Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 2, 23:37 
Ennek az úrnak a honlapját itt említették a fórumon, talán ő tud neked segíteni, én nem ismerem személyesen, de gondolom madarászik még.

http://www.antalfalvi.hu/diszmadarak


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 2, 9:49
Hozzászólások: 3
Valódi név: Huszti Edina
   
Hozzászólás 2011 jan. 2, 23:09 
Nagyon köszönöm ,hogy foglalkoztál a témával! :-) Én is azt remélem, hogy olyan is idelátogat, akinek vannak ilyen madarai. Mert én senki ilyet nem ismerek...:-(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 2, 16:04 
Sajna én többet nem tudok, amennyit a fényseregélyekről találtam, mindegyiknél kékes tojást írtak. Talán a turákóé a kicsi fehér is, ez is előfordulhat. Talán bekukkant ide egy tenyésztő és tud tanácsot adni.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 2, 9:49
Hozzászólások: 3
Valódi név: Huszti Edina
   
Hozzászólás 2011 jan. 2, 14:16 
Kedves Frici! Köszönöm, hogy utánanéztél a könyvedben...:-) Az a problémám, hogy három féle tojást találtam a röpdében. egy nagy, teljesen gömbölyű fehéret. Az a turákóé... A türkizkéket, pöttyök nélül, és egy ugyanakkora méretű fehéret... Akkor most melyik kié lehet? Vajon lehetnek alternatívák?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jan. 2, 11:13 
Szia Edinoa!
Megnéztem egy madaras könyvemben a seregélyeidet. A király tojását világos kékeszöld, barnán pettyezettnek írja, a pompásét kékeszöldnek.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 2, 9:49
Hozzászólások: 3
Valódi név: Huszti Edina
   
Hozzászólás 2011 jan. 2, 10:07 
Üdv Mindenkinek! Teljesen új vagyok itt, és még tapasztalatlan. Kérem, hogy nézzétek ezt el nekem.
Van egy turákóm, egy pompás fényseregélyem, és egy király fényseregélyem. Már nagyon régen megvannak, kb 15 éve. Kedvtelésből tartott madarak, nagy röpdében vannak tartva, ugyan lakásban, de nagyon "naturálisan". Mindhárom madár tojó, de erre csak nemrég derült fény, mert tojásokat találtam. Az egyik türkizkék volt. Az volna a kérdésem , hogy a két fényseregély közül, melyiknek ilyen színű a tojása. A turákóé értlemszerűen nagyobb volt, azt nem volt nehéz megkülönböztetni. Próbáltam keresgélni a neten, de a színekre vonatkozóan semmit nem találtam...Valamint, hogy mivel a röpde méretei elbírnák, hol szerezhetnék hozzájuk hímeket? Pócsi Béla turákóit ismerem, csak a fényseregélyek hozzáférhetőségét kérdezem... Előre is köszönöm a válaszokat... Edina


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 23:02
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO