 18-20.-án Olaszországban, a világ legnagyobb kiállításának és börzéjének titulált Reggio Emilia, 72. Nemzetközi Ornitológiai Kiállítás.
Nagy álmom teljesült be ezzel a csodálatos kirándulással. Régóta terveztem már, hogy Szlovákián kívül szeretnék eljutni egy kicsit messzebre is és bepillantást nyerni más európai országok madarászatába, madárkultúrájába.
Egyik nagy öreg madarász barátom invitált az olasz útra, amint megemlítette Reggio-t, rögvest elgondolkoztam azon, hogy az elmúlt években nem voltam sehol, eléggé leültem, csak a családommal foglalkoztam. Beállítottságomból kifolyólag, mindig kerestem az új lehetőségeket at élet más területein is. Eldöntöttem, hogy elmegyek Olaszországba, ígyhát fel is hívtam a H-50 elnökét(Bánfai Istvánt), hogy tájékozódjak az utazással kapcsolatban. Készségesen elmondott mindent és nagy örömömre, volt még néhány szabad hely. Az utazás költsége a mostani helyzethez mérten véleményem szerint, teljesen korrekt volt. A H-50 tagjai megszavazták, hogy az éves nagyszabású európai buszkirándulás célpontja: Reggio Emilia. A tagoknak még kedvezőbb volt az utiköltségük, mint a miénknek(külsősöknek). A csapat nagyobb részt a H-50 és néhány másik egyesület tagjaiból és magánszemélyekből, vegyes nemzetiségű(magyar, szerb, román és roma származású) emberekből állt. Teljesen jó kontakt és harmónia volt közöttünk és jó kedvűen telt az utazás.
A kb. 40 fő utiköltségének díjja fedezte az utazás költségének a háromnegyedét, a hiányzó összeget az egyesület kaszájából pótolták a szervezők.
November 18.-án 17 órára érkezett a bérelt jármű a Keleti Pu.-hoz, nemsokkal utána elindult a társaság Olaszország felé.
Annak ellenére, hogy a buszon dönthető és oldalra elmozdítható ülések voltak, nyugodtan kijelenthetem, hogy a 12 órás(1000km-es) utazás, ugyanúgy megviselte mind a 20, mind a 70 évest is. Természetesen 3-4 óránként megálltunk egy-egy 20 perces pihenőre. Mivel a többség nem igazán tudott aludni, így beszélgetésekkel és eszmecserékkel tettük elviselhetőbbé a fárasztó utazást! A vidám társaság jó hangulatát fokozta némi pálinka és egyéb szeszes ital elfogyasztása is. Odafele néhány házi készítésű vidót is megnéztünk a buszon lévő két tv-n, az elmúlt évek nagyobb kiállításairól(németországi, ausztriai és a legutolsó világkiállításról). Néhány idős madarásszal több komoly témárol is beszélgettünk, köztük talán számunkra a legfontosabbról, az Eu fauna TENYÉSZTETT madarainak tartásának és tenyésztésének legalizálásáról, törvényi szabályozásáról.
Sajnos hazánkban az érvényben lévő jogszabályok tiltják ezen csodaszép küllemű és énekű madarakkal való foglalkozásunkat.
A legrosszabb pedig az, hogy természetkárosító kifejezéssel illetik, azt aki ilyen madarakat tart vagy szeretne tartani.
A környező országokban, de egész Európában az Unió engedélyezi a megfelelő szabályok betartása mellett az Eu fauna TENYÉSZTETT(nem vadbefogásból származó) madarainak tartását és tenyésztését. Térjünk vissza Reggio-ra.
Másnap(19. szombat) reggel 6-fél7 fele értünk a színhelyre , de mivel a jegypénztár csak 8 órakor nyitott, így sajnos még várakoznunk kellett, mindenki tűkön ült, hogy bejuthasson. Egyszer csak elérkezett a várva várt idő és elindultam megvenni a jegyemet, ami 9euro-ba került. Kemény tortúra volt elvergődni a hatalmas ember tömegben a kasszáig. Az egy üzemelő kassza miatt lassan haladt a sor, nem is értettem, hogy miért ilyen gyenge a beléptetésnek a szervezése. Nagy nehezen sorra kerültem és megvettem néhány jegyet, rögtön indultunk is befelé. Egyébként csak a belépőért való sorbanállás ment nagyon keservesen. Végre bent voltunk. Reggio-t úgy kell elképzelni, mint mondjuk nálunk a B.N.V.-t, 3 nagy pavilon adott helyet a több tízezer tollas szépségnek. Az 1. épületben a kiállított madarak kaptak helyet, amiket a rendezvény első napján(péntek) la is bíráltak, ha jól láttam. A másik két helyen 2 napos(szombat-vasárnap) börze volt, az egyik pavilonhoz tartozott egy "kisebb", fűtetlen sátor is, ahol a díszbaromfik voltak. A börze egész atmoszférája számomra teljesen felelmelő volt. Rengeteg ember mindenhol, kultúrált, magas színvonalú ketrecelrendezés az asztalokon és magasítókon, a nagyobb tenyésztők sok standdal is képviselték magukat és persze ezek körül kaptak helyet a felszerelési eszközöket, vitamin, stb. gyártó cégek standjai is. Olaszországban nagy hagyománya van a díszmadártartásnak, temérdek féle mag és kiegészítők, lágyeleségek voltak gusztusosan, nyitott fedelű úrnákban kitéve, hogy az érdeklődő vásárlók kézzelfoghatóan szemügyre vehessék a kínált portékát. A madarak terén az olaszok a kanári tenyésztésben nagyon erősek. Mind alak és szín tekintetében nagyon nagy választék volt a kiállításon és a börzén. Az utitársaim nagy többsége kanári vásárlási céllal jött Reggio-ba, persze volt olyan is, aki ráadásul hozott is Magyarországról madarat eladási szándékkal. Mindenki megtalálhatta a számítását. Az árak tekintetében összeségében elmondható, hogy az olasz árak nagyon magasak, az európai árak 2-3 szorosa! A madarak minősége is vegyes, megfigyeléseim alapján a sok kiváló madár mellett, sok rossz minőségű hibás példányt is meglehett vennni, természetesen horror áron. Én is vásároltam vérfrissítés céljából 3db gyémánt gerlét, de otthon csalódtam az egyik minőségében, mert az egyiknek a lábujjai deformálodottak. A börzén a lapos szállítóban nem vettem észre, a madár tollazatra, tapintásra jónak tűnt, de mégis sikerült egy hibás, beltenyésztett egyedet megvennem drága pénzért, vigasztaljon, hogy a másik kettő kiváló minőségű. Szerencsémre elkértem a Modena-i tenyésztő névjegykártyáját, kíváncsi lennék rá, ha mondjuk jövőre visszavinném neki a selejtes madarát, ki cserélné-e nekem egy hibátlanra? Néhány itthoni kezdő madarász ismerősöm ódákat zeng a külföldi madarak kimagasló minőségéről, pedig jó alapanyagból a magyar madarak is lehetnek csúcs kategóriásak. Vannak világbajnok magyar tenyésztőink is(Pócsi Béla, Gyerkó Tibor). A Reggio Emilia-val szinkronban volt Németországban, a szintén nagyon rangos Kassel-i kiállítás, ahol több magyar tenyésztőtársam madarai szépen szerepelt, a kanáriknál 92 pontot is elért Guti Zoli sárga intenzív madara pl. Azért elgondolkodtató, hogy a nemrég lezajlott Gyula-i országos kiállításon a hasonló kaliberű madarakat alulpontozták(86-87) a bírák.
Nade térjünk vissza Olaszorságba. Rengeteg extra érdekes és különleges madarat lehett látni, sok fényképet sikerült készítenem. Nemcsak magamnak és a gyerekeimnek, hanem azon barátaimnak, akiknek nem adatott meg az a lehetőség, ami nekem. A börzéről szabadon ki, s be lehetett járkálni a bázishoz, természetesen pecsétet kellett kérni a kezünkre, mellyel igazoltuk, hogy kifizettük a belépő árát, ha nekem Reggio-t komplexen kéne jellemeznem és értékelnem a saját tapasztalataim és összbenyomásom alapján, akkor elmondhatom, hogy egy nagyszerű kirándulást tudhatok a hátam mögött. Én sokkal többet kaptam Reggio Emilia-tól, mint azt előtte remélhettem volna. Új kapcsolatokra(pl. a Galambalkatúak Olaszország-i Szövetsége), kialakuló barátságokra, tapasztalatokra tettem szert. Bepillantást nyerhettem az olasz díszmadár kultúrába, megismerhettem ennek a piacnak a főbb szereplőit. Az angol nyelv ismeretével megtudtam magam értetni ott, ahol kellett, bár a tenyésztők közül kevesen beszélték a világnyelvet. Egy kicsit elszomorodok, ha a Magyarországon uralkodó helyzetre gondolok, sajnos nagyon elvagyunk maradva sok tekintetben, de azért persze remélem, hogy közös erővel és tenni akarással javulni fog a magyar madarászat jövője!
Eddigi életem legnagyszerűbb és legérdekesbb kirándulását éltem meg és abban, amit a legjobban szeretk, a madarászatot. Köszönöm a H-50-nek, a szervezőknek, hogy lehetőségem nyílt résztvenni ezen az úton. Külön megköszönöm a nagy öreg madarász barátomnak, Lipták Józsefnek a segítő és tanító szavait. Remélem a jövőben még sok hasonló szép élményben lesz részem.


Ennyit szerettem voln, ha a lap terjedelme nem teszi lehetővé a teljes story leközlést, természetesen kihagyhat a szerkesztő úr belőle részeket, nameg persz stilisztikai, fogalmazási szempontból is javítani fog rajta.

Köszönöm előre is, többen vártak már tőlem valami irományt, kezdetnek ez sikerült.

Laczkó Tamás(Jattostomi)
H-50
IDRE
web: http://www.laczkotomi.gportal.hu

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 25, 11:29 
Sziasztok!

Tegnap lightos volt a meló a munkahelyemen, ígyhát megtudtam írni a Reggio-s élmény beszámolómat, amit az előbb felyeztem be a számítógépen is!

Az iromány a Díszmadár Magazin szerkesztőségében van már, úgy gondoltam, hogy az olvasókkal is megosztom az élményeimet, nemcsak a fórumozókkal.
Ti sokkal többet tudhattok meg Reggio-ról!
Majd szépen sorba jönnek még képek, árak!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 nov. 24, 16:15 
Szia!

Hát ez egy nehéz feladat volt, a pontos fajt nem is tudom megmondani.
Szerintem valamilyen hantmadár faj. Ezek a képen vagy fiatal hímek, amiknek még nincs meg a szemcsíkja, vagy már átvedlettek, mert a jellegzetes fekete álarcukat nászidőszak után kivedlik.


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 24, 14:17 
András!

Írtam Pü-t! Nézd már meg légyszi!

Diamand! Te is avatkozzál légyszi, mert az András asszem elutazott!

Kép
Ezek milyen madarak lennének?

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 23, 13:01 
Sziasztok!

Nálam járt az egyik postagalambász barátom látogatóba, miután megfőztem a resztelt-sertésmájat és a pulykacomb pörköltet és megittam egy pohár bort, a Reggio-s képeket nézegettük, mondogattam neki, hogy mi micsoda, amit ismertem!

Aztán az egyik képnél én is azt mondtam, mint András, hogy jajjj... :shock: !

A szalakóta, amire gondoltam, szerintem nem a villásfarkú szalakóta, akkor meg milyen lehet? Mondjátok meg nekem, légyszi!
Jövőre lehet hozok belőle magamnak egy párat :mrgreen: !
Nem tudom, hogy mennyiért mérték a párat?

Lássuk a medvét, bammm....

Kép

Most pedig kimegyek a konyhába és elfogyasztom a resztelt májat, amibe egy kis vörösbort is csempésztem és iszom egy pohárral a gyönyörű madarak egésségére, aztán meg várom a fejleményeket az eu fauna ügyében! Remélem Ottó barátom mihamrább célba ér és legálisan tarthatunk sok szép madarat, amit sajna jelenleg nem engednek nekünk az okosok, de én a szájukra is ..... :salut: !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 nov. 23, 10:51 
VladTepes írta:
Diamand írta:
Ezek nem mutációk, hanem önáló fajok.

Az első képen a piros-kékek kármin gyurgyalagok (Merops nubicus)
A másodikon pedig a zöldek vöröstorkú gyurgyalagok (Merops bulocki)

Mindkét faj Afrikában honos, és a mi gyurgyalagunk közeli rokonai.

Ettől lesznek igazán vonzóak.
Mert míg a hazai gyurgyalagot nem tarthatod, tenyésztheted idehaza a minisztérium mai joggyakorlata szerint, ezeket az afrikaiakat, ha nem nem neked kell vele elszámolnod, hogyan jöttek be az Unióba, akkor szabadon tarthatod, tenyésztheted, adhatod-veheted, szeretheted.

Ez ugyanúgy igaza a szalakótáknál is - míg a hazai tabu - addig az egyik képen látható kékhasú szalakótát (Coracias cyanogaster) nyugodtan lehet tartani, stb.

Igazi szemforgató, gyarmatosító szemlélet. Más kontinensek madaraiért nem kár....


Ez így van. Ha nem nálunk honos nem is olyan fontos... A tűzpinty például nemzetközileg kiemelten védendő fajnak számít, amit zárt gyűrű nélkül nem is szabadna tartani, eladni.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 nov. 23, 10:36 
Szia Tamás!

A nagyon színes szalakóta pár nem ilyen volt? :D

Kép

Ez a villásfarkú szalakóta, és a kék hasú mellet ezzel lehet leggyakrabban találkozni.


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 23, 0:04 
Vlad!

Tudtam volna még fényképezgetni bőven érdekességeket, de a 2GB-os micro SD kártyát, csurig tele füstöltem képpel :bom: !
Volt egy másik szinű szalakóta pár is, talán piros szinű hassal, még szinesebbek, szebbek voltak, mint a kékhasú szalakóták! Talán piroshasú szalakóta lehetett, ha van egyáltalán olyan :?:

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 22, 23:56 
Sziasztok!

A képeket nemsokára átvariáljuk, úgy, hogy normálisan lehessen őket nagyban is látni! Nem tagadom a számítógép használatát is gyakorolnom kell még, de igyekszem pótolni a hibámat!

Ricsi! Köszi a kiigazítást! Valóban az aymara mellett citromok vannak! Csak azt nem értettem ott a nagy kavalkádban, hogy a citromos ketrec mellett volt egy kalit tele vagy 10db aymara-val, de az az egy miért volt a citromokkal :roll: ! Jól bezavart, egyébként meg a citromot nem ismerem :wink: !

Van még kép, ami feltevésre vár! A kanárisoknak is fogok hozni képeket, nameg azért van még néhány az eu fauna madarairól is :mrgreen: !

Hát a szalakóta, a gyúrgyalagok, a dayal rigó és egyéb rigó mutációk tetszettek a legjobban! Csináltam videókat is, de a Youtube-ra még nem tudtam feltölteni, nem is próbáltam még, mert ahhoz is kuka vagyok még :scratch: !
Egyedül a regisztrálás sikerült, de a múltkor nem tudtam feltölteni, amit szerettem volna :cry: ! Előbb-utóbb megtanulom azt is! Muszáj lesz!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2011 nov. 22, 18:08 
Köszi a képeket Tomi! Kár, hogy nem lehet megnyitni őket nagyobb méretben!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 2, 12:54
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Tápiószecső
   
Hozzászólás 2011 nov. 22, 17:47 
Szia Tomi!Köszi a képeket de egynél kijavítanálak ha nem gond.Ahova azt írtad hogy aymara mutációk azok igazából citrom papagájok.Igaz a háttérben van aymara is.Még valami ha rákattintok a képre nem adja ki nagyobb méretbe?


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 nov. 22, 14:52 
Hát a képeidet végignézve én is csorgattam a nyálamat rendesen! :D

Én ezeket a szarka mintájú Dayal-rigókat tudnám itthon elnézegetni.... :D
Kép

A hangjukról már nem is beszélve!


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 22, 14:30 
Szia Diamand!

Féltem a kijelentésemtől a mutációk tekintetében, én is gondoltam, hogy ha nem mutáció a miénknek, akkor külön fajok!
Akkor neked van igazad, elnézést és köszönöm a helyreigazítást!

Azért jól néztek ki!
Én odafele a buszon azt kérdeztem, hogy létezik a gyúrgyalagunknak mutációja?
Senki sem tudott rá válaszolni és a látvány elvette az eszemet is :wink: !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:03
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO