Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 238 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 27, 23:54 
berenyibela írta:
Gratulálok Leonnak az eredményekhez!
Csak egy megjegyzés ami a madarak testméretével kapcsolatos:
Ha megveszek egy pár madarat egy világbajnok tenyésztőtől és az még szaporodik is ,nem biztos,h jó madarakat eredményez.
Ha ugye a táplálás nem megfelelő, a kismadarak egyébként jó genetikai háttere nem tud maximálisan érvényesülni.És itt még messze nem kell bonyolult biokémiai fondorlatokra gondolni.Egy apró trükk is bírhat nagy jelentőséggel.Nemrég olvastam,hogy napi többszöri itatás megnöveli a táplálékfelvételt a szülő madaraknál.Kipróbáltam a rizspintyeimnél.Délután
mégegyszer körbeitattam a madarakat és még sötétedés előtt benéztem az odúkba.A kicsik úgy megvoltak etetve, h az egyik madarász sporttárs meg is ilyedt amikor kivettem őket gyűrűzni,h nehogy kidurranjon a begyük.Állítólag a baromfinevelésben ez egy bevett gyakorlat(volt). több
A nagyobb táplálékfelvétel nagyobb hozam. a mi esetünkben ez a gének-
ben kódolt nagyobb testméret biztosabb elérése lehet.
De Leon, idén kösd fel amit lehet!
Mégegyszer gratulálok!

Jól van, felkötöm!
Mírges leszek, ha nem hozol versenyezni madarat :twisted:
Még egy hét a vizsgaidőszakból, utánna megint nekiülök a taktankönyvemnek, és okoskodok, de semmi olyat és akkora mennyiségben nem akarok velük etetni, ami káros lehet az egészségükre, bármilyen szempontból... mindenképpen természetes forrásokba kell gondolkodni, de mint mondod egyéb tényezők is játszanak!

Ha meg nem jön össze, hát akkor fogunk egy biciklipumpát és :85: vicccc...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 27, 23:29 
Gratulálok Leonnak az eredményekhez!
Csak egy megjegyzés ami a madarak testméretével kapcsolatos:
Ha megveszek egy pár madarat egy világbajnok tenyésztőtől és az még szaporodik is ,nem biztos,h jó madarakat eredményez.
Ha ugye a táplálás nem megfelelő, a kismadarak egyébként jó genetikai háttere nem tud maximálisan érvényesülni.És itt még messze nem kell bonyolult biokémiai fondorlatokra gondolni.Egy apró trükk is bírhat nagy jelentőséggel.Nemrég olvastam,hogy napi többszöri itatás megnöveli a táplálékfelvételt a szülő madaraknál.Kipróbáltam a rizspintyeimnél.Délután
mégegyszer körbeitattam a madarakat és még sötétedés előtt benéztem az odúkba.A kicsik úgy megvoltak etetve, h az egyik madarász sporttárs meg is ilyedt amikor kivettem őket gyűrűzni,h nehogy kidurranjon a begyük.Állítólag a baromfinevelésben ez egy bevett gyakorlat(volt). több
A nagyobb táplálékfelvétel nagyobb hozam. a mi esetünkben ez a gének-
ben kódolt nagyobb testméret biztosabb elérése lehet.
De Leon, idén kösd fel amit lehet!
Mégegyszer gratulálok!

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 26, 20:33 
kuvik írta:
Jóska!!!!

Ne komolytalankodj!!!!

:wink:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 26, 20:23 
Jóska!!!!

Ne komolytalankodj!!!!

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 26, 19:05 
kuvik írta:
Sziasztok!

Remélem mára már mindenki- akit árdekel- végig nézte a nemzetközi kiállítás eredményeit. Itt nagyon jól látható, hogy -mondjuk úgy, hogy Európában- hogyan is áll a madarászat. 14 ország madarászainak a madarai értek el helyezést, melyből néhány ország kitűnik a sikereivel. Ez a "lista" arra is jó, hogy el lehessen dönteni, hogy merre kell keresgélni azoknak, akik szeretnék ezt a szintet -vagy inkább akik megtehetik(?)-elérni. El kell kezdeni az építkezést azoknak, akik megakarják ezt lépni, és talán az ŐK segítségével- és kitartó munkával- közösen eltudunk érni egy magasabb szintre. (Ettől magasabbra nem lesz nehéz, de egy hasonló kiállításnak kell mércének lennie.)Én azt gondolom, hogy akik most is vállalták a megmérettetést uttörő szerepet vállaltak, és ezt tovább kell folytatniuk másokkal kiegészülve. Mindíg is az volt a baj, hogy aki mert vállalni, azokat nem biztatták, hanem írígykedve a bukásában bíztak. Erre a magyar madarászatnak nincs lehetősége, mert olyan kevesen vagyunk hogy ez oda vezet ahol most nagyjából vagyunk is. Tudom azt, hogy ez elég kevés ember feladata lesz, de ha azok ezt nem vállalják, 100 év múlva is itt fogunk tartani, amit remélem sokan nem akarunk, és szeretném még megérni, hogy egy ilyen "listán" sok-sok MAGYAR névben gyönyörködjek. TUDOM, hogy ennek lesznek még ÁLLDOZATAI, de szerintem nincs más kiút. Tovább nem megyek, mert ezt máshol kellene már folytatnom, de ideje a "göröngyös" úton elindulni, és majd csak jönnek még valakik.(Velünk-utánunk?!?!) :25:


Ámen! :D


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 26, 18:51 
Sziasztok!

Remélem mára már mindenki- akit árdekel- végig nézte a nemzetközi kiállítás eredményeit. Itt nagyon jól látható, hogy -mondjuk úgy, hogy Európában- hogyan is áll a madarászat. 14 ország madarászainak a madarai értek el helyezést, melyből néhány ország kitűnik a sikereivel. Ez a "lista" arra is jó, hogy el lehessen dönteni, hogy merre kell keresgélni azoknak, akik szeretnék ezt a szintet -vagy inkább akik megtehetik(?)-elérni. El kell kezdeni az építkezést azoknak, akik megakarják ezt lépni, és talán az ŐK segítségével- és kitartó munkával- közösen eltudunk érni egy magasabb szintre. (Ettől magasabbra nem lesz nehéz, de egy hasonló kiállításnak kell mércének lennie.)Én azt gondolom, hogy akik most is vállalták a megmérettetést uttörő szerepet vállaltak, és ezt tovább kell folytatniuk másokkal kiegészülve. Mindíg is az volt a baj, hogy aki mert vállalni, azokat nem biztatták, hanem írígykedve a bukásában bíztak. Erre a magyar madarászatnak nincs lehetősége, mert olyan kevesen vagyunk hogy ez oda vezet ahol most nagyjából vagyunk is. Tudom azt, hogy ez elég kevés ember feladata lesz, de ha azok ezt nem vállalják, 100 év múlva is itt fogunk tartani, amit remélem sokan nem akarunk, és szeretném még megérni, hogy egy ilyen "listán" sok-sok MAGYAR névben gyönyörködjek. TUDOM, hogy ennek lesznek még ÁLLDOZATAI, de szerintem nincs más kiút. Tovább nem megyek, mert ezt máshol kellene már folytatnom, de ideje a "göröngyös" úton elindulni, és majd csak jönnek még valakik.(Velünk-utánunk?!?!) :25:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 26, 18:30 
guvat írta:
kalapos írta:
...csak a kikeléstől csak purina indító tápot ad nekik...
...Mégegyszer nem feltétlen szteroidok,hormonok.
Üdv:Kalapos.Laca.


Helló!
a purina indítótápban nem lehetnek növekedést gyórsító hormonok, szteroidok, amtibiotikumok?
magyarországon semminemü hormon vagy hozamfokozó készitmény nem használható takarmányozási célzattal.A hozamfokozó alatt sokan antibiotikumot értenek PL.:a tylán néhány ppm mennyiségben kiszoritja a káros baktéirium flórát ezzel jobb takarmány hasznosulást idéz elő de végső testnagság növekedést nem.Testnagyságnövekedést az anyagcserét befojásoló hormonhatású anyagokkal lehet ezek hatása hogy tetméretek növekszenek beleértve a csontos vázat is de a termékenység csöken vagy elveszik.Ezen készitmények nyugateurópai országokban engedélyezettek


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 26, 12:44 
Leon írta:
Szóval én már az elején mondtam, hogy nem fűzök nagy reményeket, nem is vártam jobbat, nekem már ez is nagy szám, hogy pontozták őket!
Lényeg, hogy csipognak meg 2 lábbal állnak az ülőrúdon!
Várom haza őket!
:D


Gratulálok a versenymadárkáknak és Neked is! :wink:

Én azért bíztam, hogy érmet kapnak :roll: , de nem örülök kevésbé, hogy nem így történt!!! :) Kívánok nekik jó hazautat, adj egy-egy fürtöst nekik a nevemben is! 8)

***

Gratulálok a többi madárnak/versenyzőnek is, helyezéstő függetlenül! :idea:

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 26, 12:20 
Kedves Kuvik!
Nagyon köszönöm válaszod! Azon kevesek közé tartozol, akik nem sajnálják a fáradtságot, hogy a magamfajta kezdőknek érthetően, sallangmentesen, s emelett nem kioktatóan, lenézően, lesajnálóan választ adjanak a tapasztaltabbak számára nyilván megmosolyogtató, laikus kérdésekre is!
Még egyszer köszönöm, valamivel tisztábban látom már kérdést!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 26, 11:43 
F1 szekció 43 és 44-es csoportját kihagyták (új mutációk), vagy nem került bírálatra, talán mert nincs standardja? Nevezni pedig lehetett rá.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 26, 11:02 
kalapos írta:
...csak a kikeléstől csak purina indító tápot ad nekik...
...Mégegyszer nem feltétlen szteroidok,hormonok.
Üdv:Kalapos.Laca.


Helló!
a purina indítótápban nem lehetnek növekedést gyórsító hormonok, szteroidok, amtibiotikumok?


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 26, 7:56 
Tisztelt Madarászok!

Nem szertnék senkit megbántani, és főleg kioktatni, de néhány dologra szeretném felhívni a figyelmet. Ma az Európai vezető madarászok körében kialakult egyfajata "kiállítási tipusú" madarak TENYÉSZTÉSE. Ezeket hívjuk mi standardoknak.( st. zebra, st. hullámos, stb.) Ezek a madarak tudatos tenyésztői munka árán "lettek" létrehozva, ahol a madarak értékmérő tulajdonságai között, -az alak, a méret, stb.- a kiállítás kívánalmak játszották a fő irányvonalat. Ennek egyéb értékmérő tulajdonságok "estek álldozatul", mint a termékenység, nevelési ösztön, stb. Így viszont kaptak egy nyugodt vérmérsékletű, szelidebb, nagyobb, elegánsabb madarat, melynek alaki követelményeit standard leírásban rögzítették. Ezeket a követelményeket szigorú tenyésztői munkával betartják. Itt nem cél a mennyiség, itt a legfontosabb ismérv a kiállítási tipusnak (standard) minél magasabb szintan való megfelelés. Nos mi történik ma "kishazánkban":- Jellemzően előtérbe kerül az "árutenyésztés". Magyarul az értékmérő tulajdonságok közül első helyre kerül a szaporaság, és a nevelőképesség. Ez is lehet tenyésztői munka, ha tudatos, és "kézbentartott" tevékenység, csak itt nem cél a "kiállítási tipus" itt a cél a Monori börze, és így "termelődik" a 400 ft.-os zebra és hullámos. Sajnos, ma nálunk kevesen vannak azok a madarászok, akik "kiállításra tenyésztenek" mert NEM ÉRI MEG.(?!?!).Viszont azt látjuk, hogy a tőlünk fejlettebb (kiállítás centrikusabb) országokban a minőség felé tolódik a madarászat. Ez adódhat egy sokkal jobb társadalmi környezetből is.De nézzük meg, hogy sok esetben mi is történik nálunk. Mamár hozzájutunk jó minőségű kiállítási tipusú (standard) madarakhoz mi is, azonban sokan azon "kisérleteznek", hogy feljavítsák vele a saját állományukat, mely lehet, hogy még meg is valósul, csak éppen a behozott standardot rontja le. (Attól függ ugye, hogy honnan nézzük?) Ha tudatosan -kiméletlen szelekciót alkalmazva- teszi ezt, még lehet, hogy bizonyos eredményt is el tud érni, de egy nemzetközi megmérettetésen nem biztos, hogy ez elégnek bizonyul. Én a standard szó alkalmazása helyett célszerűbbnek láttam volna a "kiállítási" szó használatát- mely esetben valójában erről van szó,- mert itt egy nyugodt, nagyobb , alakilag szebb - bár kinek mi tetszik-, magát jobban "megmutató" madarat látunk a kalitban.(Fej, alak, szín, szögállás, stb kívánalmaknak megfelelően.) Egy ilyen madárnak sosem lesz ellenfele egy Monori börzére "tenyésztett" madár. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a most nemzetközi kiállításon bemutatott madarak Monori börze madarak, hanem azt, hogy ezekkel a madarakkal tovább kell haladni, és a tenyésztési célt a kiállítási szintben kell meghatározni. Példa: - a világbajnoktól (Gr.) beszerzett madarak másnál is tudnak eredményt produkálni, de ehhez szükséges "világbajnoki" vérvonalakat beszerezni, majd ezeket a vonalakat megőrízve komoly tenyésztői munkát végezni, melynél a tenyésztés célja adott.(Sz...ból csak sz..rvárat lehet építeni- elnézést a közönséges megnyílvánulásért). Már nagyon elengedtem magam, ezért befejezem, mert könyvet nem akarok írni. A nagyon szakmai kifejezéseket igyekeztem kerülni, hogy nagyon érthető legyek, és aki nagyon érti, hogy miről akartam írni, attól elnézést az összevisszaságért, de sokmindent leszerettem volna írni, és nagyon keveset sikerült. A kokszolásra annyit, hogy létezik, de komoly hozzáállás esetén a TENYÉSZTŐI munka fáradságai kifizetődőbbek, és az "eredmény íze" sokkal "ízletesebb és egészségesebb."Remélem egyre többen lesznek akik ezen fognak munkálkodni , és a hazai kiállítások szinvonala is érezni fogja a munka eredményességét.( Ej ne síránkozz...)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 17, 19:17
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Csömör
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 26, 0:29 
Dobosapa írta:
Gratulálok Leonnak. Nagy siker abban az egzotás mezönyben, tiszta madarakkal. Nem ok nélkül írom a tiszta szót. Pócsi Béla pedig a király. Egy megszállott madarász, tiszta szivvel. Nem érdeklik egyéni sikerek ő ezek nélkül a címek nélkül is világhírű szaktekintély. Megtisztelő, hogy ismerhetem. Ő ezeket a címeket minden magyar madarásznak nyerte. Köszönet érte


Csaba hívta fel a figyelmemet erre a hozzászólásra.
Köszönöm!
És nagyon örülök, hogy Béla barátom kiválóságát nem magamagának kell erősgetni az országban, hanem vannak, akik veszik a fáradtságot, s ezt őszinte szívvel kimondják, megírják helyette. Vagyis nem méltatlanul került be a MADÁRBARÁT-LEXIKON neves tenyésztők szócikkébe.
Ami az oldal többi hozzászólását illeti, hát nehéz azokkal mit kezdeni, minden esetre elhatároztam, hogy a sztenderd (standard) szócikket előbogarászom a lexikon fórumán, mert talán segít tisztázni, hogy nem sztenderdizált fajoknál mi a sztenderd.
Lengyel Tibor
2141 CSÖMÖR
Tinódi u. 5.
28/446-526
madarbarat@invitel.hu
http://madarbarat-lexikon.mindenkilapja.hu/
http://forum.index.hu/Article/showArtic ... &t=9156025

_________________
Lengyel Tibor
http://madarbarat-lexikon.mindenkilapja.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2007 dec. 8, 21:18
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Bácsalmás
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 25, 23:05 
Márbocsika a közbeszólásért,denem feltétlen hormonokra kellene gondolni,az
okfejtésetek során.Jómagam,és a párom kb 5 éve egy kecskeméti börze alkalmával a mi gyémántgalambjainktól 2szer nagyobb galambokat áruló,
magát tenyésztőnek valló emberkével beszélgettünk,aki elmodta:normál méretü tenyészpárjai vannak,csak a kikeléstől csak purina indító tápot ad nekik.A galambok hatalmasak lettek,egy kis szépséghiba,elárulta az utódok
nem lettek nemzőképesek.Kipróbálta többször is .
Mégegyszer nem feltétlen szteroidok,hormonok.
Üdv:Kalapos.Laca.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 25, 22:08 
Sziasztok,

Tényleg jó lenne olvasni, hogy is vannak ezok a testméret növelő hormonok?

Szerintem Dobospapa ebben tudna nekünk eligazítást nyújtani :roll:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 25, 22:03 
gratulálok leonnak.nagy siker abban az egzotás mezönyben tiszta madarakkal.nem ok nélkül irom a tiszta szot.pocsi béla pedig a király. eggy megszállot madarasz tiszta szivvel. nem érdeklik egyéni sikerek ö ezek nélkül a cimek nélkül is világhirü szaktekintély. megtisztelö hogy ismerhetem. ö ezeket a cimeket minden magyar madarásznak nyerte. köszönet érte


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 25, 20:22 
Leon:
Istenőrizz összeveszni! Egyszerűen kíváncsi vagyok!
Guvat: Érthető. Csak megnézve a győztes /résztvevő?/ országok listáját, kicsit fellengzős a Világkiállítás elnevezés :lol:
A listán talán ha 8-10 ország képviselői vannak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 25, 20:22 
Szóval én már az elején mondtam, hogy nem fűzök nagy reményeket, nem is vártam jobbat, nekem már ez is nagy szám, hogy pontozták őket!
Lényeg, hogy csipognak meg 2 lábbal állnak az ülőrúdon!
Várom haza őket!
:D


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 25, 20:20 
Hegedűs Zsolt írta:
Szia Guvat!
Köszi a lista elérhetőséget! Nem tudom, hogy csak az eredményesség volt ennyire nyugat-európai, vagy maga a kiállítás is inkább nyugat-európai- kiállítás volt volt mint világkiállítás?
Magyarán résztvevők voltak a világ más tájáról is, vagy csak Nyugat- Európából jószerivel?


2008 - Belgium Hasselt
2009 - Italy (to be confirmed)
2010 - Portugal (to be confirmed)
2011 - France (to be confirmed)


2007 - Bresil
2008 - to be confirmed
2009 - to be confirmed
2010 - to be confirmed


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 25, 20:16 
szia!
úgy tudom eleve 2 világbajnokság van.
egy európában és egy dél-amerikában (elvileg) minden évben.
hiszen ne várható el, hogy kontinenseken át utaztassák madaraikat a tenyésztők.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 238 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 10:25
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO