Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 245 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 jún. 20, 12:20 
Szia WL.
A küldött képeket köszönöm. Az érdeklődésem töretlen, csupán egyéb okokból nem válaszoltam. Most szombaton néztem meg ezeket, melyek valóban tükrözik az általad több esetben elitélt helyi kereskedői viszonyokat. Sajnálom ezeket a szép és nálunk igen drága madarakat. Valóban a természet kirablását a tenyésztett egyedekkel lehetne megakadályozni, de ettől messze van a világ. Persze a befogást is lehet engedélyezni valamilyen etikai szabályok jogi betartatásával. Sajnos ezek a képek is igazolják, megmagyarázzák, hogy az ázsiai fajok behozatalát miért tíltja az EU. Az általad is bemutatott fajokat Európában alig tudják néhányan beszerezni, így tenyésztésükre csekély az esély. Én is azért kérdezlek, mivel Te valóban a helyi körülményeknek megfelelően, olyan tapasztalatot szerezhetsz, pl. a minivetekről, sámákról, pápaszemesekről stb., amit elsősorban az import madaraknál feltétlenül érdemes figyelembe vennünk. Nekem sajnos itthon nincs kitől kérdeznem. Seregélyeknél még csak- csak vannak sikeres szaporulatok, de a többinél alig. Nálam a sámából elvben van néhány alfaj. Viszont amit Hollandiában pl. a hosszúfarkú szumátrainak árultak, az szerintem az általad bemutatott másik szumátrai alfaj. Nekem van olyan általam tenyésztett madaram, ami az ázsiai szárazföldről került hím, és olaszban vásárolt egészen kicsi tojótól származik és farka meghaladja a 35 cm-t. A fEHÉRFEJÜNÉL változatlanul érdekel, hogy a tojók mennyíre térnek el a hímektől. Szeretnék egyszer ilyent is még tenyészteni, és a dajalrigót is jobban megismerni. Volt már ilyen korábban is, de most azért érdekel ismételten mivel a latin neve alapján a sáma legközelebbi rokona! Tehát elvben keresztezhetőek, sőt az utódoknak is termékenyeknek kell lenni! Amennyiben ez sikerülne, akkor talán találhatok valamilyen indokot, az egyre gyakrabban képen látható, igazolhatóan nem mesterségesen festett babos és fehér tarka sámákra. Mégegyszer köszi az információkat, a jávai seregélyeket nem tenyésztettem. Nálam főleg lisztkukacot és gyümölcsöt ettek. Rengeteget. Az sajnos igaz, hogy senkinek nem kellettek! Nagyon látványos csapatmadarak, sőt szépek! Üdv.LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 jún. 19, 18:37 
Hat, azt hittem a samafotok shama reszerol nagyobb erdeklodest valtanak ki, de mindenesetre meg 2 kep mas fajokrol.

A dajalrigo feketehasu alfaja, es par orvos pitta:

Csatolmány:
IMG_20150619_083821~2~2.jpg
IMG_20150619_083821~2~2.jpg [ 143.46 KiB | Megtekintve 10837 alkalommal. ]


Csatolmányok:
rsz_img_20150615_070543.jpg
rsz_img_20150615_070543.jpg [ 131 KiB | Megtekintve 10837 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 jún. 15, 9:00 
Es akkor 2 kep a korabban emlitett safranymadar (minivet) fajrol.
Jo leppukkant peldanyok, sajna az itteni piacokon igy nez ki a madarak jo resze, bar neha ki lehet fogni jobb allapotuakat is. Aki ezeken a kepeken latja oket eloszor, az alghanem meglepodik, mi tetszik rajtuk.
A neten scarlet minivet es sunda minivet nevekre rakereseve lathatok ep, stabadon fotozott peldanyaikrol kepek.

A felso kepen a saragasabb skarlat, alatta a pirosabb szundai faj.

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 jún. 15, 8:34 
Es meg 2 "medani" sama kepei.
Allitolag fiatal himek?
Mig az elozoket 40, ezeket 30ezer Ft-ra tartottak.

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 jún. 15, 8:03 
Hat lassuk csak akkor igy.

Ezek elvileg "szuper medani" (eszak-szumatrai hosszufarku) samak, noha nekem nem tunnek olyan szuper hosszufarkunak.
Arusuk szerint farkuk hossza 18 cm.

Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 jún. 15, 7:47 
W.L. írta:
A tobbi kepet majd talan akkor, ha a forum egyszer ujra normalisan mukodik. Egyelore nem hagy tobbet feltolteni!

Van közvetlenül a szövegbox alatt egy "Kép feltöltése a hozzászóláshoz" link. Ha arra kattintasz akkor egy külső szolgáltató segítségével korlátlan mennyiségben (és méretben) lehet képeket feltölteni, amiket azonnal be is illeszt a hozzászólásba. Próbáld ki azzal!

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 jún. 15, 6:12 
A tobbi kepet majd talan akkor, ha a forum egyszer ujra normalisan mukodik. Egyelore nem hagy tobbet feltolteni!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 jún. 15, 6:12 
Shama,

Ma reggel csinaltam neked par fotot a piacon.
A madarak mellett a helyi allapotokat is jol mutatjak, nevezetesen, hogy miert is nagy itt a frissen vasarolt madarak kozt a halalozasi arany.
Sajna mivel a forum megint rakoncatlankodik, szinte keptelen vagyok oket feltolteni. Kepes hozzaszolasok elkuldese utan egyszeruen visszadob a kezdolapra a hozzaszolas megjelenitese helyett!
Ezen az egy kepen, ha most epp megjelenik, az olcsobb, alighanem borneoi samak vannak:

Csatolmány:
rsz_img_20150615_065336~2.jpg
rsz_img_20150615_065336~2.jpg [ 133.88 KiB | Megtekintve 10014 alkalommal. ]


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára W.L. 2015 jún. 15, 6:22-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 jún. 15, 5:30 
Warhawk,

Igen, az a faj.
Mint mar irtam, nekem is tetszik.
Mivel csak Celebeszen el, az indonez exportok leallasaval gondolom szinte elerhetetlenne valhatott, hacsak csehek vagy ruszkik illegalisan be nem viszik az EU-ba valahogy.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 jún. 13, 18:12 
W.L. írta:
A vastagcsoru seregelyek itt is olcsok (1000 ft) es mivel szarazelesegen tartjak oket a szekletuk sem tul veszes, de helyem nincs szamukra. Az meglep, hogy egy ilyen bizarr es tavoli faj otthon nem kellett senkinek. Szaporitanod nem sikerult?

Ez ugye a Scissirostrum dubium? Én ezidáig csak képen láttam, engem is meglep, hogy nincs rá kereslet mifelénk, mert szerintem kifejezetten dekoratív, érdekes faj.


(Csendben megjegyzem, hogy egyszer úgyis beszerzek valamiféle seregélyt, mert már régóta kacérkodom a gondolattal :lol:)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 jún. 13, 16:19 
Safranymadaram ugye mar csak egy van, a sargamellu him.
Ezt frissen befogottkent vettem, tehat szine termeszetesen ilyen.
Egyertelmuen mutans, amihez hasonlot meg nem lattam maskor, ezert nem is emgedtem el a regi parommal egyutt. Azok kozul a him vegig top allapotban maradt, mikent egyelore ez a sarga is, am a tojo idovel kezdett nemileg megviseltnek tunni, bar nem annyira betegnek mint inkabb talan valami hianyossagot mutatonak tunt. Taplalekuk nalam alomkukac, gyari tojasos eleseg a parnal kinai gyartmanyu lagyevoknek keszult granulatummal keverve, es a veluk egyutt tartott gyumolcsevoknek betett bananbol is csipegetnek illetve a papaszemeseknek adott cukros vizbol is kortyolgatnak.
Hogy ez kovetendo pelda lehessen, ahhoz meg nem tartom eleg ideje ezt a fajt, mindenestre a tobbi rovarevonel jobban birjak a fogsagot.

Az itt kaphato 3 faj kozul kulonben nem a skarlat a legszebb, mert annak himjei itt inkabb vilagos narancssargak mint pirosak (a tojok citromsargak), hanem a karcsubb es valoban piros szundai minivet, melynek mindket neme piros. A leggyakoribb es legolcsobb (kb 600 ft) a legkisebb fahejszinu, ami most nekem is van.

A lila seregely aranak megkerdezese utan mar le is kerult a listamrol, barati aron lenne 50ezer ft egy par.
Ezeket az erdekesebb afrikai pintyeket es lagyevoket mind egy itt elo holland importalja, akinek a madaraszas hobbija is, igy hajlando olyan fajokat is behozni amikre itt csekely az erdeklodes ha neki azok pont kellenek. Indonez kereskedok is importalnak fokent Szenegalbol es Tanzaniabol, de csak keresettebb fajokat, elsosorban csicsorkeket, masodsorban vidakat es par seregelyfajt, szovopintyeket mar szinte egyaltalan nem.

A vastagcsoru seregelyek itt is olcsok (1000 ft) es mivel szarazelesegen tartjak oket a szekletuk sem tul veszes, de helyem nincs szamukra. Az meglep, hogy egy ilyen bizarr es tavoli faj otthon nem kellett senkinek. Szaporitanod nem sikerult?

Itt meg jo messze vannak attol, hogy a behurcolt idegen fajok miatt aggodjanak, de ha fel is merulne ez a tema, akkor is talan inkabb az orszag mas reszeirol tomegesen behozott fajok jelenthetnenek problemat, nem az afrikaiak.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 jún. 13, 11:59 
Szia WL.
Változatlanul örülök annak, hogy a lágyevők iránti érdeklődésed is töretlen. A leírtakkal kapcsolatban néhány megjegyzés:
A minivet madarakról kérlek írj idönként. Minden információ segítheti a nagy ritkán hazánkba is bekerülő minivetek életbentartását. Már ez is nagy dolog. Ezt követheti a szaporítás kísérlete. Amiről tudok, nálunk a skarlát minivet fordul elő. Nekem is volt vagy 15-17 évvel ezelőtt. A legszebb madarak egyikének tartottam. Mint utóbb kiderült, már az is rekordnak számít, hogy nálam a hím közel két évet élt, a tojó ennek alig a felét. Azóta azt hallom, hogy a jobb élőeleség beszerzése ellenére, csupán pár hónapig sikerül életben tartani. Ezt a drága és szép madarat jó lenne megmenteni, megtartani európai viszonyok között is, és nem a kukába dobálni. Tehát írj a Tieidről! Tudom, hogy azok ráadásul még kisebbek is, mint a skarlát, méris úgy látom nálad bírják a gyűrödést. A sárga hasú különösen érdekel! Vajon valóban mutáció, vagy a korábbi tartás során vált ilyenné? Többet is láttál korábban ilyent?
A vastagcsőrű seregélyek csapatban mutatnak igazán! Nekem is volt belőlük jó néhány! Végkiárusításból kerültek hozzám, piti áron. Nálunk csak ilyen megszállott lágyevős bukott rájuk, mint amilyen én vagyok. Másoknak nem kellett. Nagy hiba mert könnyen tartható, és méretre is kisebb mint a legtöbb seregély. Egyetlen hibája a széklete, illetve egy csapat madár sokat eszik. Amennyiben rászánod magad a vásárlásra, feltétlenül tegyél fel odukat. Még akkor is látványos a viselkedésük, ha nem is szaporodnak. Én a csőrük miatt nem társítottam más fajokkal.
Az afrikai fajokról az a véleményem, hogy Neked akkor kellene velük foglalkozni, ha majd egyszer itthon kezded el a madarászkodásodat. Neked prófi módjára kell megismerned az ottani ázsiai, szigetvilági fajokat, esetleg írásban is feldolgozva tapasztalataidat. Ezt az afrikai segegélyek kapcsán említem. Mellesleg nekem különösen érdekes, hogy ezek a fajok, más egyebekkel, hogyan, milyen csatornákon jutnak el hozzátok! Ezek szerint létezni kell a legális engedélyezett kereskedelemnek. Azt csak csendben megjegyzem, hogy ott egy meleg égővről hasonló melegégövre bekerülő madarak esetében nem félnek a "behúrcolás" veszélyétől? Üdv LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 jún. 7, 23:48 
Es ha mar itt vagyok, blogozok is egy kicsit.
Utolso beirasom ota lagyevoallomanyom nemileg gyarapodott. Beszereztem par tovabbi papaszemest, sikerult 2 tovabbi pikkelyes bulbult talalnom regi maganyos peldanyom melle (ez nagyon sokaig tartott!) es a fahejszinu safranymadarak (minivetek) egy mutans him peldanyat, aminek melle a szokasos voros helyett kanarisarga.
Helyszuke miatt azonban vegul 3 papaszemest (azokbol a fajokbol amikbol 4-4 volt), a viragjarot es a regi safranymadarpart elengedtem a zsufoltsagot csokkentendo.
Tovabbra is nagyon tetszenek azonban azok a vorosfarku, sargacsoru, hamuszurke celebeszi vastagcsoru seregelyek amik meg mindig nagy szamban, olcson kerulnek piacra. Esetleg varhato Afrikabol a kistestu es gyonyoru lila seregelyek erkezese is, azok is nagyon vonzok lennenek.
A gond mint mindig: hely, hely es hely!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 jún. 7, 20:21 
A tudomanyosan leirt alfaji besorolasokra fittyet hanyva az indonez madaraszok persze mind a szumatrai, mind a borneoi samakat szamos "fajra" osztjak.
(A "faj" szot itt igen liberalisan hasznaljak, kb mint nalunk a "fajta" szot, es pl a zebrapinty minden szivaltozatat is kulon "fajkent" emlegetik. :-)))

Mindenesetre ez az oldal targyal nehany szumatrai "fajt":
http://kicaukan.blogspot.com/2014/12/je ... i.html?m=1
De hozzateszi hogy csak Aceh tartomanyban szamos kulonbozo " faj" talalhato.

Egy masik oldal a borneoi "fajokat" targyalja, a fehersapkason tul 2 fobb "fajt" kulonboztetve meg is irva le, bar a bevezetoben megyzi, hogy Sumatrahoz hasonloan Borneon is sok "faja" el a samanak:
http://indonesiamuraibatu.blogspot.com/ ... o.html?m=1


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 jún. 7, 19:56 
En jobb hijan erre az oldalra tamaszkodom:
http://ibc.lynxeds.com/species/white-ru ... alabaricus

Itt 12 alfajt sorolnak fel ugy, higy abban ket fehersapkas es a feherhasu andamani (tehat nem nikobari) alfaj is benne van:

malabaricus (Scopoli, 1786) - W & S India.

leggei (Whistler, 1941) - Sri Lanka

interpositus (Robinson & Kloss, 1922) - Nepal, N, CE & NE India, Myanmar, S China (S Yunnan), Thailand and Indochina

macrourus (J. F. Gmelin, 1789) - Con Son I, in S Vietnam

albiventris (Blyth, 1859) - Andaman Is.

tricolor (Vieillot, 1818) - W Malaysia, Sumatra, Java, Bangka, Belitung, Natuna Is and Anamba Is.

melanurus (Salvadori, 1887) - W Sumatran islands (except Enggano)

mirabilis Hoogerwerf, 1962 - Prinsen I.

nigricauda (Vorderman, 1893) - Kangean I.

stricklandii Motley & Dillwyn, 1855 - N Borneo, including Banggi I.

suavis P. L. Sclater, 1861 - Borneo (Sarawak and Kalimantan)

barbouri (Bangs & J. L. Peters, 1927) - Maratua Is, in E Borneo

A cikk kimondottan kiter arra, hogy tobb korabban leirt "alfajt ma ma szinonimanak tekintenek.
Az egyes alfajok elterjedese tobbnyire foldrajzilag eleg jol elkulonul, es jo reszuk csak olyan kis szigeteken el, hogy onnan aligha kerul kereskedelmi forgalomba.
Tudtommal India es Sri Lanka sem exportal madarakat jo ideje (legalabbis legalisan) tehat 2 tovabbi alfaj is kiloheto.
De meg ha a 2 del-azsiai orszagban endemikus alfajt is meghagyjuk, akkor is csak 5 feketefeju es fekete-feher farku alfaj marad mint az Europaban forgalomba kerulheto samak feltetelezett hovatartozasa.
Gondolom az egyes alfajok kozti kulonbsegek valahol le vannak irva, en a neten indonez madaraszoldalakon (amelyeken rendre megjelennek boduletes okorsegek is) pl ezt talaltam a borneoi es szumatrai samak megkulonbozteteserol:

http://kicaukan.blogspot.com/2014/01/ca ... a.html?m=1

Talan valami online forditoval le tudod fordittatni, ha nem, es erdekel, akkor jelezd es majd ideirom a lenyeget.

Egyebkent a samaknak itt rengeteg cikket illetve kisebb konyvecskeket is szentelnek, leven talan a legnepszerubb itteni enekesmadarfaj.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 jún. 7, 19:18 
Szia WL!
Köszönöm a válaszokat. Nem szeretnék az IDRE fórummal visszaélni avval, hogy magánlevelezésre használom, de így tudlak elérni. Az a helyzet, hogy eddig a sámákkal kapcsolatban általánosságban közel 20-21 alfajt ismerek, de ezek pontos beazonosítása irodalmi forrás hiányában szinte lehetetlen. A felismerésben csekély támpont a színek eltérése a hason, mivel ez a fehértől a sárgás őzbarnától a piroson át a teljes feketéig terjed. Ez számomra azért érdekes, mivel korábbi csízes kutakodásom alapján,- amikor a színek és az éghajlat kapcsolatát vizsgáltam,- azt tapasztaltam, hogy itt komoly összefüggés található. Ez ad számomra támpontot a sámák esetében is. Sajnos Európában nagy a tudatlanság ezen a téren. Hazánkban pedig teljesen egyedül vagyok. Egy pontos standard óriási segítség lenne. Ez elsősorban a tenyésztésüket könnyítené meg. Elvben bármelyik keresztezhető bármelyik alfaj egyedével, ha ez nem sáma lenne! A legtöbb tenyésztői kudarc itt kezdődik. A KÜLÖNFÉLE alfajoknál a hím legtöbbször agyonveri a vele nem azonos alfajú tojót, vagy jobb esetben egyszerüen a párzás elmarad. Nekem több helyről származó madaraim vannak, és mivel eladásra nem termelek, ezért most a keresztezésekkel próbálkozom. A kérdéseim is ezt a célt szolgálja. Nem is értem, hogy bármekkora is a 21 alfaj elterjedési területe, és az alfajok között átfedés is bizonyított, hogy lehet, hogy nincs közöttük bizonyítottan keresztezett egyed? Na és akkor a rokon fajokról még nem is beszéltünk. /PL. csupán Borneón 8 vagy 9 alfaj található!/ A hamisítások sajnos nem a tisztességes madarászatot segítik. Már nálunk a monori bőrzén is megjelentek ilyen festett madarak, nem sáma. Ez egy etikai kérdés. Nos mégegyszer köszönöm a választ. Nekem minden kis segítség hasznos! Üdv. LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 jún. 6, 22:50 
1. Nem tudom. Neheziti a dolgot, hogy egy megbizhato (nagy)kereskedo ismerosom szerint a fehersapkasok jo resze hamisitvany, festik a fejtollaikat. Ilyesmiben nagyon jok az indonezek, igy en mar nem is igazan figyelek oda a fehersapkasokra.
Az emlitett kereskedo szerint mikor o kap Borneobol vadbefogottakat frissen, jo ha 1 fehersapkas van 500 kozott.

2. A korabban beszurt link szerint 2 alfaj van Szumatran, tricolor a fo szigeten (plusz a Malaj-felszigeten es Javan), es melanurus a Szumatratol nyugatra eso kisebb szigeteken.

Az indonezek mint mar korabban is irtam a farokhossz alapjan a szumatrai samakat a hosszufarku "medani" es rovidebb farku "lampungi" tipusokra osztjak fel, plusz a feketefarku "niaszi" samat (a melanurus) is megkulonboztetik, de utobbiakat megint csak gyakran hamisitjak festessel.
Farokhosszt sosem mertem, de ezt is gyakran hamisitjak ugy, hogy osszeragasztanak farktollakat. Ez leirva gagyin hangzik, de allitolag egesz hitelesre meg tudjak csinalni. Egy "eredeti medani" him mar frissen befogva is kb 30.000 ft, ami a borneoiak aranak kb otszorose.

3. Nem figyeltem ra. Mindenesetre a Nikobar-szk Indiaban vannak.

4. Eloben meg sosem lattam, csak a neten.
A korabban leirtak miatt itt is tartanek a hamisitasoktol.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 jún. 6, 15:38 
Kedves "indonéz" barátom! Üdv WL.
Amennyiben belenézel az IDRE levelezéseibe, kérlek írj meg néhány információt a Murai Batukkal kapcsolatban. Tudom, hogy különösen téged nem hoznak lázba, de talán tudsz válaszolni néhány kérdésemre!
1. a BORNEÓI FEHÉRFEJŰ /StRIKLANDI/ nemek között mennyire felismerhető az eltérés?
2. A szumátrainak milyen hosszú a faroktolla, illetve van e ott is több változat, alfaj?
3. A fehérhasúval találkoztál-e piacon, ára? /Nikobári/
4. Tarkák gyakoriak-e, áruk?
Egyébként gratulálok én is a timori eredményeidhez! Jó egészséget, Üdv. Lakó Antal


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2015 feb. 21, 16:33 
Hali!

W.L.

Én is olvasom szívesen írásaidat, csak nemigen van időm fórumozgatni, de olvasgatni azért még (néha) szoktam.De majd egyszer ha lesz időm rám fog jönni a szájmenés... :D

A pinterest-en találtam az alábbi képet.

Nem bánnám ha a kertemben ilyen madáretetőkre lenne szükség......egye fene.. :)



Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 feb. 18, 0:27 
Kosz a batorito megjegyzeseket. :-)

RF, a papaszemesmadarak, plane egy kisebb csapatban, szerintem tokeletes valasztas.
A kedvenc lagyevoim, ha csak egyfele lagyevot tarthatnek, en oket valasztanam.
Van itt a forumon kulon topikjuk is, erdemes azt is elolvasni. Tervezek par fotot is betenni oda hamarosan a jelenlegi 4 fajomrol.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 245 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 14:57
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO