Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 245 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 márc. 31, 16:27 
Úgy tudom nem rövid életű a mejnó, tehát elméletileg megfelelő is lehet. Megpróbálom kifaggatni a hirdetőt de nem elérhető -most.Ráadásul az Expressz meg beleolvadt a Jófogásba..micsoda ökörség.... tök áttekinthetetlen--nekem.

Mondjuk én egy büdös vasat nem adnék egy okostelóért, bár a munkahelyem ingyé adott volna egy hiperszuper okost, de sztem ez csak egy sznob baromság, soha nem használnám,minek az? GPS meg van.
Viszont az emberi hülyeség határtalan, én meg több százezret költöttem idáig madarakra, és más okosteló tulajdonos meg erre nem adna pénzt..vica versa..

A szaporulatról meg már mondtam, hogy egyenlőre csak "örömmadarász"
vagyok a szaporulat ezidáig csak a szülők vételárát fedezte, viszont a két pár fiatal madaraim tartása nullszaldós mert még nem ivarérettek.
Tehát az esetleges szaporulat nem agyagi haszonszerzés, hisz mindig visszaforgatom egy új, szebb jövevénybe.
A szaporítás ízére csak most kaptam rá hisz nemigen érdekelnek a fíókák, de már pedzegetem.Az igaz ha sikerül, akkor az eladás egy rémálom...Most is csak 9 hónapig vártam, míg elvitték őket.

Tehát nem feltétlen kell, hogy szaporodjanak, de már egyre nagyobbnak érzem ez ügyben a kihívást.
Már kezdem edzeni magam a "rovarevőkhöz" 2 hete veszem ezt a nyüves lisztkukacot, és adom bőszen a kínai törpefürjeknek.. :D Dehogy én nem fogom tenyészteni arra van esély, inkább megveszem kilóra.

De még a mejnókat körbejárom, azt sem tudom mennyi idősek.Nem kapkodom el a megvételt, a pénz megvan rá, ráadásul a kinti röpdében meg kint vannak a lepidák, ez a helyük új, ide szeretném a lágyevőket is de ehhez előbb el kell adnom a papagájokat.
Nem tudom hogy lesz-e költésük.Ha nem akkor meghirdetem őket.
Persze ha hirtelen kapnék egy jó ajánlatot a téli madárházban van 3 üres box tehát nem esnék kétségbe..

Szóval amit ajánlottak, és bírja a hideget és sztem csodaszép:

Wikipédia :

BLUEBIRD

"A vörösbegyű kékmadár vagy más néven keleti kékmadár (Sialia sialis) a madarak osztályának verébalakúak (Passeriformes) rendjébe és a rigófélék (Turdidae) családjába tartozó faj."

Mindenesetre kaptam bátortalan biztatást, hogy talán az oroszoktól vagy az ukránoktól lesz valami--persze előzetes egyeztetés után.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 márc. 30, 21:52 
Warhawk, lecsapsz ra?

Vegul is mennyi legyen most, azsiai importstopp utan?
Egy par annyiert szerintem nemtul dramai.
Sokan egy uj okosteloert tobbert kiadnak gondolkodas nelkul, pedig az 1-2 ev utan regi vacak lesz es le "kell" cserelni ujra. :D

Szerintem az az indiai mejno megbizhatoan szivos.

Az meg a legnagyobb gond legyen, hogy a szaporulatot nehez eladni itthon.
Vegtere is nemcsak uzletbol kene madarat tartani/tenyeszteni...


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2014 márc. 30, 21:42 
Szívesen jojo!

Háát igen,én is ezért nem vágok bele!
Állandóan utazgatni,eladni a rengeteg szaporulatot :eye:
Szép kis madarat találtál,látom bírja a hideget is, hogy hívják?

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 márc. 30, 20:58 
Miért?? Hogy egyáltalán kaphatóak? Vagy az árak miatt?
Egy hazai fekete rigó pár 930 $. kint.Legálisan...

De tény, hogy utánaolvastam a mejnónak több helyen, hát igen--fura, hogy egy ottani tucatmadárért 100.000 Ft.körül kiadjon az ember.

Megint értekeztem Attila69 által ajánlott madarásztársunkkal (köszönet ismét! ), gyakorlatilag elgondolkodik az ember, hogy egyáltalán tartson e ilyen madarat.
Gyakorlatilag itthon nehéz eladni a szaporulatot, sőt majdnem lehetetlen, mindenki kiviszi Olaszba meg Hollandiába.

Sok bíztató szót nem kaptam, de talán...
Van olyan ami nekem elméletileg nagyon is megfelelne de a beszerzése megint nehézkes.
El tudnám viselni....

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 márc. 30, 10:51 
Attila69 írta:
http://www.expressz.hu/mejnok-bulbulok-48689367/

Ezen most csak pislogtam... :roll:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2014 márc. 29, 20:13 
http://www.expressz.hu/mejnok-bulbulok-48689367/

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 márc. 25, 4:43 
jojo írta:
De elsőnek kezdjük talán a pápaszemes madarakkal.Kedvesek aranyosak szép hangjuk van de mániájuk, hogy valamelyik gyengébbet megkopasszák. Elmondás szerint a 6 madárból 2 mindig tollhiányos.

Erre a kulon topikjukban valkaszolok:

http://www.idre.hu/index.php?option=com ... &f=6&t=679


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2014 márc. 23, 18:15 
Hali!
Szívesen jojo! Pü-ben megy még 1 :!: Én rajta vagyok,hogy legyen lágyevőd :eye:
Hoztam pár képet Nyitráról, lesz benne 2 off is nekem a pirosra fáj a szívem és bírja a hideget :mrgreen:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 márc. 23, 10:39 
A szakállas bajszika (Lybius dubius) az pl egy gyakrabban tartott faj (persze nem nálunk), elvileg kisebb a kockázata a fiókák "kiszórásának" is. Elvileg...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 márc. 22, 19:06 
Hali!
Ahogy mondtam elmegyek tájékozódni néhány tenyésztőhöz.Ma sikerült, bár nem sok madár van de némelyikkel beérném.Sőt valójában a háromszínű fényseregély lett volna az esélyes
-HA bírták volna a hideget.De nem bírják..

De elsőnek kezdjük talán a pápaszemes madarakkal.Kedvesek aranyosak szép hangjuk van de mániájuk, hogy valamelyik gyengébbet megkopasszák. Elmondás szerint a 6 madárból 2 mindig tollhiányos.
Inkább nektárevők de a lágyeleség is az étlapjukon van.Hogy milyen pápaszemes madár? A helyes megfejtőknek jár egy mezei piros :) pont.


Kép

Bajszikák.Ők is tetszenek a fiamnál ők a befutók HA lesznek.
Egye fene, mi bajom lehet...? Ráadásul fiókanevelés idején sem igényelnek sokkal változatosabb étlapot a rovarokból.
Viszont Ők macerás nevelők, a háromnapos fiókákat előszeretettel hajigálják ki az odúból.Nem lettek a kedvenceim..


Kép

Kép

Purpur fényseregélyek.Csodás színűk inkább napfényben jön ki, gyönyörűek.
Közepes nevelők, nem könnyű velük zöld ágra vergődni mindig.

Kép

Háromszínű fényseregélyek.Náluk is lehet gond a fészkeléssel néha fiókadobálók, de aránylag nagy számú lehet a felnevelt fészekalj ha éppen jó nyarat fogtak ki.


Kép


Kép

Kép

Ugyan nem lágyevők de ha már ott voltam, mint ritkaságokat lefényképeztem, gondolom ennyit megér.Ennyi található belőlük az országban.
Gyakorlatilag idegbeteg banda egy óra alatt ez volt a legnyugodtabb másodpercük, ekkor sikerült egy tök rossz fotót készíteni A helyes megfejtőknek itt már jár egy sör ha kitalálják mik ezek. :D

Kép

Nos félelmem a kajáltatástól indokolatlan volt, persze jobb látni, mit is esznek ezek a lágyevők.A kaja amit esznek nekem is van, én is ezzel etetem a madaraimat.
Most jöttem rá, hogy lágyevő papagájaim vannak... :)

A bajszikából meg a seregélyekből is 2 párja van tehát össze tud elméletileg állítani egy fiatal véridegen párt, ha esetleg venni szándékoznék.

Azt megkívánom jegyezni, hogy mély tiszteletem az idős tenyésztőé, aki fiatalos lendülettel építi az új madárházait, remek kőműves és ács meg miegymás egyben, olyan madárházat csinál, olyan igényesen, hogy le a kalappal előtte.
Nagyon szereti a madarait és korrektül higiéniás környezetben tartja őket, már ahogy lehet ilyen madarakatl tartani.Rendszerető, tiszta ember szóval-elismerésem.A lágyevők melett egzótákat is tart vagy 40 db. pintyfélét láttam, gránátpintyet, aranymellű asztrildot, pirosfülű pillangópintyet, meg még ki tudja miket de ezek ragadtak meg bennem.No meg egy rakás sirálykát, amiket nagyon szeret, dajkamadárnak is használja nagyritkán ha különösen indokolt.
A lágyevői kezéből esznek, látni, hogy ők is szeretik a gazdájukat.
Rengeteget lehet vele beszélgetni, sok tapasztalata van.

Nem mellesleg köszönet Mózsi Attilának (Attila69) aki beprotezsált az Úriemberhez!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 márc. 16, 15:33 
A fenyseregelyek nekem is nagyon tetszenek, kimondottan szeretnek, ha lenne normal helyem szamukra. Szerintem ritka szep madarak. 1-2x lattam indoneziaban is (importkent nyilvan) kb 20ezer Ft aron.

Bulbulokbol tulkepp rengeteg faj van, tobbseguk verebszurke. Illetve a verebnel sokkal szurkebb. Kinnt a hang miatt tartjak oket, nekem 1-2 kisebb, szinesebb fajtol eltekintve nem igazan tetszenek. Viszont ha neked igen, ugye shama azt irta, kimondottan konnyen tarthatok. A fajukat/eredetuket fontos lenne tudni ha "ridegen" akarod teleltetni, mert egyes fajok pl a joval huvosebb Eszak-Indiaban is elofordulnak, masok csak az egyenlitoi videkeken.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2014 márc. 16, 12:55 
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/354380 ... arebna.php

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2014 márc. 16, 12:49 
Hali!
A bülbül árusokat ismerem ők árulták Nyitrán is ha kell tudom a számukat.
150 E asszem /db,de lehet ,hogy párja :roll: Na majd jövőhéten megkérdezem ha kint lesznek nyitrán :mrgreen:

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 márc. 16, 11:40 
Hali!

Mivel úgy adódott , hogy elég hamar megszabadultam az eladnivalótól, elég részletesen át tudtam nézni az eladó madarakat, persze nem állítom, hogy nem kerülte el valami a figyelmemet ekkora sürgés -forgásban.

Beállítottam szelektívre a látásomat és három dologra koncentráltam.
Az egyik az óhajtott kínai törpefürj tojó a másik lágyevők, a harmadik ami bármilyen madár de ritkaság legyen.
1 eladónál láttam fehérfűlű bülbülre nagyon hasonlító madarat azaz ketten voltak.Viszont az egész testük szürkés-feketés-barna volt, lehet hogy valami alfaj volt nem ismerem ennyire őket de a bóbita és a fehér folt ugyanúgy megvolt mint a fehérfűlűnél.
Mivel siettem mindent végignézni, nem is kérdeztem meg az eladót, hogy mik is voltak, már bánom- de ez van.Annyi eszem nem volt, hogy megkérdezzem tőle, hogy vannak e más madarai is, vagy nem ismer-e tenyésztőket... :oops:
Mert mindig ez a kapkodás.. :twisted:

Tehát csak ezt a két madarat láttam, és az egyszerű színezetük ellenére elfogadtam volna őket--HA....De valszeg. a jobb időben majdan kihoznak többet is, bár gyanítom, nekem megfelelőek nemigen lesznek.De ki tudja, most már zargatok több embert is, mert -- -hátha.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 márc. 15, 21:50 
W.L. írta:
Ja, es ha mar szoba hoztad a borzet, beirhatnad ide, mifele lagyevok voltak kaphatok. Mar ha voltak.

Erre sajnos kicsi az esély. :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 márc. 14, 20:31 
Ja, es ha mar szoba hoztad a borzet, beirhatnad ide, mifele lagyevok voltak kaphatok. Mar ha voltak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 márc. 14, 3:07 
jojo írta:
Most áll fent az az eset, hogy hely is van, és pénz is van


Na, ez esetben meg problema nincs, mert penz meglete eseten mindig lehet talalni valamit.
Csak vegre el kene dontened mit, aztan utana jarni, hogy honnan.

OFF: Szamomra a lorik fosasa megszokott, Indoneziaban rendre latom oket.
Ok legalabb a deneverpapagajoktol elteroen fokent csak lefele szarnak.
Amugy meg szerintem szepseg es kedvesseg, jatekossag tekinteteben, foleg a kettot otvozve, alighanem verik a legtobb mas papagajt.
A szivarvanyos alapbol eleg "snassz", viszont szamos kulonbozo szinu alfaja is van, amikbol egy gyujtemenyt en is szivesen eltartanek. Odakinnt kaphatok tiszta piros, sarga cirmos, narancssarga cirmos mellu alfajai is a megszokott piros cirmos mellett. Nemelyik nagyon szep. Szelidseguk miatt nekem az Eos fajok is elegge tetszenek. Viszont lakasba inkabb en sem szerzem be oket.
De ha ezt a temat akarod tovabb ragozni, akkor azt mar inkabb a szivarvanyos lori topikban tedd, ide egy megjegyzest beteve rola.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2014 márc. 13, 19:36 
Hali!

Nagyon sajnálom…elmenni ilyen messzire, csak egy semmitmondó színű tojóért…nem is cserélnék veled..ennyit nem ér „Mekhíkó” :) :D

Minek jársz ilyen csumpi helyekre, gyere Cinkotára ma láttam két zöldikét, és még egy rakás apró énekes madarat amik a fene se tudja mik voltak de zeng a környék a sok madárdaltól. :)


A lágyevő projekt átgondolás és tájékozódás alatt van.
Először a „vésztartalékra térnék rá a lórikra, vagyis a hegyi lórira.
A monori börzén mélyenszántó beszélgetést tartottam lóritartókkal, tenyésztőkkel.Mind ismerőssel mind ismeretlennel.
Először is télen a közel 0 fokos madárházbani tartása hiú remény, a hideg kajától bélgyulladást kap, tehát a minimális hőfok olyan 16 fok.
Az ürítésüket lehet szépíteni de ezt csak a lóri funok számára nem vészes.
Emberi becsülettel bevallották, hogy disznóól a röpdéjük és rohadt büdös.
Nos erről meggyőződtem, az egyik kalitot megközelítettem mintegy fél méterre és olyan penetráns ordenáré szag csapott meg, hogy kivertem a fejemből a lóritartás halvány gondolatát is.Pedig csak 2 "plecsni" volt a doboz alján.

Hacsak …….!! … nem lesz egy nyüves fűtött pálmaházam olyan 40 m2 nagyságú .Na jó, lehet a fele is…..
De amennyiben Kedves Lóritartók meg tudtok győzni a fentiek ellenkezőjéről ám legyen---egyelőre lóri.


Ajánlottak ugyan pintyféléket amik bírják a mínuszokat is de ezek inkább magevők.Mondjuk ezek is horror árúak, de mindegy.Gyönyörűek, de rém egyszerű a tartásuk.Most inkább tanulni szeretnék valami nehezebb tantárgyat, szóval inkább bonyolítanám az életem ezzel a lágyevő tartással.

Beszélgettem pár emberrel és meghívást is kaptam egy látogatásra, de mindenki lebeszélt a „hideg-rideg tartásról”.
Az észak-amerikai, és ázsiai hidegtűrő madarak beszerzéséhez ne fűzzek sok reményt, hangzott el ez sokszor.

Menjek ki Olaszországba, Hollandiába, Belgiumban,…talán ott….De csak úgy vaktában nem fogok nekivágni, ehhez kellene valami madarászatban jártas ember is aki ott tudna segíteni.

Okos ötlet, csak nincs ilyen ismerős.

Most áll fent az az eset, hogy hely is van, és pénz is van sőt még gyűjteni is tudok , de a nem egyszerű kitételeknek megfelelő madár nincs.(mondjuk ez legyen a legnagyobb gondom az életben..)

Mindenesetre azért elmegyek pár lágyevőket tartó szakértőhöz tanulgatni és tájékozódni, az nem árt.

A börzén mindenki azt hajtogatta, hogy akkor tartsak sima mezei seregélyt.. :twisted:

Basszus ez olyan mintha egy Ausztrál emberkének azt mondanám tartsál kakadut vagy kengurút.A lányom barátnője Canberrában van és mondja, hogy a kert tele van rózsás kakaduval, és a gyepen ott pattognak a kenguruk..na most az ilyen mi a fenének tartson olyat ami amúgy is a házhoz jön ?
Jó tudom, hogy itthon is sokan tartanak szarkát, meg szajkót, seregélyt, meg szürke varjút de engem ez hidegen hagy.
Ha ilyenre vágyom akkor átmegyek anyósomhoz, mindig van ilyen befogadott fióka, van amelyik már fél éve elment de hetente egyszer-kétszer visszajön látogatóba.

Szóval nem könnyű a választás.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 márc. 13, 2:01 
jojo írta:
Úgy döntöttem nem aprózom el kezdésnek ez is jó lesz... :lol:


Kép


Na ma lattam is egy tojot Mexikoban, a Montebello-tavaknal.
Sajna a sokkal szebb him meg varat magara, de kezdesnek ez sem rossz. :-(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 márc. 9, 0:42 
Attila69 írta:
Csak félek is tőle,mert elég nehezen beszerezhetők,főleg ha le is pottyan valamelyik ,hogy fogom pótolni!


Ezert kell lehetoleg mindjart legalabb 2 part beszerezni ilyen fajokbol... :wink:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 245 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 14, 9:56
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO