Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 238 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 14, 12:35 
Értetem,akkor ezt azt jelenti valahol kötelezve vagyok a szövetséghez,mert őt átugorva nem tudok kijutni,pedig nekem még pénzeim is talán lessz ha nem gondolja meg magát a sponzorom.

Természetesen itt is reménykedem,hogy a madaraim tisztes megméretetés után kiérdemelik vagyis sikerül kvalifikácíót szerezni.

A tisztánlátás érdekében leírom,hogy nem csak a Vajdahunyadvárba hanem az országos Magyar bajnoki címet is sikerült megnyernem,de nem szabad elfelejteni,ha belegondolok a két kíállításon volt külömbség mert engem pl.nagyon érdekel,ha a madaraimnak sikerül bajnoki címet nyerni nem mindegy a létszám mert minnél több a vetélytárs annál nagyobb az érdem,legalábbis én így gondolom és az eredmény a Vajdahunyadvári kíállitás javára billen.
Nekem mint tenyésztőnek az álláspontom az mielött kimennék egy világkíállításra minél több kíállításon méretesem meg a madaraimat és ha lehet más bírokkal,mert több szem többet lát elven,ezek után talán el lehetne indulni a VB,hogy szégyent ne valjunk.

Ezeket is jó lenne valahogyan egybe gereblyézni,hogy egy kupacban legyenek az érdekek,csak nem tudom miként lehetne megvalósítani.

Igen,ezzel egyet is értek,de szerintem jobb lenne ha nem tagság száma lenne elötérben hanem azok a tagoknak a száma akik hajlandok mindenben támogatni a madarászat elöbreléptetését,lehet kevesebben lennénk de akkor azok akiket a madarászat érdekel és nem a madarakból való biznisz.


Én személyszerint szeretném,ha nálunk is így lenne de ahoz még sok viznek kell lefolynia a dunán.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 14, 12:02 
Szia,Lajos.

Értem én a dolgokat és amit leírsz nagyjából már kezdem látni,hogy ez egy ördögi kör de ezzekel a hozzászolásaimmal tényleg nem magamról írok,úgy a serlegekről mint oklevelekről(nekem már van egy pár)henem azokról a tenyésztőkről akiknek még nincs és bármilyen furcsa ezeknek a kezdő madarászoknak(nem csak nekik) nagy örömet lehet okozni ilyen aproságokkal.
Tudom,hogy ezek a legkissebb gondok,de mint általában a kisgondokból lesznek a nagyok.

A másik dolog amire szeretem volna még figyelmet felkelteni,ha belegondolunk egy olyan madarász aki tényleg nem áll anyagilag a helyzet magaslatán,de van hozzá érzéke,szeme,elkötelezetsége,akarata,reménye,akkor ezek a remények már az alapjától el vannak veszve mert a mai feltételekkel ő már tisztába van azzal hogy nem nevezhet egy nagyobb megméretetésre mert nics rá kerete az a 9 eu/madár se,ami azt jelenti,hogy erről a reményről már az elején le mondhat,nem lehet valami jó érzés.

Ezért gondolom,hogy jó lenne valamivel ösztökölni a tenyésztőket a mínőségi madár tenyésztésre,mert ha nem is jut ki de legalább reménykedik,hogy talán kijuthat és akkor már egy nagy lépést haladnánk elöre,abban hogy valami ösztökélje a tenyésztésbe.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 14, 10:20 
Sziasztok,

Nem szerettem volna hozzászólni ehhez a témához, de egy dolgot mindenképp szeretnék megjegyezni.

Hát már ne legyen töprengés alapja, ha magyar vagyok milyen színekben induljak versenyezni egy világbajnokságra.
Nyílván a magyar sportválogatott olyan amilyen szervezeti körülmények mellett készül a világversenyekre, de elég fura lenne, ha pl: a magyar vizilabdások az USA zászlaja alatt játszanának.
Magyarok vagyunk, magyar problémákkal, ne bújjunk el és rohanjunk más nemzet zászlaja alá, mert ott kolbászból van minden.......
Én személy szerint nagyon szeretem ezt az országot, éltem már egy pár helyen, és állíthatom, hogy Magyarország egy nagyon jó hely!!!
Neked, nekem mindenkinek kell tenni, hogy jobb legyen. A szövetségnek meg átláthatóan le kell koordinálni a dolgokat......
Ha vannak jó ötleteid, és a többség úgy gondolja biztos, hogy meg fog valósulni!!!
Sok sikert a VB -re, magyar színekben!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 14, 2:46 
Szia fric32 !

A kérdésedre reagálnék......

"....akkor mi értelme van, hogy a szövetséggel neveztesse be a madarat és kivitesse? Egyénibe el lehet indulni? Hogy milyen nemzet színében azt nem tudom, de majd megválik. "


Lehet, hogy a hozzászólásom megint nem fog örömünnepet okozni, de rossz hírrel kell szolgálnom a kérdésedre.

Mint már korábban leírtam ilyen, hogy egyéni nevezés a C.O.M. verseny szabályzatában nincs és nem is fogad a rendező nemzet egyéni nevezéseket.

Kizárólag a nemzetet képviselő szövetség által javasolt személyek vehetnek részt a világbajnokságon. Jelen esetben Magyarországról az MDOSZ elnökségének előzetes javaslatát kell bírnia a tenyésztőnek, ehhez meg, előírás a hazai megmérettetés, kvalifikálás.

Előszőr valamely MDOSZ tagegyesülete által szervezett " minősítő " versenyen, majd az Országos Bajnokságon kell résztvenni, melyet kizárólag csak az MDOSZ valamely tagegyesülete, az elnökség és a KRB írányításával és támogatásával szervez.

Az MDOSZ - en kivűli más szervezés, mint Pl: a " Vajda-Hunyadvár " nem hivatalos Országos Bajnokság és nem lehet "Országos Bajnok" az ott szereplő tenyésztő. Viszont ez egy hagyományos az MDOSZ- en kívűli egyesületnek a rendezvénye, - melyet Én nem ismerek - . Tudtommal ez egy országos szervezésű egyesületi rendezvény, melynek győztesei a továbbiakban bárhova nevezhetnek, úgy mint az MDOSZ mínősitő kiállításaira és a Magyar Bajnokságra, és innen lehet aztán a világbajnokságra nevezni, de ehhez kell az MDOSZ elnökségének javaslata, melynek feltételeit már egyszer a topik elején leírtam.

A másik megoldás, ha más nemzet színeiben nevez valaki, de ez nem a Magyar szövetség ügye, így ehhez nem tudok hozzászólni, bár véleményem azért van róla, melyet nem kívánok most elmondani.

Egy dolgot azért megvilágítanék, mely talán hozzásegít a hazai, illetve külföldi versenyek jobb átlátásához.

Magyarországon a Díszmadár tenyésztés "Hobbi" alapon működik, ami azt jelenti, hogy nincs állami, sem szövetségi, sem egyesületi anyagi támogatása az egyénnek, kivéve néhány lelkes személyt aki saját, vagy munkahelye anyagi támogatását adja valakinek.
/szponzor/

Ezért aztán nehéz ezt a dolgot összegereblyézni, mivel különböző érdekek csapnak össze. Más az érdeke a tenyésztőnek és más az egyesületének, de más érdekek vezérlik az egyesületek által választott szövetséget is.

Minden egyes szintnek megvan a maga feladata és csak akkor működik jól a gépezet, ha minden fogas kereke egyfelé forog és szinkronban működik.

Hát ez nincs meg a Magyar madarászatban, nevezetesen az, hogy az egyéntől a legmagasabb szervezeti rendszerig egyfelé forogjanak a kerekek. Ha egyszer talán eljutunk oda, hogy ezt felismerjük és közösen tegyünk is érte - akár egy fél fordulatot is azon a bizonyos keréken -, de egyfelé, akkor talán eljuthatunk oda is, hogy már az egyesületben is elfogadják a jó és előre vivő gondolatokat és megvalósuljon az amit szeretnél...szeretnénk...de ehhez az is kell, hogy mindenki belássa, hogy közösen érhetünk el a célba, s nem az egyéni érdeket szemelőtt tartva ötszáz felé szétforgácsolódva....

Ez a jelenség többnyire a fejlett madarászattal rendelkező országokban, már régen eltünt és nem létezik, így aztán tanúlhatnánk tőlük sok-sok jó szervezeti megoldást is, amit aztán mi is alkalmazhatnánk valahogy...
erre hadd mondjak egy példát :

Börze...

kint bárhol rendezett körülmények között többnyire STANDARD kalitokban, a fajoknak megfelelő eszközökben maximum párossával mutatják be az eladásra kínált madarakat....mi meg milyen tákolmányokban és hogyan zsúfolják össze őket.... ehhez még csak sok pénz sem kell.... ÉS NÁLLUNK ?? lásd MONOR !!! Több a bugyiárus, mint a madár....esőben sárban...ez csak a mi igénytelenségünket példázza....

Az elmult összel kezdeményeztük, hogy a délterületen (Szentes környékén) alakítsunk ki egy modern követelményeknek is eleget tevő börzét...a madarászok és egyesületeik többsége nem igényelte....nem is valósult meg... pedig ez egy lépés lett volna előre...de így van ez bárhol és bármiben ha megkaparjuk a felszínt....TISZTELET A RITKA KIVÉTELNEK, hát akkor miért is csodálkozunk ????

JAVASLATOM IS LENNE, DE EZ SEM FOG NAGY ÖRVENDEZÉST KIVÁLTANI.

Valahol az alapoknál kellene kezdenünk a megoldásokat keresni, mondjuk előszőr az egyénnél, majd egyesületénél, és végűl, de nem utólsónak a szövetségnél...

Azt kellene elsősorban megérteni, hogy a Magyar madarászat alulról építkező rendszer, mely egyének kezdeményezéséből áll, és csak az egyének összefogása müködteti az magasabb szerveződési szinteket, nevezetesen az egyesületet és az egyesületek szerveződését a szövetséget is.
Ha ezt megértjük és ennek kialakított feltétel rendszerével
ténykedünk akkor várható eredmény és lehet követelni esetleges támogatásokat is.

Rossz példa, de aktuális :

Magyar foci: Rossz játék = nincs néző!!!!!!

Ez vonatkozik a Magyar madarászatra is :

Gyenge szervezeti élet = nincs megfelelő rendezvény.

....és ezt a gyenge szervezeti életet a tagság produkálja.....nem csak a szövetség vezetői....akiket talán azért választottak meg egy éve, hogy legyen kiket bírálni...de segíteni a munkáját azért nem igazán van kedvünk....

példának okáért azzal, hogy egyénileg résztvegyen a madarászok többsége egy Magyar Bajnokságon, ahol legalább 5oo fő bemutathatná a munkája gyümölcsét, ez már lenne valami, tényleg fel kellene kötni a szövetség vezetöinek a gatyáját ahhoz, hogy ezt megrendezze, de sajnos ettől még sokáig nem kell félni....

...nem tudom, hogy miért van az, hogy egy Olasz bajnokságon 15-2o ezer madár van.. nálunk meg legfeljebb 7 - 8oo egyed... vizsgálta e ezt már valaki??? ez nem oklevél és kupa dolga lehet, hanem inkább az, hogy nem is érdekli töbségünket a kiállításon való szereplés témája...mert az nem biznic...vagy talán szégyen jónak lenni ?? ... a fene se tudja.. én biztos nem...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 13, 22:04 
Szia,brimston.

Köszönöm,hogy írtál és tájékoztattál ezekről a dolgokról se tudtam eddig(honnan tudhatnék,erről nem sokat beszélnek),hogy egy egyesület évi 7000 ft járul hozzá a szövetség kaszájához.Nem nagy összeg de miért nem lehetne esetleg többel hozzájárulni?Az én egyesületemben is elmondtam,hogy meg kéne töbszörözni a tagsági díjat amivel persze nem értettek egyet sportársaim,mert tisztába vagyok,hogy szükség van pénzre is tagságra is,hogy valami működőképes legyen.
Hallotam,hogy a Lurdí házban megrendezett tavalyi országos bajnokság deficites volt ezért a szövetség elöre 3 évre beszedte minden egyesülettől elöre a 3 x 7000 forintot,vagyis a 3 évi járulékot,ez olyan mint a kormány ha elszurja(elkurtuk) ráveri a népre a mi esetünkben egyesületekre és a tagságra.

Hogy a madarim jók lesznek az még a jövő titka de reménykedem,hogy igen és sikerül jól szerepelnem a minősítő és az M.o bajnokságon a világbajnokság azért az már egy másik kategoria,ott nyerni már nem olyan egyszerű de szeretnék(ki nem?),csak mivel sok mindennel nem vagyok tisztába hát kérdezek,mert tudom,hogy a mai világ pénzről szól de amint leírtad ha valaki betölt egy tisztséget akkor ezzel azt is elválalja,hogy minnél jobban megprobálja,hogy egy szervezet mükődöképes legyen.
Ezzel nem azt mondom,hogy én alkalmas lennék egy ilyen tisztségre mert nem és nem is vállalnám,de azzal se értek egyet,hogy esetleg ha a szövetség fizetné a 10 nap kintarozkodást akkor is ingyen lenne,mert nem szabad elfeledkezni hogy a madarászat nem egy olcsó hobbi ha valaki tényleg komolyan foglalkozik vele.

Ha belegondolunk egy jó kis tenyészállomány beszerzése és annak értéke sem olcsó(és itt nem a 20 euros madárról beszélek),akkor takarmány,színezők,tápok,kellékek,kiegészítök,vitamonok,gyógyszerek, fertőtlenitök,stb.
és akkor a tenyésztő munkája,takarítás,lekötelezetsége és hogy lényegébe erről szól az élete,mert akinek van tisztában van vele (és itt nem 20-30 madárról beszélek),ezekután nem mondanám,hogy ingyen lenne a 10 nap a szövetség részéről.Mert ha véletlenül sikerülne nyerni valamit(és itt nem elsősorba magamról beszélek) akkor nagyon büszkélkedne a szövetség,hogy milyen jó munkát végeztek.

Nem emlitettem a mínősítő kíállításra való üzemanyagot,nevezési díjat,időt amit szintén rááldozol,amiért ha talán nyersz honorálnak egy oklevélel(ha éppen van) meg egy serleggel(kb 3000-3500ft),az országos ugyanez.(mert lényegében nem sokkal vagyunk többen).

Ezek után nagy a csodálkozás,hogy nem olyanok a magyar madarak mínősége és nem tolakodnak a tenyésztök,hogy világbajnokságra menjenek.(mert nem is nagyon van mivel,tisztelet a kivételnek)


Fent leírtakkal kapcsolatosan azt a változást szeretném ha meg lehetne valósítani azt a dolgot,hogy ha már valaki annyi áldozatot hoz(persze önszántából ),hogy a madarainak szentelje életének egy részét és a kíállitáson jól szerepel akkor ezt a szövetség nem csak egy oklevélel és egy serleggel jelképesen elismerje munkáját,hanem legalább vigye ki és nevezze be egy világbajnoki megméretetésre mert ha esetleg nyer ez nem csak a madarász dícsősége,hanem a szövetségé is,nem?
Itt meg megemliteném,hogy ami csak szintén itthon van a külömböző színek összevonása mert sporolunk a serleggel,mert bele kell gondolni abba is hogy ha valamelyik sportárs elér egy kategoriába egy 2-3 helyet még egy serleget se kap csak egy oklevelet mert nincs erre se keret.(itt se magamra gondoltam)

Nem tudom ha valaki elválalja a szövetség elnökségét gondolom ezzel elválalja a vele járó kötelezetséget is,vagyis találjon megoldást ezekre a dolgokra és akkor talán beszélhetünk a magyar madarászat fellendítéséről,mert addig amig nincs mivel buzditani a sportársakat és ilyen feltételek vannak,nem kell csodálkozni hogy ennyire gyengén szerepelünk a világbajnokságokon.

Ezeket azért látom így mert az én egyesületemben is ezeket hallom több éve,hogy ezt kéne azt kéne de azota sem változik semmi jobbra sőt egyre rosszabb,akkor esetleg át kéne adni a vezetést olyan személyeknek akik több pénzt tudnának beszerezni cégektől ,kormánytól vagy a kulturális minisztériumtól(bárhonnan és erre is költenék el) hogy müködőképesebb legyen a magyar madarászat.

Pl,az is jó lenne ha a szövetség segítenne beszerezi a frissitéshez olyan minőségi madarakat amikre a tenyésztöknek szüksége van,mert saját tapasztalatból tudom,hogy kint egy szöveségi elnökkel jobban szóban állnak mint egy egyszerű madarásszal még ha van pénze is madárra,mert ezzel is elöre lehetne lendíteni a magyar madarászatot és itt gondolok kapcsolatok teremtésére például meghívni külföldi tenyésztöket kíállításra,ismeretségeket szerezni,eszmecsréket folytatni,stb.

Feltenék még egy kérdést és kérnek is rá választ ha minden költség a tenyésztöt terheli ideértve a nevezési díjat a kint tartozkádosi kölségeket,utikölséget,stb akkor mi értelme van a szövegséggel neveztese be a madarait és kivitesse?
Egyénibe el lehet indulni?
Hogy milyen nemzet színébe azt nem tudom,de majd megválik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 13, 19:50 
Helló

Bár nem tettél fel újabb kérdéseket, de a hozzászólásokra buzdítasz, tehát leírom én is a véleményem az általad boncolgatot témáról.
Szóval már a legelején sem értettem a problémádat és felvetésedet a világkiállításra való kiutazásról. Ahogy már azt megírták neked, ha a madaraid tényleg jók, azt a szövetség kijuttatja, megméretkezhetnek a világ legjobbjaival. Ez tehát nem pénz kérdése. Azt is hallhatad, hogy a díjat személyesen átvenni sem biztos hogy tudod, de azt is haza hozzák neked. Oké hogy az élmény nem lesz a tied, de ez így pénzedbe sem igazán kerül (max a nevezési díj) Azt meg fogadd el, hogy nem mindenkinek adatik meg, hogy tök ingyen, 10 napot töltsön Belgiumban, Olaszországban. A világ már csak ilyen igazságtalan.
A szövetségen számon kérni ezeket a dolgokat nem igazán igazságos, hiszen bárhogy is végezzük a munkánkat, jól vagy rossszul, a te egyesületed is évente 7000 ft-ot fizet be a kasszába. Az egész egyesület!! Hát mit mondjak!? A többi pénzt az esetek többségében az elnök pályázza meg tök egyedül. Mióta bele látok a szövetség dolgaiba, azt kell mondanom, még akkor sem lehetne egy szavunk se, ha az elnökünk a megnyert pénzen Bora-borán süttetné a hasát, hiszen minden pénzt Ő szerez meg. Természetesen ez nem így van, és a pályázati pénzeket nagyon szigorúan ellenőrzik.
Tehát összefoglava: nem a pénztárcádon fog múlni, világbajnok leszel e. Az már igen, hogy sikerül e sörözgetned a világszövetség elnökével egy napsütötte teraszon Olaszhonban.

Üdv és sok sikert a világbajnokság felé vezető úton

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 13, 19:15 
Látomsenki nem ír semmit,ennyire nem érdekel senkit ez a dolog?

Vagy ez így jó ha csendben maradnak a dolgok és nem beszélünk semmiről és hagyjuk minden csordogáljon csendesen ...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 12, 12:09 
neco írta:
fric32 írta:
Én nem régota vagyok benne ebben a körben és még tart a lendületem és remélem továbbra is megmarad és nem csalodom(habár ebben nem vagyok biztos)legalábbis remélem.


Hát csak tartson az a lendület....
Különben meg csak bíztatni tudlak! A madaraid hazai viszonylatban a legjobbak közt vannak az biztos.

(Szerintem talán :roll: az enyéméi is. Ez majd kiderül januárban, ha sikerül nemzetközivé bővíteni az énekversenyt. De ebben úgy látom ugyanolyan kétségeid vannak, mint nekem.)

Hogy ez mit ér egy VB-n? Meg kell próbálnod(próbálnunk), oszt esetleg ha nem jön az eredmény , nem mész(megyünk) el a gálára.... :wink:
Az esetleges kudarcot meg nem csalódásként kell megélni, hanem tanulni kell belőle és kész!


Igazából azért is szeretnék kimenni,mert eddig nem voltam és nem is volt mivel mennem de most elnézve a fiatalokat és nem lessz gond velük akkor talán már kivihetem öket mert szégyent nem valok,ezeket azért merem így leírni mert világkíállitáson kivül voltam már egy pár nemzetközi kíállitáson és láttam a felhozatalt,nagyjából(vagyis remélem) el tudom dönteni mi az ami szép,de azért tanulni soha nem szégyen.

A másik amire kiváncsi vagyok,hogy néz ki egy madár(madarak ha kóllekció) amelyik eléri azt a pontszámot,hogy világbajnoki címet nyer mert akkor legalább látom az irányt merre is kéne haladni(mert ezt senki nem tudja leírni vagy elmagyarázni ezt látni kell) és talán jó lenne egy-kettőt beszerezni abból a vérvonalból,ami gondolom nem olcsó és nem is biztos,hogy eladnak.
De én sok madrásszal ellentétbe(akinek nem inge ne vegye magára)hajlandó vagyok megadni az árát amit kérnek érte és aztán proba szerencse,de sajnos sok sportárs nem így gondolkodik,arra hivatkozva hogy erre nincs rá keret,pedig sokan sokkal jobban állnak anyagilag,mert a magyar mentalitás olyan,hogy befektetni nem akar csak nagy profitra szert tenni(ez is csak saját vélemény).


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 12, 1:35 
fric32 írta:
Én nem régota vagyok benne ebben a körben és még tart a lendületem és remélem továbbra is megmarad és nem csalodom(habár ebben nem vagyok biztos)legalábbis remélem.


Hát csak tartson az a lendület....
Különben meg csak bíztatni tudlak! A madaraid hazai viszonylatban a legjobbak közt vannak az biztos.

(Szerintem talán :roll: az enyéméi is. Ez majd kiderül januárban, ha sikerül nemzetközivé bővíteni az énekversenyt. De ebben úgy látom ugyanolyan kétségeid vannak, mint nekem.)

Hogy ez mit ér egy VB-n? Meg kell próbálnod(próbálnunk), oszt esetleg ha nem jön az eredmény , nem mész(megyünk) el a gálára.... :wink:
Az esetleges kudarcot meg nem csalódásként kell megélni, hanem tanulni kell belőle és kész!

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 12, 1:06 
kuvik írta:
..... de sajnos ez a "langyos" víz valószínű, hogy sok mindenkinek JÓ.


Nem jó ez senkinek Kuvik, csak q...a kényelmes!

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 21:52 
Szia ,kuvik.

Lehet te vagy az én emberem mert úgy érzem itt sok mindenről írnak de csak burkoltan,én meg várom a konkrét választ de senki nem írja le egy az egyben mi,hogy is van.

Elöző hozzászolásaimba azt írtam,hogy lényegébe pénzről szól a dolog egyesek szerint nem sok,mások szerint sok pénzről,mert ha valaki madarászik és talán elég jól is csinálja de nincs pénze megette a fene,hogy sikerüljön megméretettnie magát világbajnokságon,mert lényegében senki nem támogatja.Nem feltétlenül az anyagiakra gondolok,de fontos dolog.

Akkor megkérdem miért kell csodálkozni az eredményeken?

Amit szintén nem értek,mostanában a magyar madarakat C.O.M birok birálják,a magyar bajnokságon kapot pontok elérik a 90 pontot és az a V.B-n talán mennyi lehet 85-86 pont?Nagyjából sejtem az okát éspedig kevés madár versenyzik egymással ezért magasabbak a pontok és nem nyerhet alacsonyabb pontal egy Magyar bajnoki címet nyerni?

Amit szintén nem értek,hogy elkeztem boncólgatni ezt a dolgot mert érdekelne és szeretném megméretetni a madaraimat egy komolyabb versenyen mert most itthon egy párszor sikerül nyernem és nem szeretnék itt leragadni,azzal is tisztában vagyok és szeretnék javítani a madaraim minőségén mert amikkel nyertem hagytak maguk után kivánni valot de ez M.o így is bőven elég volt,sajnos.

Mivel most vátottam egy pár sort és probálok érdeklödni de eddig konkrét válasz nem kaptam csak olyan ha és ez is úgy tünik,hogy mindent az én saját érdekembe teszek,de szerintem vannak sokan akik olvasák ezt a forumot többségiben madarász közülük egyesek válalják kilétüket.mások pedig inkognitoba olvasgatnak néha(ritkábban) hozzá is szólnak(szólnának) csak mintha félnének vagy nem is tudom miért de valahogy így érzem,ekkora a teror?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 21:26 
neco írta:
fric32 írta:
Mivel te már régebben benne vagy a dologba...

Szia Fric32!

Szerintem nem olyan rég, mint gondolnád :wink:

fric32 írta:
...Biztosan ennek is meg van az oka, nem?


Erre a kérdésre nem tudom a választ, de biztosan nem anyagi okokban keresendő. Hiszen - ha jól értem Lajos írását- :

KRB írta:
- nevezési költség 9 Euró/madár, + a világverseny katalógusa, mely 12 Euró.


Ez pl. a mi esetünkben egy kollekciónál + két egyéniben nevezett madárnál (ugyebár ez 6 madár) cirka 20 ezresből kijön. (Röpködtek itt mindenféle százezrek -ezért is kérdeztem az előzőekben amit kérdeztem :?: -, de más költséget én nem látok :roll: .)

Hogy valaki(k)nek mennyire szúrja a szemét, hogy ki az, aki kiviszi a madarakat a szöv.-illetve a tagság pénzén az már más kérdés.... De az az érzésem bárki intézné ezt a munkát, néhány száz madarász biztosan utálná... és talán ez lenne a válasz a kérdésedre?!


Szia,neco.

Kösz a válasz,igen ez egy ördögi kör,abban egyetértek hogy úgy nem lehet csinálni a dolgot,hogy mindenkinek jó legyen,de mit lehetne tenni hogy kedvet is kapjanak mert én azt látom sok madarászon mintha bele lenne ebbe a dolgokba fásulva,tuti ennek is van oka.
Én nem régota vagyok benne ebben a körben és még tart a lendületem és remélem továbbra is megmarad és nem csalodom(habár ebben nem vagyok biztos)legalábbis remélem.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 6:47 
Sziasztok!

Nem nagyon tervezek hozzászólásokat, mert néha eléggé eldurvul a helyzet, de most mégis szeretnék valamit megosztani veletek. Amiért nem sokan mennek a kiállításra, az szerintem túlnyomó részt annak is köszönhető, hogy a magyar madarak minősége olyan ,amilyen.(Biztos van néhány kivétel!!)A magyar bajnok madarak legtöbb esetben a "futottak még" kategóriában indulnak, indulhatnak.Azzal viszont egyetértek, ha soha nem indulunk el, akkor nem is tudjuk meg, hogy egyénileg hol tartunk.(Sokan biztos meglepődnének, hogy a magyar bajnok madarak milyen pontszámmal jönnének haza, természetesen ehez ki kell jutnia.Ha 90 pont környékére eljutna az már nagyon szép eredmény lenne , szerintem.) Ahol meg nincsenek létszámban madarak- kivétel ami kuriózum, nehezen tenyészthető,- és ott ér el valaki sikert, ott meg kissé "savanyú a szőlő." Én sajnos ott látom a legnagyobb gondot, hogy minden szinten az dominál, hogy az ENYÉM ott lesz, a másé meg levan sz@rva. Sajnos az egyéni érdekek messze meghaladják a közösségi érdeket, ha egyáltalán beszélhetünk ilyenekről, hogy közösségi érdek. Lassan harminc éve, hogy CSAK madarászok, de eddig M.o.-n, bármilyen közösség tagja voltam, sajnos mindenütt ezt tapasztaltam.(Miért lenne itt másként?????????????????????????????!!!!!!!!!!) Azt hiszem, ez egy magyar mentalitás.(?!?!?!?!)Én azt gondolom- bár rosszul gondolnám-, hogy aki most felháborodik, az ha szövetség kivinné- mondjuk INGYEN(!!!!!!),- az ugyan úgy lesajnálná a többit, mint ahogy most lesajnálják Őt. Mert ez is magyar mentalitás.(A túltengő ÉN tudat!!!!)Persze belátom, hogy ennek vannak gazdasági, és társadalmi akadályai sok esetben. DE EGYSZER MÁR CSAK ELKELLENE KEZDENI VALAMIT ,VALAMIKOR ???? Na ez az amit én nem látok, és nem érzékelek. Lehet, hogy vak vagyok???- LEHET! Remélem nem bántottam meg senkit, bár lehet hogy kellene???? Ha ez lenne az ár megtenném, de sajnos ez a "langyos" víz valószínű, hogy sok mindenkinek JÓ. Akinek mégis sikerül, annak tiszta szívből kívánom, hogy sikeres legyen, de akkor se keresedjen el ha nem az lesz amire Ő számított, de legalább megtapasztalja, hogy MERRE MEGY A VILÁG. A többi meg majd itthon álmodozik.(?!) Sok sikert a jövőben.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 11, 1:38 
fric32 írta:
Mivel te már régebben benne vagy a dologba...

Szia Fric32!

Szerintem nem olyan rég, mint gondolnád :wink:

fric32 írta:
...Biztosan ennek is meg van az oka, nem?


Erre a kérdésre nem tudom a választ, de biztosan nem anyagi okokban keresendő. Hiszen - ha jól értem Lajos írását- :

KRB írta:
- nevezési költség 9 Euró/madár, + a világverseny katalógusa, mely 12 Euró.


Ez pl. a mi esetünkben egy kollekciónál + két egyéniben nevezett madárnál (ugyebár ez 6 madár) cirka 20 ezresből kijön. (Röpködtek itt mindenféle százezrek -ezért is kérdeztem az előzőekben amit kérdeztem :?: -, de más költséget én nem látok :roll: .)

Hogy valaki(k)nek mennyire szúrja a szemét, hogy ki az, aki kiviszi a madarakat a szöv.-illetve a tagság pénzén az már más kérdés.... De az az érzésem bárki intézné ezt a munkát, néhány száz madarász biztosan utálná... és talán ez lenne a válasz a kérdésedre?!

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 23:20 
Szia,neco!

Ezek a dolgok feltételezések,ezek csak kérdések de akinek nem volt szerencséje eddig,hogy kijusson egy világbajnokságra nem tudhatja a dolgok hogyan zajlanak.

Úgy gondolom ha valamivel nincs tisztában az ember kérdéseket rak fel és várja a választ,mit mondanak azok akik már voltak és ismerik a felálást.

Nem tudom évente hány jelenkező van a magyar madarászok között aki évente jelenkezik,hogy szeretne kíállítani a világkíállitáson(vagy kiküldi a madarait)mert ahogy halásból tudom nem sok példányal képviseli magát Magyarország ami azt jelenti minél kevesebb példány van annál kevesebb az esély is,főleg ha megprobáljuk magunkat más nemzethez nézni a kíállított példányszám eltörpül a többi nevező ország melett,nem?
Mivel te már régebben benne vagy a dologba megtudnád válaszolni az okát,hogy a magyar madarászok miért ilyen kevés madárszámmal képviseltetik magukat?

Biztosan ennek is meg van az oka,nem?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 20:41 
Üdv mindenkinek!

Gyakorlatiasabbra fordítanám a témát, mert azt hiszem így kevésbé képlékeny a dolog, mint a két- és négy csillagos szállás, illetve az éttermi étkezés és a párizsis zsemle árának összehasonlításánál.

Mivel kanárisok (Karel elnézésed kérem, rólad nem tudom, de Feri, Csaba az, és talán jómagam is annak tarthatom magam 8) ) futottak itt össze elsősorban:
Egy kanári kollekció, illetve egyéniben egy madár szereplése mennyibe jönne?
Ez az összeg gondolom közel sem olyan horibilis. Röpködtek itt a százezrek, de Leon is így szerepelt sirálykáival, és talán nem rokkant bele anyagilag.

Ugyanezt persze jó lenne tudni minden kategóriára, tehát azt, hogy itt átadom a madaramat és 10-14 nap múlva megkapom a pontozólapjával. (Ugye a szöv. hozza viszi, eteti-itatja. A tenyésztő meg ha jó eredményt ér el akkor talán majd a záróünnepségre kiröffen hitelből :wink: , ha meg nem, akkor megpróbálja legközelebb :roll: , de ezt a majdani eredmények tudatában majd eldönti mindenki.)

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 19:46 
ckuzmos írta:
Sziasztok.

Egy kicsit értetlenül olvasom itt a felmerült igényeket a szövetség felé. Lehet hogy bennem van a gond, nézzétek el nekem!

Most hírtelen nem is tudom mennyi első helyezettet osztottak ki a Lurdy házában de olyan 6-7 biztos volt.
Most azt szeretnétek ha ezek a személyek ingyen kijuthassanak a VB-re? A Szövetség az így is kevés erőforrását és szponzori kapcsolatait erre fordítsa?
Ne haragudjatok de ez az én értékítéletemmel nem egyeztethető össze és a földtől való elrugaszkodott ötletnek (igénynek) tartom jelen pillanatban.
Ha ennyi pénze lenne a szövetségnek, akkor inkább már egy könyv formájában kiadhatnák a standardokat, vagy mondjuk beindíthatná azt a szakújságát, amit annyira "szeretne" a társadalom. De számtalan dolog lenne még, ahova jobban el lehetne költeni, maradandóbb dolgot alkotni...

Azt hiszem mindenki tudja hogy a madarász versenyeken nincs pénz, nem pénz díjazásúak. Viszont ha valaki díjat nyer a VB-n, akkor annak nem lesz anyagi haszna belőle? Szerintetek Pócsi Bélának ezek után probléma lenne eladnia a szaporulatait "jó áron", nem úgy mint az elmúlt években? Vagy ha Feri dobogós lennél, megkérdőjelezhetné valaki is hogy miért nem adod 5000 Ft-ért a madaraidat?

Elgondolkodtam hogy ha én mennék ki 10 napra, akkor mi lenne az itthon maradt madaraimmal? Nem tudom ki hogy van vele, de azért tizen egynéhány napra nem olyan egyszerű a madárkákat másra bízni. Ráadásul jó néhány fajnak épp olyankor van a költési szezonja mások akkor indulnának be. Lehet bírálni a szövetség delegációját, hogy miként mentek ki, ki mennyit fizetett stb, de azt is nézzétek hogy ez nem csak anyagi ráfordítást igényel, hanem bizony a tenyésztést is erősen befolyásolhatja....


Erre kénytelen vagyok reagálni,mert gondolom sok madarász szeretné,hogy ilyen jól álljanak a dolgok,hogy az legyen a legnagyobb gond ha kiutazik a tenyésztő ki eteti a madarait amik itthon maradtak és azzal is tisztában vagyok mindenért kell hozni áldozatot.

Nem tudom ki ez a "karel" de sok minden amit leírt jól lát,gondolom elég jól ismeri a dörgést a magyar madarászatba,én is egyetértek sok véleményével,sőt.

A madaraim áráról anyit,hogy sok tenyésztő irigyeli,hogy ha valaki 5000 ft drágábban ad el madarat,csak nem tudom miért(mert senki nem potol semmibe),halkan megsúgom nállam most se nagyon lehet kapni ennyiért madarat és nem is vagyok világbajnok,ha netalán egyszer az leszek akkor talán.

A Pócsi Bélának a turákjaival nem hinném akkora gond lett volna eladnia öket amig nem volt világbajnok mert azért nem kell elfeledni azok nem kanárik,papagályok,egzoták és nem hinném hogy kilóra költenek,vagy igen?Nem tudom az országban még kik tartanak túrákokat.(gondolom nem egyszerű beszerezni)

Gondolom ezt a topikot azért nyitotta a Lajos(esetleg te,ckuzmos),hogy itt elmondhassák az emberek a véleményeiket,de nem így ha valakinek a véleménye nem egyezik a szövetség véleményével,akkor nem letámadni kell hanem elmagyarázni,mert szerintem sokan sok mindenről nem tudnak és csak hallásokból tudnak bizonyos dolgokat,úgyhogy itt kell leírni,ha valaki elolvassa akkor első kézből tájékozodjon bizonyos dolgokról és ne amikor már egy jó párszor átfogalmazodot,nem?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 18:31 
Kedves karel !

Megkaptam az iwiw üzenetet. Köszönöm. Az e- mail címem a főoldalon lévő "Egyesületi Tagnévsor" menügombbal megtalálható.

A döntésed logikus és azt hiszem ez a helyes.

Eredményes madarászást kívánok a jövőben is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 17:01 
Üdvözlet!

Igen, valóban nem küldtem még azt az említett emilt. Ennek csak az az oka hogy nem találtam meg az emil címét, pedig kerestem itt-ott. Viszont most eszembe jutott valami, úgyhogy oda fogom küldeni, nem az emil címre. (iwiw)

Viszont nem értem a dolgokat amit említ hogy most már a honlap színvonalának megfelelően fogalmazok. Szerintem eddig sem volt probléma a fogalmazásommal, legalábbis más nem tette szóvá. Véleményem szerint az előző hozzászólásaim is sima társalgási hangnemben történtek, legalábbis én nem emlékszem arra hogy valahol pl anyáztam volna….


Jó, a kint tartózkodással ESETLEG TALÁN meggyőzött, legyen kint a kiállító mondjuk max 5 napot.

A madarak szállítási költségére és a körülményeire visszatérve: Ezen nagyon csodálkozom! Persze lehet csinálni így is hogy kölcsönzött autó, fizetett sofőr stb) De létezhet másik verzió! Egyébként azért mert valaki mondjuk levezet 1000 km-t egy baráti társasággal együtt utazva és ezért nem kap mást csak egy baráti kézfogást ez esetben nem értem hogy hol a hiba? Nem egyszer és nem kétszer tettem meg ilyet madarász ismerősökkel együtt utazva hogy én vezettem. Úgyhogy nagyon is tisztában vagyok vele hogy közel az ájuláshatár, és hogy [cenzúrázva] dolog mikor már mindenki alszik, csak az én szemeim akarnak kiesni. (azért persze biztonságra törekszem, úgyhogy szükség esetén megállok, nem ész nélkül csinálom). Mégis lesült volna a pofámról a bőr ha emiatt esetleg valami elvárásom lett volna az útitársaim irányába, a KÖSZÖNÖMön kívül. Még az útiköltséget is mindig egyformán osztottuk el, soha nem volt olyan hogy mivel én vezetek ezért nekem kevesebb a hozzájárulásom. Amíg pedig lehet egymás közt autót intézni egy „köszönömért” addig szintén nem fogunk azért fizetni hogy járművet béreljünk.


Egyébként nem kívánom folytatni villanylevélben a vitát.
A nevemet pedig ha minden igaz akkor már tudja. (Ha nem, akkor írjon!)

.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 9:24 
Sziasztok.

Egy kicsit értetlenül olvasom itt a felmerült igényeket a szövetség felé. Lehet hogy bennem van a gond, nézzétek el nekem!

Most hírtelen nem is tudom mennyi első helyezettet osztottak ki a Lurdy házában de olyan 6-7 biztos volt.
Most azt szeretnétek ha ezek a személyek ingyen kijuthassanak a VB-re? A Szövetség az így is kevés erőforrását és szponzori kapcsolatait erre fordítsa?
Ne haragudjatok de ez az én értékítéletemmel nem egyeztethető össze és a földtől való elrugaszkodott ötletnek (igénynek) tartom jelen pillanatban.
Ha ennyi pénze lenne a szövetségnek, akkor inkább már egy könyv formájában kiadhatnák a standardokat, vagy mondjuk beindíthatná azt a szakújságát, amit annyira "szeretne" a társadalom. De számtalan dolog lenne még, ahova jobban el lehetne költeni, maradandóbb dolgot alkotni...

Azt hiszem mindenki tudja hogy a madarász versenyeken nincs pénz, nem pénz díjazásúak. Viszont ha valaki díjat nyer a VB-n, akkor annak nem lesz anyagi haszna belőle? Szerintetek Pócsi Bélának ezek után probléma lenne eladnia a szaporulatait "jó áron", nem úgy mint az elmúlt években? Vagy ha Feri dobogós lennél, megkérdőjelezhetné valaki is hogy miért nem adod 5000 Ft-ért a madaraidat?

Elgondolkodtam hogy ha én mennék ki 10 napra, akkor mi lenne az itthon maradt madaraimmal? Nem tudom ki hogy van vele, de azért tizen egynéhány napra nem olyan egyszerű a madárkákat másra bízni. Ráadásul jó néhány fajnak épp olyankor van a költési szezonja mások akkor indulnának be. Lehet bírálni a szövetség delegációját, hogy miként mentek ki, ki mennyit fizetett stb, de azt is nézzétek hogy ez nem csak anyagi ráfordítást igényel, hanem bizony a tenyésztést is erősen befolyásolhatja....


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 238 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 30, 1:08
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO