Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 márc. 24, 23:34 
Hali!

Volt egy elvetemült időszakom amikor szerettem volna, olyan 60-120 között mérték őket.
De aztán megnéztem videon őket és még jobban beléjük szerettem, irto okos és inteligens madarak, főleg ha foglalkozol velük. Imádnivaloak.

Nos aztán többet megnéztem élőben és volt pár észrevételem az emésztési végtermékükkel kapcsolatban, és úgy döntöttem, hogy addig nem lesznek amíg egy hektár tropusi birtokom nem lesz, ott majd kedvükre potyogtathatnak.. és a szaga is elillan a pottyantásnak.

De tényleg nem nagyon találni eladót, bár rémlik mintha Monoron láttam volna.

A tartás? Nem nehéz, csak nekem nem smakkol a sok gyümölcsre kiadott pénz..meg egyebekre...mososzerre, meg súrolokefére.. :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 márc. 24, 20:46 
Warhawk írta:
adam92 írta:
Hát állítólag, hogy nem lehet itthon beszerezni meg tartani.

Azt, hogy nehéz beszerezni még megértem, de tartani...?!?

Én is meglepődve álltam amikor mondta, de gondoltam azért megkérdezem, hátha lemaradtam valamiről. Egyébként milyen árban vannak?

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 24, 19:14 
adam92 írta:
Hát állítólag, hogy nem lehet itthon beszerezni meg tartani.

Azt, hogy nehéz beszerezni még megértem, de tartani...?!?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 márc. 24, 15:06 
jojo írta:
Hali!

Hogy, hogy hogy megy? :?:

Vesz egy beot, vagy beokat, Röpdébe vagy nagy kalitkába rakja őket és eteti őket, aztán pucoválja a híg fo...t mindennap. :lol:

Vagy mire gondolt a barátod? Cites, vagy az ár, vagy mi a gondja.?

Hát állítólag, hogy nem lehet itthon beszerezni meg tartani.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2013 márc. 24, 13:33 
Hali!

Hogy, hogy hogy megy? :?:

Vesz egy beot, vagy beokat, Röpdébe vagy nagy kalitkába rakja őket és eteti őket, aztán pucoválja a híg fo...t mindennap. :lol:

Vagy mire gondolt a barátod? Cites, vagy az ár, vagy mi a gondja.?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2013 márc. 24, 13:25 
Egy ismerősöm szeretne beóval foglalkozni. Hogyan megy ez mostanság?

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 máj. 13, 6:52 
VladTepes írta:
Vissza tárgyra > azért olvastam bele a topikba, mert tavaly kitört rajtam a Beo őrület, hogy nekem KELL egy.... majd olvastam, utánajártam, utaztam, megnéztem.... lemondtam róla.


Pontosan így voltam én is a jákókkal, utána néztem még időben, és most örülök, hogy nem vérzik a szívem.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 máj. 13, 6:50 
VladTepes írta:
No mindegy. Az a baj, hogy az általánosításod ez esetben zömében megáll. De CSAK zömében,
s van itt is kivétel. A kivételnek meg elég nehéz a nélkül is - hisz jóval nagyobb költséggel kevesebb állatot tart/ad el - hogy belessen abba az általánosító leszólásba, ami egyébként többnyire jogos.


Kivételek mindig vannak, de csak sajnos ritkán. Az általad említett tenyésztőket nem tenyésztőnek nevezném, hanem szaporítónak. Ez két külön állatfaj. :lol:

VladTepes írta:
Ha egy beo-t tartasz, kell rá napi 10-12 óra, ráfordítás, hogy ne depizzen, azaz pl egész nap itt lomolhatna a boltban. Ami méretét, erejét tekintve nem bizt, hogy nagy ötlet :-)


Nem, ha az ember már elvből egy párat vesz, hogy ne unatkozzon. Madarak zöménél, így beoknál sem helytálló, hogy egyedü legyenek tartva. Persze a probléma itt megint beüt, hogy honnan is szerezzen az ember egy párat, hogyha nincs meg a közvetln forrása. Úgy necces, valóban.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 12, 23:15 
VladTepes írta:
Így állatkereskedésből is van olyan, ahol az állatokhoz értenek is, jól is tartják őket - s előzőekből adódóan jobbára rendelésre van az eladó madár is, kisemlős is. Egy ilyet biztos tudok :-)

Csak nem arra az Evil Bótosra (c) [tm] gondolsz?!?

VladTepes írta:
...tavaly kitört rajtam a Beo őrület, hogy nekem KELL egy.... majd olvastam, utánajártam, utaztam, megnéztem.... lemondtam róla. Okok: elérhető állomány erősen kétséges minőségű. (szűk a pool nagyon); tartása azért nem egyszerű, ha jól akarod, akkor baromi időigényes - vagy több kell belőle.

Azért megoszthatod velünk tudatlanokkal is, hogy miket derítettél ki Beo ügyileg :roll:

PS: Még mindig megvan a Beós könyvem amiből egy árva szót sem értek, mert ékes német nyelven van benne minden kódolva.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 máj. 12, 15:09 
Warhawk írta:
leho írta:
Itt az expressen több ször is láttam már eladó beot mert a tulaj már nem birt vele vagy csak megunta a gyerek:-)

Az az érdekes, hogy mindenhol azt írják róla: "állatkereskedésekben gyakori". Ugyanakkor idehaza még nem láttam (kereskedésben), hirdetni mint láttuk arany árban, külföldön ugyanakkor gyakori, még Görögországban is láttam egy díszállat kereskedésben (középbeó-t).


Tudtommal a kereskedők csak igény szerint rendelik, nem hozzák a madarat oda, és tartják, míg gazdát nem talál - hiszen a tartása és etetése körülményes, emellett a piszok és hangerő, amit produkál, sem tündérmese. Többször is hallottam, hogy vannak állatkereskedések, ahol rendelni lehet őket. Bár más madarakkal is így csinálnák.... Bár aztán ez megint olyan, hogy aki ad magára valamit, csak tenyésztőtől vásárol közvetlenül, aki tanácsokat tud adni, és segíteni ha baj van.
Az expressen sok hülyeséget árulnak - abszurd árakért, tehát sokszor nem lehet valósnak tekinteni.

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 10, 8:24 
leho írta:
Itt az expressen több ször is láttam már eladó beot mert a tulaj már nem birt vele vagy csak megunta a gyerek:-)

Az az érdekes, hogy mindenhol azt írják róla: "állatkereskedésekben gyakori". Ugyanakkor idehaza még nem láttam (kereskedésben), hirdetni mint láttuk arany árban, külföldön ugyanakkor gyakori, még Görögországban is láttam egy díszállat kereskedésben (középbeó-t).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2010 máj. 9, 22:40 
Itt az expressen több ször is láttam már eladó beot mert a tulaj már nem birt vele vagy csak megunta a gyerek:-)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 9, 22:32 
leho írta:

Huhhh... két darab és nem tudni, hogy az egyiknek mi a neme... szerintem irreális ez az ár. Egy DNS vizsgálat amúgy kb 6.000 Ft. Szerintem ekkora összegbe beleférhetne... Osztrákiában láttam utoljára Beo-t, de ennek az árnak a töredékéért (igaz pár évvel ezelőtt volt)...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2010 máj. 9, 22:08 
Na az árról is valami konkrétabb
http://www.expressz.hu/allat_noveny/mad ... -20543151/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 9, 13:07 
Lacrimosa írta:
Eddig nagyon kevés esetről tudok, mikor a madár tényleg értelmes dolgot tanult meg - persze aztán mihez képest. Mikor a beot láttam, olyan mocskosan járt a szája, mint egy parasztnak, persze ez a legtöbbnek tetszett... én csak sajnáltam, hogy ilyenre használják szegényt!

EZ mondjuk szerintem a tulajdonost minősíti. Az a Beo akit én láttam magától tanult meg egy rakás szót és rendeltetés szerűen használta is őket (azaz mindig a megfelelő időben a megfelelő szót). Mielőtt általánosítok hozzáteszem, hogy mint ahogy az emberek sem egyformák a madarak is különbözőek (egyedenként). Azaz lehet az egyik kiváló hangutánzó a másik sokkal kevésbé "ügyes". Lehet az egyik nagyon "okos" a másik meg képtelen megjegyezni bármit is. De ez így is van rendjén.

Viszont ez a Beo-s fórum és nem a "nagy az isten állatkertje", szóval én azt javaslom maradjunk a témánál... :D

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 máj. 9, 8:08 
Warhawk írta:
Lacrimosa írta:
Warhawk írta:
Ugyanakkor tényleg zseniális egy hangutánzó.


Tudom, bár kár lenne egy madarat csak azért tartani, mert jól utánozza a hangot, ill. mert könnyen megszelídül... Ilyenkor mindig sajnálom a madarakat, hiszen ők ennél sokkal több! Én személyesen nem szeretem, mikor a madarat az emberi beszéd utánzására tanítják, mert az ember ilyenkor sosem tud semmi értelmeset megtanítani nekik, csak trágárságokat vagy parasztságokat, amik által annyira menőnek érzik magukat... :roll:

Erről az jut eszembe, hogy óvakodjunk az általánosításoktól.....

Visszatérve a Beo-ra, úgy gondolom a Magyarországi árak azért ilyen magasak, mert meglehetősen kevesen tartják = nincs szaporulat = csak import madár = drága. :?


Azért az árat nem csak ez határozza meg. A jákók sajnos nagyon gyakoriak lettek, és áruk egyre magasabb. A nimfák is nagyon drágák lettek, holott én eddigi vásárolt madaraim max 1100 forint volt, most meg már 7000-8000 ft... Vagy ezt nevezzük inflációnak? :wink:
Mindenesetre a bajt az jelenti, hogy sokan a madarakból akar megélni, holott lehetetlen, hiszen a kereslet nem akkora. hiába olyan kedvelt madár a jákó is, szerencsére nem engedheti meg mindenki magának! Nem olyan az anyagi helyzet!
Egyébként nem tudom, én eddig úgy tapasztaltam, legalább is amit eddig tenyésztő barátaimtól hallottam külföldön, hogy a fajok zöme külföldön olcsóbb, mint Magyarországon. Persze ez aztán megint faj kérdése...

Egyébként nem általánosításról van szó. Az ember csak saját szórakoztatására tanít a madaraknak különböző szavakat, na meg hogoy felvágjon haverok előtt, mert olyan menő... Eddig nagyon kevés esetről tudok, mikor a madár tényleg értelmes dolgot tanult meg - persze aztán mihez képest. Mikor a beot láttam, olyan mocskosan járt a szája, mint egy parasztnak, persze ez a legtöbbnek tetszett... én csak sajnáltam, hogy ilyenre használják szegényt!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 8, 22:48 
Lacrimosa írta:
Warhawk írta:
Ami rizikósabb már az etetés. Ugyan lehet kapni különböző beotápokat


Sziasztok!

Nekem volt egyszer vagy hat évig. A szobámban volt, (és még a csapper kanárit mondják hangosnak :-) ) egy kb 160x80 alapterületű 150 magas kalitban. Macskaalom volt alatta, nem volt különösebb szaga (takarítani azért kellett). Kb felerészben bolti beotápot evett (attól az ürüléke nem annyira folyós, inkább olyan vizes babapiskóta állagú) meg Országh Misi féle lágyeleséget, gyümölcsöt. Szerintem már olyan jó gyári tápok vannak, hogy arra alapozva gond nélkül lehetne tartani.
Ami még jellemző volt rá, hogy szeretett alvó-oduban aludni, és naponta 2-3x kellett neki friss víz, mert imádott fürödni. Felnőtt korban került hozzám, nem volt különösen szelíd, de nem is szelídítgettem túl intenzíven.

emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 8, 18:13 
Lacrimosa írta:
Warhawk írta:
Ugyanakkor tényleg zseniális egy hangutánzó.


Tudom, bár kár lenne egy madarat csak azért tartani, mert jól utánozza a hangot, ill. mert könnyen megszelídül... Ilyenkor mindig sajnálom a madarakat, hiszen ők ennél sokkal több! Én személyesen nem szeretem, mikor a madarat az emberi beszéd utánzására tanítják, mert az ember ilyenkor sosem tud semmi értelmeset megtanítani nekik, csak trágárságokat vagy parasztságokat, amik által annyira menőnek érzik magukat... :roll:

Erről az jut eszembe, hogy óvakodjunk az általánosításoktól.....

Visszatérve a Beo-ra, úgy gondolom a Magyarországi árak azért ilyen magasak, mert meglehetősen kevesen tartják = nincs szaporulat = csak import madár = drága. :?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 máj. 8, 12:37 
Warhawk írta:
Ugyanakkor tényleg zseniális egy hangutánzó. Kicsit valóban problémás lehet a tartása a széklete miatt (no meg a táplálása sem lehet túl egyszerű - mint a legtöbb lágyevőnek). Aki ilyesmit akar tartani az a legjobb ha előtte gyakorol mondjuk seregéllyel. ;)


Tudom, bár kár lenne egy madarat csak azért tartani, mert jól utánozza a hangot, ill. mert könnyen megszelídül... Ilyenkor mindig sajnálom a madarakat, hiszen ők ennél sokkal több! Én személyesen nem szeretem, mikor a madarat az emberi beszéd utánzására tanítják, mert az ember ilyenkor sosem tud semmi értelmeset megtanítani nekik, csak trágárságokat vagy parasztságokat, amik által annyira menőnek érzik magukat... :roll: Nekem az egyik nimfám úgy érkezett hozzánk, hogy tudott dallamokat fütyülni, für Elise-t, a Máv indulóját, a Torreádort stb. Neki hála már a többi madaram is ezeket nyomatja...
A tartásukat nem is találom nehéznek, az ürülék még nem is gond, naponta takarítva, megfelelő alommal problémamentes. Ami rizikósabb már az etetés. Ugyan lehet kapni különböző beotápokat szárított tücskökkel, csak itt megint az a baj, mint a szárított teknőctáppal - semmi tápértéke sincs, se vitamin se semmi...
A másik, hogy nagyon nehéz vasszegény eleséget szerezni. Ugyanis ezeknek a madaraknak, meg a tukánoknak, turákoknak, orrszarvúmadaraknak stb. egy hülye szokásuk van, hogy nem tudják a vasat kellően lebontani, így sajnos nem ritka a nem kellően helyesen etetett madarak elpusztulása, mert egyszerűen túl sok vas gyülemlet fel testükben. De honnan szerezzen az ember vasszegény tápot? Mikor még a papagájkajáknál sem jutottak el addig, hogy a földimogyoró káros?
Mindenképp érdekes lehet tartásuk, bár ha nekem ilyen különc táplálkozású madárfajom lesz, nem vagyok benne biztos, hogy beo lesz az... A kicsi denevérpapagájok valahogy jobban vonzanak! :D

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 8, 8:53 
Lacrimosa írta:
Tényleg, áruk mennyire magas?
Merthogy régen - nagyon régen 120 000 körül láttam, nemrég viszont ilyen 30 000-ért láttam.

Én is 100 felett láttam, kb 2 évvel ezelőtt.

Lacrimosa írta:
Bár aztán az ár megint csak az... Németországban lórit kapok 75 euroért is... és Magyarországon? Egy hirdetést láttam, ahol egy lóri 130 000 Ft.... ugyanaz a faj... már nevetséges, de tény és való, annyit kérnek, amennyiért nem szégyenlik magukat...

Ahogy mondani szokták: "ha soké is megveszik akkor miért adnák ócsón..." :?

Ugyanakkor tényleg zseniális egy hangutánzó. Kicsit valóban problémás lehet a tartása a széklete miatt (no meg a táplálása sem lehet túl egyszerű - mint a legtöbb lágyevőnek). Aki ilyesmit akar tartani az a legjobb ha előtte gyakorol mondjuk seregéllyel. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:52
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO