Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 59 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 9:39 
Sziasztok,

Ez a topik nem a szövetségekről szól, hanem a versenyről és a bajnokokról. Ha jól megfigyelitek azt írtam az elején hogy „magyar tenyésztők”, nem azt hogy MDOSZ vagy MDPOSZ nevezői, nem azt hogy magyar színekben indult tenyésztők! Magyarokról van szó, egy nemzetek közötti megmérettetésen.

A szövetségek viszonyának témája mára azon témák közzé sorolható, amit igen komoly indulatokat kelt és érzelmeket kavar fel. Akár jó szándékkal, vagy jó indulattal írjátok meg a mondandótokat, mindig lesz valaki aki félreérti, akinek a lábára tapostok, vagy esetleg meg is sértettek vele. Mindig lesz valaki aki magára veszi az inget, megszólaltatva érzi magát. Ez egy olyan darázsfészek, amibe az IDRE nem kíván belenyúlni. Ha ezt nem tudjátok megérteni, akkor fogadjátok el jelenlegi tényként.
Pár embernek már mondtam, de itt is leírom: ha valaki csak azért regisztrálna be a fórumunkra, hogy az MDOSZ vs MDPOSZ viszonyáról irkáljon, kérem ne tegye. Szívesen várunk mindenkit madarászni, társalogni, de nem erről.

Tamás: szívesen olvasom a véleményedet, de a fentiek miatt erről nem szeretnénk, ha tovább folyna az értekezés az IDRE nyílt fórumán. Akár az IDRE tagok zárt fórumán is megbeszélhetjük a dolgokat. Azonban, ha a szövetségekről alkotott véleményedet nyilvánosan szeretnéd megtenni, kérlek azt az MDOSZ fórumán tedd meg.

Feri: szívesen beszélgetnék veled is, megismernélek személyesen. Úgy hallottam viszonylag gyakran jársz felém, ha van egy kis szabad időd ugorj be, örömmel látnálak. Ha van kedved szakmai madarász eszmecserére nyugodtan regelj be, oszd meg velünk a tartási tenyésztési tapasztalataidat, nézeteidet.

Zárszóul:
még egyszer gratulálok mindenkinek az eredményekhez. Mivel nem valószínű hogy az eseménnyel kapcsolatos újabb fontos információ lesz, a fentebb vázolt cél érdekében a témát zárolom. Ha valami mégis lenne, moderátorok ide tudnak még rakni dolgokat, keressétek valamelyiket.
Eredményes tenyésztést és felkészülést a jövő évi megmérettetésre.


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 10, 21:15 
Warhawk írta:
Magánemberként, fórumozóként és nem mint IDRE tag vagy mint moderátor írom amit írok most.

Nem értem. Komolyan nem értem, hogy a különböző szövetségeket érintő dolgokat miért nem ott, azok honlapján vagy fórumán tárgyaljuk ki? Miért akarunk a madarászás helyett anyázást (itt is)? Én ki akarok ebből maradni, ez nem visz előbbre, nem szolgálja a hazai madarászatot, csak elmérgesíti a helyzetet és akkor megint örülhetünk, hogy jól összevesztünk - hülyeségeken. És akkor lehet megsértődni, elmenni, nem hozzászólni, stb. Van ennek értelme? Előrébb visz ez bármit is? Nem. Pont az ilyenek miatt tartunk ott ahol tartunk, az ilyenek miatt vagyunk lemaradva vagy 30 évvel ...

Én arra kérek mindenkit, hogy maradjunk meg a szakmai beszélgetéseknél, az előre mutató konstruktív vitáknál a madarászat témakörben, mert ennek erről kellene szólnia. Kell egy olyan hely ahol nyugodtan lehet azzal foglalkozni amit a legjobban szeretnénk és ami miatt mind itt vagyunk: A Madarászattal. Szerintem.


Szerintem a Feri abszolút nem akart anyázást, csak az ő szemszőgéből reagált a dolgokra, mivel érintettnek érezte magát, bár a nevét én nem írtam lentebb, igazából csak az osztrák zászlós történet nem volt és nem szimpi. A két szervezet vezetői közötti ellentétek ellenére én azért örültem volna, ha az elért magyar eredményeket kizárólag csak a magyar nemzeti zászlónk égisze alatt örökíthettük volna meg(még akkor is, ha az osztrák zászló mellett ott volt az MDPOSZ címere). Szerintem mindezek ellenére kulturáltan tettük közzé nézeteinket, az hogy meg, melyik fórumon kellett volna ezt meg tenni? Szerintem nem is igazán számít. Egyszereűen én csak szeretnék beszélni azokról a dolgokról, amiket jobbá kéne tennünk, mert ha csak homokba dugjuk a fejünket és ha nem beszélünk a gondokról, konfliktusokról, akkor jobb bisztos, hogy nem lesz.
A mondás is úgy szól, hogy "egységben az erő"(az osztrákoknál viszont a két szövetség egységben van), talán majd egyszer nálunk is rend lehet.

A 2013-as vb-vel kapcsolatban zárnám gondolataimat, a történtekből mindenki levonhatja saját maga számára a következtetéseket.
Minden tenyésztőtársamnak és barátomnak sikeres tenyésszezont és hasonló szép magyar eredményeket kívánok a következő évi Olaszország-i vb-hez is!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2013 feb. 8, 23:55 
...Béla barátomat kértem meg hogy másolja ezt ide be! Ez az írás nem biztos hogy tükrözi az ő nézeteit-ezért őt semmilyen felelősség nem terhelheti!!
Nagy Ferenc.

Először is mert például az MDPOSZ-nem nincs is fórum funkciója-pontosan ez miatt! (mondjuk az is igaz hogy egyébként se nagyon működik a honlap, de ez egy másik dolog..)
A másik hogy azért itt, mert itt hozták fel a dolgot-ezért remélem hogy nem az a probléma hogy válaszoltam rá!
És szerintem regisztrációm hiánya azt is mutatja hogy engem mennyire nem érdekel ez a "hatalmi dolog", de uram bocsá ha ha mondjuk engem érintő vagy éppen konkrétan rólam szóló dolgot olvasok akkor arra reagálhassak! És szerintem semmilyen "anyázás" nem volt benne, legalábbis részemről biztos nem!
És kifejezetten úgy kezdtem hogy véletlen sem az indulatok gerjesztése a cél-csak a tisztán látás! Én pedig azt nem értem: Mi ezzel a gond? Sajnos ez is hozzátartozik a dologhoz ha nem csak úgy madarászunk "..hogy lekölt oszt viszem a börzére.."
És véletlen sem CSAK ezért vagyunk "... vagyunk lemaradva vagy 30 évvel ... ..."
És még egyszer- véletlen sem volt semmi sértegetésre utaló dolog az írásomban- hiszen elég jó kapcsolatban vagyok a Tomival /szerintem! Ezért válaszomat privátban is megírhattam volna neki csak akkor mindenki más csak az ő szemszögét látja(itt!).
Remélem ez mind megérthető és nem kell kedves Béla barátomtól több ilyen hálátlan feladatot kérnem..

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 7, 10:06 
Magánemberként, fórumozóként és nem mint IDRE tag vagy mint moderátor írom amit írok most.

Nem értem. Komolyan nem értem, hogy a különböző szövetségeket érintő dolgokat miért nem ott, azok honlapján vagy fórumán tárgyaljuk ki? Miért akarunk a madarászás helyett anyázást (itt is)? Én ki akarok ebből maradni, ez nem visz előbbre, nem szolgálja a hazai madarászatot, csak elmérgesíti a helyzetet és akkor megint örülhetünk, hogy jól összevesztünk - hülyeségeken. És akkor lehet megsértődni, elmenni, nem hozzászólni, stb. Van ennek értelme? Előrébb visz ez bármit is? Nem. Pont az ilyenek miatt tartunk ott ahol tartunk, az ilyenek miatt vagyunk lemaradva vagy 30 évvel ...

Én arra kérek mindenkit, hogy maradjunk meg a szakmai beszélgetéseknél, az előre mutató konstruktív vitáknál a madarászat témakörben, mert ennek erről kellene szólnia. Kell egy olyan hely ahol nyugodtan lehet azzal foglalkozni amit a legjobban szeretnénk és ami miatt mind itt vagyunk: A Madarászattal. Szerintem.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2013 feb. 7, 1:02 
Mivel nem vagyok regisztrálva itt (sem), ezért Béla barátomat kértem meg hogy másolja ezt ide be! Ez az írás nem biztos hogy tükrözi az ő nézeteit-ezért őt semmilyen felelősség nem terhelheti!!
Nagy Ferenc.

Hozzászólásomat nem azért teszem (tettetem..) közzé hogy még több olajat öntsek az állandóan égve tartott tűzre, csak hát úgy érzem én is érintve lettem az ügyben!! És véletlenül sem érzem hogy védenem kellene magam vagy hogy magyarázkodnom kellene, de: nem baj ha tisztán látjátok az események miértjét!
Ha már a Tomi levele ihlette a válaszom akkor nagyjából sorba mennék végig rajta.
Először is: nem kellett nagyon nyomozgatni az információk után! (mint lentebb említi a Tomi -"...aki nem tudná, Magyarországon két szövetség van, az MDOSZ és az MDPOSZ..." akkor hivatkozzunk ezekre.)
Aki részt vett az MDPOSZ által szervezett X. Pannónia Kupán az mind informálva lett a VB-ről. Aki az MDOSZ-től várt és nem kapott információt az bizony lehet mérges..
Az állatorvos dolog az valóban problémás lehet eleinte, de aztán amikor egyre többet intézel ilyen papírt akkor remélhetőleg már úgy tudod intézni mint én (és szerencsére még páran..) hogy te mondod meg az orvosnak hogy milyen (kitöltött!!) papírt viszel és ezt kellene aláírni! Reméljük mihamarabb így lesz. (ne várj túl sokat ettől az országtól Tomi-nem működhet minden tökéletesen..)
Ezt tök felesleges volt megemlíteni :"...ebből a COM világszövetséghez tartózó bejegyzett magyar szövetség az MDOSZ, tehát az összes MDPOSZ-s tenyésztő madarai nevezése is az MDOSZ-en keresztül történt. ..."
Akit érint az tudja akit nem azt meg nem is érdekli! Megjegyzem akad olyan is aki tudja de így sem érdekli.. Tehát ez a kijelentés is csak "olaj" lehet a már említett tűzre!
A Tibor (tuti nem kéri hogy védjük meg-nem is azért mondom!!) azért "pózol" osztrák zászló alatt mert ő hivatalosan osztrák segítőként volt kint! Nem a Magyarok finanszírozták kint létét. Amikor pedig átadta az említett érmet a "tenyésztőtársnak" akkor nem az osztrák lobogó alatt volt csak az osztrák standon, ami mint már említettem az ő "munkahelye" volt! És azért nem a Magyar Standnál történt ez mert mindkét félnek az osztrák standnál voltak éppen a barátai, segítői! Ez amúgy sem egy megtervezett dolog volt csak egy pármásodperces hirtelen történet..
Az "AZ" pedig amúgy is Német szövetség, nem osztrák-tehát biztos nem ezért történt ott az említett dolog. És bár a te szavaiddal élve lehet hogy "csatlósok" vagyunk-de furcsa mód nem bánom mert nagyon sok segítséget (mind fizikai mind elméleti értelemben) kapunk tőlük amit a Magyar Szövetségtől nem (már arról a részről..)!
Az valóban rossz hogy kétfelé szakad a "társadalom", de amíg ennyi vélemény-vagy inkább nézet, v. hozzá állás- lesz addig ez nem is változik! Sőt, azt mondom neked szakadna ez több felé is ha tudna-csak ahhoz nincs meg a kellő "ambíció".
És hogy szervezeti szinten hogy állnak a dolgok az ne akadályozzon minket-tenyésztőket- abban hogy segítsük egymást ha tudjuk-mint ahogy ez már történt is!!
És amúgy is sajnos elég kevés igény van itthon a "...színvonalra, minőségre..." ! Gondolok én itt a börzei keresletre! Éppen letojják hogy az adott sirályka ilyen/olyan győztes vagy leszármazott csak ne kerüljön többe öccáznál..Persze ez csak a többségre igaz!
De szerencsére már azért így is sok felé elismerik a Magyar madarászok munkáját!! És hát ezért tettél már TE is!!
Gratulálunk hozzá! Csak így tovább!
Eme "rövid/gyors" válaszomat minimálisan sem vezérelte harag vagy sértődés-remélem a fogadtatás is így lesz!!

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 5, 21:34 
ckuzmos írta:
ckuzmos írta:
...
NG = niet gekeurd, pas jure (passzolom a pontos jelentését, alszom rá egyet :) )
...


nem bírálták le az egyedet.
Ez olyankor fordulhat elő, amikor a kiállító több madarat nevezett egy szekcióba, mint a megengedett. Például egyéniben több mint 4-et (egyéniben egy szekcióba maximum 4 egyed nevezhető).


Köszi az infót. Ezt sem tudtam, akkor azért volt, hogy valamelyik szekcióban ugyanazon tenyésztő 5 madara közül az egyik NG-s jelölést kapott.

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 feb. 5, 12:20 
ckuzmos írta:
...
NG = niet gekeurd, pas jure (passzolom a pontos jelentését, alszom rá egyet :) )
...


nem bírálták le az egyedet.
Ez olyankor fordulhat elő, amikor a kiállító több madarat nevezett egy szekcióba, mint a megengedett. Például egyéniben több mint 4-et (egyéniben egy szekcióba maximum 4 egyed nevezhető).


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 feb. 5, 11:46 
Ezekkel a hazai tenyésztők által tett külföldi rendezvény látogatásokkal egyre több tapasztalat gyűlik össze a jó kiállítások szervezéséről és remélem, hogy egyre több hazai rendezvény előkészítésénél is meg fog jelenni az effajta magasabb elvárásokat kielégítő végrehajtás.
Már az is nagy előrepés lenne, ha minden rendezvény közhiteles bírálattal szerveződne és megfelelő és főleg megbízható információkat tartalmazna az értékelő lap.

Az IDRE egyesületi használatra elkészítette a legújabb követelményeknek is megfelelő szekciónkénti értékelő lapot, amely hamarosan minden érdeklődő számára letölthető lesz a honlapunkról, de lehetőség nyílik a kedvezményes árú egyesületi megrendelésekre, mint a megrendelő egyesület saját logos, vagy városi címert ís megjelenítő A/4 - el lapnagyságig terjedő kivitelezése.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2013 feb. 5, 1:03 
Idézet:
Amennyiben beteg/elhullott madarat találtak, annak kalitkáját elvitték, a helyére egy tiszta kalit került befordítva, hátuljára egy egyértelmű kép került

Kép

Hasselti hangulatok: http://alakkanari.blogspot.hu/2013/02/h ... -2013.html

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2013 feb. 3, 1:04 
Énekesek akcióban...
http://www.youtube.com/watch?v=_kAVbUyq ... e=youtu.be

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2013 feb. 2, 23:56 
Sziasztok!
Shama kérdéseire néhány válasz:
A nevezési díj 11 Euro/csőr
A katalógus kötelező megvásárlása 12 Euro
Ez egyébként símán megéri, mert pontos és informatív. Tenyésztők országonként is fel vannak sorolva, elérhetőségekkel. A kalitok számozása is korrekt, jól látható. Ezek alapján minden madár visszakereshető a kat.ban.
De aki 4 madarat benevezett, annak egy napi belépője ingyen van, ez 12 euro lett volna.
Az állatorvos külön "rendelőt" kapott a csarnok egy oldalsó folyosóján( ahol a 3 énekes kanári csoport szobája is volt). Amennyiben beteg/elhullott madarat találtak, annak kalitkáját elvitték, a helyére egy tiszta kalit került befordítva, hátuljára egy egyértelmű kép került, mely jelezte, hogy mi a helyzet.
amelyik kategóriákban én indítottam madarakat. Hibrid, kanári mutáció X egzotikus magevő H-016: 38nevezés. Az én pirók pasztám 88 pontot kapott
Raza espanola lipokróm egyéni E 140: 49 nevezés, madaraim 88-89 pontot kaptak.
Gloster Korona melanin egyéni E-170: 56nevezés, az én Sárga-fekete hímem 88 pontot kapott

Tominak:
Sokat gondolkodtam, hogy reagáljak e bármit is a hozzászólásodban említett dolgokhoz. De mivel személyesen is jó kapcsolatban vagyunk, valamint ott voltam, ráadásul a záró napon rajtam is az osztrák kísérő csapat egyen mellénye volt, akár meg is tehetem.
Tudván, hogy esetleg milyen következményeket vonok a saját fejemre ezek után és, hogy senki nem szorul az én védelmemre:
Azon a standon, ahol a sporttárs az érmét átvette nemcsak osztrák zászló volt.
Minden standon két nemzet szövetsége osztozott, így mindkét zászló helyet kapott a kis épületen.Például az írek és az angolok szombat este közösen énekeltek torkukszakadtából valami kedélyes sördalt, pedig ott is van ám történelmi múlt.
Ahogyan írtad is ennek a kettéválásnak a felső körökben fennálló személyes és vagy szakmai ellentét az origója.
Az, hogy az említett sporttárs pont a Tibortól kapta meg az érmet, annak csupán az emberi kapcsolatokhoz van köze, nem pedig a nemzeti (nem)érzelmeknek.
Az osztrák csapatban egyébként volt még egy házaspár, aki német színekben versenyez, valamint egy Romániában élő magyar tenyésztő is, csak, hogy a helyzet még kacifántosabb legyen. Tökéletesen tudtunk együtt dolgozni a zárónapon. Ha ezt Luxemburgi Zsigmond királyunk megérhette volna.
Az európai faunával kapcsolatban abszolút egyetértek veled. Szerencsésebb osztrák sporttársaink nagyon komoly madarakat mutattak be hibrid kategóriában és ez szerintem egy olyan szekció, ahol mi is rövid időn belül labdába tudnánk rúgni.
Remélem jövőre sokkal több magyar madarász tudja megoldani, hogy ott legyen személyesen a mondialon, mert bár elég sok fotót sikerült összehozni, azért azok a személyes élmények közelébe sem érnek.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2013 feb. 1, 18:02 
sziasztok, pár fotó a helyszínről:
http://diszmadarakh01.mindenkilapja.hu/ ... gkiallitas

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 31, 23:10 
ckuzmos írta:
Az a szép ezekben a rövidítésekben, hogy minden évben meg kell fejteni őket. Amit még tudok:
AF = hiányzik (vagyis nem jelent meg a madárka)

De Berényi Béla kisegített még párral (benne van a kinyomtatott katalógusban!)
NG = niet gekeurd, pas jure (passzolom a pontos jelentését, alszom rá egyet :) )
DC = gedeclasseerd (gondolom ez a rosszul besorolt)
NZ = niet gezongen (nem énekelt)


Köszi. Ja tényleg az NZ is, azt mondta a Neco!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 jan. 31, 22:56 
Az a szép ezekben a rövidítésekben, hogy minden évben meg kell fejteni őket. Amit még tudok:
AF = hiányzik (vagyis nem jelent meg a madárka)

De Berényi Béla kisegített még párral (benne van a kinyomtatott katalógusban!)
NG = niet gekeurd, pas jure (passzolom a pontos jelentését, alszom rá egyet :) )
DC = gedeclasseerd (gondolom ez a rosszul besorolt)
NZ = niet gezongen (nem énekelt)


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 31, 20:58 
Akkor már nem is kell válaszolnom Antinak, mert valóban a vb katalógusában minden információ részletesen benne van.

Igen Csaba, nem tudtam, hogy mit jelent a DI?, de ha a kizárva a jelentése, akkor mit jelent a DC? és az NG(szerintem ami elpusztult)? és a papagájoknál láttam, főként a standard hullámosnál az AF???

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 jan. 31, 11:03 
Sziasztok,

a hivatalos elektronikus katalógus itt megtalálható:
http://www.mondial2013.com/media/upload ... alogus.pdf

ebben már benne van Gábor első helyezett minősítése (nyomtatásban sajnos ez ugye nem szerepelt).
Itt pontosabban meg lehet nézni ki milyen eredményeket ért el, mekkora volt a mezőny stb.
Anti itt tudsz bogarászni, illetve számos kérdésedre választ találni.

Tamás: nem egyértelmű számomra hogy a DI-vel mi kapcsolatban mit nem értesz. Mit jelent vagy miért lett kizárva az egyed? (DI = kizárva) Első esetben megválaszoltam, másodiknál talán a bírálati lapból kiderül.

Zoli: köszi az új linket, idő közben megváltoztatták a győztesek listájának linkjét.


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 30, 18:53 
Shama írta:
Örülni kell a sikereknek, és tanulni kell a hibákból.
Személy szerint én is köszönetet mondok mindazoknak, akik írásos és fényképes beszámolókat küldtek a COM RENDEZVÉNYÉRŐL, és a MAGYAR ÉRMESEKRŐL. Minden siker az országunknak is siker, így gratulálok eredményeitekhez! A HIÁNYÉRZETEM ITT KEZDŐDIK! Vajon az ország egyszerű polgára ezekről a sikerekről miért nem tud semmit? Egy teniszező 69. helyezése minden hírportálon hírérték, de ha egy madarász hazánkfia több ezer nevezettből érmet szerez egy kiemelt nemzetközi rendezvényen, akkor arról miért nem értesülhet szinte senki. Helyesebben majdnem senki. Ez a szűk réteg csupán szóbeszédből ismeri az eredményeket, Internetről tájékozódik, vagy azok közül a madarászok közül kerül ki, akik az IDRE olvasói! Egyszer leírtam, hogy az IDRE maga az MDOSZ, amit akkor udvariasan vezetői elhárítottak. Most már azt kell mondanom, hogy az IDRE az egyetlen, aki a két szövetségről egyáltalán valami kevés hírt a madarászok felé eljuttat. Nem folytatom, de akkor kitől várjunk bármilyen elemzést a hibákról, eredményekről? Kitől várunk képviseletet a hazai hatóságok felé? Kinek lenne feladata, mondjuk az állatorvosi igazolásokkal szemben felszólalni? Idézem „hát hogy van ez, így rendben?” Kérem szépen így biztosan sehogy. Kérem szépen, így a COM tagság milyen előnyt biztosít, mondjuk nekem, ha nem tudok, vagy nincs módom arra személyesen elmenni? Tálán ezeket a gondolatokat mások is leírhatnák, de nem teszik. Inkább kiábrándultan visszavonulnak minden szervezetből, mondván ez is csak egy szűk réteg érdeke. Még mielőtt nagyon elragadnak a gondolataim, inkább felteszek néhány olyan kérdést, amiből tanulni lehet: Mibe kerül egy átlag madarásznak egy ilyen nevezés, mondjuk 10 madár esetén kiutazással vagy e nélkül? Kategóriánként hány madár volt versenyben, és győzteseinknek hány nevezett között kellett helytállni? Mi a többi hazai nevező eredménye, hány madárral szerepeltek és vannak-e 89 pont feletti eredményeik? Voltak- e a rendezvényen kizárások, és ha igen miért? Voltak-e elhullások és miért? Volt-e a helyszínen állatorvosi vizsgálat? Mi a legnépszerűbb, leggyakoribb faj a kiállításon? Mik a díjak? A kalitokon mikortól látható a nemzeteket jelölő címke? Utolsó kérdésem, mindezt kitől kérdezzem meg, és kapok e majd választ kérdéseimre? Üdv. Lakó Antal


Kedves Antal!

Bár én személyesen nem voltam jelen a világbajnokságon, de a feltett kérdéseidre, hamarosan válaszolni fogok.

Elöljáróban csak a saját madarimról tudok nyilatkozni, az O szekció-t, az egzotikus galambféléket, én és Tar Lajos madarai képviselték hazánkat, két faj megmérettetésével, a gyémánt gerlével és a zebra galambbal.

O-001 diamantduif wildkleur stam = gyémánt gerle kollekció 4db kollekció egy holland, egy olasz, egy belga és egy magyar(Tar Lajos) kollekciójából győzött a belga kollekciója, második hely a hollandé . Lajos két madaránál nincs pontszám, csak DI jelzés???

O-003 diamantduiven mutaties stam = Gyémánt gerle mutációk kollekcióból 2 induló egy olasz és egy magyar(Tar Lajos) I. Hely a magyar kollekció 90,89,91,90 pontokkal

O-004 diamantduiven mutaties indiv = gyémánt gerle mutációk egyéni 20db induló madár, köztük egy holland 2 madara, egy lengyel 2 madara, egy belga 1 madara, 3 francia 5+1+2 madara, 2 magyar 4+2 madara(Laczkó Tamás, Tar Lajos) I. és II. Hely Laczkó T 93 és 92 ponttal
III. Hely belga 91 ponttal

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2013 jan. 30, 13:05 
Örülni kell a sikereknek, és tanulni kell a hibákból.
Személy szerint én is köszönetet mondok mindazoknak, akik írásos és fényképes beszámolókat küldtek a COM RENDEZVÉNYÉRŐL, és a MAGYAR ÉRMESEKRŐL. Minden siker az országunknak is siker, így gratulálok eredményeitekhez! A HIÁNYÉRZETEM ITT KEZDŐDIK! Vajon az ország egyszerű polgára ezekről a sikerekről miért nem tud semmit? Egy teniszező 69. helyezése minden hírportálon hírérték, de ha egy madarász hazánkfia több ezer nevezettből érmet szerez egy kiemelt nemzetközi rendezvényen, akkor arról miért nem értesülhet szinte senki. Helyesebben majdnem senki. Ez a szűk réteg csupán szóbeszédből ismeri az eredményeket, Internetről tájékozódik, vagy azok közül a madarászok közül kerül ki, akik az IDRE olvasói! Egyszer leírtam, hogy az IDRE maga az MDOSZ, amit akkor udvariasan vezetői elhárítottak. Most már azt kell mondanom, hogy az IDRE az egyetlen, aki a két szövetségről egyáltalán valami kevés hírt a madarászok felé eljuttat. Nem folytatom, de akkor kitől várjunk bármilyen elemzést a hibákról, eredményekről? Kitől várunk képviseletet a hazai hatóságok felé? Kinek lenne feladata, mondjuk az állatorvosi igazolásokkal szemben felszólalni? Idézem „hát hogy van ez, így rendben?” Kérem szépen így biztosan sehogy. Kérem szépen, így a COM tagság milyen előnyt biztosít, mondjuk nekem, ha nem tudok, vagy nincs módom arra személyesen elmenni? Tálán ezeket a gondolatokat mások is leírhatnák, de nem teszik. Inkább kiábrándultan visszavonulnak minden szervezetből, mondván ez is csak egy szűk réteg érdeke. Még mielőtt nagyon elragadnak a gondolataim, inkább felteszek néhány olyan kérdést, amiből tanulni lehet: Mibe kerül egy átlag madarásznak egy ilyen nevezés, mondjuk 10 madár esetén kiutazással vagy e nélkül? Kategóriánként hány madár volt versenyben, és győzteseinknek hány nevezett között kellett helytállni? Mi a többi hazai nevező eredménye, hány madárral szerepeltek és vannak-e 89 pont feletti eredményeik? Voltak- e a rendezvényen kizárások, és ha igen miért? Voltak-e elhullások és miért? Volt-e a helyszínen állatorvosi vizsgálat? Mi a legnépszerűbb, leggyakoribb faj a kiállításon? Mik a díjak? A kalitokon mikortól látható a nemzeteket jelölő címke? Utolsó kérdésem, mindezt kitől kérdezzem meg, és kapok e majd választ kérdéseimre? Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 29, 19:11 
Kedves madarásztársaim!

Engejétek meg, hogy megosszam gondolataimat a 2013-as Belgium-i világbajnokságról. Elöljáróban annyit szeretnék megjegyezni, hogy véleményemmel senkit nem szeretnék megbántani. Én mindig próbálok semleges maradni és szűkös lehetőségeimhez mérten minőségi madarakat tenyészteni, amit ezen versenyen elért eredményeim alapján, nagy örömöre, a szakmai elismerés is megkoronázta.
Eléggé szenvedősen indult az eleje. A tenyésztőknek saját maguknak kellett nyomozni az infók után. Sajnos az idei vb-ről semmilyen előzetes információ nem volt olvasható az MDOSZ honlapján, ez tény. Ezzel nem a vezetőség munkáját szeretném szapulni, de véleményem szerint a megfelelő információk tudatában még több magyar tenyésztő nevezte volna madarait erre a rangos versenyre, mint ahányan valójában tették. Remélem, tanulva e hibából a következő évi világbajnokság(Olaszország, Bari) előtt már nem okozhatnak problémát. Az idei év elejétől sok új változás történt kormányzati szinten. Járások osztották fél az országot, amivel nincsén semmi baj, csak valahogy minisztériumi szintén sincsenek rendben a dolgok. Itt az állatorvosi papírok rendezésére gondolok, ez is egy tortúra volt nekem, hogy melyik hatósági állatorvoshoz tartozok a lakhelyem szerint, aztán az utolsó pillanatban kiderült, de az állatorvosnak nem volt hivatalos, hatósági pecsétje, mert a kamara se küldte neki, aztán nagy nehezen előkerült egy pecsét és a papírok rendben elkészültek a madarak utaztatásához. A nagy szívfájdalmam, az pediglen, hogy a magyar indulók tábora két részre szakadt, mivel aki nem tudná, Magyarországon két szövetség van, az MDOSZ és az MDPOSZ, ebből a COM világszövetséghez tartózó bejegyzett magyar szövetség az MDOSZ, tehát az összes MDPOSZ-s tenyésztő madarai nevezése is az MDOSZ-en keresztül történt. Két külön autóval utaztak ki a magyar madarak Belgiumba. Az MDOSZ részéről és az MDPOSZ versenyzők az osztrák versenyzőkkel együtt(amivel nincs is semmi gond, de az már végképp nem szimpatikus nekem, hogy Gyerkó Tibor megintcsak az osztrák zászlónál "pózolt" és adott át magyar aranyérmet az egyik tenyésztőtársamnak, Miért kell az osztrák standnál történnie ezeknek? Miért nem a magyar standnál, a magyar nemzeti zászlónk alatt?, ezeket a dolgokat sosem fogom megérteni, még akkor is, ha az AZ szövetségnek csatlósa is az MDPOSZ, remélem nem sértődik meg az illetékes, hangsúlyozom nem sértésnek szántam, amiket írtam, csak egyszerűen ez nekem nem tetszik). Nekem mind a két oldalon lévő tenyésztők közül vannak jó ismerőseim, barátaim. Ezért fájó ez, hogy sajnos a két szövetség vezetőinek személyes ellentétei miatt nincs meg az összetartás, ha egyszer egységessé és főleg ősszetartóvá válna a magyar madarászat szervezeti szinten, akkor bisztos, hogy még több ilyen rangos versenyen további szép magyar eredmények születhetnének, ezzel emelkedvén a honi madarászat színvonala, minősége, kultúrája és egyszer majd felzárkózhatnánk a nagy madártenyésztői kultúrával rendelkező nyugati nemzetek sorai mögé és ezzel elismerve hazánk jó hírnevét a világban. Bizonyára most sokan mosolyognak ezen soraim olvasásán, de én ezt tényleg így szeretném és nagyon örülnék neki, ha ez netán így lenne, de minden esetre javulna a jelen helyzet. Persze kormányrendeleti szinten is nagy változásnak kellene bekövetkezni, hogy nagyot lendüljön a honi madarászat, itt az eu. fauna madárfajainak legális tartására és tenyésztésére gondolok, hogy ezt az összes Európai Unió-s tagállam tenyésztőnek lehetősége engedi, CSAK a magyar madarászoknak NEM. Hát hogy van ez így rendben kéremszépen? Sehogy.
Visszakanyarodvan a világbajnoksághoz. Hát azt kell mondjam, hogy a rendezők sem jeleskedtek a szervezésből és a kommunikációból, ahogy ezt egy ilyen eseményen elvárnánk. Mondom ezt úgy, hogy én ott sem voltam. Nagyosn sok hibáról és reklamációról értesültem. Itt a roller kanáris bírálati lapoknál hibáztak a belgák, amit el is ismertek, ígyhát Neubrant Gábor tenyésztő társamnak jogosan osztották ki a vb aranyérmét a rollerek egyéni kategóriájában. A magyar küldöttség is nehezen tudott információt küldeni, mivel nem igazán volt internet lehetőség. Azért a negatívumokat félretéve, nyugodt szívvel kijelenthetem, hogy nagyon szép eredményeket értünk el több szekcióban. Tudomásom szerint nem volt még díszmadár világbajnokságon elért ennyi magyar érem, helyezés, mint 2013-ban Hasseltben. Külön nagy öröm számomra és úgy gondolom másnak is, aki érmet, érmeket szerzett, hogy nem csak a drága madarakkal(túrákó és ara papagáj) lehet világbajnoki aranyérmet nyerni, hanem a kis értékű madarakkal is. Bizonyára többen úgy gondoljuk, hogy ezen szép eredményeken felbuzdulva a jövőben lesz értelme kiállításokat rendezünk és még többeknek kedve tamád a mondial-on szerepelni, megmérettetni a magyar madarakat.
A mondandóm végén külön köszönet szeretnék mondani mind a két részről a magyar küldöttség tagjainak(Tóth Sándor, Fedor Vilmos, Ternyák Melinda, ..., Gyerkó Tibor), akik lehetőségeikhez mérten informáltak a vb folyamatos történéseiről, gondozták madarainkat(sajnos egy egzotikus galamb és 2 hibrid elpusztult), továbbá a világbajnokságra kiutazó tenyésztő barátoknak(Berényi Béla, Lipót Peti, Nagy Feri és Varga Norbi), akik sok szép fénykép készítésével, helyszíni tudósításukkal tették emlékezetessé számunkra ezt a világbajnokságot.

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 29, 18:41 
gutiz írta:
ckuzmos írta:
Nyilvánosságra hozták a díjazottak részletes eredményeit.
A teljes anyag megtekinthető:
http://www.mondial2013.com/media/upload ... nLijst.pdf
(itt csak a díjazottak eredményei vannak, a többieké majd később)

innen kiemelve a magyar eredményeket:

Gálos István: N 014 1 helyezet 93 ponttal
Gergácz Imre: F2 064 első helyezett 93 ponttal
Gyerko Tibor: I1 002 harmadik helyezett 92 ponttal
I1 004 második helyezett 93 ponttal
I1 006 első helyezett 94 ponttal
I1 008 első és második helyezett 94 illetve 93 ponttal
I1 016 harmadik helyezett 90 ponttal
I1 018 első helyezett 92 ponttal
I1 020 első és harmadik helyezett 93 illetve 91 ponttal
I1 030 első helyezett 92 ponttal
I1 034 első és második helyezett 92 illetve 91 ponttal
I1 036 harmadik helyezett 91 ponttal
I1 044 első helyezett 94 ponttal
I1 046 második helyezett 93 ponttal
Laczkó Tamás: O 004 első és második helyezett 93 illetve 92 ponttal
Nagy Ferenc: M 033 első helyezett 363 ponttal
Pocsai János: L 004 második helyezett 92 ponttal
L 006 harmadik helyezett 90 ponttal
Szabó Tibor: N 014 második helyezett 92 ponttal
Tar Lajos: O 003 első helyezett 364 ponttal


Ez a link talán működik:
http://www.mondial2013.com/media/upload ... l_2013.pdf


Ennek az eredmény listának csak egy szépséghibája van, az pediglen, hogy a belga szervezők hibájából az egyik helyezési lapra nem került fel az elért pontszámok után járó nevezés, ami miatt elnézést is kértek. Sajnos a vb katalógusban szereplő magyar éremtáblán sem szerepel az illető, pedig igazán megérdemli, én oda is írtam magamnak.

A-roller kanári szekcióban egyéni VILÁGBAJNOK NEUBRANDT GÁBOR
madara
Itt is gartulálok neked Neco! Igazán nagy dolognak tartom az eredményedet!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 59 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:56
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO