Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 51 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 9, 8:14 
Csak meg kukkoltam az ajánlott oldalt!

Tényleg jó gyakorlási felület lesz az angolomra, első ránézésre tetszik a szövegkörnyezete! Szeretnék jövőre egy komoly, szépen megcsinált, angol nyelvű honlappal elindulni a nagyvilág felé :D !
(ha így haladok, sose adom le Küzminek a jövő évi cikksorozatomat)

Üdv néked Bandi bácsi :mrgreen: ! :salut:

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 9, 8:05 
VladTepes írta:
Hali!

Igyexem egyben válaszolni, reagálni mindenre.

Ár:
Én 330 Euróért vettem a párt (és tényleg pár is, amit a szemes tojásokkal már bizonyítottak).
Ez az ár reális, ma is kb ilyesmi az áruk németeknél, hollnadoknál.

A 2-4e Ft-os kínai füles az nem tenyésztett, hanem vadbefogott volt, azaz az akkori ár volt irreális.

Tenyésztése macerás.
Lásd párválasztó, ráadásul egy életre választ. Ha egyik elpusztul, másik onnantól már csak hobbimadárnak jó.
Nemek fiatalon nem, vagy csak nagyon vájt-szemmel különböztethetők meg, és mert fránya jószág, képesek (kellő választék hiányában) egynemű párokba is összeállni .... az onnantól mindkét madarat átminősíti hobbimadárrá.

A baromi komoly párválasztási hajlama (olvastam, hogy vmi angol állatkertből azévi fiatal madarakat cseréltek vmi svájci állatkerttel... de bebukták, mint kiderült, mert már választottak párt..... A mindkét helyen szingliként maradókat vágül 7 év (!!!) után összerakták (vissza Angliába), ahol azok egyből nekiálltak egymást tollászkodni, stb, mintha el sem váltak volna.
Ippeg ezért én előre be vagyok sz@rva, hogyha lesznek fiókák, amik kirepülnek, külön kell tegyem őket hallótávolságon kívülre egymástól leválasztás után, nehogy tesók álljanak párba....ééééés előre felvettem a kapcsolatot minden elérhető hazai tenyésztővel (inkább tartóval), hoyg tudjunk fiatalokat csencselni, vér-idegen tenyészpárokat kialakítani.

Almakocka:
reszelve sokkal hamarabb barnul, úgy meg már nem szeretik. (ha legkevésbé is kezd erjedni, otthagyják (igazuk is van))

Viselkedésük szépsége csak párosan tartva mutatkozik meg >> olyan szinten egy pár, ami már giccs. Ahogy egymást tollászgatják, ápolgatják, ahogy összebújva alszanak. Majd igazi házasokként olyat tudnak veszekedni, hogy zeng a ház.... pl amikor egyik elveszi a másik viaszmolylárváját.... ami az űberkedvenc.

Olvastam vmi hazai írásban, hogy magon is elvannak.
Aki úgy akarja őket tartani, annak ajánlom figyelmébe, hogy egy ember is elvan magon, akár száraz vörös kölesen is...... de az nem életminőség.

Legjobb oldal, sok hasznos adattal:
http://pekinrobin.ca/

(Tamás, edzheted rajta az angolod :-)


Mindjárt becsinálok a gatyámba, sejtettem én valamit ezekkel a fülesekkel kapcsolatban :mrgreen: !
Lentebb rosszul írtam a hsz-emben, 100euro helyett 300-ra gondoltam, akkor most már tényleg képbe lettünk!
Nemsokára megkukkolom az infót róluk!

Hali!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 8, 23:42 
jojo írta:
Sztem. attól, hogy kevesen tartják, kevesen tenyésztik.Ha teszem fel most keresnék eladó párt megint hülyére kereshetnék mert megint nem lenne.Mert mindig az nincs amit keresek.

De mivel én most nem keresek, ezért talán Ti találnátok... :mrgreen:

Egyébként abban az időben ezt amikor tartottam, a sámarigó 8000 Ft. volt.Ez akkor 1 pár rozella ára volt.1 pár napmadár ára annyi volt kb.mint egy rozellapáré. Most hol kapsz 1 pár napmadarat vagy 1 db. sámarigót 1 pár rozelláért?

Változó idők, aránytalanul változó árak.


:salut:

Talán a tenyésztése sem olyan zökkenőmentes, bár ha van egy jól harmonizált pár, nyugodt helyen, akkor azért jönnek a sikerek!

Na majd jövőre András beszámol a kínai füles csemetékről remélhetőleg!
Az a csobogós, élő bokros új hely nagyon csábítóan hangzik!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 dec. 8, 22:18 
Sztem. attól, hogy kevesen tartják, kevesen tenyésztik.Ha teszem fel most keresnék eladó párt megint hülyére kereshetnék mert megint nem lenne.Mert mindig az nincs amit keresek.

De mivel én most nem keresek, ezért talán Ti találnátok... :mrgreen:

Egyébként abban az időben ezt amikor tartottam, a sámarigó 8000 Ft. volt.Ez akkor 1 pár rozella ára volt.1 pár napmadár ára annyi volt kb.mint egy rozellapáré. Most hol kapsz 1 pár napmadarat vagy 1 db. sámarigót 1 pár rozelláért?

Változó idők, aránytalanul változó árak.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 8, 19:20 
laczkó tamás írta:
Én is 100000ft/pár körül hallottam mostanság, itt-ott 100euro/pár.

Tudom hülye kérdés, de mitől, miért ilyen irreálisan drágák?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 8, 19:18 
Szia Jojo koma!

Én is 100000ft/pár körül hallottam mostanság, itt-ott 100euro/pár.

Sámarigó a vágyad? Hát én is el tudnék képzelni magamnak egy párat belőlük!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 dec. 8, 16:39 
Hali!

Érdekes az élet..Anno Amikor elkezdtem a madarazást, ez nem volt ritka madár, az újpesti István téri piacon mindig volt.Még kereskedésekben is akadt.
Én is vettem egy tojót, (persze hímnek adták el, szóval átvágták a búrám) semmi extrát nem fedeztem fel a viselkedésében sem a tartásába.Igaz nem röpdében volt csak kalitkában.Ritkán hallatta a hangját, nem is volt túl erős, ezt még az exem is eltűrte csak a rozellánál meg a 3 m-es pitonnál adta be a válópert.(a madarakat választottam ! :mrgreen: )

Akkor a madarat asszem 2 vagy 4 e. Ft ért vettem.(már pontosan nem emlékszem 1988-ban volt)

Mostanság mikor valaki feldobta itt a témát talán pár hónapja, utánanéztem a hirdetésekben, olyan 100.000 Ft- ra emlékszem.( ha mégis rosszul emlékszem akkor talán a sámarigó árával keverem, mert az a másik vágyam.)

Ettől függetlenül szívesen tartanám, egyre jobban szimpatikusabbak ezek a kis madarak.(ettől legalább nem kell félni ha benyúlok a kalitkába, nem úgy mint a tűzfarkú hímemtől aki mostanában a véremre szomjazik :) )


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 8, 12:03 
Köszönöm!

Jajj, majdnem megint angolul reagáltam rájuk(lehet az angolom gyakorlása miatt, inkább angol nyelvű forumokon kéne informálódnom) :mrgreen: !

Csodaszép madárkák, nem gondoltam volna, hogy ilyen szépek!
Gondolom a megnyerő kinézetükhöz, egy érdekes és különleges viselkedés forma társul?

Mi a reális áruk? Az egyik papagájos barátomnak is nagyon tetszenek, bár én mondtam neki, hogy nem igazán neki való madarak!
Lentebb írtad, hogy "mm-es apró kockákra vágott alma", azt miért is így kell nekik tálalni? Az apróra reszelt almát nem burkolnák be :mrgreen: ?

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 7, 10:54 
VladTepes írta:
laczkó tamás írta:
Szia András!

A kínai fülemüle párodnál idén lett eredményes szaporulat vagy végül mi keredett ki az próbálkozásaikból?

Nos, szaporulat sajna nincs ezidáig.
Nyár első felét szisztematikus vedléssel és napi 15 fürdőzéssel töltötték, aztán éppen nekiálltak volna fészkelésen gondolkozni, mikor költöztünk egyet, így nekik is költözni kellett. Kalit maradt - de más az elhelyezés, a természetes fény szöge, stb. Így megálltak.
Mostanában kezdtek bőszen kergetőzni, verekedni - ez náluk a szex előjele. Majd kiderül.
A tojó 2009-es, a hím 2010-es. Azaz baromi fiatalok, most lesznek csak igazán fészkelés-érettek.
Nyárra meg lesz nekik klassz új röpdéjük. Benne csobogóval, bambusszal, bokorral, így ha addig nem, akkor remélem alkotnak majd valamit.

Spec éppen ma, az esti etetésnél (apró tücsök, mm-es apró kockára vágott alma, és reggio de sole-s lágyevős lágyeleség kis lisztkukac feltéttel volt a menü) filóztam rajta, hogy a napmadár milyen hülye név rájuk.
Igazából a messze legjobb a régi Brehm magyar fordításában levő "cinkerigó" lenne.
Akkorák, és olyanok, mint a cinkék, eléggé hasonlatosak viselkedésileg is. A hangjuk, énekük, territoriális magatartásuk meg egyértelműen rigós.
Van az összes rigó énekében egy nagyon azonos futam, ez, ahogy elnézem nemzetközi, mondhatni "családi védjegy". Ez megvan a kínai füles énekében is, és a fekete rigó énekétől meg lilát lát az idegtől, mert behatolónak véli.
Szerintem jóval közelebbi rokona a rigóknak, mint azt ma a taxonómia tartja.

Üdv,
András


Szimpatikus kis madarak ezek a "cinkerigók", nem vagyok pontosan tisztában vele a kinézetükkel kapcsolatban!
Esetleg egy képet, ha dobnál fel a saját madaraidról, hogy szinesítsd ezt a topikot vagy valahonnan ollóz ide róluk képeket! Thanks!

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 7, 0:20 
Szia András!

A kínai fülemüle párodnál idén lett eredményes szaporulat vagy végül mi keredett ki az próbálkozásaikból?

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
Hozzászólás 2011 márc. 20, 13:07 
Vlad ???

ez az endoskopos mütyür mibe kerül ..és hol lehet beszerezni ....na meg hogy kell használni ...

kössz előre is TYŰŰŰŰ a betyárját milyen jó ötlettt
üdv ROBY


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2010 dec. 18, 18:40 
Mielőbbi gyógyulást Vlad!
A kínai fülemüle látványa valóban segíthet a terápiában, mivel egy rendkívül szeretetre méltó madár. Sajnos abból, amit megfigyeltél, a mozgásigényükre, erőszakosságukra is következtetni lehet. Valóban egy örökmozgó. Etetésével kapcsolatban, nem akarlak lebeszélni semmiről, csupán arra hívtam fel figyelmed, hogy télen fogd vissza magad. Meleg, fény, extra kaja, a madár biztosan költeni kezd. Ez pedig az általad leírt kalitkában csak kudarccal végződhet. Sikeres tenyésztésről csak növényekkel betelepített rőpdében számíthatunk. Persze itt is vannak túlzások. Bizonyára ismered a kertet vagy erdőt bekerítő „napmadaras”történetet.
Néhány kérdésedre saját ismeretemből válaszolok. Méz nincs, csak annyi, ami esetleg a gyári keverékben megtalálható. Ezt keverem össze durván reszelt almával, esetleg kevés finomabban reszelt sárgarépával. Külön tégelyben kapnak lisztkukacot. Egyedenként kb. 20- 25 db. Télen-nyáron egy külön edényben kapnak vegyes magkeveréket. Akinek tetszik, eszik is belőle, de van, amelyik soha. Gyakran kapnak gyümölcsöt egyszerűen kettévágva. Alma, körte, narancs stb. Naponta egyszer etetek. Télen csak ennyi. A többiről majd nyáron. A vizet olyan edénybe teszem, amiben fürdeni is tudnak.
A fészekről annyi, hogy szívesen készítik el saját maguk. Szeretik a fenyőt és a tuját. Fekete fenyőt eszedbe ne jusson betenni nekik, mert a kergetőzésben kiverheti bármelyiknek a szemét! Lakásban jobb a tuja, az nem is hullik. Kalitban, ha mégis megkíséreled a költést, akkor tegyél be elől félig nyitott odút. Alapterülete durván akkora, mint ami a hullámosoknak kell. Ezt is takard körül tujákkal, vagy valamilyen műanyag zöldséggel. Ezeket nem szeretem, de tisztítható. Sajnos kalitban elképzelni sem tudom a fészek ellenőrzését, mert azonnal abbahagyja a költést a legcsekélyebb háborgatásra. Röpdében ez megoldható, ha úgy etetünk, hogy bemegyünk közéjűk. Ha megszokják a jelenlétünket, akkor esély is van arra, hogy gyűrűzni lehessen. Itt is előfordul, hogy nem etetnek tovább, akkor jöhet a kézi nevelés. Kalitban még egy veszély fenyegetheti a kikelt fiókákat, a szülők egyszerűen megeszik őket! Ha a napos fiókát kiszeded, így is kevés az esély azok felnevelésére. A madár méretéhez viszonyítva tojása eléggé kicsi, így a kikelt fióka sem egy óriás. KÖLTÉSI IDŐBEN CSAK A PÁR LEGYEN EGYÜTT. Más hozzá hasonló méretű madárral együtt tartható. Ezüstcsőrű tangara, ametiszt seregély stb. Nagyobb fényseregély kis helyen rájuk jelent veszélyt. A csicsörkéseknél tervezek írni legszebb és legkedvesebb lágyevőimről, hátha kedvet kap tartásukra más is.
Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2010 dec. 10, 13:49 
Tisztelt Vlad!
Örömmel olvastam, hogy családod ismét gyarapodott, annak pedig még jobban örülök, hogy TE IS SZAPORÍTOD- nem csak madaraidat-hanem a lágyevősök igencsak szerény táborát. A képek alapján szerencséd is van, mert valóban úgy látszik az egyik hím a másik tojó. Az egyneműek is összebújnak pedig nem homokosok. A két madár esetében az ének pontos ismérv, de csak akkor, ha a másik tuti tojó. Két hím esetében az egyik a dominancia miatt hallgat. Pontos ismérv a hím éneke mellett, hogy nekik a szemük mögött egy világosabb háromszögszerűen csőrtőtől kiinduló sáv látható. A tojóknál ez a szemmel befejeződik. Eléggé körülményesen fogalmaztam, de ha megnézed madaraidat, felismered azonnal.
A táplálásról nem írok, mert látom, hogy szakácsképesítésed is érvényesül. A NAPMADÁR nem igényel semmilyen kényeztetést. Nem kell neki megrágni semmit. Lakásban a mézzel én nem foglalkoznék, mert ettől minden ragacsos lehet. A HIDEGET, a mi telünket is elviseli, bár magas ára miatt én sem kockáztatom, hogy betegek legyenek. Teleltetni azonban, ha van rá lehetőséged, akkor alacsony max. 15 Celzius alatt teleltess. Fészekrakás esetén csekély az esély a fiókák életben tartására. Sajnos erről szereztem néhány keserű élményt. Az ezüstfülű napmadaraim rendszeresen karácsony környékén bolondultak meg. Egyetlen egy fiókát nem neveltek, és a kézi kísérletem is megbukott. A fészekről inkább most ne gondolkodj, majd májusban! Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 jún. 3, 14:54 
:08:ez az!!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 17:20
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Szentlőrinc
Valódi név: Kovács Gábor Péter
   
Hozzászólás 2010 jún. 3, 13:55 
Köszönöm a megszólitást,de ez erős túlzás.Kirepült a 3db fiatal kis fülemüle és a tojó már ujfészekbe ujra 4db tojáson ül.Mint mindig most is reménykedek..............................


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 jún. 1, 17:45 
Hogy állsz mester? Kicsit tudathatnád a faj szerelmeseit mi van nálad, no persze ha nem akarod nem kell........ :D


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 ápr. 29, 10:36 
:08: :74: irigyellek!!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 17:20
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Szentlőrinc
Valódi név: Kovács Gábor Péter
   
Hozzászólás 2010 ápr. 28, 15:09 
Mivel nemmertem eddig zavarni őket ezért nemtudtam irni fejleményt.De ma megnéztem igaz csak távcsővel és 3db fiatal kérte sőt követelte a tücsköt a szülöktől.................


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 ápr. 28, 14:26 
Követelem a több tízezer napmadár tenyésztő nevében h jelezd mi van a madárkákkal :D :D :D


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 ápr. 21, 12:45 
Hol tart a tenyésztés mester???


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 51 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 20:17
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO