Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 29, 16:14 
Shama írta:
PAPP LÁSZLÓ Kasselban 2011 évben KIEMELKEDŐ madaraival TŐRTÉNELMI SIKERT ÉRT EL! REMÉLEM ERRŐL BŐVEBB INFORMÁCIÓT KAPUNK.
ELNYERTE a LEGMAGASABB ELISMERÉST, AZ ARANYLÁNCOT!
Magyar ember ilyen sikert 1925-óta nem ért el nemzetközi szinten! Tessenek feljegyezni a következő neveket Ullrich Győző, Mausz János, Papp László! Üdv. Lakó Antal

Jó lenne erről bővebben olvasni.. talán esetleg egy képes beszámolót is ...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2011 nov. 27, 13:32 
Kedves Madarászok! Néhány gondolat Kasselhez.
Őszintén remélem, hogy előbb, utóbb a magyar madarászok értékelni fogják a hazai kiemelkedő társaikat, és minőségi madaraikat. Sajnálom, hogy erről kevés információ jelenik meg. Elhihetitek, hogy itthon is létezik olyan állomány ismertebb fajokból, ami a világ minden területén elismerést kaphatna. Most csupán a kanárisokat és eredményeiket ajánlom figyelmetekbe. Hasonló eredményekre lennének képesek a hazai fajok ismerői, a lágyevősök, az egzótások és a papagájosok is. A különleges és alig ismert fajokat is ideértem. Lásd turákók, meggyvágók, kardinálisok. A kasseli kiállítás kanárisainak én is gratulálok. Gutiz madarainak az IDRÉN láttam először képeit, és nézzétek vissza, hogy már akkor elvártam tőle a győzelmet. A Pannóniások kiállítását követően biztos voltam, hogy az itt szereplő győztesek Kasselban is sikeresek lesznek. Nem sorolom fel a neveket, mindenkinek szívből gratulálok. Figyeljetek rájuk, és nem biztos, hogy az olaszoknál, németeknél, szlovákoknál érdemes eurótokat elkölteni, bizonytalan genetikai értékű kanárikra.
Nem reklámnak szánom, de biztos, hogy azok az egyesületek, akik figyelnek tagtársaik oktatására, szakmai információk átadására, ott az eredmény is elkövetkezik. Nem értem, hogy a győrieken és az idréseken kívül hol a többi egyesület? Nincs közöttük senki, aki beszállna az ismereteik átadására. Elhihetitek, hogy a H-40, akinek a legkevésbé fűződik érdeke a hatóságokkal is vitába szállva harcolni mások tudásáért, kiközösítve sem tagadta meg soha senkitől tapasztalatainak átadását. Személy szerint nem érdeke Herman Ottónak, Lipták Józsefnek, és Lakó Antalnak sem, hogy folyamatosan olyan ismereteket adjon át nektek, amit kijelentem, már sokan meg sem érdemelnek. Tesszük, hogy majd a jövőben mind ezt a tenyésztői, takarmányozási, genetikai ismeretet, ne a madarak és tulajdonosaiknak kárára tudjátok megszerezni! Nem beképzeltség, de a H-40 jelenlegi és korábbi tagtársainak többsége ezt az értékrendet képviseli. Sikereik a kiállításokon még évekig elvárható! A kanárisok kasseli sikeres szerepléséből én is kiemelek két nevet. Az egyik Schiktancz Béla, aki nagyszerű kanári állománnyal rendelkezik. Évek alatt gondosan készült három szín alapos megismerésére. Nem akar 120 színnel foglalkozni, Három szín, de azt a legmagasabb profik szintjén. Gondosan ügyelt arra, hogy saját törzsállományt hozzon létre, ezerszer meggondolva, hogy mikor és kitől frissítse azt. Ezt is megteszi, de minden madárról mindent feljegyez. Ö ismeretlen genetikai képességű madarat, tenyészmadárnak nem nevez. Nem véletlen, de neki is lett 92-91-90 pontos madara Kasselban. Ö is a számomra tisztelendő madarászok közé tartozik. Az Ö sikerét is elvártam, de nem mondtam neki. Sikeréhez még egyszer szívből gratulálok!
Külön szeretnék szívből gratulálni Papp Lászlónak és édesapjának! Ők is a H-40 tagjai, sőt Papp Laci egyesületünk alelnöke. Remélem, hogy tisztessége, áldozatvállalása alapján, mint fiatalember, a madarász társadalmunk kiemelkedő vezetője, szakmai tekintélye lehet. Ehhez neki is többször kell a szakmai vitákat koordinálni, kiigazítani a fórumokon is. Szakmai az elsődleges és nem a szervezeti. Most amit leírok csupa nagybetűvel, írom.
PAPP LÁSZLÓ Kasselban 2011 évben KIEMELKEDŐ madaraival TŐRTÉNELMI SIKERT ÉRT EL! REMÉLEM ERRŐL BŐVEBB INFORMÁCIÓT KAPUNK.
ELNYERTE a LEGMAGASABB ELISMERÉST, AZ ARANYLÁNCOT!
Magyar ember ilyen sikert 1925-óta nem ért el nemzetközi szinten! Tessenek feljegyezni a következő neveket Ullrich Győző, Mausz János, Papp László! Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2011 nov. 22, 20:04 
Nem tudjátok véletlenül a kasseli kiállítás hivatalos weboldalának a címét?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 8, 22:31
Hozzászólások: 1381
Tartózkodási hely: Komárom (SK)
Valódi név: Norbert
   
Hozzászólás 2011 nov. 22, 18:09 
gutiz írta:
A 92 pontos sárga intenzív madaram:

Csatolmány:
Kassel sárga intenzív 92p.jpg

Gratulálok, gyönyörű példány! :mrgreen:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 nov. 22, 8:27 
gutiz írta:
fric32 írta:
Szia,Gutiz majd oszd meg velünk is az infókat,sajna én lemaradtam,mert egy [cenzúrázva] orvosit nem bírtam intézni és senki nem segítette egy ilyen gagyi papír beszerzésében.
Viszont ahogy hallottam van kitűnő eredmény is.


Legközelebb szólj ha ilyen problémád akad....
Nekem 3 madaram volt Kasselben:

sárga mozaik TypII 90pont
sárga "B" 91pont
sárga "A" 92 pont

Kriston Endrének 2db sárgája kapott 92 pontot.
Mivel nem vagyunk AZ tagok ezért helyezést nem érhettünk el, de állítólag az első 5-ben benne lettünk volna a 92 pontos madarakkal.

A Kriston Endre madaraira visszatérve és a gyulai bírálatra, hát igencsak elszégyellném magam a hazai bírók helyében, hogy Gyulán a 90 pontot nem kapták meg a madarai (gondolom mivel 90 pont fölött lettek csak helyezések osztva) és 87-88 pontos madarakat hoztak ki 2.-3. helyezettként. Ja és a Pannónián is 92 pontosak voltak ezek a madarai.....

A többieknek nem tudom milyen eredményei lettek, mert a katalógusban a pontszámok nincsenek feltüntetve, csak a helyezések.


Gratula nektek sajna én se tudom,hogy Gyulán milyen pontokat kaptam türelmesen várok,hogy egyszer csak ide ér az a fránya email,a bírálati lapokkal Gyuláról.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 22, 8:06 
Szia Gutiz koma!

Gratulálok a sárga intenzív madarad kitünő eredményéhez! Csodálatosan szép madár, még számomra is, aki kanárit eddig még nem tartott!

Egy fiatal madarász barátom dicsőítette a nagy madár kultúrájú országokat és madaraikat(Olaszország, Hollandia, Belgium, Németország és Ausztria), azok kiváló minőségét! Én meg mondtam neki, hogy a Magyarországon lévő madarak is ugyanolyan jók, csak jó alapanyag kell a tenyésztéshez, meg a madárszeretet és a magyar kreativitás! A világban sok okos és ügyes magyar letette a névjegyét az asztalra! Remélem a madarászatban is fog ez sikerülni!
Kívánom a kanári tenyésztő ismerőseimnek és barátaimnak, hogy elismerjék a munkájukat és azok gyümölcsét, a sok csodálatos madaraikat!

Ahogy Gutiz is írta Reggio-ról, sok rossz minőségű madár is volt, de azokat is meglehetett venni horror áron :roll: !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 nov. 22, 6:52 
A 92 pontos sárga intenzív madaram:

Csatolmány:
Kassel sárga intenzív 92p.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 nov. 22, 6:45 
fric32 írta:
Szia,Gutiz majd oszd meg velünk is az infókat,sajna én lemaradtam,mert egy [cenzúrázva] orvosit nem bírtam intézni és senki nem segítette egy ilyen gagyi papír beszerzésében.
Viszont ahogy hallottam van kitűnő eredmény is.


Legközelebb szólj ha ilyen problémád akad....
Nekem 3 madaram volt Kasselben:

sárga mozaik TypII 90pont
sárga "B" 91pont
sárga "A" 92 pont

Kriston Endrének 2db sárgája kapott 92 pontot.
Mivel nem vagyunk AZ tagok ezért helyezést nem érhettünk el, de állítólag az első 5-ben benne lettünk volna a 92 pontos madarakkal.

A Kriston Endre madaraira visszatérve és a gyulai bírálatra, hát igencsak elszégyellném magam a hazai bírók helyében, hogy Gyulán a 90 pontot nem kapták meg a madarai (gondolom mivel 90 pont fölött lettek csak helyezések osztva) és 87-88 pontos madarakat hoztak ki 2.-3. helyezettként. Ja és a Pannónián is 92 pontosak voltak ezek a madarai.....

A többieknek nem tudom milyen eredményei lettek, mert a katalógusban a pontszámok nincsenek feltüntetve, csak a helyezések.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2011 nov. 21, 22:02 
Szia,Gutiz majd oszd meg velünk is az infókat,sajna én lemaradtam,mert egy [cenzúrázva] orvosit nem bírtam intézni és senki nem segítette egy ilyen gagyi papír beszerzésében.
Viszont ahogy hallottam van kitűnő eredmény is.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 12, 8:42
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Miskolc
   
Hozzászólás 2011 nov. 21, 19:30 
Ma kaptam meg a madaraimat, akik szerepeltek Kasselben az AZ kiállításán. Természetesen mellékeltek a madarakhoz egy 260 oldalas katalógust is:)
Az eredmények jónak mondhatók.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:23
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO