Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 dec. 14, 6:07 
Nana, nem háborgok én, csak úgy ecseteltem a kertes ház "előnyeit".Azért bevallom, ha ezek az "alapzajok" nem lennének, nagyon hiányoznának.Lásd, hogy mennyire mazohista vagyok erre a zajkavalkádhoz magam is hozzájárulok a papagájaimmal. :lol: Szóval így szép a világ.

A Centenáriumi lakótelepen az exemmel laktam 87-től pár évig oda is magammal akartam vinni cinkotai hangulatot de a nej nem bírta a kiképzést.(vagyis az állatokat) :)

És bizony volt TV,méghozzá Kékes.Többet volt rossz mint jó. :evil:

A légpuskát meg apámtól örököltem,Budapest Lampart vagy valami ilyesmi, de már veterán kategória,közel annyi éves mint én.Még távcsövet is raktam rá,szóval nem egészen 3 méterről el lehet vele találni egy tízemeletes panelházat.Már ha odáig ki bírná lőni a golyót.. :?

És mivel csak 6 madár lehet bent engedéllyel(elméletileg, de már 9 van)ezért nem hozhatom be a felsorolt üvöltözőket.
Egyébként a fülemülénk nagyon szépen énekel, csak akkor az első félórában haragszom rá aztán már csak csendes beletörődéssel hallgatom.Mást úgysem tudnék.. :)


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 20:10 
jojo írta:
Hali!

Nálunk a Gazdaság út mellett van az öreg cinkotai temető.Ugyan itató kutak nincsenek de a szomszédos kertes házaknál azaz nálam is van kerti tó és odajárnak inni a madarak.
Mi is "megnyertünk" magunknak egy fülemüle párt és a hím tavasszal úgy üvölt, éjjel, hogy nem lehet tőle aludni.Az persze buli, hogy kimegyünk 1 éjjel és jót szórakozunk..azaz élvezettel hallgatjuk a koncertet.

De próbáljon valaki itt két hétig itt lakni, és hallgassa (mert aludni úgysem tud) az éjszakai koncertjét.Ha ő befejezte, akkor váltják a rigók és egyéb üvöltöző pár centis "fenevadak".Aztán megérkeznek a szarkáink és a szajkóink és a minden reggeli területvédő szópárbajukat csak a mi ablakaink közelébe szeretik elrendezni.
Ha esetleg rossz éved van akkor megjelennek a gyöngybaglyok és a 4 m-re lévő diófán adják elő a koncertjüket--órákon át.A fülemülénél is az öngyilkosságon gondolkodsz, de a baglyoknál ez már szent elhatározás lesz.
Ilyenkor az ember fogja az odakészített kavicsos vödröt és dobálja az éjszakát, és közben tapsol, hátha erre elriadnak--de nem.Kicsi pihi, és újrakezdik.Ilyenkor szoktam gondolkodni, hogy lemegyek a légpuskáért..

De "hálistennek" van egy görénycsalád amely feljár a padlásra és ott futkároznak olyan dübörgéssel mintha lóversenyen lennél az epsomi derbyn.

Ilyenkor ököllel verjük a gipszkarton mennyezetet ami eredményez is egy 5 másodperces szilenciumot.Ekkor hallod meg, hogy a kert végében a fácánok kakattolását, és tudod, hogy most rugdalják le a sziklakertről a fenyőmulcsot amit 2 órán keresztül terítettél szét nagy odaadással.

Ebben az a jó, hogy most már elfeledkezel a fülemüléről, a rigókról, a baglyokról és egyéb azt alvást "elősegítő" állatokról.

Eljött a hajnal és boldogan nézünk egymásra a nejemmel, hogy végre nem kell itthon lenni, és mehetünk dolgozni.A munkahelyeden meg nem értik miért vagy nyúzott és kialvatlan.

Ó ,mily élvezet egy kertes ház, itt igazán élvezni lehet ezt a csodás kertet ami neked van és micsoda környezet...mondják a vendégek.Csak ők nem tudják, amit én tudok, és elnézően együtt értően bólogatok.

Nem ők szedik le a kocsidról a görényszart amit bosszúból helyeztek el görények azért mert megzavartad az éjszakai galoppversenyüket.

De úgy szép az élet ha zajlik. :D


Én is ugyanilyen körülmények között élek, én élvezem ezt a madár kavalkádot!
A padlásomon idén volt görény vagy nyest mozgolódás, mikor megbojgatták a kuckójukat, akkor költöztek a kölykökkel, az éjjszakai kaparászásuk minket is baromira zavart, nameg fostam, hogy a madaraimat fogják zargatni, egy héten keresztül minden nap feljártam a padlásra és tovább költöztek tőlünk :D !

Éveken keresztül keltett egy gyöngybagoly pár a Templomunk padlásán, kihelyezett költőládában, de tavaly valami történhetett a párral, mert idén nem voltak a szokott helyen, pedig a költőládájukat infra kamerával szereltük fel, hogy kiváncsiskodjunk az eseményekről, de hiába, a bagoly párunk idénre eltünt a megszokott költőhelyükről :( !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 20:02 
Hehe, én megértem jojot, mikor egyszer nyáron tesómnál aludtam Csömörön, aki egy erdő szélén lakott, hajnalban már ki akartam ordítani az ablakon, hogy KUSSLEGYENMÁÁÁR!!! :mrgreen: Nyócezer madár egyszerre már kicsit nekem is sok volt, pedig falusi vagyok, de itt a pusztában egész csend van :lol: .


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 19:57 
Megszokom? Mikor? Majd 50 éve itt lakom, szted van még esélyem??? :D


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 dec. 13, 19:41 
Hali!

Nálunk a Gazdaság út mellett van az öreg cinkotai temető.Ugyan itató kutak nincsenek de a szomszédos kertes házaknál azaz nálam is van kerti tó és odajárnak inni a madarak.
Mi is "megnyertünk" magunknak egy fülemüle párt és a hím tavasszal úgy üvölt, éjjel, hogy nem lehet tőle aludni.Az persze buli, hogy kimegyünk 1 éjjel és jót szórakozunk..azaz élvezettel hallgatjuk a koncertet.

De próbáljon valaki itt két hétig itt lakni, és hallgassa (mert aludni úgysem tud) az éjszakai koncertjét.Ha ő befejezte, akkor váltják a rigók és egyéb üvöltöző pár centis "fenevadak".Aztán megérkeznek a szarkáink és a szajkóink és a minden reggeli területvédő szópárbajukat csak a mi ablakaink közelébe szeretik elrendezni.
Ha esetleg rossz éved van akkor megjelennek a gyöngybaglyok és a 4 m-re lévő diófán adják elő a koncertjüket--órákon át.A fülemülénél is az öngyilkosságon gondolkodsz, de a baglyoknál ez már szent elhatározás lesz.
Ilyenkor az ember fogja az odakészített kavicsos vödröt és dobálja az éjszakát, és közben tapsol, hátha erre elriadnak--de nem.Kicsi pihi, és újrakezdik.Ilyenkor szoktam gondolkodni, hogy lemegyek a légpuskáért..

De "hálistennek" van egy görénycsalád amely feljár a padlásra és ott futkároznak olyan dübörgéssel mintha lóversenyen lennél az epsomi derbyn.

Ilyenkor ököllel verjük a gipszkarton mennyezetet ami eredményez is egy 5 másodperces szilenciumot.Ekkor hallod meg, hogy a kert végében a fácánok kakattolását, és tudod, hogy most rugdalják le a sziklakertről a fenyőmulcsot amit 2 órán keresztül terítettél szét nagy odaadással.

Ebben az a jó, hogy most már elfeledkezel a fülemüléről, a rigókról, a baglyokról és egyéb azt alvást "elősegítő" állatokról.

Eljött a hajnal és boldogan nézünk egymásra a nejemmel, hogy végre nem kell itthon lenni, és mehetünk dolgozni.A munkahelyeden meg nem értik miért vagy nyúzott és kialvatlan.

Ó ,mily élvezet egy kertes ház, itt igazán élvezni lehet ezt a csodás kertet ami neked van és micsoda környezet...mondják a vendégek.Csak ők nem tudják, amit én tudok, és elnézően együtt értően bólogatok.

Nem ők szedik le a kocsidról a görényszart amit bosszúból helyeztek el görények azért mert megzavartad az éjszakai galoppversenyüket.

De úgy szép az élet ha zajlik. :D


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 12, 23:10 
feketemarcsi írta:
Az úgy kezdődött, hogy néhány éve egy-két fekete alapon foltos rigót lehetett látni, aztán egyre világosodtak, átmentek fehér alapon fekete pöttyösbe és az idén először találkoztam hófehérrel. Elég vehemens kis jószág volt, simán zuhanórepülésben letámadott és méltatlankodva leszállt pár méterrel arrébb egy sírkőre, addig ott billegett, tele volt a csőre gilisztával. Mikor elindultam, visszanéztem és behúzott a sír mellett lévő fa koronájába.

Megmondom neked őszintén, azért nem mondtam senkinek még egy-két hétig, nehogy valakinek eszébe jusson kirabolni a fészkét. Ezek vadon élő madarak, nem lenne jó, ha valaki befogná őket.

A pöttyös is nagyon helyes volt, fehér alapon néhány szál fekete tollal, dalmatarigó. :lol:

Szerencsés helyzetben vannak, mert a régi nyomós kutak előtt van egy fém mélyedés ráccsal, így szárasság idején is van ivóvizük, mert az ilyen túlfolyós renszerű.


:07:

Én még eddig nem találkoztam a természetben fehér szinű fekete rigóval!
Örülnék neki, ha egyszer legálisan is tarthatnék egy tenyésztett feketét. Addig meg jönnek hozzám vendégségbe!
Az egyik barátomék kertjébe rengeteg költ, van egy szőlő lugasa, minden évben ott költ a fekete rigó pár! A lugas alatt hűsölve kávéznak a feleségével(akivel közösen is madarásznak), közben a rigó fél méterre eteti a fiókáit, na az a mozi :D !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 11, 23:02 
feketemarcsi írta:
Ilyen rigót én is ismerek, nyáron támadott le anyukám sírjánál, mert ott volt a fészkük a fán. Az is hófehér, fekete szemekkel és a vehemens természetéből arra következtetek, hogy hím.


Na ne már! Komolyan mondod? Recesszív fehér mutációja a természetben a fekete rigónak élne nálunk :roll: ? Bisztos vagy abban, amit leírtál? A tarka előfordul, egyre gyakrabban. Ma jöttünk Győr mellett! Meg kellett volna látogatnom anyukád sírját, hátha én is láthatnék egy fehér példányt :?: !
Ha legközelebb megtámad, légyszi fotózd már le! Kíváncsi lennék rá nagyon :D !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2011 dec. 11, 11:00 
Az utolsó képnél asszem a mellette lévő ketrecen lévő latin név a szerecsen csuk, tehát igazatok van a fülemülével. Ha élőben is láttátok, akkor bizonyosan igazatok van a feketerigóval. Nekem nagyon vékonyka, gyenge fejű, csörű madárnak tünt, nem rigósnak.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 10, 22:24 
Szia Aratos!

Köszi a fajmeghatározásokat és neveket!

Az őszapók is nagyon bejöttek olaszban, a hím szépen fújta a nótáját :D !

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 10, 22:22 
Hello Brimston!

Szerzőnek én nem nevezném magamat, inkább egyszerű képkészítő paraszt gyereknek :wink: !

A fehér fekete rigón azért vitáznék, élőben rendesen megnéztem őket, szerintem nem keverem össze a seregély mutációval, videót is készítettem róluk, de sajna azt véletlenül letöröltem.

Még egy kép! Mi lehet ez? Már mashol is érdeklődtem utána.

Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 11, 19:40
Hozzászólások: 14
Valódi név: Arató Soma
   
Hozzászólás 2011 dec. 10, 22:18 
laczkó tamás írta:
A lágyevős témakörrel és fajokkal kapcsolatban nagyon az elején járok!
A feltett képeken szereplő fajok neveit szeretném megtudni Shama?
Remélem mind ide tartozik?
Amelyiküknek tudom a nevét azt odaírtam a kép alá, ha valamit helytelenül írtam, légyszi javítsatok ki!


Hello!
Színváltozatokról sajnos nem tudok nyilatkozni.

1. Szakállas bajszika (Lybius dubius)
2. valamelyik fényseregély talán az ibolyás fényseregély (Lamprotornis purpureus)
3. Feketemellű rigó vagy rhododendronrigó (Turdus dissimilis) + a háttérben pagodaseregély (Sturnus pagodarum)
4. Kék fülemüle (Luscinia cyane)
5. Háromszínű fényseregély (Lamprotornis superbus)
6. Kacagójancsi vagy kacagó kokabura (Dacelo novaeguineae)
7. Őszapó (Aegithalos caudatus) valamely déli alfaja, talán az olasz (A. c. italiae)
8. Fekete rigó (Turdus merula)
9. Dayal-rigó (Copsychus saularis)
10. Seregély (Sturnus vulgaris)
11. Fehértorkú fülemüle (Irania gutturalis)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aratos 2011 dec. 10, 22:29-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2011 dec. 10, 19:01 
helló

Komoly madarak, ezek egyike másika már erősebb fajismeretet feltételez. Egyébként sok alá nincs írva semmi, de a képet megnyitva látszik a kép neve, amit gondolom a szerző adott neki, és ott is vannak jó megoldások szerintem. Az utolsó képen nagyon halványan látszik a latinnév, Saxicola caprata, szerecsen csuk.
A fehér feketerigó szerintem nem rigó, akkor inkább seregély az is. Szerintem.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 10, 18:17 
A lágyevős témakörrel és fajokkal kapcsolatban nagyon az elején járok!
A feltett képeken szereplő fajok neveit szeretném megtudni Shama?
Remélem mind ide tartozik?
Amelyiküknek tudom a nevét azt odaírtam a kép alá, ha valamit helytelenül írtam, légyszi javítsatok ki!

Kép

Kép
fényseregély

Kép

Kép

Kép
háromszinű fényseregély

Kép
kokaburra

Kép

Kép
fekete rigó recesszív fehér mutációja?

Kép

Kép
seregély szatiné mutációxszatiné örökítő normál szín

Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 10, 18:04 
Sziasztok!

A gyúrgyalagos témához kapcsolódó képek Reggio Emilia-ból :D :

Kép
kármin gyúrgyalag(Merpos nubicus)
Kép

Kép
vöröstorkú gyúrgyalag(Merops bulocki)

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 dec. 10, 16:43 
Vagy 20 éve vettem kint egy madárlexikont, írtó jó volt, már bánom, hogy eladtam.
Abban láttam egy elég nagy röpdét, még agyagfal is volt benne, ott láttam először gyurgyalagot fogságban.
Gondoltam, hogy na ez is biztos milliomos, hogy tudja neki a méheket biztosítani.De legalább az alant írtakból, okosabb lettem.

Most láttam a schönbrunni állatkertben a röpdéjüket.Alig bírtam elszakadni tőlük.Csodaszépek.Máá.. megint egy olyan valami, ami nem lesz a listámon.Érdekes, hogy szaporodik ez a lista. :mrgreen:


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2011 dec. 10, 12:36 
...más országokban, persze! :wink:

_________________
Cséplő Árpád


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 16, 22:07
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO