Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 245 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2016 jan. 13, 16:48 
Szia WL!
Köszönöm az általad bemutatott cinke újabb fajba sorolásának ismertetését. Nem tudtam. Azért nekem továbbra is megmaradtak a kétkedő gondolataim. Nem veszem azt a bátorságot, hogy megkérdőjelezzem a forrásmunkások tudását, de nem tudom mi okozta az új faj megnevezést. Nekem többet mondana valamilyen genatikai magyarázat, esetleg tenyésztési-keresztezési kutatási munka. Tudod a striklandi sámát is már külön fajként kezelik a többi sámától, de nekem sikerült a kettőt keresztezni. Ez még nem jelent sokat, de alig várom, hogy a keresztezett madár ivarérett legyen, aztán már több kiderülhet.
Az ametiszt seregélyek meglátod a kedvenceid lesznek hamarosan. Egy hibája azért van, "néma levente." Különben a félénkséget hamar levetik, és amit írtam az nálam mind igaz. Hosszú életű és nagyon szép. Kedves madarász barátom itt Magyarországon egy nagy teremben szabadon tartja őket mindenféle aprósággal együtt. Senkit sem bánt. Én napmadarakkal tartom együtt. Barátomnál szaporodik is. A költés nála a téli időszakra esik. Odúban költ, a fiókákat lisztkukaccal és gyászbogárlálvával nevelik. Nála sem kapkodnak a gyümölcsért. Nálam sem, pedig a napmadaraktól elleshetné, hogy azok mit esznek. Tücsköt én csak néhány szemet dobok be nekik, azt hogy ki eszi meg nem tudom. A tojó kérdése igaz lehet. Barátomtól is azért nem tudok hozni, mivel seregélyektől szokatlan módon, a hím a fiatal tójó külsejű gyerekeit agyonveri. Valószínű, hogy ezek is hímek!
A másik madárról azért nem írtam, mert nem akartam elvenni a kedvedet a tartásától. Bizonyára annak, aki egy madarat tart, annak ez az okos és nem is csúnya madár a kedvence lehet, de nekem nem. Először is nem énekel. Másodszor sokat eszik, ami nem két fillér itt hazánkban. Harmadszor Szegfű Jánosnál láttam jó néhány évvel ezelőtt, ahol megdöbbentett kanibalizmusa! Ezt János sem tudhatta, így az állatkerteknek behozott madarakat olyan röpdébe tette, ahol csak egy rács választotta el az apró nádipintyektől. Ne tudd meg milyen ügyesen vadászott és huzta át a rácson a prédákat. Persze ezt követően kissé aprítva szépen lenyelte. Tehát eszik madarat, apró hüllőt békát és egeret is. Na ennyít erről. Szia LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 jan. 12, 19:43 
Helo

Az okosok idokozben szetszedtek a 30 alfaju szencinket tobb fajra, az itteni feherhasu most P. cinereus, maga is tobb alfajjal, torzsalakja pont a javai.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cinereous_tit
Engem tovabbra is erdekelne, de ugye a hely...

Az ametiszt seregely olcso felbukkanasa szamomra is meglepetes volt. A lila himeket 10, a meg kinnem szinezodott fiatalokat vagy tojokat 4ezer Ft-ert arultak.
Ugyancsak 10ert smaragdseregely is volt, de mikorven lattam mar csak 1 db maradt.
Angol es holland barataim egybehangzo velemenye szerint ametiszt tojot nagyon nehez szerezni, a tojoszinu madarak 80-90%-a fiatal him es 1-2 ev mulva kiszinesedik. Talan vennem kene meg parat, ha meg van beloluk a piacon (nem az en varosomban).
Nalam faljak a banant, a lisztkukac nagy reszet viszont megolve a csak kiszorjak a kalit aljara. Tucsokhoz furcsa modon hozza sem nyultak.
Egyebkent csendes, felenk madarak, allitolag a legbekesebb seregelyek koze tartoznak.

Kisse meglep, hogy a szarkat szora sem meltattad, szerintem gyonyoru. Sajnos egyelore csak eloeleseget fogad el.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2016 jan. 12, 17:16 
Szia WL.
A cinegeszezonról annyít, hogy tartását nem ajánlom! Érdekes, hogy amikor első alkalommal láttam a képeket, akkor megnéztem az Európa és Ázsía madarait bemutató könyveimet a cinegéknél. Mind két könyv Parus major latin néven nevezi a széncinkét, illetve az ázsiaiban az un. fehérhasút is. Az azonos név ellenére egyik könyv sem hivatkozott a másikra. Valamennyíre a Lars Svensson határozó vitt közelebb az igazsághoz. Ennek megfelelően a széncinegének közel 30 alfaját említi. Tehát szerintem és ránézésre is a kettő ugyanaz, más színben. Nos engem elsősorban ez érdekelt. Egy kicsit meglepő, hogy az európai alfajok a szinesebbek! Na erről még gondolkodom, mármint a színről. A tartása különösebb gondot nem jelent, ha egyedileg vannak elhelyezve. Más esetben rendkívül összeférhetetlen. Ez a legtöbb cinegére jellemző, néhány faj kivételével. A kivétel is csupán max. a párjára vonatkozik. PL. BARKÓScinege, bár ő nem is cinege. Tartásuk a beszoktatást követően nem gond. Valóban mindent elfogad, nyílván az olajos magok mellett a tojásos lágyeleség és a rovarféle a lényeg. Tartottam télen széncinegét, kékcinegét külső röpdében, de szépségük ellenére alig vártam, hogy elmenjenek! Most azért etetem őket, de szabadon!
Az ametiszt seregélyek a legkönnyebben tartható seregélyek egyike. Az már meg sem lep, hogy Afrikából szállítanak Indonéziába, míg én itthon legalább 5 éve nem tudok tojót szerezni. Na ez már így van erre. Etetése egyszerű. Lágyeleség 30-35 szem lisztkukac/egyed/nap. Minden egyéb élőt, fagyasztottat is elfogad. Nem szemetetel, széklete elfogadható, nem veszekedős más fajokkal, kisebb méteres kalitban is tartható. A jó pár könnyen szaporítható. Nálam a gyümölcsöt nem kedveli.
Üdv. LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 jan. 10, 15:47 
Apropo most cinegeszezon van.
A hazai szencinkenk feherhasu valtozata tomegevel a piacon.
Ezek mennyira konnyen tarthato madarak?
Ugye nalunk telen az etetokre jarva a napraforgomagtol a szalonnaig mindent megesznek, de nem lepne meg ha fogsagban valogatosabbak es kenyesebbek kennenek.

Csatolmány:
FB_IMG_1452303311448~3.jpg
FB_IMG_1452303311448~3.jpg [ 87.38 KiB | Megtekintve 10265 alkalommal. ]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 jan. 8, 4:37 
Idokozben ujra bovult lagyevo-allomanyom.

Eloszor varatlanul egy par (?) ametiszt fenyseregelyhez jutottam eleg jutanyos aron:

Csatolmány:
FB_IMG_1452056229952.jpg
FB_IMG_1452056229952.jpg [ 46.74 KiB | Megtekintve 10343 alkalommal. ]


Majd vegul a regota ahitott laposfarku erdeiszarka egy szep peldanya kovette oket:

Csatolmány:
FB_IMG_1452144921179.jpg
FB_IMG_1452144921179.jpg [ 46.25 KiB | Megtekintve 10343 alkalommal. ]


Utobbinak sajna hangja sokkal kevesbe megnyero kulsejenel, es frissen befogott madarkent egyelore csak lisztkukacokat fogyaszt. Remekem atall a szarazelesegre.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 okt. 20, 23:29 
https://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%A9ka ... 9zev%C5%91

Engem is meglepett, de egy holland seftes szerint mar van Europaban es nem is igazan draga. Persze asszem az o mercejevel 1000 euro alatt meg semmi nem draga.. ;-)
Itt is 18ezer forintnyi arra tartjak oket, ami mondjuk 2 beo ara. Mondjuk joval ritkabbak is 2 beonal. ;-)


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 okt. 20, 16:06 
Szia WL.
Feladtad a leckét a legutóbbi képekkel. Sajnos az általad javasolt könyvekből még nem vettem, így a meglévőkben nem tudtam meg róluk semmit. /a könyvek vásárlásával megvárlak, hogy itthon segíts a megrendelésük és átutalásuk intézésénél./ Mellesleg ránézésre nem kalitba valók. Európában nem hiszem, hogy tartaná bárki is. Ettől függetlenül, ha időd engedi, írj róluk néhány sor ismertetőt!
Üdv. LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 okt. 19, 5:17 
Tegnap egy igen erdekes uj faj jelent meg az itteni piacon:

Csatolmány:
FB_IMG_1445224139444.jpg
FB_IMG_1445224139444.jpg [ 47.81 KiB | Megtekintve 11465 alkalommal. ]


Mivel az ottani korulmenyek nem igazan kedveznek a fotozasnak, itt van rola egy jobb kep a netrol:

Csatolmány:
FB_IMG_1445224145230.jpg
FB_IMG_1445224145230.jpg [ 33.19 KiB | Megtekintve 11465 alkalommal. ]


Fantasztikus megjelenesu madarak, persze itt sem olcsok.
Aruk mellett szamomra meretuk is kizarja beszerzesuket. :-(

No meg errol az egesz csaladrol eleg keveske infot talaltam korabban, mikor egy sokkal kisebb es olcsobb fajukkal koketaltam.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 okt. 9, 16:06 
Köszönöm Tamás!
A vöröshasú, feketemellű rigót korábban sikeresen tenyésztettem, sőt feketerigóval kereszteztem. Most már csak egy saját, azaz nálam született hímem van. Jó énekes. Nagyon könnyen tartható, tenyészthető. Nem kényes, semmilyen különleges igénye nincs. Az olcsóbb lágyevők között található, megismerését minden kezdő lágyevősnek ajánlom. Üdv. LA.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 márc. 12, 12:30
Hozzászólások: 2
Valódi név: Balla Tamás
   
Hozzászólás 2015 okt. 8, 12:50 
Üdv Shama
Hátha téged esetleg érdekelne!! :wink:
Will teilen: Schwarzbrustdrosseln

https://www.willhaben.at/iad/object?adId=135536406


 
Offline
Csatlakozott: 2015 márc. 12, 12:30
Hozzászólások: 2
Valódi név: Balla Tamás
   
Hozzászólás 2015 okt. 7, 10:33 
Üdv UTSY!
Fertődön Gergácz Imre bácsinak vannak
Fényseregélyei, szokott lenni neki
fiókája is! Az elérhetőségét megtalálod
Itt: http://www.fertomentimadárbarátok.hu
oldalon!! Üdv: Balla Tamás :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 aug. 16, 4:39 
Mar nem vagyok otthon, par napja hazatertem madaraimhoz. Tavolletemben elpusztult egy papaszemes, es ami sokkal szomorubb az ittletem alatt vegig tokeletesen egeszseges es nehezen potolhato kekhomloku levelmadar himem.

Ritkasagaim kozul a 3 pikkelyes bulbul azonban priman nez ki, a nemileg csapzottan itthagyott legujabb is. Ma pedig egy 4. peldanyhoz jutottam. Farka hianyzik, szarnya is szakadt, de legalabb eszik. Remelem megmarad es szepen helyrejon o is. 4 peldanybol mar lenne esely egy part kialakitani.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2015 aug. 14, 21:31 
Nem mentünk a hőség miatt! Most sem megyünk,talán majd a szeptemberire!

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 júl. 14, 8:04 
Ha veletlenul lenne egy ures hely a kocsiban, szolj!;-)
Most eppen ITThon vagyok augusztus elso feleig.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2015 júl. 10, 18:44 
Sajnos már nem rémlik :oops: ,de legközelebb megkérdezem.
Lehet,hogy megyünk 26.-án :mrgreen:

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 júl. 5, 3:03 
Attila69 írta:
sziasztok!
Hátha érdekel valakit!
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/508975 ... tomily.php
Ja és nyitrán szokott lenni, néha vadon fogott!


Az araikrol tudsz valamit, ha mar a borzeken is latod oket?
Engem mondjuk nyilvan csak kivancsisagbol erdekelnek, innen "haza" vinni aligha tudnek madarakat.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 jún. 23, 16:10
Hozzászólások: 6
   
Hozzászólás 2015 júl. 4, 22:29 
Üdv Shama.

Hát külföldre utazni biztos nem fogok tudni értük sajnos.
Az a baj nem találok itthon még tenyésztőket sem... eggyel tudtam felvenni a kapcsolatot telefonon Antalfalvi János al de ő már felszámolta őket és csak hobbibol tart még 1 pár at, de idén még nem költöttek sajnos.
Hát nem gondoltam volna ,hogy ilyen nehéz hozzájutni egy ilyen madárhoz ,de bezzeg papagájokkal Dunát lehetne rekeszteni.....
És hát persze azért szeretnék fiatalt hogy hozzám szokjon én nevelhessem fel..


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2015 júl. 4, 20:18 
sziasztok!
Hátha érdekel valakit!
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/508975 ... tomily.php
Ja és nyitrán szokott lenni, néha vadon fogott!

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 júl. 4, 17:55 
Üdv UTSY!
Bevallom én is reméltem, hogy kérdésedre érdemi válasz érkezik, de csalódnom kellett. Ennek egyetlen magyarázata az lehet, hogy fiatal példányt keresel, ami nagy valószínüséggel hazánkban idén még nincs. Bízom benne, hogy lesz. Sajnos a madarászok többsége, ma már távoltartja magát a szervezetektől, akik pedig általában jól ismerték tagjaikat és azt is, hogy ki mit tart, mit tenyészt. Annyít tudok, hogy eredményes seregély tenyésztők vannak Fertődön, vagy annak közelében, Szegeden illetve Csongrád m. térségében, az Alföldön, Kecskemét körül, és bizonyára a Dunántúlon is. Sajnos én sem tartom velük a kapcsolatot, így bővebb elérhetőséget megadni nem tudok. A lágyevők tartásához egyébként jó választás a seregély. Mind könnyen tartható és biztos pár esetén könnyen tenyészthető. Itt a bíztos pár beszerzése okozhat gondot, mivel néhány faj kivételével, a nemek hasonlóak. Gyakorlott szem, és lelkiismeretes eladó is kell a szerencsés vásárláshoz. Nem kezdek bele bővebb okoskodásba, mert én már csak mutatóba tartok seregélyt. Ennek oka, hogy ma csupán a legkiválóbb énekű lágyevőkre koncentrálok. Még egy javaslat, amennyíben az anyagiakkal megoldható, összel utazz el német, vagy holland bőrzére. Ott általában az általad keresett faj fiatal példányai is elérhető áron beszerezhetőek. Üdv. LA.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 jún. 23, 16:10
Hozzászólások: 6
   
Hozzászólás 2015 jún. 28, 19:35 
Üdv!

Seregély féléket vennék, kizárólag fiatal példány érdekelne. Esetleg tudna valaki segíteni, hogy találjak egy tenyésztőt aki foglalkozik velük.

Előre is köszönöm.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 245 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 10:51
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO