Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 51 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 17:20
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Szentlőrinc
Valódi név: Kovács Gábor Péter
   
Hozzászólás 2010 ápr. 9, 17:00 
Köszönöm szépen a tanácsot és nem nézem meg többször a fészket,"de hát hajtott a kíváncsiság".Én szívesen megmutatom a madaraimat és belépő jegyet se szedek.De látom te Budapesti vagy én meg Szentlőrinci ami 220km.De várlak előzetes egyeztetés után bármikor...............


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 ápr. 9, 8:06 
gavesz írta:
Szevasz!!
Nem bírtam tovább és megnéztem a fészket,3db tojáson ül a Tojó.Reménykedek benne hogy idén több szerencsém lesz velük mint tavaly................


Szia Gavesz !

Ne nézegesd a fészküket, mert leugranak róla, a Kínai fülemüle érzékeny a fészekkontrólra, még a fejlődő fiókát is képes otthagyni, ha kiváncsiskodsz.
Nekem is két egymásutáni fészekaljba került, mire legyűrtem a látni akarásomat.
Egy év múlva viszont jól költöttek, de ekkor már etetés közben távcsővel néztem a fiatal madarak fejlődését, dehát ez csak tanács a részemről....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 ápr. 9, 7:29 
:08: Nagyon szurkolok "nektek" és remélem összejön ez is és a következő is .Persze ha esetleg lesz kiadó madár akkor beszéljünk róla, és amikor lenne kedvezményes látogató jegy akkor elmennék. :D :D


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 17:20
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Szentlőrinc
Valódi név: Kovács Gábor Péter
   
Hozzászólás 2010 ápr. 7, 20:21 
Szevasz!!
Nem bírtam tovább és megnéztem a fészket,3db tojáson ül a Tojó.Reménykedek benne hogy idén több szerencsém lesz velük mint tavaly................


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 17:20
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Szentlőrinc
Valódi név: Kovács Gábor Péter
   
Hozzászólás 2010 márc. 30, 16:51 
Szevasz!!
Szombaton kerültek ki a Fülemülék a helyükre és már lázasan építik a fészket.Mivel elég jól felturboztam őket csíráztatott maggal és rovarral,remélem minél hamarabb letojnak és esetleg egy pót vagy egy második költésre is rátudom venni őket.Egyenlőre ennyi..........


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 márc. 29, 19:14 
Gavesz barátom !!
Hogy állnak a kis madárkák??
Nagyon jó lenne hallani mi a helyzet nálad??


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 márc. 21, 20:00 
Azt hiszem el kell menjek oda mert nagyon érdekel a fülemüle no "csajna" kivitelben.
Köszi az infót.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 márc. 18, 19:29 
Bemásolom ide a meghívót, rajtam kívúl talán még valaki más is szeretne eljönni innen meghallgatni Schmidt Egon bácsit! Ö tenyésztett elsőként Sámarigókat Magyarországon!
Idézet:
MEGHÍVÓ
A Magyar Madarászok Természet és Állatvédelmi Egyesület Budapest H-40 SZERETETTEL vár minden érdeklődőt márciusi összejövetelére. A 2010. március 26.-án 16 ó- tól kezdődő rendezvényünkön, előadásával megtisztel bennünket SCHMIDT EGON Kossuth Díjas író.
Azt remélem, hogy egyesületi hovatartozástól függetlenül sokan eljöttök meghallgatni a természet és a sámarigó nagy szerelmesét. Az előadást követően kérdéseket tehettek fel a kedvenc énekesekről, az európai fajokról, és hogy „Miért énekel a fülemüle?”. Azok a madarászok, akik valamelyik könyvét szeretnék dedikáltatni, hozzák magukkal. A szerző személyesen könyveket nem árul. Erről érdeklődni lehet a könyves boltokban, illetve az Új Ember kiadónál Budapest Ferenciek tere.
Minél többen tiszteljük meg Őt avval, hogy szeretetünk jeleként ott leszünk a helyszínen. Budapest xx. Ker. Dessewffy u. Vécsey u. sarok épület.

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 márc. 16, 8:43 
Marcsi!
Tudod csak munkahelyemen van írás de ma szállítják a leg jobb gépet.
Szóval találtam egy másik vonalat ahol negyed árban van ez a kis madár.Magvárom amíg "oda érek". No meg most kezdem építeni az új röpdét amihez hát kell idő.Jobb is h nem kattantam rá akkor.A szinesekkel jól bevagyok havazva mert azért kellemetlen h 7-16 óráig itt ücsörgök és lenne otthon mit csinálni velük mert minden év más.
Remélem jövőre viszont már tudok arról beírni h megszülettek a kicsik.Remélem. :sunny:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 17:20
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Szentlőrinc
Valódi név: Kovács Gábor Péter
   
Hozzászólás 2010 márc. 12, 14:41 
Jelenleg még semmi mivel még mindig bent vannak az épületbe,mert még hűvös van ahhoz,hogy kitudjam tenni őket.Mert én akkor szoktam őket amikor tartósan eléri a 15fokot.De már intenzíven adagolom nekik a csíráztatott magot és a rovart is.Látszik rajtuk,hogy nagyon várják a tavaszt,mert a Hím már erősen énekel és néha meg-meg kergeti a Tojót,de ez csak gyenge üldözés mivel tolltépésig sohasem fajul.Remélem minél hamarabb eljön a tavasz,hogy betudjak számolni a sikeres szaporulatról.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 márc. 12, 11:46 
Gavesz !
Van mozgolódás a szép kis madaraidnál.Én húsvét után kezdem a madárház felújítását és az új röpde építését és várom mit "találok " bele!!!!!!! :D Majd a fiaim össze locsolják ha más nem!!!!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 feb. 15, 8:45 
Marcsi!
Amikor leírtam iszonyú bosszus voltam és én hülye még én csimáltam belőle lelki kérdést h rosszat írtam másról . Hányingerem volt egész életemben a feljelentgetős , spion emberekből és majdnem annak éreztem magamat én is. Pedig mást érdemelne, no de ez van.
És h legyen egy kis hab is az egészen:szombaton elindultunk a kisfiammal és barátjával persze nem a kukkolóba hanem az újpesti madár-hüllő-ásvány kiállításra.
Ott az egyik kanári tenyésztő -olvasta a beírásomat-mesélte jó hogy nem mentem ki mert lett volna gondom ha személyesen ér ez a attak illetve tudja 10000.froncsit kér az arc de ha veszel valamit ismétlem ha veszel akkor beszámítja az árba.No ez az igazi árú kapcsolás: nekem az egylábú kinait is megkellett vola vennem mert bukom a tizest.Való igaz megúsztam egy nagyobb balhét.
Nagyon szeretem a Déri Lacit. Segített egy új életet kezdeni hála neki örökre. Az a vicc h már alig megy ki otthonából viszont napra kész minden madár és "jómadárból". No gondolhatod mennyit nevetett a sztorimon mert roppant egyszerüen csak ennyit mondott: te nem tudtad hiszen már mondtam neked. :08:
Mondjuk annit segített az ügyön h kerestem egy másik csatornát ahol májusban vehetek.Negyed áron büntetések nélkül.
Marcsi. Gyerek jegyet olcsóbban add!!!!!!!! :D
No erről ennyi.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 17:20
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Szentlőrinc
Valódi név: Kovács Gábor Péter
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 15:56 
Sajnálom,hogy így jártál vele.Nekem eddig semmi rossz tapasztalatom nem volt vele.Én kétszer voltam nála madárért és mindkétszer elég normálisan viselkedett velem(Először egypár Szürke kardinálist,Másodszor pedig a Fülemüléket).


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 feb. 12, 12:29 
Szia ckuzmos!Köszönöm a segítséget és az útba igazítást, de nem jártam sikerrel.Az igaz h elbeszélgettem az úrral egy csomó más dologról.
És megosztok veletek egy apró történetet:
kikutattam a Magyari telszámát mert tényleg beleszerettem ebbe a kis madárba.Lebeszéltem hogy elad egy párat nekem mert van úgymond felesleges pár madara.ÉN HÜLYE!!!!elmondtam az elsös kisfiamnak:na édesem megyünk szombaton stb.Még jó h ma odaszóltam telefonon , akkor biztos otthon van és viszem a kisfiamat is. Kedvesség határtalan de most figyeljetek:ez az udvar olyan mint az a lesőhely ahol vetkőzös nőket lehet kukkolni azaz FIZETNEM kell ha bemegyek.Ha vásárolok ha nem!! Talán az amatőr jégkorong döntőn durrant be így az agyam de akkor elégtételt vehettem.
Micsoda söpredék ember az ilyen? Undorító!!!!!!!!!!
Én csak annyit mondanék mindenkinek:senki ne tárgyaljon ilyen söpredék emberrel és a magyar madártenyésztő társadalom lökje ki magából. AZ PEDIG H NE VÁSÁROLJON TŐLE SENKI AZ EGYÉRTELMŰ KELL H LEGYEN mindenki számára!! Közzé adtam mert hátha valaki időt és energiát nem sajnálva keres magának valami új kedvencet és leforrázza magát egy ilyen mocsoktól! Aki már járt így ezzel a féreggel legalább nem kell magában tartani a titkát , aki pedig vásárolni szeretne az gondolja át kivel kezd! Mert van becsületes madarász nem is egy az országban lásd pl színkanáris beírásom intenzív tojó keresésnél!!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2010 feb. 4, 0:14 
Hali,

keresd meg Antalfalvi János, kecskeméti tenyésztőt.
Korábban foglalkozott fülemülével ha jól emlékszem, lehet képben van kinél lehet még kishazánkban.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 17:20
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Szentlőrinc
Valódi név: Kovács Gábor Péter
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 15:06 
Ezek a madarak a Magyari Lászlótól származnak én tőle hoztam.Nálam most télen egy 2x3volierbe vannak,majd a tavasz beáltával kerülnek ki egy külső:5x2m-es volierbe ahol remélem költeni is fognak.Ez a volier nálam tele van bambusszal,tiszafával,pampafűvel,tujákkal,és sürű ágrendszerrel van telepítve.Nagyon jol érzik magukat ebbe a dzsungelszerü környezetben.A him a kora reggel és késő estefelé kiül a legmagassabban levő ágra és ott énekel.Én táplálékul:muhar,fénymag,3féle kölest és ezeket csiráztatott formában is kapják.Persze plusz még a saját keverésü lágyeleséget és az élő eleséget(Tücsök,lisztkukac).Imádják az édes almát amiből nálam a pár egy felet el is fogyaszt.Fürdeni is nagyon szeretnek,ilyenkor annyira eláznak hogy repülni is alig tudnak.Ha eléggé süt a nap akkor szabájossan elfekszenek az alján és ott napoznak mig teljessen meg nem száradnak.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 feb. 3, 9:45 
valami többet írnál nekem mert a pénzen kívül nagyon bevagyok gerjedve a madarakra .persze csak ha van kedved.köszi előre is


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 17:20
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Szentlőrinc
Valódi név: Kovács Gábor Péter
   
Hozzászólás 2010 feb. 2, 17:34 
Sziasztok.Nekem jelenleg van egypár 4éves kinai fülemüle tenyészpárom.Tavaly márciusba kerültek hozzám.Nálam egy külső röpdében vannak tavasztól-őszig.Télre kerülnek be az épületbe egy fütött volierbe olyan 20-22fokra.Miután hozzám kerültek egy honap mulva már készen volt a fészek és benne a 3db tojás de sajnos fiatlanok voltak és pótköltés nem lett.Az áruk tényleg nem alacsony én 100-ért vettem a párt.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 feb. 2, 15:42 
Reménykedve hogy megmozdul ez az oldal , szeretnék egy kicsit tájékozottabb lenni , hogy ki tenyészti az ezüstfülű napmadárkát mert mindenképp szretnék vásárolni :sunny: várom a jelzéseteket.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 11, 23:36
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 14, 19:22 
Sziasztok, köszönöm a tanácsokat. Elsietni biztos nem fogom a döntést, esetleges vásárlást, már csak anyagi okokból sem :-)

_________________
http://sleepingdancer.freeblog.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 51 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:06
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO