Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2016 nov. 23, 14:24 
Kisebb kiszerelésben is kapható (néha / néhol) : NutriBird F16 800 gr ~ 2,000 HUF. :-(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 20, 15:57 
jojo írta:
Pont ezt a formulát nem találom,de úgy 1600 Ft. körül van nem?

Kb igen, de sajnos a Versele oldalán sem találtam meg mindegyik terméküket (illetve olyan is volt ami fent volt, de nem is kapható). Gondoltam más cégnek is hátha van hasonló terméke (igen, akár társulni is jó megoldás lenne egy próba erejéig).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2012 nov. 20, 13:42 
Próbálj társulni pár emberrel hátha kell valakinek. Mondjuk én is kipróbálnám.Mondjuk jó lenne tudni az árát is ehhez. :oops:

Pont ezt a formulát nem találom,de úgy 1600 Ft. körül van nem?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 nov. 20, 10:31 
Kis hazánkban kapható gyümölcsevőknek való pellet? Mert a Harrison's pellet nehezen beszerezhető és "kissé" drága. Gondoltam megkérdem, hátha valaki tud valamit.... :mrgreen:

**UPDATE:

Sajnos a NutriBird P16 Original pellet 10 kilós kiszerelésben kapható csak, így kipróbálásra nem jó (kicsit sok lenne ha nem válik be). :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2012 feb. 9, 23:10 
conure írta:
A tapasztalatom az, hogy az aratingák ugyan úgy képesek bármire, akárcsak a pionitesek. Rosszaságért, rumliért egyiknek sem kell menni tanácsért sehova. Apró különbség, hogy a sapkások talán jobban használják a lábukat, míg a 'tingák sokkal jobb repülők. Na veszekedésben viszont az aratingák viszik a prímet.
Apropó veszekedés vagy civakodás: a kisebb aratingák a párjukkal szinte soha nem civakodnak, annál inkább a szomszédokkal. A nagyobb zöldek viszont egymással is hajbakapnak, akárcsak a sapisok.


Jaja, ismerős szitu, néha úgy kalapálják egymást, hogy rájuk kell szólnom, 5 perc múlva már egymás fenekében vannak. :D Meg az is a kérdés ki a szomszéd, míg csak a zöldekkel éltek együtt valahogyan Csibészke volt a vezér, még arra is képes volt, mikor vendégségben voltunk velük Kygáéknál, hogy simán kihívta verekedni a házisapisokat. Hihetetlenül jó fejek ezek a sapisok, igaz, hogy csak 17 dekás, de úgy érzi, hogy ő egy kétméteres baseball játékos és senki nem tudná lenyomni. :D Biztos láttál már ilyet, kinyitja a szárnyait mint egy angyal és lassan, szépen forog körbe nyitott szárnnyal a tengelye körül, ez a testbeszéd azt jelenti, hogy "láthatja mindenki, milyen hatalmas és erős ő, kész megvédeni a családját az idegenektől". Az csak a vicc, hogy ez a család a párja, a féléves Sámson baba és én voltunk. :oops:
Mióta itt a szürke, hát ő megválasztotta azonnal magát fővezérnek, aztán a sapisok el is fogadták, hogy dresszurálja őket.

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2012 feb. 9, 18:51 
A tapasztalatom az, hogy az aratingák ugyan úgy képesek bármire, akárcsak a pionitesek. Rosszaságért, rumliért egyiknek sem kell menni tanácsért sehova. Apró különbség, hogy a sapkások talán jobban használják a lábukat, míg a 'tingák sokkal jobb repülők. Na veszekedésben viszont az aratingák viszik a prímet.
Apropó veszekedés vagy civakodás: a kisebb aratingák a párjukkal szinte soha nem civakodnak, annál inkább a szomszédokkal. A nagyobb zöldek viszont egymással is hajbakapnak, akárcsak a sapisok.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2012 feb. 9, 15:25 
conure írta:

Az ékfarkú papagájok és a Pionetes-ek viszont izgő-mozgó, állandóan ügyködő madarak, így ledolgozzák a kalóriákat. Az arák meg alapból hatalmas energia felvevők.

(azért természetesen minden relatív, nem mindegy a tartási hely nagysága és a hőmérséklet sem)


Amúgy köszi a választ a grittre :idea:


Nálam a sapisok sem repülőbajnokok, de hát igaziból ők a lombkoronában inkább kapaszkodnak, látszik is a lábukon, erős, izmos, mint egy hokisé. :D
Az aratingák is nagyon tetszenek, de hát sajnos arra már nincs helyem, hogy belőlük is legyen egy pár, volt idő, mikor a görcs megevett egy pár nappapagájért, annyira tetszett, de be kell látni, hogy a szoba ennyi madarat bír el oszt passz. Még így is szerencsés vagyok, hogy a feketesapkásaim is olyan jó természetűek, hogy nem mennek neki a náluk nagyobbaknak, hanem szépen el vannak egymás mellett. Az aratingák is szoktak szörfölni, mint a feketesapkások?

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2012 feb. 9, 14:43 
mizo írta:
úgy hallottam, hogy pl az amazonok kifejezetten hajlamosak a májzsírosodásra a sok napraforgótól, sőt ha megnézed a Versele dél-amerikai madaraknak való magját, szinte alig van benne napraforgó (bár mogyoró annált több :( amit én konkrétan nem is etetek a madaraimmal, nem ismerik, nem hiányzik nekik). Még Kosztáczky Gézától úgy tanultam, hogy ha valaki minden áron akar adni nekik, hát akkor adja a pörkölt, de nem sós típust, mert a pörkölés elöli a gomba spóráját.


....jól hallottad az Amazon és Pionus nemzettség fajai, még a tágasabb volierekben is hajlamosak az elhízásra, de nem abból az apropóból mint a rózsás kakadu, hanem azért mert képesek elücsörögni egész nap, ha nem muszáj repülni sem repülnek önszántukból. (Gáloséknál a 4-5 m-s voliereket képesek végig gyalogolni, mint hogy repülnének)

Az ékfarkú papagájok és a Pionetes-ek viszont izgő-mozgó, állandóan ügyködő madarak, így ledolgozzák a kalóriákat. Az arák meg alapból hatalmas energia felvevők.

(azért természetesen minden relatív, nem mindegy a tartási hely nagysága és a hőmérséklet sem)


Amúgy köszi a választ a grittre :idea:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2012 feb. 9, 12:53 
lazi írta:
Mizo !
Vasárnapig felhívhatsz bármikor ! 20/221-7692



Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 júl. 27, 12:50
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: budapest
   
Hozzászólás 2012 feb. 9, 12:43 
Mizo !
Vasárnapig felhívhatsz bármikor ! 20/221-7692


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2012 feb. 9, 12:23 
És még az jutott eszembe, hogy ugyan a dél-amerikai fajokban nem vagyok nagyon otthon, bár a feketesapkásaimat is igyekszem egészséges koszton tartani, de úgy hallottam, hogy pl az amazonok kifejezetten hajlamosak a májzsírosodásra a sok napraforgótól, sőt ha megnézed a Versele dél-amerikai madaraknak való magját, szinte alig van benne napraforgó (bár mogyoró annált több :( amit én konkrétan nem is etetek a madaraimmal, nem ismerik, nem hiányzik nekik). Még Kosztáczky Gézától úgy tanultam, hogy ha valaki minden áron akar adni nekik, hát akkor adja a pörkölt, de nem sós típust, mert a pörkölés elöli a gomba spóráját.

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2012 feb. 9, 12:13 
conure írta:
mizo írta:
20 méter magasan, ahol ők fészkelnek nem igazán van napraforgó, az enyémek is inkább a kölesféléket részesítik előnyben.
.......köles viszont terem 20m-en :lol: :lol:

Bocsi :oops: Értem én mit akarsz mondani, de ahogy mondtad az félreérthető. pl. a dél-amerikai fajok is 20 m fölött fészkelnek és ott sem terem napraforgó! Terem viszont nagy energia tartalmú többféle dió, (ami Ausztráliából és Ú. Guineából hiányzik) és ezek beltartalmi értékéhez a napraforgó áll legközelebb. (mármint amit reális áron és nagy mennyiségben be lehet szerezni)
Azt akarom kinyögni, hogy nem a 20m költési magasság az indok, hogy miért ne adjunk napraforgót a nemesnek, hanem (mint ahogy írtad) az emésztési rendszere főleg zöldség-gyümölcsre van kialakulva.

Egy kérdésem lenne: a madarak azért fogytak le, mert teletömték magukat grittel, és el vannak telve?



Igen, igazad van, tényleg rosszul fogalmaztam! :D Bár igaziból én már erről nem is nagyon merek írni, mert több helyen többek néztek hülyének, mikor kiböktem, hogy a nemes nem magevő madár. :D Elég sokat levelezek Amerikába és Ausztráliába nemes tenyésztőkkel, mert próbálom megtalálni a helyes táplálkozási módot nekik, bár akkor minden valószínűség szerint bőven túl fognak élni engem. :oops: Minden esetre az ottani alapkaja , a pálmadió az gyakorlatilag itt elérhetetlen. Tavaly egy madarász barátnőm küldött Izlandról egy staneclival pálmadiót, de szegény madaraim sikitófrászt kaptak tőle, nemhogy meg akarták volna kóstolni! :roll: :D
Hát ez egy hosszadalmasabb dolog, ez a fogyás. A két fiú egy kalitban él már hosszabb ideje, amit tavaly valaki véletlenül meglökött és az a falhoz gurult, a két kis kópé pedig dícséretes buzgalommal megrágott egy képkeretet amin arany (inkább valami fém, de arany színű) fólia volt. Ez már csak akkor derült ki, mikor a salamon nemesen kijöttek a fémmérgezés tünetei. Nagyon rossz állapotba került szinte órák alatt, azonnal rohantam vele Sátorhelyi doktorhoz és ő rögtön elkezdte kezelni mindkettőt, mert a zúzójuk csurig volt fémmel,de még így is jó fél évbe tellett, mire azt mondhattuk, hogy túlélték. Az elején naponta hoztuk-vittük őket az egyetemre hónapokig, Sátorhelyi dr és Molnár dr valóban erejükön felül mindent megtettek, aminek meg is lett a gyülmölcse, de sajnos a fémmérgezés belül iszonyú pusztítást vitt végbe, először a májukban majd a veséjükben, általában a emésztőszervekben, de végül azonban több hónapos kezelés után az utolsó kontroll eredménye negatív lett, bár Molnár dr már akkor is mondta, hogy a súlyuk nagyon kevés, hízlalni kellene őket. Na most erre jött még rá, hogy telizabálták magukat a grittel. Étvágyuk szinte semmi, bár az új-guineai jobban bírja (érdekes, hogy ő ugyan egy nyomorék kismadár, de embertelenül erős szervezete van, nála jóval több fém is volt a zúzóban, mint Sámsonnál és alig volt tünete a mérgezésnek) de a Sámsont már hetek óta fecskendővel etetem reggel és este. A grittet is hajtottam 3 napig paraffinolajjal, a súlya most 310 gramm és ezt úgy tűnik tudjuk is tartani. A versenysúlya olyan 360-380 gramm volt. Közben a külföldi tenyésztők is besegítettek, tanácsolták hogy álljunk át teljesen a softfoodra, Kaytee táp, barnarizs-bulgur-quinoa-köles kása, reszelt zöldség, tört gyümölcs, áztatott pellet (ezt még sajnos nem sikerült beszereznem, most Pócsi Béla, aki nagyon rendes volt, megigérte, hogy küld fel nekem turákó kaját, merthogy azok is gyümölcsevők, azzal kihúzzuk addig, míg tudok hozatni Harrison's pelletet nekik, aztán remélem szépen lassan rendbe jönnek. Siettetni semmit sem lehet, ki kell várni a javulást.
Köszönöm hogy kijavítottál, tényleg marhaság a köles 20 méteren! :)

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2012 feb. 9, 11:32 
mizo írta:
20 méter magasan, ahol ők fészkelnek nem igazán van napraforgó, az enyémek is inkább a kölesféléket részesítik előnyben.
.......köles viszont terem 20m-en :lol: :lol:

Bocsi :oops: Értem én mit akarsz mondani, de ahogy mondtad az félreérthető. pl. a dél-amerikai fajok is 20 m fölött fészkelnek és ott sem terem napraforgó! Terem viszont nagy energia tartalmú többféle dió, (ami Ausztráliából és Ú. Guineából hiányzik) és ezek beltartalmi értékéhez a napraforgó áll legközelebb. (mármint amit reális áron és nagy mennyiségben be lehet szerezni)
Azt akarom kinyögni, hogy nem a 20m költési magasság az indok, hogy miért ne adjunk napraforgót a nemesnek, hanem (mint ahogy írtad) az emésztési rendszere főleg zöldség-gyümölcsre van kialakulva.

Egy kérdésem lenne: a madarak azért fogytak le, mert teletömték magukat grittel, és el vannak telve?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2012 feb. 9, 10:51 
adam92 írta:
Szóval akkor nem kimondottan helyettesítő kaja, hanem max kiegészítésnek kell kicsi?



Már akartam mondani, hogy szuper jó és igen mély igazság az idézet, amit felírtál magadnak!!! :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2012 feb. 8, 22:05 
adam92 írta:
Szóval akkor nem kimondottan helyettesítő kaja, hanem max kiegészítésnek kell kicsi?


A mi esetünkben a nemeseknél a fő táplálék mindenképpen a gyümölcs-zöldség, kb. 70-80 %-a az alapkajának, a többi pedig kása, csíráztatott magok, fehérje kiegészítés és egy kevés mag, de az sem napraforgó. 20 méter magasan, ahol ők fészkelnek nem igazán van napraforgó, az enyémek is inkább a kölesféléket részesítik előnyben. Az ő bélrendszerük nem magevésre készült.

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 8, 20:40 
adam92 írta:
Szóval akkor nem kimondottan helyettesítő kaja, hanem max kiegészítésnek kell kicsi?

Én inkább azt mondom, hogy ilyen speciális táplálékot igénylő madarak esetében, a pellet mellé kell kiegészítőnek más kaja is.

(Ezt a topikot kicsit szétbombázom, a táplálékos rovatba átmozgatom néhány napon belül + a nemesbe is átmegy majd pár hozzászólás :))

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 feb. 8, 20:32 
Szóval akkor nem kimondottan helyettesítő kaja, hanem max kiegészítésnek kell kicsi?

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2012 feb. 8, 19:51 
adam92 írta:
Lehet idióta kérdés, de ha kapnak pelletet akkor mennyire lehet csökkenteni a gyümölcs adagot nekik? Gondolom elhagyni a friss gyümölcsöt nem szabad.


Nem idióta kérdés, egy cseppet sem. A nemes papagájok nem magevők, mint pl. a jákó vagy a kakadu. A bélrendszerük hosszabb és inkább lágy, gyümölcs-zöldség kajára van kódolva. Sokan etetik maggal persze, nemrégiben is láttam valahol egy hirdetést, a szerencsétlen nemes előtt szín napraforgó volt, hát az ilyen egyedek azért nem lesznek túl hosszú életűek. Főképpen zöldség-gyümölcs és friss hajtások az étrendjük. Ezt persze itt nálunk nem lehet teljesen kivitelezni, de azért ha az ember igyekszik, sikerülhet. Mivel nem nagyon esznek magot, különösebben grittre sincs szüksége. Én itt követtem el egy nagy hibát, a madaraim csapatban élnek, bár elég különböző fajok, már megszokták egymást. A nemes fiúk az esti kiengedéskor bemásztak a feketesapkások kalijába és jól telezabálták magukat grittel. A pelletet egyébként nem ajánlják egészséges madaraknak, én is csak azért adnám nekik, hogy kicsit a súlyukat visszaszedjék, sajnos itt csak Nutribird pelletet lehet kapni, az pedig magevőknek való, mert nagyon sok a vas benne és az nem jó a nemeseknek. Amíg nem sikerül szereznem, reggel-este tápozom őket, hogy ne veszítsenek sokat a súlyukból.
Bocs, hogy ilyen hosszú voltam ez a kedvenc témám, imádom a nemeseket és nagyon sokat igyekszem olvasni, tanulni róluk! :)

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 feb. 8, 19:26 
Lehet idióta kérdés, de ha kapnak pelletet akkor mennyire lehet csökkenteni a gyümölcs adagot nekik? Gondolom elhagyni a friss gyümölcsöt nem szabad.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 17, 14:23
Hozzászólások: 500
Tartózkodási hely: Kistarcsa
   
Hozzászólás 2012 feb. 8, 14:36 
lazi írta:
mizo írta:
Sziasztok!

Nem ismertek valakit a nyugati országrészen aki rendszeresen kijár Bécsbe és hozna nekem Harrison's pelletet 2 beteg nemesfiúnak????
Esetleg aki turákót tart és pellettel etet??


Hello !!
Járok ki minden héten Bécsbe,de csak egy nagyobb üzletet tudok ahol megnézhetném.Hétfőn megyek,ha még aktuális akkor elküldöm a számomat.


Szia!
Légyszives küld el, hogy beszélhessünk:

khunyadi@mail.com

_________________
Csibészke és Bubi - feketesapkás pár
Sámson - salamon-szigeteki nemes hím
Mózes - új-guineai nemes hím
Merlin - jákó tojó
Zebi -jákó hím

http://mizoblogja.blogspot.com/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 1:42
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO