Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 24, 22:49 
Sziasztok!

Csütörtökön voltam utoljára Országh Misinél. Szegény fizikailag elég rossz állapotban van, de szellemileg még a régi. Sokkal kevesebb állata van, mióta nem tudja maga ellátni őket. Lágyevő talán csak egy bülbül, egy fehérfejű álszajkó, egy seregély, meg szarka.

De az anekdoták a régiek...


emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 15, 18:41
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Szeged/Derekegyház
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 24, 20:28 
Idézet:
Nem tudja valaki mi van vele? Már nagyon rég nem találkoztam a Misibácsival. A Böszme névre hallgató jákója egy szenzációs madár volt. Hatalmas szókincs ellenére nem beszélt sokat, de amikor megszólalt azt mindig jól időzítette. Egyszer egy fiatal medika segített Misibácsinak cipelni egy akváriumot (aki ismerte és járt nála az tudja, hogy a lakásában minden négyzetcentiméteren volt valami élőlény). A cipelés közben az akvárium kicsúszott a kezükből és pont a jákó kalitja mellett lezúgott a földre és hangos csörömpöléssel összetört. A döbbenet néma csendjében Böszme tisztán és jó hangosan a következőt mondta: "Hülye qrva!"... Laughing

Öööö.. mi köze ennek a lágyevőkhöz? Izé... nos... Misibácsinak voltak lágyevő madarai is! Rolling Eyes


Ez nagyon jó :lol: ! Kéne egy anekdoták téma. Lehetne ez az :20: hozzászólás.

_________________
Üdvözlettel: Csabi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 24, 20:13 
Zottan írta:
G2 írta:
Ország Mihály: Bármit lehet, de krokodilt nem

Mindent lehet, de krokodilt - azt nem!
Csak a pontosság kedvéért. ;)

Nem tudja valaki mi van vele? Már nagyon rég nem találkoztam a Misibácsival. A Böszme névre hallgató jákója egy szenzációs madár volt. Hatalmas szókincs ellenére nem beszélt sokat, de amikor megszólalt azt mindig jól időzítette. Egyszer egy fiatal medika segített Misibácsinak cipelni egy akváriumot (aki ismerte és járt nála az tudja, hogy a lakásában minden négyzetcentiméteren volt valami élőlény). A cipelés közben az akvárium kicsúszott a kezükből és pont a jákó kalitja mellett lezúgott a földre és hangos csörömpöléssel összetört. A döbbenet néma csendjében Böszme tisztán és jó hangosan a következőt mondta: "Hülye qrva!"... :lol:

Öööö.. mi köze ennek a lágyevőkhöz? Izé... nos... Misibácsinak voltak lágyevő madarai is! :roll:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 24, 18:46 
G2 írta:
Ország Mihály: Bármit lehet, de krokodilt nem

Mindent lehet, de krokodilt - azt nem!
Csak a pontosság kedvéért. ;)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 24, 18:41 
Hellóka!

Sokan szóltak már jókat, de ajánlanám Ország Mihály: Bármit lehet, de krokodilt nem, című könyvét, néhány mókás sztori között leír házi készítésű lágyevő táplálékokat is. Nagyon kedves kis könyv, azt hiszem az antikvárium.hu-n, vagy a booklinén lehet is kapni párszáz forintért.

Üdv:
Görbe Gábor

_________________
G2


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 15, 18:41
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Szeged/Derekegyház
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 22, 23:10 
Az előbb leírtak, persze leginkább nyáron találhatók meg, most azonban adhatsz nekik napi két három csontit (légynyüvet) vagy apró tenyésztett tücsköt is.

_________________
Üdvözlettel: Csabi


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 15, 18:41
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Szeged/Derekegyház
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 22, 23:06 
Szia berkes!

Ha módod lesz rá próbálj madaradnak darázs lárvákat is adni. A legtöbb régi, cseréptetős ház padlásán és más száraz helyeken találkozhatsz a kecskedarázzsal (Vespula vulgaris), mely ugyan csíp, de halvány puha lárváját a madarak szívesen fogyasztják és ez bennük nem is tud kárt tenni.
A fészekből kiszedett lárvát tedd fekete papírra, vagy műanyagra amin vonaglásával magára vonja a madár figyelmét, így könnyebben megszokja s jó eséllyel a kedvenc csemegéje lesz. Sok tollas szereti még a fülbemászót (Forficula auricularia) is, mely szoros családokat alkotva él,
így fészkük felkutatva sok példányukra bukkanhatsz, amik befőttes üvegben az almától a parizerig, szinte bármivel táplálva sokáig életben tarthatók. Próbáld még ki a (nádon, rózsán, bodzán etc.) szívogató levéltetűt, amit a beteg ággal együtt helyezz a röpdébe, szerintem odáig lesz érte a madarad.

_________________
Üdvözlettel: Csabi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 27, 21:18
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Szabadka
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 22, 13:58 
köszi megprobálok töbet elébe teni hogy változatosab legyen az étlapja.


 
  
 
Hozzászólás 2010 jan. 22, 13:51 
Szia berkes! néhány dolgot az etetéssel kapcsolatba idézek a könyvből. Azt írja a szerző hogy négy féle táplálékot kínál a madaraknk lágyeleség, gyümölcsök, rovareleség, mézesvíz. Házikészítésű lágyeleség:fagyasztott reszelt marhaszív megpárolva leszárítva kevés hallisztel megszórva túróval és főtt tojással kiegészítve. a tojást mindíg frissen keveri a napi adaghoz. Van aki tejbe áztatott zsömléhez ad egy kevés hallisztet húslisztet szójalisztet majd hozzákever szárított vizibolhát garnélát száritott bodzabogyót. Agyümölcsök közül szinte minden szóbajöhet amit kettévágva egy kis szőllőcukorral meghinve kínál fel. Rovar eleség:miden apró rovar szóbajöhet de a szerző szerint nagyon kedvelik a hangyatojást és a viszmoj lárvát de tavasttól őszig fűhállózással egy változatos rovartáplálékot lehet számukra biztosítani. Mézesvíz: 1rész méz 4rész víz szőllőcukorral és takarmány mésszel kiegészítve. Van aki fele fele arányba keveri. Időnként kilehet egészíteni az étredjüket konzev gyümölcsel zöldség péppel(gyerektápszer) 100%-os gyümölcslével. A vitamin pótlást multivitaminnal oldjameg. A tenyésztésük ammiat hogy szinte minden felvesznek változatosan lehet táplálni nem ütközik komojabb nehészségekbe. Természetesen igénybe veheted a ma már készenkapható e madarak számára készített gyári eleségeket is. Röviden ennyit üdv:KL


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 27, 21:18
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Szabadka
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 22, 12:43 
nekem ijenem van
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 27, 21:18
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Szabadka
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 22, 11:51 
kösz de sajna nemetül nem tudok,meg vajdasagi vagyok es nehez kijutnom magyarba,edig amit észre vetem a mézes vizet nagyon kedveli a gyümölcsöt eszegeti meg a tojást amit házilag készitet pépel dusitom,a száritot eleség után még nem érdeklödik a liszkukacot meg ugy probálkozik vele de nem igazán kedveli. üdv zoli


 
  
 
Hozzászólás 2010 jan. 22, 11:07 
Ajánlok egy németnyelvű szakirodalmat ami magyarországon is kapható volt és hátha még antikváriumokba fellelhető. Ez az indiai pápaszemes madart vesézi ki kellő alapossággal és számos fotóval és ábrával ilusztrált. A mü cime: Frak L. Radicke Der Indische Brillenvogel ISSN 0138-1423 1985-ös kiadás.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 27, 21:18
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Szabadka
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 22, 0:04 
hello mivel enis erdeklödök e madar irant,mivel hozájutotam egy himhez de a kép hez nem hasonlit az egész teste zöldes sárga,sajna a tojo elpusztult igy nehéz hozájutni ujhoz,de meg igértek egyet hogy szereznek nekem,az eteés nehéséget okoz mivel nem nagyon tudok olvasni roluk de érdekes madár.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 okt. 15, 0:54
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Valódi név: Horváth Péter
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 10, 13:38 
Sziasztok.

Köszi a válaszokat! Brimston minden képpen utánna nézek.
Vischlen én már láttam, az augusztusi monoribörzén árultak egy párat pillangópintyek társaságában, akkor szerettem beléjük gyönyörűek voltak.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 15, 18:41
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Szeged/Derekegyház
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 10, 3:13 
Szia Petya87!

Madarunk egy kb. 10cm hosszúságú India és Sri Lanka területén honos énekesmadár. A tojó és a hím tollazati bélyegek alapján egyesek szerint nem, mások szerint nehezen elkülöníthető. Biztosan a nemről a hímek éneke alapján dönthetünk. Békés természetű madárként emlegetik, ám költési időszakban fajtársaival együtt tartását mégsem javasolják. Táplálásánál megemlítik, hogy elfogadja a gyári lágyevő eleséget, ám ezt fontos gyümölcsökkel és élő illetve szárított rovareleséggel kiegészíteni. A gangeszi pápaszemesmadár szaporításához kisebb röpdére van szükség, de legjobban dúsan növényesített volierben bontakozik ki természet adta élénksége és kíváncsisága. A legtöbb irodalom kiemeli bizalmas viselkedését gondozójával szemben és barátságos természetét. Európa éghajlatára nem szélsőségesen érzékeny, az óceáni klímán állítólag a telet is kiböjtöli egy fűthető védőházikóval (Díszmadarak Enciklopédiája), ám ezzel én semmiképpen sem kísérleteznék. Költéskor nyitott fészket épít a növényzet sűrűjébe, ennek hiányában azonban mesterséges fészekalapot, vagy odút is elfogad. Ide a tojó rendszerint 2-4 tojást rak, melyekből 11-12 nap elteltével bújnak elő a fiókák. Ezeket a szülő madarak együtt táplálják élő rovarokkal. Kirepülésük két vagy kicsit kevesebb, mint két hét után következik el s ez után a szülők még ugyanennyi ideig etetik őket. A fiókák önállóvá válásuk után elválasztandók, különben a szülők választják el őket.

Én még nem láttam ezt a fajt, sem más pápaszemes madarakat hazai börzéken, sőt olyat sem láttam, aki látta volna őket, de külföldön lehet, hogy nem tartozik a legritkább lágyevők közé.

Remélem Brimston kiegészít majd és szól néhány szót a faj hazai előfordulásáról is.

_________________
Üdvözlettel: Csabi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 8, 21:50 
Szia

Siroki Zoli bácsi és az édesapja 1930 előtt már foglalkozott pápaszemes madarakkal. Az mdosz honlapján, a magyar elsők menüpont alatt találsz két hivatkozást hol írtak róluk, ha nem tudsz hozzájutni, megróbálhatom előbányászni a dobozaimból valamelyik újságot (Zoli bácsi hagyatékából)

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 okt. 15, 0:54
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Valódi név: Horváth Péter
   
Hozzászólás 2010 jan. 8, 21:42 
Sziasztok, valaki foglalkozott már evvel csodás kis madárral, esetleg megosztaná velünk tapasztalatait?
Kép

Kép
?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:43
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO