Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2008 aug. 30, 19:42
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Magyarország
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 12, 20:05 
heló Zoltán a villág kiálitásokon lehet kapni prospektusokat és azok tartalmazzák amindenkori szabvány kalitka méreteket amit ilik betartani ha lehetséges amit20 éve legyártottak azok is jók nemkell eldobni őket mert nincs rá fedezet hogy kicseréljék őket amostani szabványnak megfelelően de az uj kalitokat ilik a mindenkori legujabb szabványoknak megfelelőenkell legyártani maradok tisztelettel kari.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 7, 20:16 
Köszönöm az infókat, a tanácsokat és a képet is! :lol:
Hamarosan nekilátunk a tervezésnek. Ha kérdésem lesz, jelentkezem. :wink:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 7, 20:02 
És így néz ki verseny előtt..ebben nincs benne a kiszedhető műanyag tálca...


Kép

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 7, 19:34 
Helló Zoli!

Ne haragudj, hogy válaszolok más helyett, de a behozott st. kalitok méretét leírom. Szerintem lehet segítség, ha akartok magatok készíteni.Még lehet, hogy közel is lenne a valósághoz, ha egyszer lesz standardizált méret.
Nos a belső méreteket fogom leírni:
H.: 34.5 cm.
Sz.: 14.5 cm.
M.: 28.0 cm.

Amit ajánlanék, hogyha megtudtok nézni egyet az jó lenne, mert ha mondjuk a Cseh Sanyi gyártaná le az első elemeket, akkor ne a "régi" módszer szerint gyártsa le, hanem a függőleges elemek közül csináljon bepattintós szárat. Ennek jelentősége a takaritásnál, fertőtlenítésnél van, mert így nagyon könnyű kipattintani a rácselemet, és jól lehet elvégezni a takarítását. Nekem elhiheted, mikor sok százat megcsináltunk néhány óra alatt. Ez a módszer sajnos nekünk nem jutott eszünkbe, de ha már mások csinálni akarnak, legalább Ők ne kövessenek már el ilyen alapvető hibát. Ha bármiben tudok segíteni keressél, és szivesen segítek.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 7, 17:51 
Szia rtomek!
Köszönöm az infókat, még annyit kérdeznék, hogy a kanáriknak, egzótáknak valóknak mi a pontos mérete?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 6, 15:11 
sziasztok

a kalitokat mi három csoportba soroljuk , hogy ez szabályos -e nem tudom , ( ti többet jártok a világban talán többet tudtok ) vannak a kanáriknak , egzótáknak ... való kalitok amit láttatok ezek a körül zártak ezek méretben egyformák csak mivel több volt a madár mint ahány kalitunk volt igy egy részét a zombori egyesülettől kaptuk kölcsön ezért egy kicsit külömböznek ( ezek még a 1991-es spliti vébre készültek ),
utána vannak a közepes kalitok ezeket három éve mi csináltattuk a méretük 35x35x50 ezekbe mennek a papagájok a stenderdtől a rozelláig,
a penanntoktól felfelé viszonta madarak a nagykalitokba kerülnek a mérete 80x60x80 , hogy mind ez a COM -ak megfelelő -é nem tudom de ez nem világverseny ugyhogy a célnak kitünően megfelel.
Az egységes méret csak az énekkanáriknál kötelező de ezt szigorúan be is tartják a versenyzők


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 6, 11:35 
Sziasztok!
Nem gondoltam, hogy vannak szabályok (hiszen semmire sincsenek, sajnos! Libertate perit, ahogy a régi bölcsek mondták: A szabadság elveszejt!). Csak valószínűleg ezt a "szájhagyományt" hallottam egész más megközelítésből, kötelezőként... Azért is furcsálltam, hogy ez miért van beszabályozva...
De ezek szerint mehet a barkácsolás! :)
Csak még egy kérdés:
Ha most nekilátunk a szájhagyomány alapján megcsinálni a kalitokat, elkészülnek, aztán bejön az új szabályzat, amiben teljesen különböző kritériumok vannak, akkor mi lesz???
(((Bocsánat mindenkitől az OFFolásért... :oops: )))

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 6, 8:35 
Sziasztok

Valaminek kelett lennie, mert még a boldog MDOE országlásának idejében láttam egy egérrágta pausz papiron lévő tervrajzot, frontoldali és metszeti kiemeléssel, mely pontosan a mai svájcból származó kalitkáink terve volt, még a kezelő ajtó is, nem a frontlapon, hanem oldalt van elhelyezve.

Tehát létezhet valakinek a tulajdonában esetleg egy ilyen tervrajz.
Persze ez nem jelenti azt, hogy ezt tartották akkoriban etalonnak, meg persze azt sem, hogy ezt, mint kötelező/ajánlot eszközt ajánja az MDOE vezetősége.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 6, 4:11 
Helló!

Csak egy rövid kérdés: -Honna szedted Te, hogy nálunk vannak "szabályok" a st. kalitkákra? Ha tudod, légyszives nevezd már meg a forrást. Tudtom szerint erre egységes "MDOSz. szabály" sehol nincs leírva. (Vagy megint lemaradtam valamiről.) Van egy "elfogadott" méret határ, ami "szájhagyomány" útján terjedt, és legtöbben ehhez igazodtak. Szerintem az a legfontosabb, hogy egy standardizált méret legyen, és egy-egy kiállítás tegyen eleget az egységesített elveknek, vagyis egy kiállítás legyen egységes. (Ha lehet!!!Mert szegény ember vizzel főz.) Erre jó alkalom lenne, ha elkészűlne egy kiállítási és verseny szabályzat, ami ezzel is foglalkozna.
Szerintem nagyon nem mutatós, amikor mindenféle vegyes kalitkákban vannak bemutatva a madarak. Mi még soká fogunk oda eljutni, hogy az "eldobható" st. kalitokat fogjuk használni. Szerintem a legfontosabb, hogy egy kiállításon belül legyenek egységesek a kalitok, méretben "oda tartozzanak" ahova kell, és legyenek TISZTÁK,FERTŐTLENÍTETTEK ,és megfeleljenek az elvárásoknak.
Csak megjegyzem, hogy a behozott st. kalitok esetében is sokszor még "nem itthon érzem magam"(!!!). Remélem tudod miért? Én számtalan példát tudnék hozni, hogy különböző kiállításokon nem azonos st. kalitokat lehet látni, de méretben közel azonosak, esztétikusak, és minden esetben tiszták, és szerintem megfelelnek a kívánalmaknak. Én úgy gondolom, hogy a képen látottak ennek teljes mértékben eleget tettek.
Ha Ti "házilag" akartok készíteni szerintem minden lehetőség adott hozzá. Minden anyagot belehet hozzá szerezni, és a "méret" is adott(!?), És már csak a pár "ügyes" ember kell hozzá.(!) Persze el tudnám képzelni, hogy egy versenyszabályzat melléklete, egy pontos, méretekkel ellátott rajz legyen az etalon, melyhez a jövőben jó lenne alkalmazkodni.(De tudtom szerint ma ilyen nem létezik!) Na jól elkalandoztam az "itteni" témátol. (OFF)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 6, 0:02 
Ezek ránézésre házi készítésűek.
Azért fura mert mi is házilag szeretnénk csinálni, de állítólag meg kell felelnie minden kritériumnak, úgymint: méret, külső-, belső szín, etetők, itatók elhelyezése, drót stb... A képen látottak pedig nem hasonlítanak a "jó"-nak kikiáltottakra, más a szín, nem lekerekített az oldala és mások az etetők. Ezek szerint nem COM-szabvány a méret, csak akkor azt nem értem, hogy a kaotikus magyar madarászatnak minek vannak ilyen szabályai, ha még a nálunk jóval magasabb szinten madarászó Szerbiában sincs ilyen megkötés???

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 5, 23:55 
A Hibridek
Kép
kanárik
Kép
rozellák
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 5, 23:47 
szia Zottan

igen kivéve a röpde amit csak disznek szoktunk felállitani és mindid beengedünk néhány madarat
Kép
az idén a Józsibá hozott bele napokat de ez se birálva se bárhogy nem vesz részt a versenyben, csak disz ( de szép ) nem ?
üdv ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 5, 23:03 
Üdv!
Ezek szabványos standard kalitnak számítanak?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 5, 22:57 
még néhány kép SZABADKÁRÓL
Kép
Bagi Józsibá nappocskái
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 4, 23:14 
Sziasztok,

néhány kép a kiállításról rtomek jóvoltából:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 1, 21:50 
gouldot nem.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 12, 12:56
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 1, 19:16 
Csak nézőben voltál,nem vettél?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 1, 19:11 
Szia!

Volt kiállítva, s a börzén is voltak. A kiállítottak közül két sárga tetszetta legjobban, ez persze lehet azért, mert a sárgák a gyengéim..., egy hím, s egy sárgafejű sárga testű fehér mellű tojó. Nem volt hibátlan ez a tojó, de valahogy mégis összhangban volt. Szinte mindenféle szín(az ezüst, és fehér kivételével) előfordult

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 12, 12:56
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2008 dec. 1, 18:55 
Szia Misi!Sok gould volt?(milyen színüek).Kösz. :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 1, 18:30 
Szia Rtomek!

Mi köszönjük, hogy részt vehettünk ezen a rendezvényen. Én nagyon jól éreztem magam, s sok infót kaptam. Bárcsak nálunk lenne ilyen egységes a madarászat, furcsa volt azt látni, s persze kitűnő is, hogy valahogy nálatok minden jobban, gördülékenyebben megy, mint itt nálunk. Tényleg nagy élmény volt, Rám mindíg számíthattok a jövőben.
S ahogy ígértem, ha lenne valami kérésetek, nyugodtan szólj, ha módomban áll, segítek.

:)

És persze a tolmácsolásotokat is köszönöm!!!!

_________________
Gouldamandínák....


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:40
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO