Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 245 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 feb. 4, 23:54 
Shama,

Az altalad felsorolt magevok joreszt mar generaciokon at szaporodnak fogsagban.

Viszont a lagyevoknel is igy van ez, ha nem is nalunk?
Mint korabban irtam mar, egy nemet konyvem szerint a legtobb fajnal a 3. generacioban leall a szaporodas. Ugy pedig import nelkul nehez kialakitani es fenntartani allomanyaikat fogsagban. Tehat pl az emlitett peldaknal maradva, vannak Europaban barhol 4-5. generacios tenyesztett papaszemesek, irenak?
Vagy akar "csak" shamak es napmadarak?

Az europai fajok tartasanak tilalmat felesleges szerintem tovabb ragozni, hiszen nalunk az a helyzet, ami. Valtozasra pedig jelenleg nemigen latni eselyt.
Mindenesetre ha egyszer erdemi vita nyilna rola, feldobok mellette egy szerintem jo ervet. A hazimacska es a kutya ugye a nalunk oshonos es vedett vadmacska es farkas haziasitott, tenyesztett valtozatai, ezek tartasat valahogy megsem tiltjak.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 feb. 4, 14:54 
Üdv mindenkinek! Én is azzal kezdeném hogy se tatás se tenyésztés.Kevesen vannak akik a tenyésztésnek megfelelnek, és ne keverjük össze a szaporítással. Sajnos nincs klub élet, nincs ütőképes szervezet az érdekképviselet meg nulla. A hagyományainkat a lelkileg sérült hivatalnokok, és a megélhetési természetvédők sikeresen lerombolták. Az európai kulturmadár tartás nem tilos csak nincs szabályozva de a jelenlegi hozzá állással nem is lesz. Lassan nem lesz mit átadni, és nem lesz kinek. Jelenleg nem lágy evő vagy magevő probléma van, a fejekbe kellene rendet csinálni. A világ kiállításon magyar résztvevőinek eredményeit ,úgy kel harapófogóval kihúzni. A madár árak alakulásához igazán nincs mit hozzá tennem ,kínálat ,kereslet fügvénye. A jó tájékozódás nagy segítség a választásba, döntésbe, és így számos kudarctól meg kimélhetjük magunkat. A változtatásra mindenkire szükség van, ébresztő!!!!!KL


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 feb. 4, 13:28 
Szia WL. üdv mindenkinek!
A tündérkék irena kalitban nem hiszem, hogy hosszú életet élhet. Az ázsiai sárgarigóval együtt tágas teret igényel, szépsége is így maradhat meg. Ennek ellenére én is láttam csonkított szárnnyal kalitba kényszerített ilyen madarakat felvételeken. Még itthon is hallottam, olyan véleményt, hogy ezek a madarak hozzászoktathatóak az általad írt kalitmérethez. Az, aki ilyent mond bizonyára nem tudja mit beszél. Egy szóval a szűk tér egyenlő az állatkínzással. Az énekükről csupán annyít, hogy ezért ne tartson ilyen madarakat senki. Ettől még némelyik papagáj is kellemesebben "csicsereg".
A lágy és rovarevők elterjedésével illetve eltünésének okával csupán részben osztom véleményedet. Talán csupán a tenyésztésükkel lehet több gond, de a tartásukkal nem. Remélem az olvasó is belátja, és az is aki csupán magevőt tart, hogy ott sem minden faj adja meg magát könnyedén. Emlékezzetek csupán a legismertebb gouldokra, gyémántpintyekre, kákákra, papagáj amandínákra, stb. Sokaknál még a zebrapinty is okozott meglepetést. Nem hiszem, hogy könnyen tenyészthetőek a ma divatosabb vágyú festett asztrildok, csízfélék, aranymellűek sem. Külön emléket állítok a hazai énekesek tartóinak is. Nem hiszem, hogy a tengelic, vagy a süvőltő a hetvenes évek elött nagy tenyésztési sikerekről lettek volna ismertek. Sajnos minden madár tenyésztése, a megismeréssel, sok könyv átolvasásával, saját tenyésztési tapasztalattal kezdődhet. Most hol tart Európa? Minden ilyen madarat, AHOL KOMOLYAK A MADARÁSZAT ÉRDEKEIT VÉDŐK és FOGADÓKÉPES A POLITIKAI VEZETÉS, ott minden most felsorolt fajt sikeresen tartanak, tenyésztenek. Ez igaz a zebrapinty-től a süvőltőig. Tehát a lágyevők tartását is a megismeréssel kellene kezdeni. Az ár valóban magas, de minek az ára nem? Ma EURÓPÁBAN az árak az indonéziaival összehasonlíthatatlanúl magasabb! Aztán mi a magas? Hazánkban egy jóbb kanári 30-50 euró, egy pár mozambiki csicsőrke 80-100 euró, az aprókat nem is írom, mert számomra felháborítóak. /asztrildok, amandínák stb/ Európában egy tengelic vagy süvöltő egyszerübb mutációja 100-200 euró körüli. Ehhez hasonlításként egy napmadár 100-150 euró, sámarigó 200-350 euró. Nos mi a drága?
Befejezésként még egy rövid gondolat: a magyar madarászatról ismert, hogy az európai fajokból emelkedett fel az európai élvonalba. Ezt ajánlanám mindenkinek, hogy egy picsit olvasson utána. /Herman OTTÓ, CHERNEL ISTVÁN, Schmidt Egon/ A kiemelkedő kanáris világbajnoki erdményeink, háborúk elötti időkben is erre épültek /Fodor, Naphegyi/, de még a késöbbi papagájos felemelkedésünk is. Magyarországon minden európai fajt tartó, tartott egy-egy rovarevőt is. Igaz, hogy csupán egyet-egyet, akár barátkából, vörösbegyből, fülemüléből, stb., de ezeket profi módon. Náluk hosszú éveket megélhettek, mert a jó énekes értékes volt. Érdekük volt, hogy minden igényeiket kielégítsék, kivéve a szabadságukat! Ez szerintem minden faj esetében igaz! Sajnos a hazai madarászat kálváriája az ötvenes évekkel kezdődik. Egy rosszul értelmezett és mégrosszabbul végrehajtott természetvédelmi szabályozás a magyar madarászat kálváriáját megindította. Egy magyar embernek illene annyíra ismerni a tengelicet, mint a zebrapintyet, vagy a barátkát úgy mint a napmadarat! Ez a folytonosság az ismeretekből eltünt. A 2006.-BAN VISSZAVONT EURÓPAI FAJOK TARTÁSI ENGEDÉLYE, MA SZÁMOMRA EGYÉRTELMŰ, HOGY A KERESZTREFESZÍTÉS KEZDETÉT JELENTETTE. Ettől kezdve a hazai szervezeti élet is a szétesés felé sodródott. Mára a hivatalok teljes győzelmet arattak! Eltüntek a képviselőink, eltünnek azok is akiket képviselni kellene! Talán, ha tudja valaki, csáfolja állításomat. Erre jó példa igazolásként, hogy még a COM eredményeit, csupán Varga Sándor kérdését követően ismerhettűk meg. Szóval WL. NÁLUNK ITT TARUNK! Se tenyésztés, se tartás! Kedves madarászok bocsássátok meg hivatali és a szervezeti élet vezetőinek, hogy "nem tudták, mit cselekedtek". Üdv. LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 feb. 4, 4:39 
Shama

Szerintem a lagyevok alacsony nepszerusegenek fo oka az, hogy tenyesztesuk nehezkesebb mint a magevoke. Pl a papaszemesek tartasa ekeg egyszeru, de fiokaik felnevelesehez sok olyan apro eloeleseget igenyelnek, ami egyszeru tartasukhoz nem szukseges. Illetve a tiszta rovarevok, pl legykapok eletben tartasa sem sima ugy azert. Es alacsonyabb nepszerusegukbol fakadoan beszerzesuk is nehezkesebb, es dragabbak is.

Leirasod alapjan az tunderkerk irena szamara egy madarszoba vagy jokora ropde idealis. Itt egyebkent vigan tartjak szolo enekeskent kb 40*40*50 cm meretu kalitkaban is. Mondjuk nem tudom, meddig huzza ugy.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 feb. 4, 1:19 
Tekintve, hogy a felsorolt fajokat - szerintem - ugyis csak az ev egy reszeben tudnad kinnt tartani, kertes hazba koltozesre mondjuk nem feltetlenul kell varni beszerzesukkel.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 dec. 3, 16:29
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Veszprém
Valódi név: Norbi
   
Hozzászólás 2017 feb. 3, 23:50 
Szia Shama!

Köszönöm válaszodat (W.L. neked is). Igazából én eddig csak elméleti szinten gondolkodom rajta, hogy majd évekkel később (majd ha lesz egy kertes házam) milyen madárfajokkal ismerkednék meg közelebbről, természetesen a fokozatosság elvét betartva. Engem leginkább a különféle egzóták és lágyevő fajok nyűgöztek le színkavalkádjukkal. A pápaszemes madarak számomra különlegességek, mert a bécsi "találkozó" előtt csak könyvekből ismertem őket. Lenyűgözött elegáns, és gyors mozgásuk, valamint maga a "pápaszem" bájossá tette őket. Most jelenleg egy Gould párt gondozok kalitkában, melyek az első "igazi" egzótáim. Egyelőre nagyon jól érzik magukat, és mindent megteszek értük. A későbbiekben több fajjal is próbálkoznék, ha majd vége az egyetemi éveknek, valamint ha nagyobb helyre költözünk. (pl. Rácsosszárnyú asztrild, festett asztrild, vörösfejű papagáj amandina, aranymellű asztrild, pápaszemes madárfaj). Remélem nem gond, hogy megosztom veletek gondolataimat ilyen részletesen, de szeretném, ha majd később én is csatlakozhatnék a tapasztalt madarászokhoz.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 feb. 3, 8:43 
Üdv mindenkinek, szia Norbi!
WL lényegében röviden megadta a választ kérdésedre, de nem tudom megállni, hogy a lágyevők népszerüsítése érdekében ne szólaljak meg. Nagyon-nagyon sajnálom, hogy Magyarországon általánosságban is csökken a madártartók, tenyésztők száma, ebben pedig élen járnak a lágyevősők. Már-már azt is írhatnám, eltüntek. A csökkenés és eltünés okát, talán máshol kellene kibeszélni, de erre már nincsenek megfelő országot képviselő szervezeteink, összejöveteleink. Tehát marad, ami van. Ennyíben, ebben is tovább sorvadunk.
Nos a lágyevők tartása, talán valamilyen téves elképzelés, kényelem miatt, ismeretek hiánya miatt, nem tud fennmaradni, elterjedni. Elhihetitek, hogy aki nem tesz kísérletet tartásukra, az szegényebb marad egy csodával azonos nagyszerű élménnyel. Közöttük vanak a legszebb hangú és vagy a legszebb tollú madarak. A szakkönyvek többsége eléggé száraz, személytelen. Tartásukra nem csábít Ajánlom Schmidt Egon könyveit, ezen belül AZ ÉNEKLŐ KEDVENCEIMET! Meglátjátok, hogy a személyes ismeret milyen más élményt nyújt. Én magam is, ha írok, saját élményeimet írom meg, konkrét kérdésekre. Ez talán érzékelteti, hogy egy-egy rovarevő, gyümölcsevő tartása semmivel nem nehezebb, mint bármelyik magevőé. Azt is állítom, hogy a velük kapcsolatos költségek sem magasabbak, sőt. Nem porolnak, könnyebb a takarításuk stb.
A pápaszemes madarak valóban minden lakásban elhelyezhetőek. Erről ahogy WL írta máshol többet olvashattok. A tündérkék irena, valóban gyönyörű, de tartását senkinek sem ajánlom. Nekem évekig volt két pár ilyen madaram. A nyáron tartásuk semmi gondot nem jelentett. A KERTI NAGY röpdében a him ragyogott. A tojó nem szép, egy kicsit varjus a megjelenése. Etetése egyszerű, viszont ezeket a lombkoronában élő madarakat nem tudtam tenyésztésre bírni. Annak ellenére, hogy a hím paradicsom madárhoz hasonlóan udvarolt. Ezt a látványt nem fogom elfelejteni, amíg élek. A kifeszített farokkal, kifordított remegtető szárnyakkal, olyan volt, mint egy nagy pillangó. Tettem kísérletet sárgarigóval keresztezni-ez külön mesét megérne-de végül ez is kudarccal végződőtt. Szó ami szó, a nyár nem okoz gondot, ellentétben a teleltetés. Ezt a nagy teret igénylő madarat akár egy méteres kalitba zárni is merénylet ellene. A meleget igényli, tehát ez a "bőrtőn" elkerülhetetlen. A lágy széklet miatt lakásban még kellemetlen is. Tehát erről a fajról ez utóbbiak miatt mondjatok le! Üdv.LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 feb. 1, 17:35 
Helo Norbi

Szerintem a neked leginkabb tetszo lagyevok kozul a tunderkek madar kezdonek kisse draga es tartasa is bonyolultabb. A papaszemesek tartasa ellenben roppant egyszeru, es mint azt mar shama is irta, lakasba is tokeletes madarak, es szerintem egy jokora kalitkaban is vigan elelnek, plane ha neha kiengeded oket repkedni. Nekem ok a kedvenc lagyevoim, de van kulon topikjuk, tehat bovebben inkabb ott.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 dec. 3, 16:29
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Veszprém
Valódi név: Norbi
   
Hozzászólás 2017 jan. 31, 23:32 
Sziasztok!

Én új vagyok itt a fórumon, de már néhány éve tartok madarakat (2009 óta). Először kínai törpefürjekkel kezdtem, majd 1 év múlva már zebrapintyek, gyémántgalambok és rizspintyek is voltak a röpdémben (ez nagyapámnál volt). Nem hittem, hogy a madarászat ennyire fertőz. Tavaly óta külön kalitkában egy Gould amandina párom is van otthon a panellakásban (a röpdét felszámoltam), mely faj tartásáról sokat tanultam itt a fórumon.
Na de ez egy lágyevős topic. Az elmúlt években a fórumon olvasottak illetve a szakkönyvek hatására elkezdtem érdeklődni a különféle egzóták, és a lágyevők iránt (egyelőre csak elméleti szinten). Mivel megfelelő helyet még nem tudnék számukra biztosítani, valamint szerintem tapasztalatom sincs még túl sok, ezért inkább később próbálkoznék ezen fajok tartásával. Nekem lágyevők közül leginkább a pápaszemes madár fajok, valamint a tündérkék irena tetszenek. Mindegyikkel találkoztam a bécsi állatkertben, ahol nagyon tágas, növényekkel beültetett helyen voltak, ahol az irenák szépsége, valamint a pápaszemes madarak fürgesége fogott meg. Akkor elhatároztam, hogy majd egyszer én is építek nekik egy-egy röpdét, ahol gondozhatok néhányat belőlük. A többi lágyevő csoport is nagyon érdekel, mert szerintem kifejezetten ritkák Magyarországon, de viszont később -ha már elegendő tapasztalatom lesz- megpróbálkoznék néhány faj tartásával.
Addig is olvasom itt a remek, összefoglaló leírásokat a gondozásukról, és táplálékigényükről. Jelenleg behatároltak a tartási lehetőségeim a panellakás, valamint az egyetemi évek miatt. Addig is szívesen olvasnék róluk még több információt, akár egzotikus pintyfélékről, sármányokról is.

üdv: Norbi


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 jan. 30, 11:36 
Üdv mindenkinek! Igazából nem vagyok lágyevős, de kardinálisok ,koronás pintyek se vetik meg a rovareleséget. Nem mindig lehet időben a megfelelő méretű élőeleséget beszerezni, ezért én fagyasztott, és szárított eleséget veszem igénybe. A tárolása és tálalása is egy szerűbb, persze megfelelő szoktatást igényel. A vegyes szárított rovart felpuhítom olajba, teszek hozzá fagyasztottat,meghintem száraz lágyeleséggel, végül megbolondítom egy kis perlemorbidéval. A szoktatásnál érdemes élő lisztkukaccal meghinteni. Igénynek megfelelően ki lehet egészíteni gyümölcs zöldségfélvel csíráztatott maggal. Nekem bevált. KL


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 jan. 30, 10:23 
Szia minden olvasónak!
Köszönöm WL-nek és Kerek Lászlónak a hangyákkal kapcsolatos válaszát. Ezek után remélem nem leszek "hangyás". Én is arra gondoltam, hogy ebben a fotósorban több volt a félrevezető reklám, mint a használható valóság. Az az igazság, hogy Schmidt Egontól én is megtanultam a "hangyafuttatást", de itthon a tíltások miatt olimpiát bizonyára nem rendezhetünk. Sajnálatos, pedig a hangyatojás szedésének is adott a tisztességes, környezetvédő formája. A hangyabáb valóban a legtöbb apró madárnak a szaporítás legfőbb tápanyaga! Ezt az említett asztrildoknál nehéz helyettesíteni muslicával, levéltetvekkel, apró tücsök és sáska lárvákkal, kikelt lisztkukaccal stb. Ezt csupán azért írom, hogy aki most kezd ritka asztrildok tenyésztésébe, erre számítson. Nálam a csótány a légylárva, a légy a nagyobb rovarevőknél sem használható. Talán a napmadár, néhány pinty és rigóféle etet ezekkel is. Az alombogár beszerzése nehézkes, a viaszmoly drága. A seregélyek valóban könnyen tarthatóak, szinte mindenevők. Sok sikert minden "seregélyesnek" Üdv. LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 jan. 29, 20:24 
Shama, gondolhatod, hogy en sem szivesen hagytam ott a hazat, es a koltozkodes rengeteg aldozattal es koltseggel is jar.

Az itt arult hangyababokat mind a szabadban gyujtik, en meg sosem lattam es hallottam, hogy valaki valoban tenyesztene oket. En is lattam hangyababokkal tomott uveges "tenyeszetekrol" kepeket, sot kisebb "konyveket" is arulnak errol, de ugye ismered velemenyemet az itteni "szakirodalomrol" igy az nekem semmit nem jelent, a kepek pedig akar egy atveres reszet is kepezhetik, mert gyakran "tenyeszalapanyag" internetes arusitasahoz illusztraciok. En erosen ketlem, hogy egy kis uvegben konnyeden lehetne jelentos mennyisegu hangyababot eloallitani.

Ami a dauri seregelyeket illeti, annyira olcsok, hogy amennyiben a tavaszi hazavandorlas idejen nagyon nyomorultul vergodnenek ketrecukben, akar egyszeruen utnak is ereszthetnem oket. A seregelyfelek itt nekem tobb okbol is megtetszettek, ennek egyike ugye az, hogy itt igen valtozatos megjelenesu fajaik elnek, a masik fontos tenyezo pedig az, hogy lagyevo szinten roppant egyszeruen taplalhatok, a szarazeleseget is sokkal konnyebben elfogadjak mint a legtobb lagyevo.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 jan. 29, 20:01 
Első lépés a hangya tenyésztés felé www.antstore.net


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 jan. 29, 18:28 
Szia WL.
Régen beszéltünk. Sajnálom, hogy költözésed miatt feladtad a madárszobával berendezett lakásodat. Remélem néhány szép egyed azért megmaradt!
Nos kérdésedre elmondom, hogy nem túl sok seregélyt tartottam, illetve tartok. Ezek elsősorban afrikai fajok voltak. Tudod, hogy volt több példányom a nálatok is ismert vastagcsőrű seregélyekből. Ezeket nagyon kedveltem. Viszonylag kis helyen többen is jól megvoltak. Nem nagyon repkedősek, igazi jópofa bohócok. Ma már csupán európai és ametiszt afrikai seregélyem maradt mutatóban. Szóval a seregélyeim felszámolásának alapját ismered. Ez a nagyobb takarmány igénylés, az állandó fűrdés és szennyezés volt. Ezek elsősorban télen jelentettek gondot. Az említett kínai fajt nem ismerem, de az ára nagyon csábító. Amennyiben viselkedése hasonló a mi nálunk honossal, akkor sok gondod nem lesz velük sem. A vándorlás az valóban okozhat gondot. Én erre elöször az amerikai pápapintyeknél figyeltem fel. A BEFOGOTT madaraknál erőssen jelentkezik a nyugtalanság a tavaszi-őszi időszakban. Ekkor idegesek, törik magukat. Az ösztön nagy úr. Avval tudtam javítani ezen, hogy a helyüket ebben az időben megfelelően változtattam. Télen belső dobozkalit néhány nap takarással, tavasztól őszig külső röpde. Lakáson belül az is segít, ha kalitkástól változtattam a helyüket, úgy, hogy a rácsos oldal más irányba essen. Hasonló gondjaim voltak akkor, amikor tartottam-teleltettem fenyő és léprigókat. Jelenleg hasonló a helyzet a nálatok is ismert kínai sárgarigóimmal. Annak ellenére, hogy már több mint öt éve nálam vannak, a kritikus időben színte lecsonkítják hosszú szárnyevezőiket, farkukat.
A tavalyi évben nagy örömömre sikerült tenyésztenem tiszta vérben a fehérkoronás borneói sámát, a sriklandit. Nem az én madaraim, de a síker az enyém. Négy kikelt fiókából egyet kidobtak, egyet kézzel próbáltam felnevelni sikertelenül, kettőt viszont a szülök gyönyörüen felneveltek. Bővebben elolvashatod a siroki alapítvány kiadványában. Viszont nekem lenne egy kérésem. A MURAI BATÚ Google képgalériában találtam, olyan képeket, amik hangyatojás tenyésztést mutatnak. Tudod nálunk a hangyatojás gyűjtése tilos, viszont kiváló eleség még a "fűrjasztrildnál" is. Talán tenyésztés esetén a hivatalok engedékenyebbek lehetnek, ezért jó lenne tudni azt, hogy nálatok ezt hogy csinálják? Nos jó egészséget és küldj minden szép madaradról képet. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2017 jan. 29, 4:13 
Shama, a biborhatu/dauri seregelyt tartottad valaha?
Most tele veluk a piac bagoert (1000 ft), ugye teli vendegkent erkeznek ide Eszak-Kinabol.
Mellettuk tovabbra is koketalok a celebeszi vastagcsoru seregelyekkel.
Amugy erdekes, hogy a 2 faj mennyire mas karakteru.
A vastagcsoru kulonlegesebb, de a biborhatuval valamiert jobban rokonszenvezek, talan mert hazai seregelyunkre emlekeztet. Viszont emlekszem irtad, hogy vandorlasi szezonban a vandormadarak nagyon vergodnek ketrecben.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2016 jan. 17, 15:08 
W.L. írta:
...Es ha esetleg arra gondolnal, hogy az itteni Agapornisok valami csodalatos azsiai varazslat folytan valoban enekelnenek, felejtsd el.
Ugyanolyan fulseto hangjuk van mint otthon.

:22:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 jan. 16, 0:01 
Csatolmány:
FB_IMG_1452850897994.jpg
FB_IMG_1452850897994.jpg [ 92.14 KiB | Megtekintve 12469 alkalommal. ]


Itt ugye a helyiek minden madarban csak az "eneket" ertekelik.
Viszont a madardal fogalma itt igen tag, hagyomanyosan ugye a gerleket es gyakran a kakasokat (!) is hangjukert tartottak es annak alapjan iteltek meg.

Aztan par eve hirtelen orult divatja lett a torpepapagajoknak. Ezeket eleinte "csak" diszmadarnak tekintettek, aztan kitalaltak, hogy tulajdonkepp ok is enekesmadarak! :-)))
Azota a versenyeken tobb van beloluk mint hagyomanyos enekes fajokbol, samak es egyeb fajok oktatasara, daluk gazdagitasara is hasznaljak oket, es mint a kepen is lathatod, immar kimondott torpepapagaj enekversenyek is vannak.

Es ha esetleg arra gondolnal, hogy az itteni Agapornisok valami csodalatos azsiai varazslat folytan valoban enekelnenek, felejtsd el.
Ugyanolyan fulserto hangjuk van mint otthon.
Azt dijazzak, amelyik a legharsanyabban es legkitartobban rikacsol!
A gyoztesek hatalmas osszegeket kaszalnak.
Na ennyit arrol, hogy az azsiaiak mennyire ertekelik a madardalt.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 jan. 15, 10:38 
törpepapagáj énekverseny?
na ne
Erről részletesebben kérek beszámolót! :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 jan. 15, 2:05 
A szencinke azsiai rokon fajait 3 ok alapjan valasztottak le kulon fajja, amik egyutt eleg meggyozoek:

1. Genetikai kulonbsegek

2. Mas enek, a cinereus pl nem is reagal a major enekere

3. Ahol a fajok a szabadban talalkoznak, tehat elterjedesi teruletuk osszeer, ott is ritkan hibridizalodnak.

Ezzel egyutt a hasonlosag es a kozeli rokonsag nyilvanvalo, ezert kertem tanacsot roluk en is szencinkekent amit nyilvan odahaza jobban ismernek, eserleg tartasilag is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 jan. 15, 2:01 
A szarkat soha eszembe nem.jutott volna aprobb madarakkal egyutt tartani. Ugyhogy az meg nem negativum, ha ezt nem lehet. Ha fajtarsaival is gyilkos termeszetu, az mar jobban zavarna. Szegfunel ugyanez a faj volt? Es sikerult szarazelesegre raszoktatni?
Nalam inkabb helyigenyevel van gond meg, farkat mar elegge szet is torte. Az enekles nekem ugye nem hianyzik, de ronda karogasarol remelem leszokik idovel.
Annak viszont kimondottan orulnek, ha a szobaban elo gekkokat kivegezne!

Apropo enekles: Hallanod kene egyik sargagyurus pápaszemesmadaramat! Hihetetlenul hangosan es szamomra nagyon szepen, tisztan es dallamisan enekel.

Ugyanez az enek hianya az ametiszteknel sem aggaszt, de az oket enekesnek megvevo indonezek akkor csalodni fognak bennuk! :-)
Bar az "enekles" fogalma itt eleg tag, pont tegnap lattam egy torpepapagaj enekversenyt. :-))))))


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 245 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:42
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO