Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 21, 11:40 
A kiállításon nagy kedvenceim voltak az azul cinegék és a tenyésztett házi veréb phaeo mutációja!


_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 21, 11:17 

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 19, 12:39 
Még egy kisvideó a színkanárikról és néhány papagájról, amit szintén ezen a kiállításon filmeztem :D !


_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 18, 0:15 
Videók:




_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ckuzmos 2011 dec. 19, 9:10-kor.
Youtube link szerkesztése


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 18, 0:12 
A kiállításról készült képeket a következő linkemen nézhetitek meg:

http://postimage.org/gallery/1fe564ys/

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 18, 0:09 
Sziasztok!

A múlt hét végén Ausztriában jártam. A 2011-es osztrák országos díszmadár kiállítást Warth-ban rendezték meg. Tavaly Olbendorf-ban volt.
Teljesen váratlanul jött az egész. Teszlák Jani barátom hívott telefonon 3 nappal a rendezvény napja előtt, ő invitált az osztrák kirándulásra!
Én meg csak annyit válaszoltam neki, hogy nagyon mennék, de nincs már semmi madaras pénzem, mert mind elköltöttem Reggio-ban és Nyitrán! Azt mondta, hogy neki sincs és az anyukájától kért kölcsön pár euro-t és hogy a benzinktg rámeső része 6500ft. Én is elmondtam neki, hogy komolyan érdekelne az út, de hát az asszonyember morgós jószág, meghogy dísznóvágás lesz a szüleimnél és ott kell segítkeznem, ráadásul az öcsém kislánya is megszületett.
Aztán másnap reggel, ahogy felébredtem, rögvest kipattantam az ágyból és felöltöztem, a feleségem a munkahelyére volt indulóba! Egy pillanatnyi gondolkodás erejéig azon töprengtem, mit is fogok neki mondani, hogy szeretnék elmenni Ausztriába madarászni, de végül csak egyszerűen annyit mondtam neki, hogy elmegyek Warth-ba, az osztrák orzságos kiállításra. A nejem jó szokásához hűen morgott valamit és utána elment dolgozni. Én aznap délutános műszakban dolgoztam, nem volt olyan zsúfos a melóm ezért volt egy kis időm és megnéztem a tervezett útvonalat és az uticélt a számítógépen. Warth egy kisfalu, a határtól nem messze, 40km távolságra van Ausztriában.
Elérkezett az indulás napja, vasárnap hajnal 3 órakor indultam el az autómmal. Fél 5-re értem Érdre Janihoz, ahol az autómmal szépen beparkoltam az udvarukba. Nemsokkal azután találkoztunk a H-50 alelnökével, Wapler Karcsival, akinek a kényelmes autójával indultunk el, Budapesten felvettük Illés Józskát, aki különös fizimiskájával és egyéniségével egyik jelentős figurája a magyar madarászatnak!
Az utazás kellemes beszélgetéssel és egy kis politizálással telt, néha meg-meg álltunk szükségleteink elvégzésére, minden felé amerre mentünk, figyeltük a tájat. Sok fajta madarat láttunk(pl. egerész ölyveket és az Eu fauna számos faját). Komótosan haladtunk, abszolút nem volt sietős Karcsi, de egy 67 éves ember hova is kapkodjon, a kiállítás úgyis megvárt bennünket. Valamikor késő délelőtt(10 óra felé) érkeztünk meg a színhelyre. Hát már a határon átjőve is a szám tátva maradt a csodálatos erdei tájtól. Nem volt szemét, a fű sokkal zöldebb volt, mint nálunk, az erdők is valami meseszépek voltak, több fenyőfélét nem is ismertem, amiket az út mentén láttam, szépen kaszált mezők, kivágott fák sorba rakva, nincs lopás, nincsenek kerítések a házak előtt csak sövények jelzik a porta végét-elejét. Teljesen más világ, picit szomorkodtam is, mikor arra gondoltam, hogy fényévnyi távolságra vagyunk sok mindenben az osztrákoktól, de a legszebb az egészben, hogy ez a rész valamikor magyar terület volt.
Az idei osztrák kiállításnak a Warth-i mezőgazdasági szakiskola tornaterme adott otthont. Belépőt nem szedtek, valamilyen sérült embereknek gyűjtöttek adományt, mert a bejárat mellett lévő úrnán szereplő felirat és a sérült ember látványa ezt mutatta.(Karcsi tett is bele 5 euro-t). Az egész kiállítás nem volt nagy, kb. 4000 kiállított madár lehetett, ahogy a kalitok sorszámát figyeltem. Szépen sorba jártam és elkezdtem fótózgatni és videózni a sok szép és érdekes madarat.
Közben Janiék régi ismerősökkel is találkoztak, köztük volt Scrhammel Karl, aki a rendezvény főszervezője volt és Julius Jesermeczky-vel, aki nagy örömünkre magyarul is beszélt. Megkérdeztem, hogy meg-e engedik, hogy egy cikket írjak a Díszmadár Magazinba! Természetesen mindenben segítőkészek voltak. A kiállításon nagyon magas színvonal volt, a kiállított madarak kalítjain lévő bírálati lapok és díjjak alapján sok-sok 90 pont feletti madár szereplet. Egy kis börze rész is tartozott a kiállításhoz, ahol azért inkább másod osztályú madarak voltak megvásárolhatók. Az árak a magyar pénztárcához mérten magasak voltak, de azért, aki minőséget szeretett volna vásárolni magának, az megtalálta a számítását ezen az orzságos kiállításon! Ahogy megfigyeltem a szervezés is zökkenőmentesen folyt. Az én szakterületemen(egzotikus galambok), elég gyenge volt a felhozatal, kevés díszgalambféle volt kiállítva és azt a néhány gyémánt gerlét, amit jobban szemügyre vettem, hát abszolút nem voltam tőlük elájulva. Volt egy kollekció fehérhátú ezüstből, ahol az egyik madár 92pontos champion volt, a másik 3, 88-89-90ponotsak, azért nyugodt szívvel mondhatom, hogy a én állományom is bőven helyt állt volna ezen a kiállításon, arról nem is beszélve, hogy a különlegesebb tarka és hófehér mutációt nem is láttam. Ami külön érdekes volt számomra, azok a különböző kersztezések, a hibridek(paszták) voltak. A látott madarak alapján merem állítani, hogy ezekben az osztrákok verik az olaszokat. A kanárinak számos kersztezési partnerével(pl. tengelic, zöldike, csicsőrke, kenderike, süvöltő és csízfélék) alkotott hibridjét volt szerencsém élőben megcsodálni. Külön extra volt számomra egy keresztcsőrűxsüvöltő hibrid.
Azért a szín és alak kanárik tekintetében is volt sok kiváló madár, nem beszélve az egzótákról és azok mutációiról! Egy másik számomra fontos területen is rengeteg különlegességel találkoztam, az Eu fauna tenyésztett madarai közül is sok szép példány volt kiállítva és azok mutációi is. Gondolok itt a zöldikére, zsezsére és a tengelicre, azért külön megemlíteném a házi veréb tenyésztett phaeo mutációját és az azul cinegét, amiket még eddigi életem során sohasem láttam, de folytathatnám még a sort az érdekességekkel, pl. a püspök madárral.
A papagájok tekintetében is gyenge volt a felhozatal, néhány fajta középpapagáj és egy-két jákó, király volt látható belőlük.
Én minden esetre nagyon élveztem, annak ellenére, hogy csak én nem vásároltam a csapatunkból semmit és mindannyian jól éreztük magunkat. Karcsi barátunk két szép példány gloster kanárit is vásárolt, amik valóban nem voltak olcsók a mi árainkhoz mérten, de a minőségnek sajna ára van. Ebéd után 2 órakor lehett kifogni a madarakat a kalitból, aztán rövid búcsúzkodás az osztrák ismerősöktől és indultunk is hazafelé. Ami még nagyon emlékezetes marad számomra, hogy az osztrák emberek mennyire nyugodtak, nem idegeskednek, valahol ez érthető is, szeretnék egyszer majd hasonlóan élni, mint ahogy azt ők teszik, vasárnap az üzletek zárva voltak, szépen elmentek a templomba és kényelmesen pihentek a családjukkal. Tényleg megadják a vasárnapnak és maguknak, ami jár!
Mindenkinek csak ajánlani tudom az ilyen osztrák kirándulásokat!
Nagyon segítőkészek és sokat lehet tőlük tanulni!

Laczkó Tamás(Jattostomi)
Kóka
H-50
IDRE

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 17, 21:34 

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ckuzmos 2011 dec. 19, 9:22-kor.
Youtube link szerkesztése


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:56
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO