Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 4, 12:34 
VladTepes írta:
eszterolajos írta:
Idézet:
A számítógépes feldolgozást pedig ne vesd el, az nagyon nagy okosság - csak.....,
...Egyáltalán nem vetem el, csak Belgiumban a kiszolgáló csapatban kaptunk feladatot és akkor nem fértünk hozzá a számítógépes feldolgozás megfigyeléséhez....

..E tapasztalatokat is jól lehetne hasznosítani a későbbiek folyamán, ami részben a Szerb OB-ék tapaszatlataira is épült.

OKsa, Lajos bá', akkor számítógépes adatfeldolgozást illetően félreértettelek, elnézést.
Az nézve, amit a hazai szervezett madarászat ma produkálni tud, szerintem minden tapasztalat jól jön, minden lehetőséget meg kell ragadni - a fejlődés érdekében - a tanulásra. Ahogy hiba elfeledni valamit, ami egyszer már működött, úgy hiba lenne nem megragadni minden tanulási lehetőséget, főleg ha az adott külhoni szövetségek jó szívvel várnak, fogadnak minket.
Úgyhogy szerintem térjünk is vissza a topik eredeti témájához:

VladTepes írta:
A F.O.I., az Olasz Ornitológiai Szövetség 2011.december 10-18. közt rendezi az Olasz Nemzeti Bajnokságot, Pordenone-ban
(Bp-től csak 659 km-nyire, azaz 6 órányi autózásnyira)

További részletek itt:
http://www.mdosz.org/forum/viewtopic.php?f=14&t=65#p452


Várom majd a fejleményeket, ellesett okosságokat, a Pordenone-i bajnokságról :D !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 dec. 4, 7:36 
Idézet:
A számítógépes feldolgozást pedig ne vesd el, az nagyon nagy okosság - csak.....,


Egyáltalán nem vetem el, csak Belgiumban a kiszolgáló csapatban kaptunk feladatot és akkor nem fértünk hozzá a számítógépes feldolgozás megfigyeléséhez, ezért írtam hogy azt kivéve, mert abban nincs külföldi tapasztalatom, csak a végeredményről. ( időben elkészülő pontos részleteket tartalmazó nevezési lapok, kalitbesorolások a kalitcimkével, tenyésztőre kidolgozott leadási kiírás és előre meghatározott osztálybesoroláshoz, gyűrűszámhoz kötődő kakalitkaszám, másnap a nyitásra kiosztott bírálati lap és katalógus.
Azért itthon is haladtunk a korral, mivel 2oo8 - ban tartott karcagi minősítő kiállításon, már a teljes adatbázis számítógépre volt víve és így a szükséges nyomtatások is mindig időben készen álltak, pedig madárszámban az is elérte, sőt túlhaladta az utóbbi OB- ék egyedszámát... igaz, hogy sokkal szerényebb módon, de azért jól hasznosult.
A korábbi idöszakban 2oo9, ben a szövetségnél működött egy KRB, amelynek volt egy OB-re kidolgozott cselekvési programterve, mely az elnökségtől kezdve a rakodó munkásig meghatározta a tennivalókat és a feladatokat beleértve az elhatározástól a lebontásig minden egyes feladatot.
Ezt egyszer előkaparom és bizonyos részeit átvéve be lehetne építeni.

E tapasztalatokat is jól lehetne hasznosítani a későbbiek folyamán, ami részben a Szerb OB-ék tapaszatlataira is épült.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 3, 23:51 
Akkor tanulva a hibáinkból, jövőre szervezünk egy jobb és hatékonyabb feldolgozású kiállítást, de azt valahol Budapest környékén kéne megvalósítani!
Központi területen, lehet jóval többen neveznének az esetleges új hely miatt :drunken: !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 3, 14:53 
Több ilyen madarász ember kellene Magyarországnak, mint amilyen te vagy András!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 dec. 3, 13:28 
Idézet:
Visszatérve az alap kérdésedre: miért nem Tóth Sanyit kérdezed? Az ilyen meghívásos dolgoknak ő a fő tudója, én le tudok menni tanulni, udvariassági látogatást tenni a saját számlámra is :-)


Azért kérdeztem tőled, mert erről nincs infóm, viszont azt mondtad nekem valamelyik tel. beszélgetéskor, hogy erről is beszéltél velük és később tájékoztatsz róla.
A lemeneteled meg azért érdekelt, mivel Belgiumban pontosan ezért voltam a VB-én, hogy az ottani szervezést is megfigyeljem. Ha hazajössz a két tapasztalatot össze lehetne vetni. Persze csak a számítógépes feldolgozás kivéve, mivel annak csak a végeredményét láttam.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 dec. 3, 6:12 
Szia András !

A COM elnöke által személy szerint az MDOSZ - ből kik lettek meghívva az Olasz Nemzeti Bajnokságra ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO