Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 238 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 29, 23:28
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: pápa
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 31, 21:13 
Tisztelt "torzsalkodók" !

Nem szeretnék ebbe a vitába résztvenni,csak egyetlen kérdésem van.

A szövetség alapszabálya hogy rendelkezik az alapszabály módósításáról.

Mégegyszer bocs hogy beleszóltam.Üdv:Attila


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 31, 17:46 
Kedves Laci !

Komolyan nincs szándékomban kötözködni, de már előzőleg kértelek, hogy ha leírsz valamit azt pontositd, hogy ne kelljen hiteltelenné tenemm a hozzászólásodat a kiigazítással, márcsak azért sem, mivel én hozzáférek ezekhez az anyagokhoz viszont Te meg nem, mivel nem vagy tagja az MDOSZ szervezetének :
Hogy konkrét legyek :
Választási Bizottság, mint olyan a szövetség keretében nem is működhet és a választáson nem is volt, hiszen a választások előkészítését két alapszabályban meghatározott feladatokkal felruházott bizottság végezte az egyik a Jelőlő Bizottság, melynek tényleg én voltam a vezetője és a munkánkat közösen végeztük a tagjaival. / KB 1OO OLDALAS DOKUMENTÁCIÓ BIZONYÍTJA/ Egy feladatunk volt, hogy megkérdezzük a tagságot, hogy kit kivánnak a szövetség vezetőinek megválasztani. E jelölések után összegeztük az eredményeket és valóban én terjesztettem elő a közgyűlés elé a javaslatokat. Az is tény, hogy jeleztétek a problémátokat, de ezek szerint elfeledted a választ. " A RÉGI ALAPSZABÁLY A VÁLASZTÁSOK ELÖTT MÓDÓSÍTVA LESZ " és így már nem ütközhet a felvetett kérdésekkel.

A másik bizottság meg a Szavazatszedő Bizottság volt aki felügyelte a szavazások alapszabály szerinti lebonyolítását. Panasz nem érkezett a munkájukra így azt hiszem elfogadhatóan tevékenykedtek abban a 3o percben amig szükség volt a közreműködésükre.
Igen teljes mértékben ismerem a Te és a többi volt és jelenlegi vezetők munkáját, mivel szerencsére csak a háttérből, de már Borovszky Ambrus /BORO/ idejétől kezdve és semmi kétség mindig voltak kisebb-nagyobb botlások, ugye nem kívánod, hogy ciklusonként felsoroljam őket ?
Na ennyit az okulásunkra....

Azért kérdeztem az elöbb, hogy Ti és Te mit tennél/tennétek a problémák feloldására..... és azért javasoltam, hogy üljünk le, hogy ne mindig az én akaratom érvényesüljön....dehát megint válasz nélkül maradtam....
sajnos.....

Van egy komprommisszumos javaslatom :

2oo8 őszén a H 1o - es egyesület és az IDRE közössen rendez egy minősítő kiállítást Karcagon. Elsősorban az MDOSZ tagjainak, de szívesen fogadunk szövetségen kívűli, és jól szervezett rendezvényen kiállítani vágyó Magyar madarászokat is. Bár ezt csak személyesen ajánhatom fel, de figyeljétek meg a társ egyesület is szívesen lát benneteket, és különleges madaraitokat. Azt is megígérhetem, hogy C.O.M. bírók fognak szemlézni és mindednkit barátsággal fogadunk. Javaslom, hogy állítsatok össze egy névsort és kezeskedem a részvételük lehetőségének biztosításáról. Erre a találkozóra külön adományozok egy "MADARÁSZ BARÁTSÁGRA " elnevezésű vándorkupát, amit csak az MDOSZ- en kívűli egyesületek tagjai kaphatnak meg.

Baráti üdvözlettel : Eszteró Lajos madarász.....

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2008 feb. 1, 10:00-kor.

 
  
 
Hozzászólás 2008 jan. 31, 16:05 
Tisztelt Lajos! Úgylátom hogy számodra ha valakinek a véleménye nem egyezik a tiéddel az bekiabál. Nézőpont hogy ki van bent és ki va kinnt! Remélem tudod hogy az előző ciklusba bizotsági tag voltam, és volt rálátásom az mdosz impoteciájára. Te voltál a választási bizotság elnöke, és jeleztük feléd,hogy a kiírásban és az alapszabájban ellenmondás van. Nézd meg hogylehet alapszabájt módosítani!!! KL.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 31, 15:54 
Tisztelt MADARÁSZOK!

Ím itt a példa, hogy miért fogunk mi itt tartani még a következő ezer évig. Ezek után még mondjuk azt, hogy mi Európába tartunk. Igen, már ezer éve oda tartunk, csak így soha nem érkezünk oda. Ebben az országban van talán néhány száz, vagy ezer madarász, és legalább kétszer annyi irányba húz. Tökéletesen leképezi a magyar madarász társadalom a mai társadalmi széthúzást. NEM TUDOM, HOGY EZ KINEK, VAGY KIKNEK AZ ÉRDEKE, de az az igazság, hogy legtöbbünket már lassan nem is érdekli. És ami a legnagyobb gond, hogy akiktől példát várnánk, ők rombolnak a legtöbbet. Szerintem kritikát csak az fogalmazhat meg, aki mindent megtett, ami tőle elvárható. Sajnos ma mindenki kritizál, de tenni igazából csak kevesen akarnak. Akiknek lett volna lehetőségük "dolgozni", miért sértődnek meg ahelyett, hogy bizonyítottak volna..És teszik ezt azok, akiktől pont az ellenkezőjét várná az átlag madarász. Sajnálom, hogy ma nálunk másodrendű lett a madár, és aminek össze kellene kötni bennünket , az választ szét. Sajnos, még egymással sem tudunk normális hangon fogalmazni, és a barátból így vállnak ellenségek. Sajnálom, hogy ezt meg kellett érnem. A világon mindenütt "a remény hal meg utoljára," nálunk sokan a reményt is megölik. Őszintén sajnálom!

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 31, 15:31 
Kedves Laci !

Hát igen, erről a küldött közgyűlésről vonultatok ki, és ezek szerint nem is ismered a történéseket.
Viszont arra azért kíváncsi lennék, hogy milyen javaslatod van a Lurdy - házbeli kiállítás problémáinak a feloldására a jövő szezonban. Mondjuk 2oo8 novemberében. Szívesen meghallgatnálak persze, ha Te is benne vagy és segíteni szeretnél nekem, de csak ugyanezt kérném a többi kollégáidtól is. Üljünk le és beszéljük meg a gondjaitokat, hátha megoldhatók és nemcsak kitalációk.
Sajnos eddig egy épkézláb javaslat sem hangzott el, kivéve Lakó Antiét, aki elmondta nekem, hogy Ő és egyesülete nem kíván résztvenni a szövetség munkájában, megértettem, és ha jól figyeltem nem is akar bekiabálni sehova sem, főleg úgy, hogy már nem tagja a szövetségnek.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
  
 
Hozzászólás 2008 jan. 31, 15:09 
Tisztelt Lajos! KI MÓDOSÍTOTTA AZ ALAPSZABÁLYT! Mejik közgyűlés fogatta el? Tudomásom szerint az előző közgyűlésen még a pénzügyi beszámolót sem fogattuk el! milyen tájéoztatást kaptunk erről a módosításról? Nem kiabálok a partoldalról csak a hazugságot nemtudom fényezni, és ezsemágába sincs beleszólni abba hogy hogyan működtök, hisz az mdosz bizonyított a Lurdi házba ,hogy hogyan lehet besz......Továbra is azt tudom mondani hogy készültek jegyzőkönyvek hangfelvételek! KL


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 31, 14:45 
Sziasztok !

Kedves Kerek László nem hiszem, hogy nem ismernél és ne tudnád az
" igazságosztó" helyett a nevemet leírni, hiszen ott vírít a hozzászólásom mellett. Megkérnélek rá, ha lehet akkor a jelzőket hagyd el, hiszen tudtommal jó és közvetlen kapcsolat van közöttünk, annak ellenére, hogy Én bennmaradtam a szövetségben és ott szeretném a rámbízott feledatokat ellátni és nem a partvonalról bekiabálni, ráadásul nem is a tényeket. Nem szeretném, ha megharagudnál, de megkérlek rá, hogy pontosítsd a történéseket mielőtt leírod.

Milyen érdekes, hogy az embereknek milyen szelektív az emlékezete.
Néhány hónapja történt , /na majdnem egy éve/ hogy tisztujító küldött közgyűlést tartott az MDOSZ, Itt elhangzott több beszámoló, alapszabály módósító és tisztújjítási javaslat, majd közben hozzászólások, sőt egyesek részéről bekiabálások is elhangzottak. Csak a lényeg nem tudatosult, hogy a választások elött lett módósítva az alapszabály. Így aztán a "GITTEGYLET" kifejezés nem helyénvaló, még úgysem, hogy ha azt a néhány kivonult madarász úgy is érzi. Szeretném hangsulyozni, hogy 2oo7 -ig az egyesületi elnökségtől a szövetség elnökségi tagságán keresztűl a társelnökségig bezárólag Ti is benne voltatok a Szövetség vezetésében / Te például mint szakcsoport vezető / és felelösséggel tartoztatok a munkájáért. Tehát van miről beszélgetni, hogy ki és mit, valamint hogyan tett a madarászat érdekében.
Azt gondolom, hogy nem az a járható út, hogy egymás ellen hadakozzunk, hanem azok a kevesek akik még képesek és hajlandók rá, együttesen összefogva tegyenek néhány kezdő lépést a felzárkózás útján.

Remélem gondolataimmal nem sértettem meg senkit, bár ki tudja ebben a demokratikus világban.
Viszont az alapszabály minden regisztrált szövetségi tag rendelkezésére áll, csak bizony jelenleg Nyíregyházán a szövetség központjában. Aki arra jár javaslom tekintse meg, hogy ismerje a a saját törvényét.
Ha minden igaz hamarosan a neten is olvasható lesz, ha beindul a szövetség honlapja. Remélem hamarosan és mindenki a kedvére csemegézhet belőle, hogy milyen kötelességei és ehhez tartózóan milyen jogai is vannak.

Kedves Zsolt !

Tényleg igaz, hogy készűlt hangfelvétel a küldött-közgyűlésről, ha meghallgatod meg fogsz lepődni, hogy milyen épületes hozzászólások hangzottak el a demokratizmus szellemében.
A magánvéleményem pedig erről az, hogy ebből meg Én nem kérek......

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2008 jan. 31, 15:14-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 31, 14:17 
Tudod, inkább csinálom...;)

Panaszkodtam már eleget az állandó időhiányom miatt, de most nincs rá időm, inkább rohanok, mert szóltak, "kész a kocsimon a vonóhorog", így mostantól sokkal több madarat tudok szállítani;)

Hegedűs Zsolt írta:
Szia Sanyi!
Miért nem látunk itt gyakrabban?


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 31, 14:04 
carduelis írta:
Sziasztok Zsoltik! Az igazság osztó elfelejti hogy a 2007-es tisztújító választás nem az akkor érvényes (törvényes) alapszabáj szerint történt! ERRŐL A VÁLASZTÁSI BIZOTSÁGOT TÁJÉKOZTATTUK! Ezután a demokráciára egy kicsit is érzékeny ember nemtudott azonusulni a fentiekkel, és többed magával elhagyták a rendezvényt! Ugygondolm, hogy ma az EU-ba ott vagyopk tag ahol akarok, és az igy elért eredményért az adott személy nem szégyenkezhet. Nem vágyok arra hogy egy GITTEGYLET képviseljen idehaza, vagy külföldön! Zsolti a közgyűlésről jgyzőkönyv és hangfelvétel is készhül!!! üdv:KL


Esküszöm, most már kiváncsibb vagyok ezekre, mint hogy vannak-e ufók :lol:


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 31, 13:55 
Szia Sanyi!
Miért nem látunk itt gyakrabban?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 31, 13:53 
Valóban érdekes lenne a "törvényi háttér" megismerése, hiszen még az is egészségesebb az ország imázsára nézve, ha egyéni indulóként lehetne valaki magyar, mint személyes ellentétek okán idegen ország versenyzője.


eszterolajos írta:
Sziasztok !

Kedves Zsolt79 !

Egy kis ténybeli kiigazítás a hozzászólásodhoz : az ominózuas tarolás Cseh színekben volt, mivel a Szlovákok csapata egy aranyat nyert a 2oo8 -as MONDIALON


Hogy tiszta legyen a Magyar és Cseh-Magyar érmek előélete:

Két nevező ért el dobogós helyet a magyar állampolgárok közül, ebből egy fő PÓCSI BÉLA az MDOSZ tagjaként annak keretén belől "hazájának színeiben versenyzet", mig GYERKÓ TIBOR a 2oo7 tavaszán megtartott szövetségi küldött közgyűlésen többedmagával ÖNSZÁNTÁBÓL A KÖZGYŰLÉSEN BEJELENTVE LÉPETT KI a madarász tárasadalmat, a világversenyeken képviselő MDOSZ tagjai közül.

Tehát saját elhatározása miatt nem lehetet tagja a Magyar C.O.M. csapatának.

Azt hiszem felesleges e kérdést tullihegni, hogy miért nem versenyezhetett Gyerkó úr az MDOSZ színeiben, meg miért nem Magyar lobogó alatt ?? Nagyon egyszerű az indok: 2oo7 tavaszán úgy döntött, hogy nem kíván a Magyar szövetség tagja lenni és ennek következménye, hogy ha madaraival nyerni akar akkor más ország színeiben kénytelen bemutatni azokat.

Ui: Van az MDOSZ-nek egy 2oo7-ben módosított alapszabálya, mely a szövetség tagjaira nézve törvény erejű, a küvűl állók részére meg elfogadandó belső szervezeti előírás, melyre semmilyen módon nem lehetnek hatással, mig azt el nem fogadják és nem lesznek tagjai a szövetségnek. Ezt kell átgondolni mindenkinek aki a továbbiakban Magyar zászló alatt akar szerepelni a C.O.M. versenyein.


 
  
 
Hozzászólás 2008 jan. 31, 13:53 
Sziasztok Zsoltik! Az igazság osztó elfelejti hogy a 2007-es tisztújító választás nem az akkor érvényes (törvényes) alapszabáj szerint történt! ERRŐL A VÁLASZTÁSI BIZOTSÁGOT TÁJÉKOZTATTUK! Ezután a demokráciára egy kicsit is érzékeny ember nemtudott azonusulni a fentiekkel, és többed magával elhagyták a rendezvényt! Ugygondolm, hogy ma az EU-ba ott vagyopk tag ahol akarok, és az igy elért eredményért az adott személy nem szégyenkezhet. Nem vágyok arra hogy egy GITTEGYLET képviseljen idehaza, vagy külföldön! Zsolti a közgyűlésről jgyzőkönyv és hangfelvétel is készhül!!! üdv:KL


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 31, 13:38 
kuvik írta:
Szia Zsolt!

Reméljük, hogy nemsokára mindenki megismerheti, mert igazad van, hogy egy szervezet tagja vagy, és nem tudod, hogy mik a jogaid, és a kötelezettségeid, melyet az ALAPSZABÁLY TARTALMAZ.(???!!!) De reméljük, hogy majd OTT (!!!!) ez is megjelenik.(????) Így valójában azt sem tudod, hogy "MIBE" léptél BELE. De "vigasztaljon", hogy rajtad kivül még nagyon sokan vannak így. Remélem, nemsokáíg maradsz "felvilágosulatlan".(!!!) :76:


Pedig igyekszem vigyázni, hogy mibe lépek bele :lol:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 31, 13:37 
Szia Zsolt!

Reméljük, hogy nemsokára mindenki megismerheti, mert igazad van, hogy egy szervezet tagja vagy, és nem tudod, hogy mik a jogaid, és a kötelezettségeid, melyet az ALAPSZABÁLY TARTALMAZ.(???!!!) De reméljük, hogy majd OTT (!!!!) ez is megjelenik.(????) Így valójában azt sem tudod, hogy "MIBE" léptél BELE. De "vigasztaljon", hogy rajtad kivül még nagyon sokan vannak így. Remélem, nemsokáíg maradsz "felvilágosulatlan".(!!!) :76:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 31, 13:19 
"Ui: Van az MDOSZ-nek egy 2oo7-ben módosított alapszabálya, mely a szövetség tagjaira nézve törvény erejű, a küvűl állók részére meg elfogadandó belső szervezeti előírás, melyre semmilyen módon nem lehetnek hatással, mig azt el nem fogadják és nem lesznek tagjai a szövetségnek. Ezt kell átgondolni mindenkinek aki a továbbiakban Magyar zászló alatt akar szerepelni a C.O.M. versenyein."

Szívesen megismernénk ezt alapszabályt /belső szervezeti előírást/, ahogy korábban is kértem. Hiszen betartani bárki akkor tudja, ha ismeri a tartalmát.

A google az " egyesület alapszabály" keresésre kiad 83.000 találatot. Próbáljuk meg növelni 1-el a találatok számát!
Lajos, mint alelnök, nem tudsz ebben közbenjárni?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 31, 9:16 
Sziasztok !

Kedves Zsolt79 !

Egy kis ténybeli kiigazítás a hozzászólásodhoz : az ominózuas tarolás Cseh színekben volt, mivel a Szlovákok csapata egy aranyat nyert a 2oo8 -as MONDIALON


Hogy tiszta legyen a Magyar és Cseh-Magyar érmek előélete:

Két nevező ért el dobogós helyet a magyar állampolgárok közül, ebből egy fő PÓCSI BÉLA az MDOSZ tagjaként annak keretén belől "hazájának színeiben versenyzet", mig GYERKÓ TIBOR a 2oo7 tavaszán megtartott szövetségi küldött közgyűlésen többedmagával ÖNSZÁNTÁBÓL A KÖZGYŰLÉSEN BEJELENTVE LÉPETT KI a madarász tárasadalmat, a világversenyeken képviselő MDOSZ tagjai közül.

Tehát saját elhatározása miatt nem lehetet tagja a Magyar C.O.M. csapatának.

Azt hiszem felesleges e kérdést tullihegni, hogy miért nem versenyezhetett Gyerkó úr az MDOSZ színeiben, meg miért nem Magyar lobogó alatt ?? Nagyon egyszerű az indok: 2oo7 tavaszán úgy döntött, hogy nem kíván a Magyar szövetség tagja lenni és ennek következménye, hogy ha madaraival nyerni akar akkor más ország színeiben kénytelen bemutatni azokat.

Ui: Van az MDOSZ-nek egy 2oo7-ben módosított alapszabálya, mely a szövetség tagjaira nézve törvény erejű, a küvűl állók részére meg elfogadandó belső szervezeti előírás, melyre semmilyen módon nem lehetnek hatással, mig azt el nem fogadják és nem lesznek tagjai a szövetségnek. Ezt kell átgondolni mindenkinek aki a továbbiakban Magyar zászló alatt akar szerepelni a C.O.M. versenyein.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 31, 0:27 
Zsolt79 írta:
Sziasztok,

Ma fél füllel hallottam, Gyerkó Tibor is tarolt a hullámosaival??
Sajnos szlovák színekben :oops: ,
mert magyar zászló alatt nem indulhatott.

Tud erről valaki bővebben???


Zsolt


Ő lépett ki az MDOSZ-ből................................................. pff

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 30, 23:32 
Zsolt79 írta:
...
Ma fél füllel hallottam, Gyerkó Tibor is tarolt a hullámosaival??
...

Tekerj vissza Kuvik 2008 Jan. 22, 17:12 hozzászólásához...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 30, 23:14 
Sziasztok,

Ma fél füllel hallottam, Gyerkó Tibor is tarolt a hullámosaival??
Sajnos szlovák színekben :oops: ,
mert magyar zászló alatt nem indulhatott.

Tud erről valaki bővebben???


Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 30, 12:32 
eszterolajos írta:
Szia Joci !

Mint minden fejlett madarásztársadalomban itt is vannak szabályok... ilyen a kiállításokon az etetés kérdése is, nincs nyavalygás, hogy ki mit etet és miből. Kellő mennyíségben előre elkészítették a jó mínőségű keverékeket és azokat minden nap reggel 1o - ig oda is adták a madaraknak, minden szekciónak külön felelőse volt, aki a vizet is kicserélte, de nem csak cserélte, hanem el is mosta és öblítette az itatókat. A magokat vödrökben kocsikkal tolták, ugyanígy a vizet is, itatásnál 3 edény volt egy sorban 1 mosogató, 1 öblítő, és 1 a tiszta víznek, ez két sorban kézmagasságban a kocsi felső lapjába süllyesztve volt felrakva, kényelmes és gyors megoldás !!!!
Kiváló magkeverékeket adtak a fajoknak osztály és szekció beosztások szerint : külön keveréket kaptak a nagy és közép papagájok, törpék és neofémák, a lórik, az egzoták, az Európai fajok, a kanárik ( itt a szín és énekeseknél is volt a keverékben eltérés). A kollibrik itatójában nektár volt. Csak a turákók etetésére nem készűltek fel rendesen, így azokat a csapat egyik tagja etette, de minden esetben ott volt a kísérőként a szekcióért felelős rendező.

Azigen...
És ha "tápos" volt a madár? Mert ugye nem egyesetben történikmeg az,hogy nem ismeri a madár a magot,mert életében nem kapott...

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 238 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 18:12
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO