Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 238 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 21, 15:37 
Csicsörke írta:
Már megvan a Világbajnokság végeredménye!
http://www.mondialfoipiacenza2009.it/ornitologia/scheda.html
erre a linkre klikkelve egyből letölthető az eredménytábla a dobogós helyezettekkel: http://www.mondialfoipiacenza2009.it/classifiche/PIACENZA2009_palmares.pdf

most vettem csak észre Gyerkó Tibor kimagasló eredményeit is:
Kép
:31: :20: :37:

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 21, 15:06 
Már megvan a Világbajnokság végeredménye!
http://www.mondialfoipiacenza2009.it/ornitologia/scheda.html
erre a linkre klikkelve egyből letölthető az eredménytábla a dobogós helyezettekkel: http://www.mondialfoipiacenza2009.it/classifiche/PIACENZA2009_palmares.pdf
Pócsi Béla egyetlen magyarként megint érmes lett, nem is akármilyen, kétszeres és dupla világbajnok (egyéni+kollekció) plusz két ezüstérem plusz egy bronz!!!
Csak ő fog a dobogón állni a tukános kategóriájában :D
:31: :20: :37:
Kép
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2008 márc. 29, 10:24
Hozzászólások: 39
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 9, 10:48 
fric32 írta:
Ez nagyon jó dolog csak kár,hogy nem tolonganak a jelenkezéssel , miért?Gondolom ennek is több oka van és remélem ez a dolog elöbb utobb rendezödni fog,pozitiv irányba.

A világbajnokságra gondolok.


Párszor már előfordult, hogy a Díszmadár Magazinban utólag számoltunk be a világkiállításról. Vélhetően most is így lesz. Kár, hogy azok akik időben ismerik egy ilyen rendezvény előzetes programját, kiutazási terveket, előzetes csoportos utazási lehetőségeket, erről nem írnak például a Díszmadár Magazinba. Talán hozzájárulhatna ez a lehetőség ahhoz, hogy többen tájékozódhassanak a kiutazási tervekről. Talán a kiutazni vágyók is időben értesülhetnének. A Díszmadár Magazin kiadója nem szervez csoportos látogatást, de a jövőben az időben történő tájékoztatással segíteni tudnánk másoknak....
Kovács Géza


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 8, 23:33 
Szia ROBY !

Én most nem tervezem a kiutazást, de még változhat a dolog.

A kisbuszos látogatás most van szervezés alatt, az útvonal még nem tisztázott teljesen, de valószínűleg Szeged - Kecskemét - Dunaföldvár- Balaton északi oldal és úgy Grác lesz a fő útvonal. Ha tisztázódik értesítelek róla.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 8, 22:15 
Üdv Lajos !!
Mi 23. -án megyünk Szabadkáról az egyesületünk furgonjával nyolcan,

Ti mikor és milyen útvonalon mentek, mert mi még nem döntöttünk hogy horváto. szlovénián keresztül vagy magyarországon keresztül mennyünk -e ??


24.én reggelre tervezzük az érkezést aznap kiállitásnézés majd egy éjszakát ottalszunk 25.-én estig kiállitáslátogatás majd indulunk haza .
ROBY


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 4, 19:37 
Szia Keegan!


Kisbusz megy, hely van még :

M: o6/3o/219-5697

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 15, 19:55
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 2, 20:17 
Látogatóként szeretném megnézni a VB-t, indít valaki utat? Kisbuszos, szgk-s kirándulásra beneveznék!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 21, 7:52 
Sziasztok !

Aki az egyesületünkből és esetleg a fórum látogatói közül, kíváncsi a világbajnokságra résztvehet az egyesület szervezésében történő meglátogatására. Részletek a későbbiekben / nov 27. / után kérhetők
ezen a topikon, vagy az idre@idre.hu e-mail címen.

A kíirást és az F1 - F2 szekció besorolásokat lefordítjuk és az érdeklődők számára közzé tesszük. A színkanáris tagjainknak a saját tenyészetükhöz tartozó besorolást szintén lefordítjuk és a versenyre való nevezéshez segítséget nyújtunk.

Ehhez kérjük, hogy november 3o ig jelezzétek a világkiállításon való részvételetek szándékát.
Aki tagjaink közűl az IDRE- nél jelentkezik be annak a szövetség (MDOSZ) felé központilag intézzük a világkiállításra való nevezését.
Figyelem: A bejelentkezés után a szervező által kért adatokat postafordultával kell visszaküldeni.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 20, 22:59 
Sziasztok,

57. díszmadár világkiállítás 2009 január 15-25 között kerül megrendezésre Olaszország Piacenza városában.
Bővebb információ:
http://www.mondialfoipiacenza2009.it

Szekciók, besorolások:
http://www.mondialfoipiacenza2009.it/ca ... ncorso.pdf

Nevezési határidő 2008 december 15!
Nevezési díj 10 euró/fő plusz katalógus 12euró/db (kötelező minden kiállítónak megvenni)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 1, 17:37 
Ez nagyon jó dolog csak kár,hogy nem tolonganak a jelenkezéssel , miért?Gondolom ennek is több oka van és remélem ez a dolog elöbb utobb rendezödni fog,pozitiv irányba.

A világbajnokságra gondolok.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 25, 4:35 
Tisztelt Tenyésztők, Érdeklődők !


Lassan megkezdődnek az Országos Nemzeti Bajnokságra kvalifikáló minősítő kiállítások, melyekre a nevezési felhívások folyamatosan ki is érkeznek.

Tájékoztatásul itt is közöljük az időpontokat azzal, hogy mielőtt elindulnátok megtekinteni, tájékozódjatok a nyitvatartások időpontjairól, valamint a nevezési feltételekről.

Szeptember 12. -14. Bácsalmás,
vegyes fajú minősítő verseny.

Szeptember 19. - 21. Karcag
dr. Hazay Béla egzota és kanári minősítő kiállítás, de ugyanekkor kerűl megrendezésre a hagyományos egyesületi bemutató, melyre bármely fajt lehet nevezni.

Október 3. - 5. Mór
vegyes fajú minősítő verseny.

Október 17. - 19. Zalaegerszeg
vegyes fajú minősítő verseny.


Ezeken a versenyeken lehet kvalifikációt nyerni a
SZENTESEN november 13. - 16.-ig tartandó MAGYAR NEMZETI BAJNOKSÁG-ra,
melyről a megfelelő színtet elért madarakkal a 2oo9 januárjában tartandó VILÁGKIÁLLÍTÁSRA is nevezhet a tenyésztő.
Más egyesületi rendezvényekről nem lehet a világbajnokságra kijutni.
Az MDOSZ elnökségének határozata szerint az Olaszországi rendezvényre, a lépcsőzetesen kialakított minősítőkön és az azt követő ONB - én elért erdmények figyelembe vételével kvalifikálódik a nevezni kívánt madár.

Ugyan ennek a döntésnek eredményeképpen bármely Magyarországi egyesületből nevezhetnek a tenyésztők a minősítő versenyekre és eredményük alapján az ONB -re is, csak a minősítők és az ONB nevezési feltételeiben megfogalmazottakat be kell tartaniuk.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 22, 20:05 
Szia,neco!

Már szép lassan hegyesednek és remélem csak jobbak lesznek,csak érdekel a dolog és gondoltam már vannak infói egyeseknek.
Az már jó hír,hogy te is így gondolod,hogy hegyezni kell!!!

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 22, 3:08 
Messze van még Feri..... Hegyezd a verebeket, (én is azt teszem 8) ) oszt' jönni fog időben az infó..... :wink:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 20, 10:57 
Megkérném aki tud valamilyen informácíóval szolgálni a világbajnokságról megköszöném.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 2, 16:10 
ha van valakinek valamilyen információja a világbajnoksággal kapcsolatosan,szívesen olvasnám.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 18, 22:48 
Nagyon érdekes ha én nem dobok fel valami kérdést látom a magyar társadalmat valahogy nem igazán érinti ez a világbajnoki topik,remélem év végére már többen lesznek vagy mindenki tudja mit és hogy csak én vagyok egyedül aki nem tudom mi hogyan mükődik?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 15, 20:02 
Nagyon remélem,hogy több madarász veszi rá magát,hogy eljöjön a Magyar Országos bajnokságra és remélem meg is lessz jól szervezve és jól fogjuk érezni magunkat.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 14, 13:39 
Bizom benne, hogy az idei Magyar Bajnokság nem okoz csalódást neked sem.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 14, 13:02 
Lajos írta:

Lehet, hogy a hozzászólásom megint nem fog örömünnepet okozni, de rossz hírrel kell szolgálnom a kérdésedre.

Mint már korábban leírtam ilyen, hogy egyéni nevezés a C.O.M. verseny szabályzatában nincs és nem is fogad a rendező nemzet egyéni nevezéseket.

Kizárólag a nemzetet képviselő szövetség által javasolt személyek vehetnek részt a világbajnokságon. Jelen esetben Magyarországról az MDOSZ elnökségének előzetes javaslatát kell bírnia a tenyésztőnek, ehhez meg, előírás a hazai megmérettetés, kvalifikálás.

Előszőr valamely MDOSZ tagegyesülete által szervezett " minősítő " versenyen, majd az Országos Bajnokságon kell résztvenni, melyet kizárólag csak az MDOSZ valamely tagegyesülete, az elnökség és a KRB írányításával és támogatásával szervez.




fric32 írta:
Értetem,akkor ezt azt jelenti valahol kötelezve vagyok a szövetséghez,mert őt átugorva nem tudok kijutni,pedig nekem még pénzeim is talán lessz ha nem gondolja meg magát a sponzorom.

Természetesen itt is reménykedem,hogy a madaraim tisztes megméretetés után kiérdemelik vagyis sikerül kvalifikácíót szerezni.

Lajos írta:

Az MDOSZ - en kivűli más szervezés, mint Pl: a " Vajda-Hunyadvár " nem hivatalos Országos Bajnokság és nem lehet "Országos Bajnok" az ott szereplő tenyésztő. Viszont ez egy hagyományos az MDOSZ- en kívűli egyesületnek a rendezvénye, - melyet Én nem ismerek - . Tudtommal ez egy országos szervezésű egyesületi rendezvény, melynek győztesei a továbbiakban bárhova nevezhetnek, úgy mint az MDOSZ mínősitő kiállításaira és a Magyar Bajnokságra, és innen lehet aztán a világbajnokságra nevezni, de ehhez kell az MDOSZ elnökségének javaslata, melynek feltételeit már egyszer a topik elején leírtam.

A tisztánlátás érdekében leírom,hogy nem csak a Vajdahunyadvárba hanem az országos Magyar bajnoki címet is sikerült megnyernem,de nem szabad elfelejteni,ha belegondolok a két kíállításon volt külömbség mert engem pl.nagyon érdekel,ha a madaraimnak sikerül bajnoki címet nyerni nem mindegy a létszám mert minnél több a vetélytárs annál nagyobb az érdem,legalábbis én így gondolom és az eredmény a Vajdahunyadvári kíállitás javára billen.
Nekem mint tenyésztőnek az álláspontom az mielött kimennék egy világkíállításra minél több kíállításon méretesem meg a madaraimat és ha lehet más bírokkal,mert több szem többet lát elven,ezek után talán el lehetne indulni a VB,hogy szégyent ne valjunk.

Lajos írta:

Egy dolgot azért megvilágítanék, mely talán hozzásegít a hazai, illetve külföldi versenyek jobb átlátásához.

Magyarországon a Díszmadár tenyésztés "Hobbi" alapon működik, ami azt jelenti, hogy nincs állami, sem szövetségi, sem egyesületi anyagi támogatása az egyénnek, kivéve néhány lelkes személyt aki saját, vagy munkahelye anyagi támogatását adja valakinek.
/szponzor/

Ezért aztán nehéz ezt a dolgot összegereblyézni, mivel különböző érdekek csapnak össze. Más az érdeke a tenyésztőnek és más az egyesületének, de más érdekek vezérlik az egyesületek által választott szövetséget is.

Ezeket is jó lenne valahogyan egybe gereblyézni,hogy egy kupacban legyenek az érdekek,csak nem tudom miként lehetne megvalósítani.

Igen,ezzel egyet is értek,de szerintem jobb lenne ha nem tagság száma lenne elötérben hanem azok a tagoknak a száma akik hajlandok mindenben támogatni a madarászat elöbreléptetését,lehet kevesebben lennénk de akkor azok akiket a madarászat érdekel és nem a madarakból való biznisz.

Lajos írta:
Rossz példa, de aktuális :

Magyar foci: Rossz játék = nincs néző!!!!!!

Ez vonatkozik a Magyar madarászatra is :

Gyenge szervezeti élet = nincs megfelelő rendezvény.

....és ezt a gyenge szervezeti életet a tagság produkálja.....nem csak a szövetség vezetői....akiket talán azért választottak meg egy éve, hogy legyen kiket bírálni...de segíteni a munkáját azért nem igazán van kedvünk....

példának okáért azzal, hogy egyénileg résztvegyen a madarászok többsége egy Magyar Bajnokságon, ahol legalább 5oo fő bemutathatná a munkája gyümölcsét, ez már lenne valami, tényleg fel kellene kötni a szövetség vezetöinek a gatyáját ahhoz, hogy ezt megrendezze, de sajnos ettől még sokáig nem kell félni....

...nem tudom, hogy miért van az, hogy egy Olasz bajnokságon 15-2o ezer madár van.. nálunk meg legfeljebb 7 - 8oo egyed... vizsgálta e ezt már valaki??? ez nem oklevél és kupa dolga lehet, hanem inkább az, hogy nem is érdekli töbségünket a kiállításon való szereplés témája...mert az nem biznic...vagy talán szégyen jónak lenni ?? ... a fene se tudja.. én biztos nem...



Én személyszerint szeretném,ha nálunk is így lenne de ahoz még sok viznek kell lefolynia a dunán.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 14, 12:58 
Igen kötelezve vagy, ha a Magyar színeket szertenéd képviselni.
Mégpedig abból kifolyólag, hogy minden szervezet Így a C.O.M. és az MDOSZ is alapszabály szerint működik és annak szellemében ténykedik.

Felvázolok egy skiccet a felépítésről:

Első szint = a világ egyéni madarászai, ha úri kedve úgy diktálja elfogadja egy egyesület alapszabályát és az szerint madarászik.
második szint = a nemzetekben szerveződött egyesületek, klubok, szakkörök stb.. ha nemzetközi szereplésre akarnak törekedni el kell fogadniuk az adott nemzet szövetségének alapszabályát és az szerint működnek.... ez nemzetenként változó....
harmadik szint = a nemzetek szövetségei, ha a világszövetségben is tevékenykedni kíván - ilyen a világbajnokság is - akkor el kell fogadnia a C.O.M. alapszabályát és versenyzőit ez alapján nevezheti be..
negyedik szint = a nemzetek szövetségeinek tömörülése = C.O.M. tulajdonképpen ez a madarászok csúcs szervezete és a világversenyek szabályait a C.O.M. vezetői javaslatára a világbajnokságok keretén belől működő konferencia résztvevői alkotják meg. Itt minden C.O.M. tagszövetség képviselteti magát, amit Magyarországról a mindenkori hivatalosan megbízott MDOSZ küldöttség lát el.

Na már most e felépítésben meghatározott rendelkezések nem teszik lehetővé, hogy valaki, csak úgy fogja magát és kimenjen versenyezni, akármennyi pénze is van rá..

...és azért is helytelen dolog a "IV. PANNÓNIA KUPA" Magyar Bajnokságként való hírdetése, mivel a hirdető személyeknek nincs jogosultságuk a hivatalos Magyar Bajnokságot megrendezni, így egyszerűen becsapják a jelentkező személyeket, mivel az a verseny nem ad kvalifikációt senkinek sem a világversenyre való kijutáshoz. Tehát azon kívűl még az MDOSZ kiállításain is szerepelnie kell a külföldre vágyó tenyésztőnek.
Itt a turpisság benne, merthogy nem az együttműködés, hanem a majd én megmutatom működik ez mögött is, és itt is a tenyésztők látják majd a kárát a vetélkedőnek.
Bár hamarosan nyitunk egy topikot a Magyar Bajnokság előkészítéséről és annak problémáiról is.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 7 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2008 ápr. 14, 13:37-kor.

 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 238 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 9:42
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO